mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 20:40 
Cytuj  
Możecie mnie uznać za trolla forumowego albo co, ale nie mam już siły przezukiwać zawartości tego forum.
oczywiście, że zauważyłem koncik newbie, ale on jest już dla nieco obeznanych osób z tą grą.
Więc mam parę pytań na rozgrzewke:
Ile jest klas i profesjii a co to za klasy, jakie możliwości oferują, czy można tworzyć roboty jak tak to jakie, czy są one mocne itp.?
Jakie są pojazdy,lądowe, powietrzne, kosmiczne i czy łatwo je zdobyć?
Czy dużo osób gra, Czy nie ma smarkaterii?
Ile jest w przybliżeniu planet?
Ile osób gra na serwerach z wojnami klonów i ile na serwerach z imperium i rebelią?
Grafika na najwyższych ustawieniach jest dobrej jakości?
Czy jest dożu ciekawych przedmiotów do skonstruowania typu jetpacki itp.?
Czy jest dużo laggów?
I powiedzcie mi o wszystkim innym, z punktu widzenia gracza.


Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 21:10 
Cytuj  
Znając ludzi pewnie nikt nie będzię miał siły odpowiadać na choćby 1/4 pytań. ;) Jeśli wogóle.

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 21:16 
Cytuj  
''ile jest klas i profesji'' - duzo
tak, mozna tworzyc roboty, roboty combat, medical, do pomocy w harvestowaniu i robieniu roznych rzeczy (food etc)
Pojazdy lądowe - swoop, speeder, landspeeder jest pare rodzajow kazdych.
Pojazdy powietrzne - uhh...
Pojazdy kosmiczne - masz od koloru do wyboru, na poczatku dostajesz statek za darmo
Zalezy od serverow, na eclipse bria ahazi gra duzo osob.
Planet jest chyba... 10...
Nie ma czegos takiego jak servery z wojnami klonow......... Czas na wszystkich serverach to pomiedzy ep4 a ep5
tak, grafika jest dobrej jakosci.
Tak, jest duzo przedmiotow armory bronie jedzenia ubranie itd.
Lagow jako takich nie ma, wiekszy problem to fps jesli masz slaby komputer

''i powiedzcie mi o wszystkim innym....'' - 50 zł i nie ma sprawyl.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 21:44 
Cytuj  
Możecie mnie uznać za trolla forumowego albo co, ale nie mam już siły przezukiwać zawartości tego forum.

Cos malo masz sily ;] Wiekszosc odpowiedzi jest na oficjalnej stronie w manualu....

oczywiście, że zauważyłem koncik newbie, ale on jest już dla nieco obeznanych osób z tą grą.

No coz, 'koncik' newbie jak sama nazwa wskazuje jest dla nowych graczy, czyli osob ktore dopiero zaczely grac, jak domyslam sie - ty nie zaczales ;]

Więc mam parę pytań na rozgrzewke:

Na rozgrzewke... ? Az zaczynam sie bac nastepnych :)

Ile jest klas i profesjii a co to za klasy, jakie możliwości oferują,

omg.. no dobra to pokolei:

Po pierwsze, nie ma ustalonej klasy/profesji czy jak to tam zwal, masz limit skill pointow ktore mozesz wydawac na skille z roznych profesji i stworzyc na przyklad - kucharza bounty huntera ktory trzesie dupa przed innymi, czy jedika ktory lata z kalkulatorem i latarka na moby... a nie, sorka to juz raczej kwestia upodoban, ale soe ja popularyzuje ;]

Czym sie roznia profesje podstawowe od zaawansowanych niechce mi sie juz tlumaczyc. Zbyt jestem zmeczony ;] Jakby co to zapraszam do manuala.

