mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 20:14 
Cytuj  
znowu zapomnial co pisal post wczesniej :-?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 21:03 
Cytuj  
Nie wiem czy grę z budżetem kilka kk$ można nazwać indykiem. AAA to to nie jest (bo nie ten poziom assetów) ale dla wielu gra jest lepsza od takiego diabolo.

Ogólnie to... konsole są dla biedaków. Jak ktoś ma trochę więcej hajsu to gra na PC.
Mnie póki co oczarowało jedynie BB oraz U4. FF XV nie skończyłem jeszcze. Mam sporo gier bo kupujemy razem z bratem ale ja np w ogóle nie ruszam czystych jrpgów bo dla mnie to gówno. Jak ktoś to kocha to konsola i owszem.

Śmieszy mnie to, że mareczek tak bardzo się mądrzy a chyba nie zna danych o rynku PC.
http://www.tweaktown.com/news/55607/pc- ... index.html
https://www.digitaltrends.com/gaming/pc ... pc-gaming/
Jak ktoś się wysili to znajdzie jakie gierki nabijają portfel najbardziej. Poza grami od Blizza, który potrafi zarobić na tytule 500 baniek i ma 60kk aktywnych graczy w HSa.

Są gatunki gier które raczej sprzedają się lepiej na konsole bo... nic innego na konsolach nie istnieje. FPSy np to domena PC i jedno stare Destiny tutaj nic nie zmieni. Granie w fpsy na konsoli to tak jak malowanie obrazu chujem.
W Samochodówki fajniej może pograć na kanapie ale już np rtsy/rpgi to ponownie domena PC. Ile gier wychodzi miesięcznie na steamie którze sprzedawają się w ilości 40-100k egzemplarzy w miesiąc-dwa po premierze? Konsole żyją tylko premierami gier AAA i takich dobrych premier jest max kilka w roku. Te gry wychodzą też na PC i do tego są tańsze + wyglądają lepiej.

Może w przyszłym roku warto będzie kupić PS4 Pro o ile nie będzie plotek o PS5 czy cuś. Jak ktoś ma mocnego PCta to scorpio nie potrzebuje.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 21:16 
Cytuj  
PS5 to raczej 2020, no ewentualnie może 2019. Trzeba nowy proces technologiczny bez tego to najwyżej można wielką grzałkę za 1000$ zrobić. Poza tym pamięci i SSD są obecnie bardzo drogie, a do next-gena to by się przydało włożyć minimum 2x obecna ilość RAMU + jakiś budżetowy SSD zamiast HDD.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 21:22 
Cytuj  
Zaboleq - pora zrozumieć jedną bardzo prostą rzecz: wiele osób kocha konsole i przedkłada konsole nad PC-tami. Nie jest to sprawa zamożności, bo konsole dominują głównie na zachodzie Europy i USA, podczas gdy PC-ty na wschodzie europy. Ale możesz sobie dorabiać taką ideologię na jaką cię intelektualnie stać.

Sula - SSD nie jest już takie drogie. Zawsze można wsadzić 128GB SSD i 2-4TB HDD. Czytnik BD 4k (btw. odradzam ten z xbox one S - konsola nie daje rady tego odtwarzać, podobnie zresztą jak PC z i5 i 1070 na pokładzie) i dalsze parcie na 4k.


Ostatnio edytowano 19 cze 2017, 21:28 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 21:25 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ogólnie to... konsole są dla biedaków. Jak ktoś ma trochę więcej hajsu to gra na PC.


Chyba za bardzo uogólniasz. Znam ludzi bardzo zamożnych, którzy jeśli grają to właściwie tylko na konsoli. Tak na prawdę to kwestia wielu czynników. Wolą z padem przed telewizorem (tak, na kanapie). Nie znają się za bardzo na technikaliach i składanie peceta to byłaby dla nich niedogodność. Do pracy mają laptopa i desktop im nie jest potrzebny. Ot i właściwie cały temat. My jesteśmy geeki i lubimy gmerać w bebechach pecetów - samo składaniem kompa raz na jakiś czas sprawia nam frajdę, a jak uda się z niego coś więcej wycisnąć to tym lepiej. Niemniej jednak nie można przez to skreślać rynku konsol - tam są po prostu inni odbiorcy.


