mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2004, 11:38 
Cytuj  
Podaj nick-a to się odezwiemy :smile:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2004, 12:06 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-04 11:09, Horus napisał:
Ja włąśnie zaczołem na Ramuh... gdzie moge was znaleść?

Hmm najpredzej to w Bastok, telluj ludzi po nazwie postaci w grze, jak ktos bedzie blisko da ci perelke itd :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2004, 12:31 
Cytuj  
Imie postaci - Mara


_________________
Obrazek


Posty: 13
Dołączył(a): 3.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2004, 15:57 
Cytuj  
Coval:

> Jak to nastapi, to zapewne juz bedziemy grali FFXXI. Spelnienia marzen zycze...

Jak dzis pamietam, jak odbieralem Final Fantasy X od kuriera. Nie tak dawno to bylo. Placilem 250zl (z przesylka), a juz od dawna mozna ja kupic za 80zl w platynie. Wiec i z FFXI nie bedzie tak zle.
A co do serwerow... Ultima Online doczekala sie darmowych, to i FF sie doczeka. I nie ma tu wielkiej roznicy, bo lacza sa takie same, jedynie gra inna.


_________________
Pozdrawiam.
Ajgor.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2004, 19:05 
Cytuj  
Mylisz się Ajgor. mmorpgi trochę poszly do przodu - juz nie wystarczy 386 z 16MB ramu i łącze 128kbit/s by postawić sharda.
Polityka firm się zmienia - nikt nie musi pokazywać i zachęcać ludzi do tego typu rozrywki - ba niektóre firmy nie wypuszczają żadnych triali, firmy raczej sie nastawiają na zysk i wypuszczanie kolejnych dodatków

Do postawienia sharda na FF potrzeba kilkanascie komputerów - nie jeden. POtrzebne jest bardzo mocne łącze by pociągnęło nie dziesiątki a tysiące graczy jednoczesnie. POtrzebne są tysiące graczy jednoczesnie by w to sie przyzwoicie grało.
Ultime Online dało się solować, dzisiejsze mmorpgi nastawione są na grę w teamie - a musisz miec z czego wybierac.

Poczekaj 2-3 lata sam sie przekonasz. Zresztą tak jak pisałem nie ma shardów DAoC-a, AO, Everquesta a te tytuły są już staruszkami. Co gorsza, żaden z tych tytułów nie podupada, i żadna firma nie myśli o rezygnacji z zysków z tej gry. A nawet wypuszcza do nich kolejne dodatki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lut 2004, 20:41 
Cytuj  
Zasadnicza roznica miedzy FFX i FFXI jest taka, ze nikt nie dystrybuuje FFXI do Polski. Oficjalnym dystrybutorem serii FF jest firma Cenega. Na dzien dzisiejszy nie maja najmniejszego zamiaru sprowadzac do polski FFXI.

Skoro nikt tego nie sprowadzi, to i nie stanieje zbyt szybko.


Posty: 13
Dołączył(a): 3.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2004, 02:32 
Cytuj  
No pewnie ze nie sprowadza do Polski. A wiesz dlaczego? Bo W OGOLE nie ma jeszcze edycji europejskiej. FFX tez w Polsce sie pojawila dopiero z premiera w Europie. Z FFXI bedzie to samo.
I zupelnie sie nie zgodze, ze do grania w FFXI potrzeba tysiecy ludzi. Juz 30-40 osob da mozliwosc pogrania. W Counter Striku wystarczy kilka. W Ultimie - kilkanascie - kilkadziesiat. Po co kilka tysiecy? Po za tym kto dzis ma 386? Wiekszosc ludzi ma PIII okolo 1GHz, a sporo juz ma PIV ponad 2GHz, lub Athlony ponad 2GHz. Lacze - dla kilkudziesieciu osob wystarczy Neostrada.


_________________
Pozdrawiam.
Ajgor.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lut 2004, 03:12 
Cytuj  
"Juz 30-40 osob da mozliwosc pogrania. W Counter Striku wystarczy kilka. W Ultimie - kilkanascie - kilkadziesiat. Po co kilka tysiecy?"

To co to ma być za gra w 30-40 osób ??
Jeżeli uważasz że w grę która została stworzona właśnie dla kilku tysięcy osób da się grać w takim gronie to się grubo mylisz.
Zaś co do serwerów to napomknę iż każda kraina działa na oddzielnym serwerze. Przy czym krain takowych jest około 30(poprawcie mnie jeżeli się mylę).

"Lacze - dla kilkudziesieciu osob wystarczy Neostrada."

