mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 15:54 
Cytuj  
Sadze, ze gdyby ta recenzje pisal ktos pokorju DEXTERA czy jak on tam mial, wygladaloby to tak:

http://groups.google.pl/groups?q=shadow ... .80&rnum=1

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 20:02 
Cytuj  
Nie ma co nawet dyskutowac z Nimi. Pieknie podsumowal swoje podejscie do tego odpowiedzia do Xantha:

> I ilosci czasu, jaki nalezy poswiecic,
> by taka gre poznac. Bo napewno nie jest to 7 dni. Ani 14.

Mnie wystarcza moje 4.
I cos mi sie zdje, ze jedyny problem z ta recka to ten, ze nie mozesz
scierpiec tego, ze moze mi sie nie podobac cos, co podoba sie Tobie.

ncmnts.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 21:12 
Cytuj  
Mnie osobiscie wystarczylo ok. 10-14 dni zeby calkiem niezle poznac SWG, na tyle dobrze, ze dostrzegalem wady/zalety gry i moglem zdecydowac czy grac dalej czy nie. 10-14 dni - czyli tyle czasu ile wg. Covala ma redaktor na testowanie gry do recenzji...

A co sie tyczy tego:

Cytuj:
Mnie wystarcza moje 4.
I cos mi sie zdje, ze jedyny problem z ta recka to ten, ze nie mozesz
scierpiec tego, ze moze mi sie nie podobac cos, co podoba sie Tobie.


Co za kretyn. To sie nazywa obiektywna recenzja dla wysokonakladowego i profesjonalnego (chyba) pisma o grach :/

A tak btw, chyba konrador pisal cos dla CDA? Czemu jemu nie powierzyli napisania recenzji SWG? Zwlaszcza ze (z tego co mi mowil Asmax) gral? :roll:

Konradorze, trzeba bylo zrecenzowac rownierz SWG :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 21:19 
Cytuj  
A wniosek z tego wszystkiego taki, ze o czym by sie nie pisalo, to trzeba sie na tym znac. Jak sie na czyms nie znam, nie pisze :/

Czasem kupuje CDA i dotad zwykle zgadzalem sie z recenzjami, a tu opisali mmorpg'a i taki wstyd..

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 22:32 
Cytuj  
Piszecie ile redaktorzy maja czasu na poznanie swg i w ile dni wam wystarczy by poznac. NIE O TO CHODZI. Z tych cytatow i minusow ktore tu przedstwiacie wynika ze autor recenzji wogole nie ma pojecia co to MMO i tak jak by wogole w nia nie gral tylko obejrzal obrazki. Nie o to chodzi czy poznal gre tylko o to jakie BZDURY napisal. Bo to nawet nie 'nie obiektywna' wypowiedz a stek bzdur jak z jakiegos brukowca.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2004, 22:58 
Cytuj  
scorpio007 napisał(a):
Bo to nawet nie 'nie obiektywna' wypowiedz a stek bzdur


W sumie masz racje :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 08:18 
Cytuj  
Na pl.rec.gry.komputerowe toczy sie polemika z autorem tego tekstu. Znaczy, z mojej strony sie juz zakonczyla, nie przepadam dyskutowac z betonami.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 08:48 
Cytuj  
Cytuj:
Minusy:
1) -wciaz beta-wersja gry
2) -niegrywalna na trybie solo
3) -slimaczy rozwoj postaci
4) -walki emocjomujace inaczej
5) -iscie kosmiczna ekonomia
6) -nuda nuda nuda


