mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 540
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 08:30 
Cytuj  
Wczoraj zrobilem tego bcnma z pewna grupa. Za 1 podejsciem przegralismy, ale za to nastepne 4 wygralismy. W sumie wypadly itemy za 544k, co dawaloby 136k za kazda wygrana bitwe. Moze nie jest to zbyt duzo, ale na tym bcnmie wypasc moze spectacles ktory jest warty kolo 1,4mil co odrazu dawaloby 200k+ na glowe. Jest to zadszy drop tak jak erase na bcnmie40. Ja jako ze nie uzywalem orba, bo zostawiam seale dla statica mialem umowe ze za kazda wygrana bitwe dostaje 20k. Wiec zarobilem 80k+12k(z kazdej wygranej bitwy dostalem jeszcze 3k) wciagu 3hr ze strata 1200 expa, wiec nie bylo tak zle.
Nasza grupa skladala sie z: NIN, DRK, RNG, RDM, BLM, BRD
W pierwszej probie nin spullowal orki z areny i przyprowadzil ich do nas. I niestety tu powstal problem, otoz rdm usiadl i orki idace za nin zaagrowaly na niego, przez co dosc szybko zginal i orki rozproszyly sie tak ze nie moglem wszystkich uspac. Naszczescie sleepaga 2 ma wiekszy zasieg wiec przez jakis czas jeszcze jako tako nam szlo ale potem orki mnie zabily, a potem reszte.
W nastepnej walce zmienilismy troche poczatek, najpierw nin wszedl pierwszy na arene z orkami, a za nim poszlismy ja i blm. Orki sa tam w dwoch rzedach, pierwszy rzad po zobaczeniu nin idzie na niego, a drugi sie nie rusza tylko zaczyna rzucac czary i ranged attack. Nin przechodzi przez pierwszy rzad i zatrzymuje sie za drugim tak ze pierwszy rzad podazajac za nim wchodzi na drugi rzad. Ja wtedy usypiam jak najwiecej sie ich da, niestety one w przeciwienstwie do mandr nie lubia grupowac sie w jednym miejscu, czesto rng ork zostaje poza zasiegiem lullaby, tak ze tylko na niego rzucam glownie pojedyncza lullaby. Po moim lullaby blm rzuca na mobki sleepage 2, wczesniej uzywajac elemental seal. Potem reszta bierze blm orka jako pierwszego, nazywa sie on Keeneyed Aufwuf, jest to ork w drugim rzedzie po lewej stronie. Odciaga sie go od grupy i odrobine z dala tlucze. Moja grupa wydaje mi sie ze walczyla z nim zbyt blisko tak ze czasami obrywalem -ga spellami, czesto po tym wiekszosc ekipy byla na zoltym hp, wiec curaga sie przydawala. Ale przynajmniej ginie on dosc szybko.W tym czasie ja z blm usypiamy mobki, zauwazylem ze mobki usypiane przez lullaby i sleep lubia budzic sie roznie. Ogolnie przez to nie czekalem az sie wszystkie obudza tylko jak tylko sie jakis obudzil to go usypialem a blm poprawial sleepaga 1 lub 2. Wydaje mi sie jednak ze moze lepiej poczekac az obudzi sie przynajmniej wiekszosc i dopiero wtedy ich uspac, chociaz to nie jest dla mnie tak latwe poniewaz blma sleep nadpisuje moje lullaby i kiedy sie mobki budza nie mam o tym informacji w logu, wiec moge to poznac dopiero po tym jak zaczna atakowac. Chociaz z drugiej strony zauwazylem ze raczej moje lullaby dzialalo czesciej od blma sleepa, przez co te mobki na ktore zadziala sleep bede spaly dluzej od reszty, przez co mozze nie ma sensu czekac az wszystkie sie obudza, gdyz wtedy to moze byc dosc duza roznica. My z blm glownie leczylismy sie sami, a rdm leczyl pozostalych, jednak czasami rdm musial podleczyc nas jak nam zpadlo gdzies ponizej polowy hp. Czasami sie tak dzialo, jak sie mobki nagle budzily kiedy ja bylem w trakcie spiewania ballady, przez co musialem poczekac az skoncze ja rzucac zanim bede mogl rzucic lullaby. Czasami tez lullaby mialem juz wykorzystana wiec musialem czekac az mi sie naladuje. Ogolnie wydaje mi sie ze mialem wieksze agro od blma, chociaz on tez czasem dostawal ciezkie bicie. Wlasciwie to zapomnialem wziasc ze soba def up food, ale na szczescie dalo sie bez tego przezyc. Po zalatwieniu blm nastepny jest rng Mind's Eyed Klugwug drugi rzad na prawo. Potem drk Undefeatable Sappdapp, war Armsmaster Dekbuk. Wszytkie te nmy gdzies w polowie hp uzywaja swojej 2 godzinnej, tak wiec war odpali mighty strike, ale nie zauwazylem zeby mieli z tym porblem, pewnie dlatego ze nin to nie przeszkadzalo poki ma cienie. Nastepny jest pld Invulnerable Mazzgozz, uzywa niesmiertelnosci tak wiec skillchainy najlepiej zostawic do uzycia po tym jak juz mu sie to skonczy, gdyz czasami moze wlaczyc sobie to podczas skillchaina. Na ostatku zostawialismy mnk, ze wzgledu na jego wredne hundreds fists. Zrobilismy to tak: kiedy uzyl swojej 2hrs to wszyscy rozbiegli sie i rng uzyl shadowbinda co unieruchomilo go a ja jeszcze go uspalem na wszelki wypadek. Odczekalismy az 2hrs minie i dokonczylismy go. Aha jeszcze ten mnk jakos bardzo mnie lubi i w porownaniu z innymi ciezko go odemnie oderwac, raz nawet dostalem troche hundred fistem. Moze to dlatego ze zostaje na koncu i jest juz raczej glownie usypiany przezze mnie.

