mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 16:55 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Panowie z EA chyba nie myśleli, że mogą Blizzardowi zagrozić?

Zagrozic w czym? W liczbie wydanych gier? W rocznym bilansie finansowym? W tych porownaniach Blizzard jest malutki przy EA.
Dla EA wydanie takiego swtora to tak naprawde kaprys z nadzieja na zyski. Dla Blizzarda wow jest wiekszoscia jego biznesu.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 754
Dołączył(a): 2.02.2011
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 16:59 
Cytuj  
Dokladnie , Elektronicy polkneli juz tyle Firm , wydaja rocznie maaaaase gier ktore sie zalkiem zajebiscie sprzedaja , blizzard wydaje 1gre co 10lat -.-

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 17:24 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):
Panowie z EA chyba nie myśleli, że mogą Blizzardowi zagrozić?

Zagrozic w czym? W liczbie wydanych gier? W rocznym bilansie finansowym? W tych porownaniach Blizzard jest malutki przy EA.
Dla EA wydanie takiego swtora to tak naprawde kaprys z nadzieja na zyski. Dla Blizzarda wow jest wiekszoscia jego biznesu.

X.

Blizzard = Activision.

Tak samo jak Bioware = EA.

Activision jest chyba nawet większe od EA.

edit: nie tak samo , Blizzard ma osobny zarząd i jest osobną spółką ,a Bioware jest "wtłoczony" bezpośrednio w EA.

Co i tak nie zmienia faktu ,że Blizzard należy do Activision :/

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 17:33 
Cytuj  
sula napisał(a):
Activision jest chyba nawet większe od EA.


:o


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 17:43 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Dopiero teraz ta gra jest tak każualowa, że aż fajna, wyzwań wolę szukać w rl, wracam co dodatek i zawsze mam 2-3 miechy bitej zabawy.
Śmiejecie się, ale jakoś nikt nie potrafi zagrzać dłużej miejsca w innym mmo, coś w tym musi być. I wcale nie chodzi o pandy. :)
Powinni pozbierać pomysły z innych themeparków i wydać jakiś dodatek, który diametralnie zmieni mechanikę, wyciągnie ludzi z miast i kolejek do instów/bg.
Już nawet głupi cata sprawił, że chciało się levelować nową postać, bo zmienili wygląd krain, które się znało od premiery.
Szkoda tylko, że idą w stronę zwiększania powierzchni do levelowania, podniesienia max lvl, dodania nowych inst itp. Panda jest już na lepszej drodze ale chciałbym totalnego pierdolnięcia i zmiany o 180*.

Glupi cata sprawil ze nawet dodatku nie kupilem. Kolejnego tez juz nie kupie. WoW = Dead.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:09 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
sula napisał(a):
Activision jest chyba nawet większe od EA.


:o

http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_Arts

http://en.wikipedia.org/wiki/Activision_Blizzard

Acti większę pod każdym względem z wyjątkiem operating income z 2010 roku. Revenue większe, aktywa duuużo większe.

W dodatku Acti_Blizz należy do Vivendi ,a to jest dopiero kolos. (np. to firma matka dla Canal+ czy Universal )

Edit: chyba ,że liczymy Activision osobno bez Blizzarda (trochę bez sensu ,ale można) to wtedy rzeczywiście EA nr. 1 , Acti nr.2

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:15 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Dopiero teraz ta gra jest tak każualowa, że aż fajna, wyzwań wolę szukać w rl, wracam co dodatek i zawsze mam 2-3 miechy bitej zabawy.
Śmiejecie się, ale jakoś nikt nie potrafi zagrzać dłużej miejsca w innym mmo, coś w tym musi być. I wcale nie chodzi o pandy. :)
Powinni pozbierać pomysły z innych themeparków i wydać jakiś dodatek, który diametralnie zmieni mechanikę, wyciągnie ludzi z miast i kolejek do instów/bg.
Już nawet głupi cata sprawił, że chciało się levelować nową postać, bo zmienili wygląd krain, które się znało od premiery.
Szkoda tylko, że idą w stronę zwiększania powierzchni do levelowania, podniesienia max lvl, dodania nowych inst itp. Panda jest już na lepszej drodze ale chciałbym totalnego pierdolnięcia i zmiany o 180*.

W UO i Lotro grałem dłużej niż w WoW, do którego jak zrezygnowałem to już nie wróciłem i nie mam zamiaru. Po prostu nie odpowiada mi gra gdzie 90%+ czasu napierdala się instancję :/
Przez pozostałe 10% się na instę czeka ew. robi przygłupawego daily questa po raz 98...

Ale spoko wiem ,że miliony ludzi to lubią - po prostu różne preferencje.