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 22:12 
Cytuj  
+1 yabaddi
dorzuciłbym do tego naleciałości z dzieciństwa. Granie na zachodzie to salon, duży tv, konsola, kanapa, pady. Granie w Polsce to PC, biurko, mysz+klawiatura. Oczywiście uogólniając ale różnice procentowe są bardzo znaczące.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 22:28 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
zaboleq napisał(a):
Ogólnie to... konsole są dla biedaków. Jak ktoś ma trochę więcej hajsu to gra na PC.


Chyba za bardzo uogólniasz. Znam ludzi bardzo zamożnych, którzy jeśli grają to właściwie tylko na konsoli. Tak na prawdę to kwestia wielu czynników. Wolą z padem przed telewizorem (tak, na kanapie). Nie znają się za bardzo na technikaliach i składanie peceta to byłaby dla nich niedogodność. Do pracy mają laptopa i desktop im nie jest potrzebny. Ot i właściwie cały temat. My jesteśmy geeki i lubimy gmerać w bebechach pecetów - samo składaniem kompa raz na jakiś czas sprawia nam frajdę, a jak uda się z niego coś więcej wycisnąć to tym lepiej. Niemniej jednak nie można przez to skreślać rynku konsol - tam są po prostu inni odbiorcy.


Na zachodzie ktoś może grać na kanapie ale poza tym ma z reguły mocnego kompa. Jak go stać na gry na konsole to na kompa tez. Dodałbym, że ważną kwestią jest też ilość spędzanego na graniu czasu. Jakbym miał kilka h tygodniowo to pewnie za kompa bym się w ogóle nie zabierał.
Na kompie też możesz grać siedząc na kanapie z padem w łapie. Szybciej Ci się nawet gra załaduje niż na konsoli która z ssd nie robi prawie żadnego użytku(na tą chwilę).

Ja rynku konsol nie skreślam. Sam mam i gram czasami. Śmieszy mnie tylko, jak ktoś mówi, że rynek PC to gówno w porównaniu do konsol gdy dane pokazują coś zupełnie innego. Spieranie się o to co ma lepsze tytuły to coś zupełnie innego bo każdego interesują inne gry. Yabaddi np nudził by się bo na konsolach to tylko d3 jest w sumie ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 cze 2017, 22:36 
Cytuj  
Brak czasu tez robi swoje.
Znajomi w pracy czesto graja na konsoli albo na pc z padem i jak to mowia... 'pasuja im malo wymagajace gierki, ot zeby sie odmożdżyć'

To ja z kolei predzej wtedy nie gram wcale ;P

Ogolnie dobrze sie dowiedziec, ze granie na PC to kolejna oznaka domeny biednej wchodniej europy, gdy cywilizowani ludzie z zachodu graja na padzie. Piekny Umysł Marka :D


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 05:47 
Cytuj  
rotfl.

obetnę sobie ze 30 punktów IQ i spłodzę podobne brednie:

Ogólnie dobrze się dowiedzieć, że granie na konsoli to kolejna oznaka biedy finansowej, podczas gdy prawdziwa elita gra jedynie na super drogich PC-tach.
Super się też dowiedzieć, iż mimo, że aktualnie 99% gier to multiplatformy nie różniące się praktycznie niczym - to granie na padzie to odmóżdżacze, natomiast na klawiatarze ekwilibrystyka umysłowa. Piękny umysł żabolka i highlanderka.


zobolku by ogarnąć temat swoim jakże pięknym umysłem proponuję odpalić np. BF1 na PC, podpiąć go do TV, podpiać pada i rozkoszować się rozgrywką w multi. Może dotrze dlaczego granie na padzie na PC mija się celem.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 07:34 
Cytuj  
Ja sobie gram ostatnio w Doom II: Hell on Earth (1994) na silniku GZDoom na moim GTXie 1060. PC master race, szach-mat konsolowe biedaki. :]

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 07:46 
Cytuj  
^ Lubie to.
Ja w ECWolfa. Brutal Doom nastepny w kolejce.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:15 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Ja sobie gram ostatnio w Doom II: Hell on Earth (1994) na silniku GZDoom na moim GTXie 1060. PC master race, szach-mat konsolowe biedaki. :]