No wiec w taki oto sposob wygralem bcnma60:) Mozemy sie kiedys przejsc, moze wypadlby spectacles:)


_________________
Draconi Hume BRD75 COR75 MNK55 BLM42 WHM37 WAR25 THF15 BST15 NIN20 RNG45
77 Merit Points
Boneworking 100+2, Leather 60,Cloth 50, Goldsmithing 18, Alchemy 60

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 08:50 
Cytuj  
Dzięki Drac za wyczerpujący opis!
Skład mamy podobny, zamast RNG jest MNK, a zamiast RDM WHM, więc spokojnie możemy zastosować podobną taktykę. DMG na orkach mam przyzwoity, więc nie powinienem wypaść dużo gorzej niż RNG, a może będę ściągał trochę mniejsze aggro. :)

Bardzo się napaliłem na ten BCNM. Kiedy idziemy? Ja jestem gotów w każdej chwili :), miałem na tą okazję kupić behemota, ale mi szkoda kasy trochę, skille (poza guardem) mam zmaksowane na ten level.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 09:57 
Cytuj  
hyhy souds like fun!

ja tez chce :]


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 10:08 
Cytuj  
OK, wiec musze miec sleepaga2, hmm ok kupie ale dopiero po weekendzie, jak lozko sprzedam bo nie mam 100k :) to wtedy na 100% idziemy na BCNMa bo bede doszczetnie splukany, wiec kasa bedzie mi potrzebna.

Jesli chodzi o spectacles, to sie nie martwcie ja mam niebywale szczescie to napewno na 6 BCNMach nam wypadnie, grunt to dobrze rozegrac i wygrac wszystkie !!!

To kiedy konkretnie umawiamy sie na tego BCNMa ????


