mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 10:15 
Cytuj  
Jako, że pracuje poza domem, gdzie wieczorami często nie ma co robić, a dostępu do kompa brak :har: Zastanawiam się nad kupnem laptopa, do ogólnych zastosowań jak pisanie pracy mgr ;) oglądanie filmów, internet itd.... Ale intryguje mnie pytanie jaki sprzęt wystarczyłby mi do grania w SWG... Wiem, że niektórzy grają, bo czasem coś w rozmowie pojawia się na ten temat, tyle, że nie potrafie skojarzyć kto :] Ogólnie rzecz biorąc to zastanawiałem się na DELL D800... tyle, że z 1Gb ramu

ps. jak się ma wogóle wydajność Pentium M to Pentium IV oraz jaka karty graficzne w tym momemcie wchodzą w grę ?? wiem, że jak się tym interesowałem jakiś czas temu to GForce 4 Go dyktował warunki...

Przykładowy DELL D800


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 10:25 
Cytuj  
"Troche" słaba ta karta graficzna. A dwa drogi ten komp, moj stary 400zl kupil C1200,256MB Ram, KG 32-64MB ,Combo


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 10:46 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
"Troche" słaba ta karta graficzna. A dwa drogi ten komp, moj stary 400zl kupil C1200,256MB Ram, KG 32-64MB ,Combo


Przecież to modyfikowany Gefroce 4 Titanium, a tak btw to KG 32-64 nic mi nie mówi... Zresztą ten Dell bije na głowę to co podałeś... Wydaje mi się, że teraz PEntium M Centrino 1.6 to absolutne minimum...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 11:22 
Cytuj  
ja bym ci polecił Acer/Ferrari z Athlonem64 :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 11:40 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
ja bym ci polecił Acer/Ferrari z Athlonem64 :wink:


Dziękuję :har: Byłem pewny, że coś takiego napiszesz :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 11:53 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Byłem pewny


Nigdy pewności nie można mieć, bo w ciągłym ruchu przyszłość jest :wink:

Sama nazwa "pentium" oznacza Crap :D

Tutaj jest to co powinno działać : KLIK


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:17 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Kassei napisał(a):
Byłem pewny


Sama nazwa "pentium" oznacza Crap :D

Tutaj jest to co powinno działać : KLIK


Nie zgodze sie z kolega. Pentiumki sa co prawda sporo drozsze ale zdecydowanie mniej awaryjne, bezpieczniejsze itd. Tyle ze dla przynajmniej srednio zaawansowanej osoby w komputerowaniu faktycznie AMD jest slusznym wyborem, w sumie kaska na ulicy nie lezy 8)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:29 
Cytuj  
Gefaran napisał(a):
Enhu napisał(a):
Sama nazwa "pentium" oznacza Crap :D


Nie zgodze sie z kolega. Pentiumki sa co prawda sporo drozsze ale zdecydowanie mniej awaryjne, bezpieczniejsze itd. Tyle ze dla przynajmniej srednio zaawansowanej osoby w komputerowaniu faktycznie AMD jest slusznym wyborem, w sumie kaska na ulicy nie lezy 8)


Mi się też wydaje, że do laptopa jedynie Pentium jest słusznym wyborem, jak na mój gust AMD zbyt mało siedzi w tym rynku, żeby można było porównywać te dwie marki w segmencie laptopów. Co do komputerów typu desktop, to kiedyś jedynie Intel się liczył, bo AMD i Cyrix'y były przeniesamowicie słabe :/ Wiem bo mój Pentium 200MMX bił na głowę odpowiednika firmy AMD w kompie mojego kolegii, było to widac gołym okiem w grach, a nawet po działaniu Windowsa. Układ sił zmienił dopiero tani Duron oraz przedewszystkim procek Athlon 1400mhz Thundebird, od którego właśnie zacząłem przygodę z AMD, która trwa do dzisiaj... :]

Ale wracając do tematu. Jaki laptop wystarczy do grania w SWG. Powtórzę dla jasności, JAKI WYSTARCZY, a nie na jakim pójdzie w najwyższych detalach albo jaki kupił ostatnio mój tata :] Bo jak narazie nic konkretnego na ten temat nie zostało tu powiedziane....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:47 
Cytuj  
Co do praktycznej strony Ci nie podpowiem, ale teorie masz w ksiazeczce w podpunkcie o minimalnych wymaganiach :wink:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 13:10 
Cytuj  
Gefaran napisał(a):
Co do praktycznej strony Ci nie podpowiem, ale teorie masz w ksiazeczce w podpunkcie o minimalnych wymaganiach :wink:

Jak jesteś taki mądrala, to powiedz mi jak ma się wydajność Pentium M Centrino 1.6Ghz do Pentium 4 1.5Ghz oraz Ge-Force 4 Go 4200 64MB do np. Radeona 9800Pro co mam w kompie, lub do normalnego GeForce 4 Titanium 64mb... To, że SOE pisze "recommended 64MB Graphics card" uja mi mówi bo 64mb miały nawet Geforce 2 MX na których gra ledwo co wyświetla animację w grze :roll:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 14:18 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Gefaran napisał(a):
Co do praktycznej strony Ci nie podpowiem, ale teorie masz w ksiazeczce w podpunkcie o minimalnych wymaganiach :wink:

Jak jesteś taki mądrala, to powiedz mi jak ma się wydajność Pentium M Centrino 1.6Ghz do Pentium 4 1.5Ghz oraz Ge-Force 4 Go 4200 64MB do np. Radeona 9800Pro co mam w kompie, lub do normalnego GeForce 4 Titanium 64mb... To, że SOE pisze "recommended 64MB Graphics card" uja mi mówi bo 64mb miały nawet Geforce 2 MX na których gra ledwo co wyświetla animację w grze :roll:


Ja tam 'taki' madrala nie jestem a co do wydajnosci to ja (zaznaczam ja nie koniecznie kazdy ale ja) przyjal bym ze sa porownywalne. Plusy badz minusy sadze beda malo zauwazalne. Co do ledwo wyswietlania to przeciez po to sa te wymagania min zeby gra sie odpalila i dalo sie w nia z lepszym czy gorszym (w tym wypadku to drugie) skutkiem grac a nie zeby grac w nia z przyjemnoscia :wink: Zreszta po co te problemy sobie pietrzyc, nie lepiej wziac poprostu notebooka z normalnym procem itd? No chyba ze faktycznie ma on byc na dlugie godziny pracy bez dostepu do gniazdka to wtedy inny temat, ale jak cie zrozumialem tak nie koniecznie musi byc i szukasz maszynki do podlaczenia w jakims pomieszczeniu (hotel orsmthng) kiedy po pracy z dala od domu sie nudzisz 8)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 14:20 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
powiedz mi jak ma się wydajność Pentium M Centrino 1.6Ghz do Pentium 4 1.5Ghz

Pentium M(obile) 1.6 GHz jest odpowiednikiem Pentium IV ~3 GHz.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 28
Dołączył(a): 28.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 14:29 
Cytuj  
Ja osobiscie uzywam hp compaq nw8000 1.7 oraz 1gb ramu i wszystko dziala bez najmniejszego problemu.
Kontroler graficzny ATI® Mobility™ Fire GL T2 z 128 MB pamięci SDRAM DDR; 4X AGP; sprzętowa akceleracja grafiki OpenGL; obsługa sprzętowa DirectX 9.0; ATI® Powerplay Technology

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 14:54 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Pentium M(obile) 1.6 GHz jest odpowiednikiem Pentium IV ~3 GHz.
X.


Dzięki, o to mi chodziło :D O jakiś konkret, a nie filozofowanie o dupie marynie :]



jasonos napisał(a):
Ja osobiscie uzywam hp compaq nw8000

Następny konkret :P Obadam co to za lap i porównam z tym na co mnie stać :]

ps. podesłałby mi kotś porównanie wydajności kart/chipsetów graficznych montowanych w notebookach ? szukam od wczoraj na necie i ni uja nie mogę nic takiego znaleźć :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 15:00 
Cytuj  
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 11497.html tu jest tabela i mozna tam rzucic okiem na wyniki w 3dsmarkach - mniejwiecej moga dawac pojecie o wydajnosci. ( jest m.in. ten dell i compaq nc8000 <- slabszy chyba od nw )

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 16:01 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_111497.html tu jest tabela i mozna tam rzucic okiem na wyniki w 3dsmarkach - mniejwiecej moga dawac pojecie o wydajnosci. ( jest m.in. ten dell i compaq nc8000 <- slabszy chyba od nw )


Znam ten artukuł, mi chodzi o porównanie samych kart/chipsetów graficznych w laptopach.... :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 30 sie 2005, 18:05 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 17:46 
Cytuj  
http://www.anandtech.com/mobile/showdoc.aspx?i=1745&p=5

tu masz artykul porownujacy m.in gf4 4200 go i ver normalna. Porownania roznych gpu raczej sie nie znajdzie, malo kogo to interesuje i chyba ciezko byloby cos takiego im wykonac ( fabrycznie rozne modele notebokow maja rozne karty - nie mozna sobie wybierac jak w desktopach ) chociaz mozliwe, iz istnieje cos takiego.. Btw. u mojej siostry w notebooku krata graf korzysta z pamieci kompa ( mozna ja dowolnie przydzielac w zakresie x mb-chyba max 64mb, ma siakegos radeona ) - tak jest w kazdym przypadku?

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 31 sie 2005, 09:10 
Cytuj  
Ojciec kupil sobie niedawno laptopa Hp... nie pamietam jaki model ale seria 6xxx z Sempronem 3100+ mobile, 1 gb ramu i ukladem graficznym x300.
Chodzi na tym wszystko, lacznie z WoW... i chodzi bez najmniejszego zgrzytu, wrecz zasuwa.
Jak chcesz kupic jakiegos laptopa do grania to obowiazkowo z osobnym ukladem graficznym czyli wszystkie SISy etc. odpadaja.
Cena laptopa po dolozeniu ramu, kupieniu torby i innych dupereli nie przekroczyla 4000 brutto.

EDIT: KLIK
To ten model.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.