mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 21:46 
Cytuj  
Zastanawiam się coraz poważniej nad przerzuceniem na Star Wars Galaxies. Obecnie gram w WoW, jednak, mam takie troche mieszane uczucia z samej gry. Brakuje mi mozliwosci zakupywania domków, zakładania wlasnych wiosek - miast, nieco takze mnie dobija pomysł endgame contentu i nieustannego biegania po instance'ach w pogoni za coraz ciekawsyzmi itemkami. Zupelnie natomiast przerazaja mnie opisy o tym jak ktos po pare razy robi ten sam instance tylko po to by skompletowac jakis set.

Słowem po miesiacu zabawy z WoW przezywam lekki kryzysik, a jako ze wybierajac mmorpga w jakiego zagram mialem w głowie takze SWG, waham sie czy by nie zagrac. Jednoczesnie mam garsc pytan, do starych graczy, bo recenzje i opinie na mmorpg.com sa, ze tak powiem rozne.

Czy rzeczywiscie na serwerach sa takie pustki?
Czy faktycznie to gra w ktorej 80% graczy to BH i Jedi i nieustanna miedyz nimi walka?
Jak wyglada edgame content? Tzn czy to jest tkie bezmyslne grindowanie tych samych instance'ow w pogoni za coraz to lepszym stuffem? czy co wlasciwie? jakies misje? questy? zadania?

Czy gra, skoro ma juz swoje lata, jest powoli na wymarciu? Jak to wyglada z perspektywy graczy. Bo nie ukrwyam ze z jednej strony swiat Star Wars mnie bardzo neci i wydaje sie duzo ciekawsyz niz WoW, ale nie chcialbym inwestowac w gre ktora za miesiac czy dwa zgasnie.

To co w WoW mi sie podoba, to mnogosc graczy (pomijam ich jakosc - wiekszosc to kompletna dzieciarnia). Jak tez wyglada community, z waszych doswidczen?

Wiem, ze najrozsadniejsza odowiedzia na moje watpliwosci byloby stwerdzenie - idz i zagraj, ale triala chwilowo nie ma, a ryzyko wydania jednak ok 120 zlotych na gre, ktora moze juz dlugo nie pociagnac mnie zdeka odstrasza.

słowem, jak z waszego punktu widzenia wyglada przyszłośc Star Wars Galaxies?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 22:09 
Cytuj  
Jak to Ferdek powiedzial "Ta gra przezywa swoj renesans" :wink:

BH i Jedi jest duzo ale te 80% to przesada, to cos jak w WoWie rogue, shaman i paladyn. Cos podobnie ich duzo.

Przed CU to ja widzialem kupe ludzi tylko w Theed i Mining outpost. Teraz to nie wiem czy nei za duzo tych ludzi jest ;)

Endgame? Ja moge ci powiedziec ze malo znam endgame contentu, ale Xanth mi opowiadal ze nie wszystkiego jeszcze widzial, a gra od epoki kamienia w to hehe
Co do questow to nie ma ich tak duzo jak w WoW, ale za to kazdy ma swoja mniejsza lub wieksza historyjke i nie wciska sie accept ale prowadzisz dialogi.

Nastepnie gierka nie jest na wymarciu, SOE bardzo dobrze potrafi rozwijac swoje gry, a w przypadku SWG to nie widzialem jeszcze takich wywrotow i zmian porownujac z innymi mmo. Jak narazie co roku jest dodatek, ale taki konkretny- czyt. zmiena wszystko prawie.

Community? PL community w wiekszosci jakich ludzi spotkalem (pomijajac starych znajomych, mowie o nowych ;)) jest zadziwiajaco "wporzadku". A poza PL to se czasem nawet pogadam z kims o filmie dobrym czy ksiazce. Ogolnie ciezko o frajerstwo, ale sie zdarza.

PS. Ogolnie to powinienem ci powiedziec, ze odp na te pytania znajdziesz w innych tematach.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 22:30 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
PS. Ogolnie to powinienem ci powiedziec, ze odp na te pytania znajdziesz w innych tematach.


No własnie, ja bardzo skrzetnie, od poczatku zabawy w WoW i jeszcze jak gralem w GW, czytam forum i staram sie wychwycic wszystkie niuanse SWG czy innych gier o ktorych tu sie dyskutuje. :wink:

Na niektore pytania ciezko znalezc odpoweidzi.

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie samych sklepow w SWG. Z tego co dobrze rozumiem, to w grze jako takich vendorow nie ma (czyli sklepików prowadzonych przez NPC)? Cała gospodarka, czy mzoe raczej ekonomia i handel opeira sie na tym co sprzedaja i wytwarzaja gracze?