to i ja się wypowiem, co prawda tylko o tych minusach z cytatu, bo artykułu nie czytałem i nie przeczytam (w dalszym ciągu utrzymuję, że 90% kupujących CDA kupuje płytki, a gazetkę przejrzy w kiblu jak nie zapomni, a dla mnie płytki są bezwartościowe)
1) na pewno nie beta - gra się bardzo przyjemnie, czasami mobek potrafi zniknąć (tzn. pojawia się około 50m metrów dalej i trzeba za nim biec) ale zdaża się to raz na kilka godzin gry - po za tym bugów nie uświadczyłem
2) grałem w kilka mmorpgów, jeszcze więcej spróbowałem - powiem tyle ta gra jest najbardziej grywalnym mmorpgiem w trybie solo jaki kiedykolwiek widziałem. Od początku do końca da się grać tylko solo i zrobić w ten sposób każdą profesję w szybkim czasie (2-3 tygodnie)
3) postać się robi w 2-3 tygodnie, porównując to do FFXI - rok, lub AO - rok to rzeczywiście iście ślimaczo....
4) walki wyglądają tak jak w 90% mmo - czyli klawisz attack + specjale. Nikt tu żadnej ameryki nie odkrył, nie są ani słabe ani odkrywcze.
5) ekonomia jest bardzo dobra, nie wiem co znaczy kosmiczna, nie widziałem armorków za 6mln. Praktycznie po 3-4 dniach gry stać mnie było na drugi od góry set armorka, teraz nawet kupiłem jedną część composite. Nawet totalny newbe jak się uprze po tygodniu grania będzie biegał w full composite (ceny seta zaczynają się już od 60-70k), nie mam praktycznie żadnych problemów z kasą, maly domek kosztuje (z tego co słyszałem) 10-12k
6) nuda to pojęcie względne - ja się nie ruszam z tatooine bo nie widziałem nawet 10% tej planety. Świat jest ogromy. Graczy jest kupa. Lecąc ścigaczem na misję - czasami mam wrażenie, że cała planeta to jedno wielkie miasto - domy, koparki, manufactury, miasta graczy - non stop budynki :D Do tego gra jest bardzo logiczna - masz obrażenia chcesz się wyleczyć - biegniesz do miasta zachodzisz do szpitala gdzie czycha jakiś gracz medic i cię za free leczy (dostaje za to exp), potrzebujesz rozrywki - biegniesz do kantyny gdzie gracze grają na instrumentach i tańczą itd.

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 08:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a gazetkę przejrzy w kiblu jak nie zapomni, a dla mnie płytki są bezwartościowe


Jak bys zgadl. CDA kupuje raz na rok i czytam go tylko w kiblu zeby sie nie nudzic :lol: :wink:
A jacy ludzie twoza i czytaja te GAZETE mozna zobaczyc w AR.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 09:11 
Cytuj  
Po ostatnie pisanie recenzji mmorpga po 4 dniach gry, jest równoznaczne z pisaniem recenzji cRPG-a po 4 minutach gry.
MMORPGi z zasady są grami znacznie bardziej skomplikowanymi i potrafiącymi zapewnić rozrywkę nawet na lata. cRPG-i zwyklę przechodzę do końca w tydzień maksymalnie i jestem expertem :D
W MMORPGu po tygodniu gry cały czas jesteś zagubionym noobem :D

Więc samo pisanie recki po 4 dniach gry (pewnie pograł łącznie kilka godzin) jest po prostu śmieszne i dobrze napisał Mrynar ŻENUJĄCE.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 09:14 
Cytuj  
Mark, pozwolilem sobie zacytowac twoja wypowiedz na prgk, mam nadzieje, ze nie masz mi za zle :)

X.

EDIT: O, widze ze sie dolaczyles :)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 sie 2004, 09:27 
Cytuj  
tak, ale trochę nie mam czasu, do tego niewygodnie mi się czyta newsy.
Mam kupę roboty w tym tygodniu.

Btw. na moim sprzęcie 1.7XP, 512MB Ramu, radeon 9600PRO - rzeczywiście w mieście potrafiło się przyciąć do 1FPS-a na sekundę (kwestia doczytania np. 30 graczy w kantynie i przesłania danych z HDD do grafy, nałożenie tekstur itd).

Dokupiłem kolejne 512MB i mam w mieście nawet w kantynie przy 20 graczach tancujących - 7-15FPS-ów, po za miastem non stop praktycznie 29FPS (to chyba górna granica).

Niestety MMORPGI to towar luksusowy i każdy nowy tytuł (może oprócz WoW-a skierowanego do dzieci z battlenetu) jest wymagający. Grupa docelowa graczy w mmo to człowiek pracujący (a więc w wieku 20+ lat)posiadający kartę kredytową (a więc i zdolność kredytową) - a takiego człowieka bez problemu stać na komputer średniej klasy (bo taki komuter jest wymagany - trzeba tylko pamiętać, że na zachodzie średnia klasa oznacza trochę inny sprzęt niż średnia klasa w Polsce).

Nic wracam do roboty bo się nie wyrobię :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.