mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 10:31 
Cytuj  
Czołem!


Od jutra do soboty "nasi ludzie" będą na targach gier komputerowych w Lipsku (Game Convention 2004 - http://www.gc-germany.de/).

Tam także będzie ekipa Square Enix, która będzie pokazywać Final Fantasy w wersji europejskiej razem z Chains Of Promathia.

Do was duża i pilna prośba - jakie pytania chcielibyście zadać tak aby:
- po opublikowaniu odpowiedzi zachęcić polskich graczy do kupienia gry
- wyjaśnić niejasne kwestie dotyczące gry
- dowiedzieć się nowych rzeczy o Chains Of Promathia
- ...

Piszcie swoje pytania (od razu po angielsku proszę) poniżej - ja to wszystko skompiluje dzisiaj wieczorem - i wyśle do naszych reporterów.

Kilka moich pytań:
Will there ever be a higher level cap? If yes - when?
When are you going to add new jobs? What will they be? Necromancer? Blue Mage? any other?
What new avatars are available in Chains Of Promathia Expansion Pack?
Will there be a new European server?
Are there any plans on adding higher Ranks than Rank10?
There are many European players already in the game - what European countries have the most players?
What's the pricing policy - the game currently costs $12.95 - do you plan to raise this fee?
There is a Polish linkshell - CrazyChocobos - already in the game with over 20-30 active members- how do you encourage new Polish players to join Final Fantasy XI?

Co więcej?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 13:07 
Cytuj  
Will you be adding new graphics to distinguish different armor?
Will you add new spells and abilities to existing jobs?
Will you add new crags, ships or other connections between new and old areas?

;p

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 13:38 
Cytuj  
Ja mam kilka:

1. Czy znerfuja Ninja i dlaczego nie?
2. Kiedy RDM przestanie byc so overpowered?
3. Dlaczego nie moge zapuscic brody?
4. Dlaczego wszyscy wygladaja tak samo?
5. Dlaczego nikt nie tepi BOTerow?
6. Z kim sypia sexi Mithra pojawiajaca sie w misjach?
7. Dlaczego PLD jest taki cienki?


_________________
Obrazek

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 14:40 
Cytuj  
Z tego co napisałeś można nawet coś sensownego skonstruować ;p

Will you add new character types not to allow every player look the same?
What do you think about making possible to change your appearance in game? Fe. changing hairstyle or chaircolour, growing beard or moustache.
Can you make Mithra Male? Because polish men want to imagine sex with Mithra Female. (żart)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 14:45 
Cytuj  
ksawery napisał(a):
Ja mam kilka:
2. Kiedy RDM przestanie byc so overpowered?


A RDM jest overpowered ??? Jesli tak to od kiedy ??? Hmm ?


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 15:04 
Cytuj  
Ok to ja też mam ze dwa pytanka a jakby były w nich błędy to je proszę przeredagować :)
Will you make anything with poor guild(linkshell) system? It's used only as a chat. Some improvements as bonuses for LS membership for example. What do you think about it?

Is there any possibility to increase possibility to kill NM's (ping issue) for European players?


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 15:49 
Cytuj  
Zapomniałabym o najważniejszym!!! Tylko błagam, napiszcie to jakoś sensowniej, bo ja kiepska jestem z angielskiego.

It is a need to make a system of looking for high level party, not beeing on main job or even in game. I mean something like tradeboard when players can declarate period of time and job/sub they want to level up. Can you do it? It would really help, because now player must be in game, with LFP, even 5 hours and he cant do anything except crafting and making quests. Instead of that he could, for example, level his subjob.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 18:34 
Cytuj  
:-)
z ang nie jestem najmocniejszy zwlaszca z gramatyki hehe ale co tam :P

to samo co idrill tylko o przedmiotach
do plan trae system witch would allow ppl to place orders on certain items thier amount and price (chodzi o system ala vendor z UO :P)

Fishing-bot i common issue and we barely hear about any efforts to cut it out, its very unfair to thousands of ppl who spent many hours on farming or mining etc...

do you plan to add new pvp events anytime soon ?


moze cos jeszcze wymysle :)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 19:26 
Cytuj  
A ja jestem za tym żeby nic nie robili boterom.
Imho ci, którzy nie botują, nie botuja głównie dlatego że nie potrafią/nie chce im się szukać/pisać makr/nie chce im się uczyć ich obsługi. A nie dlatego, że nie popierają botowania. Oczywiście będa głosy sprzeciwu.