W kazdym razie, z gory dzieki za wszelkie (p)odpoweidzi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 23:11 
Cytuj  
Haszysz napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie samych sklepow w SWG. Z tego co dobrze rozumiem, to w grze jako takich vendorow nie ma (czyli sklepików prowadzonych przez NPC)? Cała gospodarka, czy mzoe raczej ekonomia i handel opeira sie na tym co sprzedaja i wytwarzaja gracze?

W kazdym razie, z gory dzieki za wszelkie (p)odpoweidzi.


Tak. Jedyne co skupują npc to części do statków i złom... przy czym jedynie na tym pierwszym można coś zarobić... Hmmm....może podam Ci przykład :D Nadroższą rzecz jaką sprzedałem "Chassis Dealerowi" (części do statków) kosztowała 12k a innemu graczowi sprzedałem jedno CA za 2,5mln, więc handel głownie opiera się o zależność człowiek<->człowiek , tak jak z życiu :D Jeśli ktoś ma żyłkę do interesu np. Xanth to robi 50mnl tygodniowo, a jak ktoś nie ma np. ja :har: to biduje ciągle :D


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 05:04 
Cytuj  
Spoko Kassei, zorganizujesz razorow to bedzie sie robic raidy po jakies itemy i wszyscy beda bogaci ;]] Pozatym ja nadal nie poddalem tego pomyslu by zrobic w uj mandalorian armor, tak zeby kazdy mial taki sam przynalezny do gildii ;]]] Wtedy bysmy byli leet ;]

Gra imo ostatnio sie rozkreca, pustki sa, ale np na pustyniach itp, swiat jest gigantyczny, ale w miastach czy miejscach z questami itp znajdziesz graczy na luzie, w niektorych miastach to nadmiar imo. Poprostu nie ma czegos takiego ze niby straszny loch w ktorym siedzi 100 niebojacych sie niczego graczy ;] Tyle jest w tej grze stuffu ze jak przedzierasz sie przez jungle to przedzierasz sie przez dzicz, jak jestes na pustyni to nie widzisz setek graczy ktorzy tez sa na tej pustynii ;][/list]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 05:26 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Spoko Kassei, zorganizujesz razorow to bedzie sie robic raidy po jakies itemy i wszyscy beda bogaci ;]] Pozatym ja nadal nie poddalem tego pomyslu by zrobic w uj mandalorian armor, tak zeby kazdy mial taki sam przynalezny do gildii ;]]] Wtedy bysmy byli leet ;]

Gra imo ostatnio sie rozkreca, pustki sa, ale np na pustyniach itp, swiat jest gigantyczny, ale w miastach czy miejscach z questami itp znajdziesz graczy na luzie, w niektorych miastach to nadmiar imo. Poprostu nie ma czegos takiego ze niby straszny loch w ktorym siedzi 100 niebojacych sie niczego graczy ;] Tyle jest w tej grze stuffu ze jak przedzierasz sie przez jungle to przedzierasz sie przez dzicz, jak jestes na pustyni to nie widzisz setek graczy ktorzy tez sa na tej pustynii ;][/list]


Zgadza się, ta gra naprawdę żyje, to wielki wirtualny świat... Btw czasem ludzie są wszędzie, nie ma spokoju... do tego stopnia, że np. na gołej pustyni, gdzieś na zadupiu, polując na Krayta, modlisz się żeby tylko cię nie kilim, bo jak wrócisz to już ktoś inny go zabije ;) Inny przykład, jak robiłem questa na dantoo (planeta zadupie, dwa outposty, zero miast), to znalazłem ciała czterech gości (ani jeden nie znał drugiego) których kilim ten sam nobek. Przywitałem się, wskrzesiłem (MCM jestem) i pojechałem dalej... strasznie żałuję ,że nie zrobiłem screenów...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 70
Dołączył(a): 24.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 07:00 
Cytuj  
Ja również gorąco polecam Galaxies, gram niedługo, ale śledze ją od 2003 roku, gdzie z kumplem amerykaninem pogrywaliśmy za oceanem.
Osobiście nie znam lepszej gry, gospodarka jest tak rozbudowana że np. w jednym Vendorze kupisz kratę seekerów za 15k w drugim za 5k. Wystarczy poszukać.
A co mi się najbardziej podoba? To że nigdy nie będziesz na tyle napakowany, żeby skopać dupę każdemu napotkanemu potworowi czy nawet NPC. (nowe misje BH) Nie mówiąc już o PvP, ludzie grają z takimi mieszankami skilli że aż trudno to zliczyć. No i oczywiście taktyka.
Ogólnie mówiąc, zostaw WoW'a i wal do galaxies jak w dym, pomogę Ci na koszyku.
Pozdro


_________________
Coriin Fenn - EvE Online - BUFU
Obrazek

**

Posty: 247
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 08:44 
Cytuj  
Cytuj:
Czy gra, skoro ma juz swoje lata, jest powoli na wymarciu?


