mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 29 maja 2003, 12:33 
Cytuj  
Opowiem Wam historię przkrętu jakiego jestem ofiarą a wszystko za sprawą SWG...
Zostałem beta testerem (radość w chałupie) jednak zaraz kubeł zimnej wody na głowę bo sie okazuje że za transport kompaktów wartośći 5$ muszę zapłacić 52$ shipmentu. Ale coż tam, myślę sobie - w końcu jestem zdrowo napalony. Zamówiłem. W zeszłym tygodniu dzowni do mnie miła Pani z UPS i pyta czy płacę cło za kompakty. Kurde, jak się powiedziało A (5$ + 52$ za shipment) to trzeba powiedzieć i B (w końcu ile może być tego cła za 5$ przesyłkę).
A tutaj wała!!!! Cło w naszym popierdzielonym kraju płaci się za całość czyli za wartość + kloszty przesyłki! No nic, pytam ile tego cła, babka mówi że koło 20%, kalkuluję chwilę - myśle no dobra, zapłacę i to chociaż już się lekko zagotowałem.
A dzisiaj....
Otwieram list z UPS, a tam...
Koszty:
SAD...................61.60
Koszty przesyłki......15.01 (konia z rzędem temu kto wie za co to szmal)
Faktura za transport..00.00
RAZEM.................76.61

Czyli de facto, za przesyłkę 5$ zapłaciłem prawie 80 zł czyli 33%!!!

Nie mówiąc już o tym że trwało to tydzień kompaktów dalej nie mam, a po wpłacie jak znam życie przyjdzie mi to koło 5-6 czerwca... A wszystko to w majestacie prawa.

Myslałem że mnie już nic nie zdziwi w tym kraju.

Piszę to ku przestrodze innych, aby nie dali się nabrać i nabić w butelkę tak jak ja.


_________________
Sathorn#2230

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2003, 13:00 
Cytuj  
Mialem to samo przy kupnie EQ:PoP co ciekawe 4 osoby z tego forum zamowily PoP z Station Store via UPS i TYLKO ja musialem plaic clo.
(to byly 4 osobne zamowienia w roznych terminach)
A oni tez powinni zaplacic...

Mi baba powiedziala ze kumpel mial inaczej opisana paczke przez SoE i ze mam dzownic do SoE jak chce zeby mnie zwolnili z oplat.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 08:48 
Cytuj  
To ile sie w koncu placi za bete u nas? Bo tez sie dostalem i zastanawiam sie czy warto wchodzic w ten biznes... Ktos gdzies pisal, ze 11 USD, co jest rozsadna cena, a tu widze 60 USD + clo, co daje nam kase juz rzedu 250-300 zl. Jak za dwa tygodnie do miesiaca grania to jest to troche duzo...

Muminus

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 08:58 
Cytuj  
I jeszcze jedno: Jesli dobrze zrozumialem co bylo pisane w roznych wczesniejszych postach, to same CD nie sa potrzebne do gry. Czyli mozna zrobic tak, ze deklarujesz dane jakiegos znajomego w US, on przesyla CD key emailem i juz grasz? Mam racje?

A kiedy dostaje sie drugo CD key?

Muminus

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 09:03 
Cytuj  
Jeden key dostajesz z mailem informujacym cie o przyjeciu do bety.
Drugi dostajesz z plytkami.

juz.

PS. Tak, mozna dac dane znajomego ze stanow jakiegos i on ci moze przeslac dodatkowy kod.

**

Posty: 349
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 13:16 
Cytuj  
dziwna sprawa z tym cłem - ostatnio jak rozmawiałem z celnikiem powiedział mi :
1. soft jest zwolniony z cła
2. wartość wolna od cła i podatku to 70 euro - dla każdej przesyłki
ale co agencja celna to inne zwyczaje - poprostu kolesie chcą zarobić - za każdą paczkę odprawianą przez nich przecież trzeba zapłacić :)
aha za transport płacisz cło i podatek jeżeli był doliczony do f-ry sprzedaży zawsze po przekroczeniu kwoty wolnej od w/w
a z tym softem to jest jeszcze tak że najlepiej żeby nośnik i oprogramowanie były osobnymi pozycjami - inaczej złośliwcy rypią od całkowitej wartości - nośniki nie są zwolnione z cła :))))
_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Sirian dnia 2003-05-30 14:19 ]</font>

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 13:27 
Cytuj  
Ta jak jest dobry sklep starczy poslac maila z uwaga zeby zaznaczyli oddzielnie nosnik i oprogramowanie, ale ze cla tez koszty wysylki to juz jest chore, trzeba by zobaczyc jak wg prawa to wyglada


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 13:34 
Cytuj  
Jest jeszcze prostrzy sposob, wyslac miala do sklepu zeby przysteplowali pieczatke na opakowaniu GIFT - w takim wypadku nie zaplacisz nawet 50groszy cla :smile:

Sposob sprawdzony i dzialajacy.


_________________
Niektórzy ludzie są jacyś dziwni... tacy pojebani....

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 17:03 
Cytuj  
nie byl bym taki pewny, tzn dostalem od ciotki paczke jakis rok temu , bylo wyraznie zaznaczone gift a i tak ja oclili

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2003, 17:27 
Cytuj  
Cytuj:
2003-05-30 18:03, Ashton napisał:
nie byl bym taki pewny, tzn dostalem od ciotki paczke jakis rok temu , bylo wyraznie zaznaczone gift a i tak ja oclili



a lyzka na to nie mozliwe. Sweterki ci oclili?

_________________
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2003-05-30 18:28 ]</font>

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 cze 2003, 13:52 
Cytuj  
miałem to samo z Shadowbane :sad:

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 cze 2003, 14:13 
Cytuj  
ta jakies ciuchy przeslala dla rodziny a oni zaczeli wypytywac sie o wartosc itp i oclili na jakies 300zl _-_

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 5 cze 2003, 15:43 
Cytuj  
A mozna bylo zamowic na moj adres i byscie placili okolo 12$ za wszystko... :smile:
Dzis ( June 5 ) przychodza plytki Nertfherder-a zamowione ( June 3 ). Ja za to placilem bo Nertfherder oddal mi jeden kod . Kosztowalo mnie to 12.01$.

Jak chcecie zamowic w przyszlosci to prosze bardzo ( zaznaczam, nie oplacam juz z mojej karty bo poprostu sa problemy z tranzakcja z polski pieniedzy ). Mam kablowe polaczenie wiec mozna zawsze ISO zrobic cd-kow i wyslac. Mieszkam w NYC wiec nie ma obaz zaginiecia przesylki rowniez :smile:

A co do tego cla to tez uwarzam ze troche przeginaja w polsce. Moze jakby zmiejszyli clo w polsce to moze by zagraniczny busyness by rozkwitl i prosperowal w naszej ojczyznie ?
No ja nie wiem, nie znam sie na polityce i nie chcem robic flame z tego tematu. Dajcie znac na private (sprawdzam dziennie).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2003, 08:46 
Cytuj  
Dziwne nie jest - bo kiedys czytałem i było jak byk paczki do wartości 50euro są nieclone. A przesyłka z płytami przkroczyła 50euro i stąd cło.

Luke szkoda że wcześniej nie wiedziałem, że jesteś z NY bo moje płytki poszły do ALabamy (reszta adres warszawski :wink:. A klienta od 3 dni ściągam! :/


Posty: 28
Dołączył(a): 7.05.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2003, 09:21 
Cytuj  
ja klienta sciagnolem w ciagu 10 godz :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.