Ja jestem za tym zeby Polacy nauczyli się makrować łowienie/mining/whatever i trzaskali wszyscy równo na tym kasę, a nie kopali dołki pod tymi, którzy
a) lubią znajdować słabe strony gry i je wykożystywać i są w tym dobrzy
b) gdyby nie możliwość ustawienia makra na czas zajęć/pracy, nie graliby, bo mają za mało czasu poza wakacjami by biegać po kopalniach, a kasy na kupno gili też nie mają

I tak boterzy będą w każdej grze. A nieboterzy mogą czerpać z tego kożyści (secret service gil<=>złoto/dolarki, pełna dyskrecja) ;)

Po co się złościć na coś, czego sie tak naprawdę nie zmieni? Lepiej też to zacząć robić :) Znam osobę, która to może potwierdzić.

Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 19:48 
Cytuj  
Idril napisał(a):
A ja jestem za tym żeby nic nie robili boterom.
Imho ci, którzy nie botują, nie botuja głównie dlatego że nie potrafią/nie chce im się szukać/pisać makr/nie chce im się uczyć ich obsługi. A nie dlatego, że nie popierają botowania. Oczywiście będa głosy sprzeciwu.



Pierwszy głos sprzeciwu: :)

Nie botują nie dlatego, że jestem za głupi żeby napisać macro albo za leniwy, żeby znaleźć w necie gotowe i nauczyć się go obsługiwać tylko dlatego, że z zasady nie lubię cheatownia od kiedy gram w gry komputerowe i nawet swoim dzieciom zabraniam cheatować (ciężko mają ze starym :) ).
Z drugiej strony kompletnie nie przeszkadza mi botowanie, które mi nie utrudnia gry np. w wypadku fishingu. Kasy nikomu nie zazdroszczę, wręcz przeciwnie, chciałbym żebyśmy wszyscy byli jak najbogatsi. Bogaty LS to dobry LS :).
Na pewno przeszkadzyały by mi boty, które np. campują każdy mining point w kopalni czy dla kasy wybijają wszystkie moby w okolicy.

Boty to generalnie problem twórców gry. Gracze zawsze będą szukać sposobów na "oszukanie" gry a twórcy gry powinni łatać dziury, ewentualnie uznać coś za dozwolony element gry, bo niesprawiedliwy jest ban tylko dletego, że miało się pecha i botując trafiło na SSmana GMa. :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 21:16 
Cytuj  
Boty wynikaja w glownej mierze z niedoskonalosci gry. Fishing to klepanie na zmiane 'lowienia' i entera. Nie ma co sie dziwic, ze ludzie to makruja. Boty polujace na NMy to tez blad w grze. Potwory powinny pojawiac sie w wiekszym promieniu, badz dopiero po spelnieniu jakis wymagan, czynnosci.

Reportowanie ludzi (za botowanie) nie przyniesie wielkich efektow. Najwieksi boterzy zaloza sobie oddzielne konta, oddzielne IPki i beda dalej makrowac, liczac sie z mozliwoscia zbanowania. W efekcie takiej czynnosci zloto (gil) podrozeje IRL, jednoczesnie ceny rare przedmiotow (w gilach) powinny spasc. Ale z mojego doswiadczenia nie dzieje sie tak - cena conajwyzej sie zatrzymuje.

Jedynym rozwiazaniem botow jest rozwiazanie systemowe (zmiana tej czesci gry). Nawet wprowadzenie 1000 GM, ktorzy beda wyrywkowo sprawdzac ludzi tej sprawy nie zalatwi.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2004, 22:25 
Cytuj  
nie mowilem o GMach SSmanach



Do you plan to boost somehow effects of controling region by particular region ? and make some conquest events more important ? Right now it almost doesnt matter who controls region (unless its beastmen forces)... something like DEF or hp bonus on region controled by your nation would be nice... adding more items "in areas isinde/outside controll" wouldnt hurt..