Z podstawowych
Marksman - pif-paf
Brawler - dres-no-jutsu ;]
Scout - do wszystkiego i do niczego
Medic - lata siebie, i czasami tych powyzej.
Entertainer - dmucha i macha tylkiem dla innych graczy, za dotacje, a przynajmniej tak robil, ostatnio soe zrobilo ich zbednymi ;]

Z zaawansowanych i hybryd

Architect - bio-fabryka budowli i mebli.
Armorsmith - bio-fabryka armorow.
Weaponsmoith - bio-fabryka broni.
Chef - robi legalny uzywki.
Bio-Engineer - to chyba bio-fabryka bio-produktow, ale nie mam pewnosci bo nie gralem, ani nie spotkalem takiego.
Tailor - Krawiec ;]

Smuggler - tuner broni i bio-fabryka nielegalnie legalnych nielegalnych uzywek
Commando - duzy sprzet, duzy armor, duze bum, i bez efektu :<
Squad Leader - pif paf ktory spamuje ekran.
Combat Medic - leczy siebie i innych + inne bajery.
Bounty Hunter - najwiekszy damage, w zalozeniu mial polowac na jedi i smugglerow. W praktyce male urozmaicenie dla jedikow pomiedzy kolejnymi obliczeniami mobow.

Pistoleer - male szybkie pif paf
Carbineer - srednie pif paf
Rifleman - duze wolne pif-paf

Ranger - do wszystkiego i niczego z wiekszym cl.
Creature Handler - Trener Pokemonow.
Doctor - taki lekarz ktory leczy glownie siebie.

Teras Kasi Artist - ninja,karate i inne takie
Swordsman - wali toporami, mlotami, i czasami mieczami
Fencer - ten to szablami czy mieczami i chyba palkami.
Pikeman - ten tez jest chyba od palek, tylko dluzszych.

Dancer - macha dupa profesjonalnie
Musician - dmucha,puka itp. profesjonalnie
Image Designer - Specjalista od operacji plastycznych, fryzjer i do tego sprzedaje holo-emoty :)

mam nadzieje ze niczego nie pominalem, sorka zmeczony jestem ;]

czy można tworzyć roboty jak tak to jakie, czy są one mocne itp.?
Droid Engineer - tak robi roboty, tak sa nudne, czy mocne nie wiem, ale napewno przydatne.[/b]

Jakie są pojazdy,lądowe, powietrzne, kosmiczne i czy łatwo je zdobyć?

ladowe - nudne, brzydkie, poza speederbike i barc zbedne, speederbiker kupisz za grosze, barca dostajesz z total experience, jest jeszcze av-21 (czy jakos tak) ktory troche ciezej zdobyc ;]
sa takze zwierzaki ladowe na ktorych mozna jezdzic ale to nie moja specjalizacja ;]

powietrzne - jetpack, jetpack, jetpack - tak trudno go zdobyc
kosmiczne - pierwszy dostajesz za darmo, nastepne kupujesz, jest kilka questowych, afaik trudnych, 1 reward i 1 lootowany z npca.

Czy dużo osób gra, Czy nie ma smarkaterii?
Tak, na eclipse az sie roi od polakow, mamy pl miasto z kilkudziestoma ludzmi, wlasnym shuttleportem i innymi bajerami. Smarkaterii nie zauwazylem moze dlatego ze sam jak na swoj wiek potrafie byc dziecinny ;]
Z juesanow rozni sie zdarzali, jednak nie wiem co jest gorsze, 13 latek z przerosnietym ego czy 30-40 letni no-life ktory zyje w swiecie iluzji ;]

Ile jest w przybliżeniu planet?
manual, nie chce mi sie liczyc ;]

Ile osób gra na serwerach z wojnami klonów i ile na serwerach z imperium i rebelią?

ue ? wojny klonow ? no ja chyba o czyms nie wiem ;]

Grafika na najwyższych ustawieniach jest dobrej jakości?
Beznadziejna imo, niema w menu nawet obslugi antyaliasingu. Soe widac nawet nie potrafi dodac kilku opcji do opcji ;] Dopiero jak powlaczasz w sterownikach grafiki rozne bajery grafika sie poprawia ;] Jednak ta gra ma juz kilka lat i unreal 3 to sie po niej nie spodziewaj ;]

Czy jest dożu ciekawych przedmiotów do skonstruowania typu jetpacki itp.?
Do skonstruowania jest bardzo duzo, tych ciekawych imo tylko kilka, i jakos wszystkie mocno faworyzuje armorsmithow.