To też działa w drugą stronę - ewidentnie nie macie w co grać. Tylko mat PC mustard racerowe cwaniaki :lol: Do szacha jeszcze brakuje :wink: W takie coś to mogę (i grałem jakiś czas temu) na telefonie a nie na karcie za 1200 zł.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:23 
Cytuj  
A bo panieeee, za moich czasow to byly gry. Teraz to juz tylko jakies popierdolkowe samograje.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:27 
Cytuj  
POTĘŻNY filthy casual zniszczył gry! Internauci w szoku!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rotfl.

obetnę sobie ze 30 punktów IQ i spłodzę podobne brednie:

Ogólnie dobrze się dowiedzieć, że granie na konsoli to kolejna oznaka biedy finansowej, podczas gdy prawdziwa elita gra jedynie na super drogich PC-tach.
Super się też dowiedzieć, iż mimo, że aktualnie 99% gier to multiplatformy nie różniące się praktycznie niczym - to granie na padzie to odmóżdżacze, natomiast na klawiatarze ekwilibrystyka umysłowa. Piękny umysł żabolka i highlanderka.


zobolku by ogarnąć temat swoim jakże pięknym umysłem proponuję odpalić np. BF1 na PC, podpiąć go do TV, podpiać pada i rozkoszować się rozgrywką w multi. Może dotrze dlaczego granie na padzie na PC mija się celem.


Z tym, że ja nic takiego nie powiedziałem. Nie mam bólu dupy o granie na konsoli. Ja podałem tylko przykład znajomych, którzy akurat tak do tego podchodzą.
To Ty używasz argumentów jak to na wschodzie europy są peasanty na PC :D


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:32 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
POTĘŻNY filthy casual zniszczył gry! Internauci w szoku!

Coś w tym jest.

Pepe napisał(a):
kiedys to byly czasy, teraz to nie ma czasow

WADów do Dooma jest tyle, że starczy mi do końca czasów. Modów drugie tyle.

Po co wydawać ciężki hajs na jakieś samograje co po 6 godzinach idą w kąt?

Ja czekam na M&BII:Bannerlord, ale ma też byc podobno na konsole, więc nie musicie płakać. :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:35 
Cytuj  
Highlander - napisalem tez dlaczego. Wiec moze doczytaj ze zrozumieniem.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:36 
Cytuj  
Ci co mają wszystkie dostępne konsole od 10 lat (no, może na razie oprócz Switch, ale to niedługo) to w ogóle nie muszą płakać. Jedyne samograje jakie znam to "gry" od TellTale :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2017, 08:46 
Cytuj  
Casuale wszędzie! nawet na gimnazjum.org.pl narzekają!
https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/zagwo ... zacja-gier


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 13:34 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
rotfl.

obetnę sobie ze 30 punktów IQ i spłodzę podobne brednie:

Ogólnie dobrze się dowiedzieć, że granie na konsoli to kolejna oznaka biedy finansowej, podczas gdy prawdziwa elita gra jedynie na super drogich PC-tach.
Super się też dowiedzieć, iż mimo, że aktualnie 99% gier to multiplatformy nie różniące się praktycznie niczym - to granie na padzie to odmóżdżacze, natomiast na klawiatarze ekwilibrystyka umysłowa. Piękny umysł żabolka i highlanderka.


zobolku by ogarnąć temat swoim jakże pięknym umysłem proponuję odpalić np. BF1 na PC, podpiąć go do TV, podpiać pada i rozkoszować się rozgrywką w multi. Może dotrze dlaczego granie na padzie na PC mija się celem.



Tym się różni typowy PCtowy gracz od konsolowego peasanta. Masz PC grasz jak chcesz, jak nie odpowiada Ci granie na padzie w multi, to uwaga poświęcasz 30 minut czasu, kupujesz konsolę za pieniądze na waciki i grasz, uwaga uwaga z peasatami z konsol.

Teraz wyobraź sobie odwrotną sytuację gdzie konsolowe peasant myśli sobie że zagrałby na PC. Potem zaczyna zastanawiać się że ile musi wydać, ile czasu poświęcić na konfigurowanie Windowsa i ostatecznie stwierdza że go to przerasta.

Tak się składa że ludzie z mojej grupy na studiach, którzy grali na konsolach teraz są sprzedawcami w Saturnie/MediaMarketcie, a prawdziwi PC Master Race zostali przedstawicielami jedynego słusznego zawodu - Programistami. Faktów nie podważysz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.