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 10:23 
Cytuj  
NO jeszcze odnosnie Twojego opisu Drac, to nasuwa sie mi troche przemyslen, choc nie bylem na BCNMie tym, to w sumie BLM i BRD maja zadanie usypiac jak i siebie nawzajem leczyc, natomiast pozostali walcza z tym jednym z dala, natomiast przy kolejnych starciach jesli uzywaja swoich 2hr to lepiej je uspic i czekac az mina te specjale a potem je okladac. Tak tez, moje zadanie to glownie usypianie bedzie, wiec co, brac zarcie do Defa czy do INTa ??? mi sie wydaje ze jednak do INTa bo zawsze lepiej Sleepy beda dzialac, dobrze by bylo od Ciebie otrzymac Learned Etude +INT (niestety Sage Etude jest na 66lvl) co zwiekszy podatnosc na sleep u mobkow, natomiast bede mial jakies soczki na MP regen wiec z tym nie powinno byc zle :)

Powiedz ile mniej wiecej tak cala rozgrywka trwa ??

ps. ja mam 2 stacki peanaplle wiec bedzie z tego 12 soczkow, jakby co to Zet kup te peanaplle to zrobie ci soczki :))


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 10:41 
Cytuj  
Będziemy chodzic do wyczerpania seali. Trzeba jeszcze wymyslić podział łupów :D Ja będę dzisiaj wieczorem.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***

Posty: 540
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 10:58 
Cytuj  
Najlepiej dla ciebie chyba jedzonko na inta, zawsze sie to przyda przy usypianiu. Co do 2 godzinnych to najgorsza jest tylko ta monka, z innymi dalismy sobie rade bez zadnych sleepow, wiec nasza ekipa tez powinna sobie z tym dac rade. Moge dawac ci songa na inta, szkoda tylko ze te zmiany w moich etudach beda dopiero w nowym patchu, tak bym duzo wiecej mozliwosci.


_________________
Draconi Hume BRD75 COR75 MNK55 BLM42 WHM37 WAR25 THF15 BST15 NIN20 RNG45
77 Merit Points
Boneworking 100+2, Leather 60,Cloth 50, Goldsmithing 18, Alchemy 60

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 11:33 
Cytuj  
No ja chetnie bym poszedl dzis, ale mam kase zamrozona i nie mam za co kupic Sleepaga II, wiec jesli ktos ma na zbyciu zbedne 100k do pozyczenia do przyszlego tygodnia, to mozna by dzis nawet skoczyc na BCNMy :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 11:39 
Cytuj  
To tak jakby kolejny pretekst do zrobienia questa ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 11:54 
Cytuj  
Goku - he he ano zadanie wydawac sie moze nie trudne ale pt z 70+ i to 2xpt to nie zapowiada sie najlepiej

Quest is given by Ilumida in a house in Upper Jeuno.

Must have completed previous Ilumida quest and all Tower Clock quests.

Reward is 3000 gil and Sleepga 2 Scroll

Ilumida wants a 'Drop of the Moon' (key item). Talking to Korou-Morou after getting quest he tells you the 'Drop of the Moon' from Boyahda Tree.

To get it, you must examine a ??? at H-8 in 2nd map of Boyahda Tree (During the 20:00 - 3:00 time span).
This will pop an Ahriman type NM called Agas. Kill it and examine ??? again to get Key Item.
Talk again to Ilumida and Kurou-Morou to complete quest

The area where Agas pops has some lvl 70/75 aggro mobs so they must be cleared before.
Agas uses Petrify 5 (aoe) and Sleepga, so beware
A level 70 pt can handle Agas, if no links. Take 2 pts for easy fight


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 12:54 
Cytuj  
Proponuję dziś wieczorem.