Czy jest dużo laggów?
Tak zdarzaja sie co jakis czas, ale nie z powodu lacza tylko bledow w kodzie ktorych soe nie potrafila jak dotad naprawic.

I powiedzcie mi o wszystkim innym, z punktu widzenia gracza.
Gra nie jest zla, jednak developerzy maja w dupie graczy i daza do samodestrukcji ;] A tak na serio to sam zdecyduj, jest sporo plusow i sporo minusow. Imo gra ma spory potencjal niestety calkowicie nie wykorzystany.

Przeprosiny - tlumaczenia sie itp. :
milosnikow slownika jezyka polskiego przepraszam za bledy, graczy za sarkazm. Jednak jestem zmeczony i pisalem ta odpowiedz dla zabicia czasu ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 21:48 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Droid Engineer - tak robi roboty, tak sa nudne, czy mocne nie wiem, ale napewno przydatne


SWG: Trials of Obi-Wan
nastąpi droid engineer revamp, i droidy rowniez zostana "ulepszone"


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2005, 21:50 
Cytuj  
Jezeli dadza mozliwosc tworzenia hk-47 z super ai to zloze nawet preorder ;]

edit: aha, jeszcze jedno, ja narazie cancelnalem konto, soe coraz czesciej robi zmiany po ktorych czesci profesji staje sie bezuzyteczna a inne zaczynaja wygladac tak samo. Jednak czy zagrasz pozostawiam tobie, moze ci sie spodoba ;p wkoncu i tak sa dziesiatki pl graczy ktorzy dalej graja ;p


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 10:39 
Cytuj  
Jaka jest różnica między shuttle i starportem?
Czy można zdobyć Niszczyciel gwiezdny(może to i głupie pytanie ale taka możliwość jest dla mnie bardzo nęcąca.
I Czy jest również jakiś limit ilościowy robotów jakie możesz stworzyć tzn. Czy możesz chodzić z 50 robotami po instancach?
Czy jakiś skill umożliwia tworzenie własnych statków?


Ostatnio edytowano 27 sie 2005, 10:42 przez Eshim, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 66
Dołączył(a): 5.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 10:41 
Cytuj  
shuttle pozwala latac tylko na tej samej planecie, z miasta do miasta. starport pozwala nie tylko latac na obecnej planecie, ale glownie na inne planety


_________________
tephloN - Pre-NGE MRanger/Mpikeman, Eclipse. † 2k5, Post-NGE MCommando :XXX

Update 2k8: Post-NGE MSmuggler, MJedi, MBounty Hunter, MMedic, MSpy, w koncu MOfficer. Respec jest piekny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 10:43 
Cytuj  
Czy jakiś skill umożliwia tworzenie własnych statków?

shipwright


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 11:11 
Cytuj  
Czy można wylądować swoim statkiem w dowolnym miejscu na planecie, czy można lądować w tylko miejscach określonych przez twórców?
Czy wszystkich map jest więcej i czy są czekawsze niż w WoW-ie i czy są ciekawsze(to pytanie jest adresowane do osób które przerzuciły się z WoW na SW:G) ?
Jak duży jest kosmos(można skakać w miejsca w przestrzenie gdzie są planety na których można wylądować, czy można skakać w dowolne miejsce?
Jak rozwiązane są skaki w nadprzestrzeń(tzn. czy podaje się koordynaty komputerowi, czy też wybiera się miejsce z mapki(jak w KOTORze))?
Czy można prowadzić atak z orbity?
Ile statków potrzeba aby zniszczyć imperialny niszczyciel gwiezdny?
Jak z zarobkoami(tzn. czy można się gdzieś zatrudnić, czy po prostu żyje się z wykonanych questów zebranych i wyrobionych itemków itp.?)
Czy można kierować AT-AT albo AT-ST?
Ile typów robotów jest do skonstruowania i jczy można twoczyć włąsne roboty(nie według recepty lub instrukcji)?
Czy płaci się za paliwo do statków kosmicznych?

