mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 13:21 
Cytuj  
dziwne ze nikt nie zalozyl tego tmatu wczesniej.
A wiec drodzy tegoroczni maturzcic zycze wam wynikow ponizej 30%, strasznie trudnych tematow i rozwolnienia w dniu egzaminu.

z powazaniem leczacy swoje kompleksy P.

btw tematy latwe z polskiego (przynajmiej na podstawowym :P)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 13:25 
Cytuj  
Egzamin z polaka był naprawdę łatwy, o zdanie matury jakoś nigdy się nie martwiłem, a żeby zdać dobrze - to już zależy jaki klucz panowie i panie z komisji centralnej wymyślili.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 13:30 
Cytuj  
Huh, cała Polska trąbi, że trudne, a Wy mówicie, że łatwe?

Czytanie ze zrozumieniem, owszem, banalne. Ja pisałem akurat wypracowanie dotyczące Lalki i chyba gorszego tematu z niej wybrać nie mogli. Co prawda o zdanie się nie martwię, ale to co mówił poprzednik - zależy od ćwoków z komisji i ich klucza. Zobaczymy jak to będzie, ale bądźmy dobrej myśli ^^.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 13:48 
Cytuj  
Kurde ciekaw jestem jak na nasza zdolna w chuj młodzież by przeszła 'prawdziwe' matury, a nie tą parodie którą sie uskutecznia od paru lat.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 14:49 
Cytuj  
Po raz pierwszy chyba zgodzę się z Shadhunem.
To co jest teraz to jakiś teścik przygotowawczy, a nie matura.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 14:52 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Kurde ciekaw jestem jak na nasza zdolna w chuj młodzież by przeszła 'prawdziwe' matury, a nie tą parodie którą sie uskutecznia od paru lat.

Na starą maturę były w kółko narzekania, że zmusza do wkuwania.

Nowa z tym skończyła, to znowu narzekania, że klucze złe, w komisji debile, itp.

Czekam na lament, jaki się podniesie, gdy wprowadzą obowiązkową matematykę. Choć znając inwencję obecnie nam panującego rządu, a raczej jej kompletny brak, to zapewne to odwołają.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:05 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Nowa z tym skończyła, to znowu narzekania, że klucze złe, w komisji debile, itp.


A widziałeś kiedyś Polaka, który na nic nie narzeka? ;)
Ja osobiście nigdy nie miałem problemów z maturami próbnymi, chociaż zdaję matmę i fizę. Ale fakt jest faktem, dzisiejsze tematy zaskoczyły bardzo wiele osób. A ponarzekać trzeba, tyle tylko zostało. Oczywiście nie będę miał pretensji do tych, którzy układali klucze, jeśli wynik nie będzie zadowalający. Jeśli już do kogoś mieć pretensje to do ludzi, którzy zatwierdzili tematy 'rewolucjonizujące' nową maturę - bo takiego gówna jeszcze nie było.

Sargeras napisał(a):
Czekam na lament, jaki się podniesie, gdy wprowadzą obowiązkową matematykę. Choć znając inwencję obecnie nam panującego rządu, a raczej jej kompletny brak, to zapewne to odwołają.


A mi się wydaję, że jednak tego nie odwołają. I nie chcę być egoistą, bo od zawsze byłem 'umysłem ścisłym' (strasznie wkurwia mnie to stwierdzenie), ale według mnie przywrócenie matmy jako przedmiotu obowiązkowego to bardzo dobry ruch. No nic, czas pokaże.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:18 
Cytuj  
Ciekawe, chodzilem do starej szkoly, o starym sposobie uczenia. Do tego zdawalem stara mature, i nikt mnie do wkuwania nie zmuszal. Nie wiem nawet jak mozna wkuwac.

Przegladalem arkusz podstawowej z j. polskiego. To, panowie, nie jest matura. To zart edukacyjny. Czytanie ze zrozumieniem? Na maturze? Jaja sobie ktos robi?

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:20 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Ciekawe, chodzilem do starej szkoly, o starym sposobie uczenia. Do tego zdawalem stara mature, i nikt mnie do wkuwania nie zmuszal. Nie wiem nawet jak mozna wkuwac.

Przegladalem arkusz podstawowej z j. polskiego. To, panowie, nie jest matura. To zart edukacyjny. Czytanie ze zrozumieniem? Na maturze? Jaja sobie ktos robi?


Przejdź się po forach, włącz telewizję, poczytaj gazety i zobacz, jak wygląda w Polsce czytanie ze zrozumieniem. Może sam zamysł jest śmieszny, ale 90% Polaków w rzeczywistości nie rozumie tego, co czyta. Prawda - nie trzeba być wybitnym, żeby ZDAĆ maturę. Ale ZDAĆ nie wszystkich satysfakcjonuje ;).

**

Posty: 243
Dołączył(a): 13.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:24 
Cytuj  
Sargeras napisał(a):
Shadhun napisał(a):
Kurde ciekaw jestem jak na nasza zdolna w chuj młodzież by przeszła 'prawdziwe' matury, a nie tą parodie którą sie uskutecznia od paru lat.

Na starą maturę były w kółko narzekania, że zmusza do wkuwania.

Nowa z tym skończyła, to znowu narzekania, że klucze złe, w komisji debile, itp.

Czekam na lament, jaki się podniesie, gdy wprowadzą obowiązkową matematykę. Choć znając inwencję obecnie nam panującego rządu, a raczej jej kompletny brak, to zapewne to odwołają.