Do you plan to make cp more worthwhile ? right now ppl spent them mostly on instant warp scrolls and nation mantles.... more items ex perhaps ?



te pytania i tak sie chjyba nie nadaja hehe


edit: aha 2gi glos sprzeciwu


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 00:31 
Cytuj  
Trzeci głos sprzeciwu.

Botowanie to oszukiwanie w grze i tyle. Tłumaczenie się tym, że nie ma czasu, znalazło się "błąd w grze" to już prywatny problem jak kto sie lubi usprawiedliwiać. Osobiście nie botuje bo potrafię grać bez tego. Jeśli ktoś inaczej nie umie to jego sprawa, jego słabość.

Ze swojej strony nie mam pytań a sugeruje aby głośno nie mówić, nie trąbic o tym że jest w wersji amerykańskiej polski LS z ludźmi grającymi na imporcie. Jeszcze sie to komuś nie spodoba i będzie porażka na wielką skalę.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 02:19 
Cytuj  
Cytuj:
Ze swojej strony nie mam pytań a sugeruje aby głośno nie mówić, nie trąbic o tym że jest w wersji amerykańskiej polski LS z ludźmi grającymi na imporcie. Jeszcze sie to komuś nie spodoba i będzie porażka na wielką skalę.


Z tym się zgadzam... Znaczy LS Polaków, OK, w USA jest sporo Polaków. Ale żeby nie wygadac że z Polski jesteśmy :)
No i moim zdaniem konieczne jest napomknięcie o tych trudnościach ze znalezieniem party.

Co do botowania. Jak nie botowałam, boterzy mi nie przeszkadzali. Teraz trochę botuję, nie widzę w tym nic złego. Kwadratowi nie zabraniają makrowania. Tylko wolą żeby na to patrzeć.
A w czym Wam szkodzi że ja sobie czasem botuję jak wychodzę z domu?

Mrynar: napisałam 'głównie', nie pisałam o wszystkich.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 09:31 
Cytuj  
Idril --> wiem, chciałem poprostu przedstawić inny punkt widzenia.
Może kiedyś SE wydłuży o parę linijek macro dostępne w grze.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 10:18 
Cytuj  
Ja sie poddalem, dzis moj rybak moczy kija w rabao.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 11:43 
Cytuj  
Ja też łowię, ale tradycyjnie :) . Raz na jakiś czas to bardzo fajne zajęcie.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 12:10 
Cytuj  
A ja też czasem łowię tradycyjnie :) Hehe.

Huckster: a co z tymi pytaniami?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 12:35 
Cytuj  
Jak ktos jest w stanie przetlumaczyc nastepujacy tekst :

- Kiedy i czy planujecie podniesc mozliwsci RDM w walce ^.^
- Kiedy bedą dostepne wersje zaklec typu Slow II, Paralyze II itd .. :D
- Kiedy RDM dostanie mozliwość poslugiwania sie jakąś sensowna bronia ^.^
- Kiedy ceny npc skupujacych itemy od graczy zostana podniesione do jakiegos racjonalnego poziomu tak aby crafterzy nie pakowali tony kasy w craft ktory efektywnie i tak daje same straty ^.^, rozumiem straty przy treningu, rozumiem straty przy odsprzedazy, ale odzyskannie 10% ceny "materialu" przy skupie to juz przegiecie.
- Kiedy bestameni zaczna zostawiac jakies rozsadne sumy pieniedy, bo umwomy sie że goblin majacy 70 gil even match na lv 55 jest okrutnie biedny, i powienien isc zebrac, niby skad ma tak dobre zaklecia i sprzet -.^
- Czy bedzie mozliwa migracja postaci na serwer Europejski o ile taki powstanie ??
- Czy zostana wprowadzone nowe itemy typu rare ex majace jakies sensowne zastosowanie ? i czy beda nowe NM dropujace te itemy jakim sensownym systemie spawnu a nie typu raz na 72 :(


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2004, 13:23 
Cytuj  
pytania już poszły :) czekamy na efekt


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.