Mmorpg to teraz tak różne gry mogą być / są ,że czasem nie mają ze sobą dużo wspólnego (ofc 95% mmorpg kopiuje wow ale to inna sprawa :p)


Ostatnio edytowano 8 sty 2012, 18:18 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:17 
Cytuj  
Sula, gdzie większe? Chyba ci się okienka pomyliły...
Chyba że stopa zwrotu.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:21 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Sula, gdzie większe?

Activision-Blizzard:

Revenue US$4.447 billion (2010)
Operating income US$469 million (2010)
Net income US$418 million (2010)
Total assets US$13.406 billion (2010)
Total equity US$10.203 billion (2010)

EA:

Revenue US$3.654 billion (FY 2010)
Operating income US$-706 million (FY 2010)
Net income US$-677 million (FY 2010)
Total assets US$4.646 billion (FY 2010)
Total equity US$2.729 billion (FY 2010)

edit:

Acti-Blizz większe przychody i aktywa

EA ma zysk większy

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:23 
Cytuj  
"-" to jest minus czy myślnik?
Przychody i aktywa są drugorzędne w przypadku porównywania spółek giełdowych, liczy się zysk - a ten ma większy EA.


Ostatnio edytowano 8 sty 2012, 18:25 przez Isengrim, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:23 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
"-" to jest minus czy myślnik?

Myślnik

edit: jak pisałem Acti bez Blizza jest "mniejsze" od EA.

Z tym ,że Acti i Blizz należą obydwa do firmy nazywającej się Activision_Blizzard, która z kolei należy w 52% do Vivendi


zreszta na linkach ktore dalem wszystko piszę

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:31 
Cytuj  
sula napisał(a):
Blizzard = Activision.

Nie. Blizzard to Blizzard. Jest wydawcą wlasnych gier, a nie tylko developerem. To, ze wlascicielem jest inny wydawca nic nie zmienia.
Bioware jest tylko deweloperem, a jego wydawcą jest EA.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 8 sty 2012, 18:33 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:31 
Cytuj  
Ninja edita posłałem, gdzie wyjaśniam która z tych firm ma dłuższego moim zdaniem.
Acti/Blizz to jedna firma, bez Acti Blizz to jakiś ubisoft czy inna popirdułka.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:37 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
sula napisał(a):
Blizzard = Activision.

Nie. Blizzard to Blizzard. Jest wydawcą wlasnych gier, a nie tylko developerem. To, ze wlascicielem jest inny wydawca nic nie zmienia.

X.

Nigdy nie mówiłem ,że nie są wydawcą. Zresztą Acti nie jest "właścicielem" Blizzard.

Jest firma , która się nazywa Activision_Blizzard , która jest "wydmuszką" i do której "należą" Activision i Blizzard.

A Activision_Blizzard należy(głównie) do Vivendi.


Wszystko teraz zależy jak postrzega się co jest "osobne" ,a co "razem".

EA "nad sobą" nie ma nikogo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:38 
Cytuj  
sula napisał(a):
Nigdy nie mówiłem ,że nie są wydawcą.

Ja caly czas mowie o wydawcach i o wydawanych przez nich grach. Jesli odnosisz sie do mojej wypowiedzi, to odnos sie precyzyjnie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:41 
Cytuj  
Ale wydawcą jest acti/blizz nie? Blizzard to tylko marka handlowa. Coś jak Bioware/Mythic, ale ToR robi Bioware.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:41 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
"-" to jest minus czy myślnik?
Przychody i aktywa są drugorzędne w przypadku porównywania spółek giełdowych, liczy się zysk - a ten ma większy EA.

No nie do końca do wyceny akcji wliczają się też aktywa i potencjał rozwoju / przyszłych zysków.

Teoretycznie kto jest "większy" to by można sprawdzić wycenę giełdową obu spółek czyli ile warte w sumie jest 100% akcji EA vs. 100% akcji Activision_Blizzard, ale nie chcę mi się atm szukać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:42 
Cytuj  
Wydawcą jest firma o nazwie Blizzard Entertainment, oddzial firmy o nazwie Activision Blizzard.

X.

PS. http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/about/profile.html


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:44 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ale wydawcą jest acti/blizz nie? Blizzard to tylko marka handlowa. Coś jak Bioware/Mythic, ale ToR robi Bioware.

Nie X. ma rację Blizzard jest osobnym wydawcą , Activision_Blizzard to firma wydmuszka, która sama nie zajmuje się tym ,że jest właścicielem Acti i Blizza :) Taką strukturę sobie zrobili "dziwną".

@Xanth

Ty się tak nie oburzaj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 sty 2012, 18:46 
Cytuj  
sula napisał(a):
Ty się tak nie oburzaj.

Nie oburzam sie, tylko prostuję.

X.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 113  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.