Zaś co do łącza to jakim cudem chcesz umożliwić grę chociażby 5-6 osobom na Neo+ ??? Chyba że masz jakieś dziwne łącze i Twój upload przekracza standardowe 128kbit/s :smile:


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lut 2004, 09:24 
Cytuj  
Jak ktoś mówi, ze mozna grać w MMORPGa w 30-40 osób to znaczy, że w prawdziwego MMORPGa nigdy jeszcze nie grał.
FF XI wyglądałby napewno bardzo śmiesznie, nawet chciałbym coś takiego zobaczyć. :smile:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lut 2004, 16:30 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-08 02:32, Ajgor napisał:
No pewnie ze nie sprowadza do Polski. A wiesz dlaczego? Bo W OGOLE nie ma jeszcze edycji europejskiej. FFX tez w Polsce sie pojawila dopiero z premiera w Europie. Z FFXI bedzie to samo.
I zupelnie sie nie zgodze, ze do grania w FFXI potrzeba tysiecy ludzi. Juz 30-40 osob da mozliwosc pogrania. W Counter Striku wystarczy kilka. W Ultimie - kilkanascie - kilkadziesiat. Po co kilka tysiecy? Po za tym kto dzis ma 386? Wiekszosc ludzi ma PIII okolo 1GHz, a sporo juz ma PIV ponad 2GHz, lub Athlony ponad 2GHz. Lacze - dla kilkudziesieciu osob wystarczy Neostrada.


FFXI w odróżnieniu od FFX jest mmorpgiem - a to wystarczy by rynek zbytu się zawęził do 1% w stosunku do normalnego. 99% osób tak jak ty prawdziwego mmorpga nie widziało na oczy i będzie z nadzieją przeglądało neta co kilka dni szukając newsów o shardzie.
Radzę poczytać najpierw o mmorpgach - bo zdaniem, że na serwerze wystarczy 30 osób do gry, nieźle się zbłaźniłeś.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2004, 12:14 
Cytuj  
Lol ;] w naszym linkshelu jest 30-40 osob ;] hmm popatrzmy.... swiat jest wielki... zeby przejsc z miasta do iasta na piechote potrzebna jest co najmniej godzina... 40 graczy na tak wielkim terenie... lol nigdy sie nie znajda ;]


Posty: 13
Dołączył(a): 3.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 09:38 
Cytuj  
Mark.. Ja w Ultime gralem dluugo. Wiec nie mow, ze nie widzialem nigdy, skoro nie wiesz o czym mowisz. Prawde mowiac nie lubie mmorpg. Dla mnie Rpg to przede wszystkim fabula, a tej w mmorpg nie uswiadczysz. Co najwyzej jakies namiastki, i wymysly nie zawsze zdrowych na umysle adminow :smile: Jest jeszcze FFX-2, wiec jest w co grac.


_________________
Pozdrawiam.
Ajgor.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 10:30 
Cytuj  
rece opadaja dajcie sobie spokuj.....


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 10:31 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-10 09:38, Ajgor napisał:
Mark.. Ja w Ultime gralem dluugo. Wiec nie mow, ze nie widzialem nigdy, skoro nie wiesz o czym mowisz. Prawde mowiac nie lubie mmorpg. Dla mnie Rpg to przede wszystkim fabula, a tej w mmorpg nie uswiadczysz. Co najwyzej jakies namiastki, i wymysly nie zawsze zdrowych na umysle adminow :smile: Jest jeszcze FFX-2, wiec jest w co grac.


Proponuję zagrać w jakiegoś nowszego mmorpga i zobaczyć jakie są obecne trendy. Akurat źle trafiłeś i dla mnie UO nie jest żadną wyrocznią, ani "the best mmorpg forever". Proponuję też, nie opisywać swoich doświadczeń z tytułami mmorpg bo "baaaardzo długo grałem w UO..." - zapomniałeś dopisać na którym shardzie (30-40 osobowym?).

Do czasu spróbowania gier mmorpg byłem fanem gier RPG. NIestety próba powrotu z mmorpg na rpg skończyła się u mnie kompletnym fiaskiem. Nie mogłem zrozumieć tej przerażającej (w porównaniu do mmo) liniowości fabuły, i "przechodzeniem gry" dokładnie tą ścieżką jaką przewidzieli twórcy gry.


Aha... co adminów, przez półtorej roku gry w różne KOMERCYJNE mmorpg nie spotkałem się z ani jednym chorym wymysłem admina. Prośba do wszystkich.. ktoś mnie może uświadomić na czym polegają te wymysły? Bo nie chcę tracić czasu na przekonanie się i granie na jakimś gównianym pirackim shardzie UO gdzie adminem jest ziomalowato-lolowaty 16-latek :/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 11:15 
Cytuj  
Cytuj:
{ciach] Prośba do wszystkich.. ktoś mnie może uświadomić na czym polegają te wymysły? Bo nie chcę tracić czasu na przekonanie się i granie na jakimś gównianym pirackim shardzie UO gdzie adminem jest ziomalowato-lolowaty 16-latek :/



Wejdz sobie na strony darmowych shardow UO i poczytaj.