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 11:28 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Czy można wylądować swoim statkiem w dowolnym miejscu na planecie, czy można lądować w tylko miejscach określonych przez twórców?


Wyladowac mozna jedynie w starportach. Na planecie przemieszczac mozna sie miedzy Shuttleportami ( wymagana oplata w zaleznosci od miasta ), ktore budowane moga byc rowniez przez graczy ...

Eshim napisał(a):
Czy wszystkich map jest więcej i czy są czekawsze niż w WoW-ie i czy są ciekawsze(to pytanie jest adresowane do osób które przerzuciły się z WoW na SW:G) ?


Planety sa ogromne. Czy sa ciekawe? To zalezy czego sie spodziewasz. Na kazdej planecie masz tzw. POI ( Points of Interest ). Sa to wlasnie najciekawsze miejsca na danej planecie ( na Tatooine masz np. dom Bena Kenobiego itp. ) ...

Eshim napisał(a):
Jak duży jest kosmos(można skakać w miejsca w przestrzenie gdzie są planety na których można wylądować, czy można skakać w dowolne miejsce?


Afaik nie ma planet na ktorych nie mozna wyladowac ...

Eshim napisał(a):
Jak rozwiązane są skaki w nadprzestrzeń(tzn. czy podaje się koordynaty komputerowi, czy też wybiera się miejsce z mapki(jak w KOTORze))?


Osobiscie wybieram z mapki. Nie sprawdzalem czy mozna inaczej :P ...

Eshim napisał(a):
Czy można prowadzić atak z orbity?


Nie...

Eshim napisał(a):
Czy płaci się za paliwo do statków kosmicznych?


Nie ...

T.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 11:55 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Czy wszystkich map jest więcej i czy są czekawsze niż w WoW-ie i czy są ciekawsze(to pytanie jest adresowane do osób które przerzuciły się z WoW na SW:G) ?


Jest jedna zasadnicza roznica miedzy planetami/miastami/zone'ami w WoW a w SWG.

W WoW do kazdej strefy prowadzi jedno, dwa konkretne wejscia. Kazda zone bardziej przypomina zamkniety obszar z outpostem (ew. outpostami), w ktorych sie bierze questy, uzupelnia zapasy i idze nabijac exp - czyli cos jak Diablo 2.

W SWG jest pelna swoboda. Planeta to planeta - cala jest dostepna, z pelnymi konsekwencjami. Mozna jezdzic po niej jak sie chce po przekatnych, kreslic osemki etc. etc.

Tak samo z miastami, w WoW do Orgrimmaru wejdzie sie tylko dwoma wejsciami. W SWG do Mos Eisley na ten przyklad od ktorej strony chcesz. Miasta sa w istocie miastami. Kantyna wyglada jak kantyna, w WoW gospoda w Orgrimmarze to jakis zart (wyglada gorzej niz Trolli sracz :lol: )


Cytuj:
Jak z zarobkoami(tzn. czy można się gdzieś zatrudnić, czy po prostu żyje się z wykonanych questów zebranych i wyrobionych itemków itp.?)


najprosciej poleciec w kosmos i porozwalac statki wroga - lootuej sie samo. polgodzinny intensywny lot to srednio 50K (po sprzedaniu zlootwanych czescci)


Jeszcze dodam od siebie, bo ja wlasnie przeszedlem do SWG z WoW.