A słyszałeś może o Ultimie Online ? ta to już jedzie od 97 i dalej sie dobrze trzyma , Swg nie jest takie stare więc tym bardziej nie na wymarciu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 14:37 
Cytuj  
gram w WoW juz dosc dlugo (pol roku) i widzialem tam prawie wszystko co mozna bylo zobaczyc , mam alta alianta i moglem poznac gre od ich punktu widzenia . W SWG gram tydzien , a wystarcza dwa dni zeby sobie uswiadomic ze trzeba miesiecy zeby poznac chodzby 50% co ta gra oferuje . Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych mmogow ( o ile nie najbardziej rozbudowany z instniejacych) , jak i rowniez jednym z najbardziej wymagajacych i skomplikowanych . Jak wypada w konkurencji z WoW? , dla mnie nadwyraz dobrze nie ma idiotycznego szczeniackiego community (ta gra ma dosc ostre wymogi ESRB ) , zero gowniarzy z battlenetu ktorzy skutecznie zaczynaja mi psuc zabawe w WoW , mam swoje lata i preferuje dojrzalsze community i dojrzalsza rozrywke . Nie ma tak chorej item based gameplay , nie ma takiej repetywnosci , nie ma sztucznych przymuszen ani ograniczen . Graficznie jest bardzo ladna , zwlaszcza modele postaci sa dobrze oddane , szczegolowoscia to stoi daleko w tyle za WoW , ale jest za to o wiele bardziej rozleglejsza .
Endgame? ...ktos powiedzial madre zdanie o SWG ...jaki gracz taki endgame...sam wybierasz . Obie gry maja zalety i wady . jednak SWG jest wyraznie targetowany do starszych graczy , WoW bez fajnej gildi ma bardzo malo do zaoferowania

Jak Xanth zabral mnie i pieszczocha w przejazdzke , akurat rebele atakowali Imperial Star Destroyera , masakra nie widzialem tego w zadnym mmo , poczulem sie prawie jak w filmie .

/clap SOE


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 17:21 
Cytuj  
Dzięki serdeczne za opinie, klamka zapadła :wink: nie przedłuzam WoW a kieruje sie ku SWG, dolacze pewnie w polowie nadchodzacego tygodnia.

Zastanawiam sie jeszcze nad serwerem, czy Eclipse czy Farstar? jakas podpowiedz? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 17:24 
Cytuj  
Eclipse


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 17:27 
Cytuj  
Eclipse


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 17:34 
Cytuj  
A ja bede oryginalny, Eclipse :P

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 18:09 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A ja bede oryginalny, Eclipse :P

Bzdura.
Eclipse.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 18:30 
Cytuj  
Pfff na Eclipse same nooby ;). Osobiscie polecam ... Eclipse :) ...

P.S. Zmienilem emota bo ktos mogl nie wyczaic dowcipu :) ...

T.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sie 2005, 19:29 
Cytuj  
Nie sluchaj ich, nikt tam praktycznie nie gra, bo wszyscy siedza na Eclipse :]


Posty: 33
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 19:28 
Cytuj  
Haszysz napisał(a):
Dzięki serdeczne za opinie, klamka zapadła :wink: nie przedłuzam WoW a kieruje sie ku SWG, dolacze pewnie w polowie nadchodzacego tygodnia.

Zastanawiam sie jeszcze nad serwerem, czy Eclipse czy Farstar? jakas podpowiedz? :)


...Infinity.... :)


_________________
Infinity : Theodor Phoenix - Jedi Guardian

**

Posty: 247
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 23:09 
Cytuj  
Infinity

*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 23:42 
Cytuj  
Właśnie uświadomiłem sobie kardynalną gafę :wink: pytajac o serwer miałem zapytac Eclipse czy Infinity (a nie wiem jakim cudem podałem farstar :D ).


Ale raczej napewno pojawie sie na Eclipse (no chyba ze Lagi beda takie ze sie nie da grac).

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 sie 2005, 23:53 
Cytuj  
Lagi ? Czesciej mi sie zdarzal lag z powodu buga w grze niz z powodu polaczenia :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.