Ja zdawałem starą maturę i nie widzę znacznej różnicy jeśli chodzi o potencjalne wzory odpowiedzi na pytania lub sposób w jaki pisało się wypracowanie na dany temat. Jedyna różnica jest taka, że gdy obowiązywała stara matura, wypracowania z polaka sprawdzała polonistka, która uczyła delikwenta przez 4 lata. Wpajała mu do łba wnioski i morały, które to niby wynikały z przeczytanych lektur i które to trzeba było przedstawić na maturze bo jak ktoś napisałby własną interpretację ( nawet jakby miała sens ) to po prostu oblałby bo odpowiedź nie była zgodna z tym co było na lekcjach.

Teraz jest to samo tyle, że jeśli napiszesz "po swojemu", to uwalą cię za to samo ( nie napisałeś tak jak było mówione na lekcjach ) tyle tylko, że zrobi to inny nauczyciel na podstawie klucza.

Oczywiście inną sprawą jest to, że są teraz autorskie programy i coraz częściej słychać, że w szkole A przerabiano lektury X,Y,Z a w szkole B lektury O,P,R i pojawia się problem kto ponosi winę za brak wiedzy u uczniów ( oczywiście wszyscy umywają ręce ).

Nie wiem po kiego grzyba zmieniali system szkolnictwa ( ok wiadomo, ktoś za to dostał kasę ) i jestem wdzięczny moim jareckim, że zrobili mnie na tyle wcześnie, że zdawałem starą maturę xD

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:25 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
Ale ZDAĆ nie wszystkich satysfakcjonuje ;).


Mnie nie satysfakcjonuje, jak zdam chujowo to będę poprawiać, bo o wymarzonych studiach z marnym wynikiem mogę... No właśnie - pomarzyć.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:30 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
Huba napisał(a):
Ciekawe, chodzilem do starej szkoly, o starym sposobie uczenia. Do tego zdawalem stara mature, i nikt mnie do wkuwania nie zmuszal. Nie wiem nawet jak mozna wkuwac.

Przegladalem arkusz podstawowej z j. polskiego. To, panowie, nie jest matura. To zart edukacyjny. Czytanie ze zrozumieniem? Na maturze? Jaja sobie ktos robi?


Przejdź się po forach, włącz telewizję, poczytaj gazety i zobacz, jak wygląda w Polsce czytanie ze zrozumieniem. Może sam zamysł jest śmieszny, ale 90% Polaków w rzeczywistości nie rozumie tego, co czyta. Prawda - nie trzeba być wybitnym, żeby ZDAĆ maturę. Ale ZDAĆ nie wszystkich satysfakcjonuje ;).


A kogo to obchodzi? Jak ktos nie umie czytac to nie powinien trafic do szkoly sredniej, tym bardziej jej ukonczyc i to z matura. Czytac bez zrozumienia to ja umiem w grece, znam litery, i mniej wiecej sposob wymowy, tylko co to za tekst czytanie bez zrozumienia? Wlasnie dlatego sie do tego nie przyznaje bo conajwyzej moglbym sie osmieszyc.

Studia sa dla inteligentnych ludzi z zamiłowaniem do danego przedmiotu, nie dla motłochu, ktory nie umie nawet czytac.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:31 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
ClouD napisał(a):
Ale ZDAĆ nie wszystkich satysfakcjonuje ;).


Mnie nie satysfakcjonuje, jak zdam chujowo to będę poprawiać, bo o wymarzonych studiach z marnym wynikiem mogę... No właśnie - pomarzyć.


Ja osobiście mam o tyle dobrze, że wynik z polskiego się chuja liczy na kierunki, na które planuję iść. Chociaż z 40% uhahany bym nie był, bo świadczy to samo przez się... Nic to, czekam na matmę za tydzień w środę, bo myślę, że z anglikiem jutro takiej szopki nie zrobią ;).

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 15:59 
Cytuj  
świadczy to samo przez się????

ps: uchachany, po polsku smiejemy sie 'cha cha' a triumfalnie wykrzykujemy 'ha!'

Tak, miałem dobry wynik z polskiego :)


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 16:12 
Cytuj  
A i owszem, samo przez się. Świadczy, czy mówi, to synonimy w gruncie rzeczy ;). Ale może rzeczywiście 'mówi' lepiej by pasowało, jak tak się przyjrzeć. Fail z mojej strony ;).
Wkurwia mnie, jak ktoś pisze chacha, stąd też uhahany ;d

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 17:18 
Cytuj  
Cały ten nowy system szkolnictwa zdeklasował rangę posiadania matury. Teraz maturę ma każdy. Nawet operator młotka. Brak obowiązkowej "podstawowej matymatyki" to fail dekady.
Jak ktoś nie potrafi obliczać procentów, dodawać, odejmować czy mnożyć to IMO nie zasługuje na miano osobnika dojrzałego.
Takim powinno się dawać wybór pomiędzy łopatą, a noszeniem cementu. I to też pod nadzorem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 17:28 
Cytuj  
to se zrobcie miedzynarodowa mature :)


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 17:53 
Cytuj  
Swoja droga jakie byly tematy z polskiego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 18:17 
Cytuj  
http://www.cke.edu.pl/index.php?option= ... 5&Itemid=2

Łotakie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2008, 18:48 
Cytuj  
Twoja stara Łotaka i Ostawa.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.