1 . Regulamin >> np. nie mozna uzywac lol, rotfl, ":)", tylko emoty typu *usmiecha sie*, smieje sie glosno*
Nie mozna wjechac na koniu do banku bo to nie klimatyczne :smile:
Nie mozna powiedziec bank bo to nieklimatyczne trzeba mowic Bankierze podaj moja skrzynke lub cos w tym stylu
Urzywanie makr grozi wiezieniem np 24 h, za macro afk ban ^^

Urzywanie programow pomocniczych czy skrutow klawiaturowych grozi ban

Tutaj zreszta krzyk moze sie wypowiedziec szezej jako ze byl adminem na CL-ce

2. Rozmawiac nalezy klimatycznie. np Witam waszmoscia ~~

3. Czasem sa rozne urozmaicenia np trzeba sobie wychodowac regi do czarow bo nie mozna kupic i jest do tego skill, albo aby wykonac jaks miksturke trzeba miec koszyk i nie moze akurat padc desz ^^ Dosc czesto moby sa albo za silne albo za slabe skille rosna za szybko albo za wolno

4. Fabula > sprowadza sie czesto do tzw klimatycznych zachowan, obowiazku uzywania emotionkow, mowy pseudo ryscerskiej, czasem sa jakies questy dla calej krainy, odpowiednio zmodyfikowana mapka, pliki z grafika itememow i skrypy pozawalaja uzyskac efekty niemozliwe do zobaczenia na orginalnej OSI ^^ Jest tez obowiazkowo historia swiata i no koniecznosc twozenia wlasnej legedy + udziwnione podanie o gre na free poniewaz serwer ma i tak niska wydajnosc wiec nie moga byc to shardy otwarte ^^

Eventy organizowane przez GM dosc czesto ograniczaja sie do rozstawienia paru mobkow oraz zrobienia jakies specyficznego itemu jako nagroda.

Zasadniczo z fabula i z MMoRP spotkalem sie tylko na osi gdzie fabule twozyli gracze, natomiast RP bylo elementem tej zabawy i fabuly wiec jedno wymuszalo drugie, a przy ty mialo sie fun z gry ^^ ale to bylo bardzo przemyslna i zorganizowana zabawa 300 osob lub wiecej zrzeszonych w grupie gildi gdzie gildie sie laczyly, zawieraly sojusze, walczyly o teren, tracily teren itd .. natomiast organizowali to szefowie gildi dogadujac sie miedzysoba :smile: no i oczywiscie jak ktos gral np rasa orkow to poslugiwal sie mowa orkowa, elfem to elfickim jezykiem itd ... czesto bylo to dosc smieszne ^^ Natomiast nie spotkalem RP ( z jednym wyjatkiem) na CL gdzie gralem ok roku, SC ok 6 m-cy i jeszcze jakism polskim shardzie. Przewaznie byla to zakamuflowana pakernia dla noobow aby za jakis czas mogli mordowac innych noobow i pokazywac w ten sposob jakim sa ROXXoRAmi


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 11:26 
Cytuj  
Najbardziej podoba mi się: "nie można wjechać na koniu do banku bo to nie klimatyczne" :smile:

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2004, 11:47 
Cytuj  
Cytuj:
Zastanawiam sie, czy w ogole nie wywalic z dysku FFXI (zajmuje mi 2.5GB) i nie poszukac FFXII.


Miszczu, powinienes koniecznie i jak najszybciej zaczac grac w FFXII, taki master jak ty na pewno ma już w domu tylko mu sie nie chce w starociach grzebac! W koncu bez znaczenia jest fakt, ze ta gra sie nawet w Japoni jeszcze nie ukazala... a moze od razu popykaj w FFXX?
Straszna bieda wieje z tego posta >(
A jesli fabula jest dla ciebie taka wazna a w twojej opinii w mmorpgach jej nie ma to co robisz misiu na tym forum? Idz pryszcze wyciskac gdzie indziej i nie krytykuj tego czego nie znasz... i nie wymadrzaj sie bo cie zjedza. Ja uwazam się za super speca od gier ale siedze cicho bo tu sa tacy profesorzy, ze zabili by mnie jednym tekstem...


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2004, 07:20 
Cytuj  
Zagadalem do ciebie scorpio na gg w spaei pytekFFXi.Jestem w stanie zaplacic.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2004, 08:31 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-17 07:20, zaboleq napisał:
Zagadalem do ciebie scorpio na gg w spaei pytekFFXi.Jestem w stanie zaplacic.


Nie bardzo jest po co, milem zrobione 3 komplety plytek, z czego wszystkie poszly juz do ludzi, 4 nie bede robil, popros kogos kto dostal plytki w lancuszku.

Nie handluje CD-romami nagranymi czy nie, to co rozeslalem do ludzi robilem na wlasny koszt i pokrywalem koszty wiec po raz 4 robic tego raczej nie bede, moje dobre serce tez sie kiedys konczy :smile:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2004, 08:52 
Cytuj  
Zaboleq - mała rada:
Zamów normalnie grę w http://www.interactcd.com - dopłać 2USD za oznaczenie przesyłki jako gift (nie zapłacisz wtedy cła). Dostaniesz ładne pudełko, 5 CD, 4 kody, instrukcję, szmery, bajery :wink:
A za przesyłkę zapłacisz łącznie 11.50USD (już z oznaczeniem jako gift). Do polski paczka dojdzie w ciągu tygodnia.

W sumie jak ktoś musiałby ci przegrać CD i wysłać za pobraniem to i tak musiałbyś zapłacić 20zł. Czyli oszczędzasz TYLKO 20zł. A moim zdaniem pudełko, instrukcja, szmery bajery są warte 20zł.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.