Roznica moim zdaniem jest zasadnicza. WoW to przede wszystkimgra akcji. Rzemioslo, system handlu to wszystko jest w WoW uproszczone do granic mozliwosci. W SWG caly swiat tworza gracze. Czyli nie ma sklepow prowadzonych przez komputer (jak w WoW), wszystko sie kupuje u innych graczy. Poczatkowo sie balem czy to aby nie spowoduje ze nagle czegos nie bedzie na rynku :) ale teraz widze ze ten system super sie sprawdza. Sklepy sa rozne jest ich cala masa :).


jesli chodzi o community to niesmaczne wrazenie pozostawila na mnei grupka ludzi z serwera Chimaera (takich lolków nawet w WoW nie widzialem), dlatego przenioslem sie teraz na jedyny sluszny serwer czyli Eclipse.

lagi sa - niestety. Ale czestosc ich wystepowania opisuje sinusoida :) raz sa raz nie ma :).

na koniec, nie ma tez potrzeby za bardzo porownywac WoW i SWG, jedno to krolik bugs i rycerze okraglego stolu (WoW), a drugie to gra w innym swiecie, dojrzalasza. Grinduje sie i tu i tu. Ale w WoW poza grindowaniemi PvP nie ma nic do roboty, w SWG sa tysiace rzeczy do robienia.

Jest takiejedno zdanie odnosnie SWG ktore idealnie opisuej te gre, Ta gra jest taka jak Ty chcesz zeby byla moze i to dosc enigmatyczne ale w momencie gdy sie odrzuci takie myslenie rodem z diablo i WoW, ubic - uzupelnic zpasy w miescie - ubic - uzupelnic zapasy - ubic - awansowac - uzupelnic zapasy - ubic. To dopiero wpada sie w swiat SWG.

W SWG gra Ci nic nie narzuca. Sam decydujesz co i kiedy robisz.

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 13:43 
Cytuj  
Ogrimar do wogule jeden wielki sracz krasnoludzka tavrna to jest to.


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 14:03 
Cytuj  
Dobra, Eshim, bylismy wystarczajaco mili. Dosc pytan bo umieram.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 14:07 
Cytuj  
Obi'v napisał(a):
Dobra, Eshim, bylismy wystarczajaco mili. Dosc pytan bo umieram.

Amen


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 15:22 
Cytuj  
Ok, chciałem się tylko dowiedzieć tego czego nie mogłem znaleźć. Już się zdecydowałęm nie przedłużam WoW-a tylk kupuję SW:G(prawdzopodobnie zacznę w nie grać we wrześniu). Dziękuję za wasze odpowiedzi na moje pytania dla większości głupie i nużące, ale chciałem uzupełnić moje braki z wiedzy na ten temat(wcześniej przekopywałem to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nie). Nie mam już żadnych pytań więc możecie już spokojnie odetchnąć :). Jeszcze raz szczerze dziękuję za wasze odpowiedzi.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 16:07 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Ok, chciałem się tylko dowiedzieć tego czego nie mogłem znaleźć. Już się zdecydowałęm nie przedłużam WoW-a tylk kupuję SW:G(prawdzopodobnie zacznę w nie grać we wrześniu). Dziękuję za wasze odpowiedzi na moje pytania dla większości głupie i nużące, ale chciałem uzupełnić moje braki z wiedzy na ten temat(wcześniej przekopywałem to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nie). Nie mam już żadnych pytań więc możecie już spokojnie odetchnąć :). Jeszcze raz szczerze dziękuję za wasze odpowiedzi.



/cheer !


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 16:16 
Cytuj  
Teraz tylko zrobmy male FAQ z tego co jest w tym temacie pt."for dummies" albo "dumbasses"

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 17:26 
Cytuj  
bosche... :o


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 18:39 
Cytuj  
i zaznaczcie ze za tak pisane słowa jak powyzej ban na 10 lat.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.