Jeśli ktoś idzie bez seala to dostaje 10k (góra 20k) mniej z każdej walki. Co wy na to?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2004, 13:53 
Cytuj  
Op jestem za,
Drac mi pozyczyl na Sleepga2 i juz mam wiec gotow jestem, mysle rowniez ze mamy wszyscy seale, no ja mam tak tez spokojnie mamy 6 BCNMow do zrobienia wiec troche to potrwa :))
Po 18:00 bede na 100%, ale moze uda mi sie wczesniej to dam znac ingame :)

Ponadto mam juz zarcie, soczki zrobie, jakby co to kupcie produkty to wam zrobie :))


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 01:05 
Cytuj  
updatujcie taktyke :)



....
ja tez chce...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 01:13 
Cytuj  
Pierwsza walka była najfajniejsza, gdy padł NIN, a potem MNK. Doskonałym spokojem się wykazaliśmy, żadnej paniki. Szkoda tylko, że się minimalnie nie zmieściliśmy w czasie, szczególnie że to byl mój orb. :)

Potem to już była rutyna i bicie kolejnych życiowych rekordów. :)

Jestem za tym, żeby pociągnąć jeszcze z dwie rundki na tym BCNMie.

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 05:22 
Cytuj  
Gratuluje tego BCNM'a :) Niestety nie miałem sił i po waszej 1. porażce zasnąłem w połowie drugiej walki :)
ale oczywiście pełen wiary w was
Szkoda, że nie widziałem zwycięstwa
no i jednak Eagle Eye Shot jest świetny ^^


_________________
...was wearing his fine white coat of mail and his helmet with gold-studded stones; by his side hung Joyeuse, and never was there a sword to match it; its colour changed thirty times a day.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 07:19 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
updatujcie taktyke :)



....
ja tez chce...



ja tez chce ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 08:24 
Cytuj  
Eagle Eye to jest jedyna rzecz jakiej się boję na tym BCNM. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym abyśmy bili rangera jako ostatniego :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 11:51 
Cytuj  
Nasi przeciwnicy (do zapamiętania dla tych którym się mylą - tak jak mi :) ):

1. Undefeatable Sappdapp Orc Special attack / Blood Weapon /Bio II / Fire II
2. Mind's-eyed Klugwug Orc Special attack / Eagle Eye Shot
3. Armsmaster Dekbuk Orc Special attack / Mighty Strikes
4. Keeneyed Aufwuf Orc Special attack / Manafont
5. Invulnerable Mazzgozz Orc Special attack / Invincible / Cure IV / Protect III / Banish III
6. Longarmed Gottditt Orc Special attack / Hundred Fists

(Nie pomieszałem kolejności?)

Lista głównych dropów wraz z cenami z AH z dziś tj. 6.09.2004:

1. Kabrakan's Axe Lv.59 D42 Dly:288 BST
MND+3 CHR+3 Accuracy+4 Add Effect : Slow
Wartość: 30k (4 szt. na AH)

2. Sarnga Lv.59 D72 Dly:720 RNG
STR+1 INT+1 Ranged Accuracy+8
Wartość: 45k (9 szt.)

3. Dragvandil Lv.59 D40 Dly:264 PLD
MND+1 Add Effect : Paralysis
Wartość: 10k (0 szt.)

4. Hamelin Flute Lv.58 BRD
CHR+2 Evasion+3 Requiem+2
Wartość: 25k (0 szt.)

5. Assault Earring Lv.58 WAR/PLD/DRK/BST/DRG
Accuracy+2 Attack+5 Evasion-2 DEF:-3
Wartość: 130k (9 szt.) - niestety cena ciągle spada :(

6. Spectacles Lv.59 DEF:2 MNK/WHM/RDM/THF/BST/BRD/RNG/SAM/NIN
[ICE]-7 Accuracy+7 Ranged Accuracy+7
Wartość: 1,4 mln (1 szt. - nasza :) )

7. Peace Ring Lv.59 WHM/BLM/RDM/BRD/RNG/NIN/SMN
Enmity-1 Converts 10 HP to MP
Wartość: 6k (8 szt.)

Druga strona medalu to to, że jak nie wypadną okulary ani razu to kasa w sumie marna.

------------------------------------------------------------------------------

Myślę, że trzeba dla LSa wyciągnąć z tego BCNMa jak najwięcej się da, bo taktykę mamy opanowaną i jeśli tylko nie pójdzie dziwna mieszanka jobów to z wygraną nie powinno być problemu. Niedługo w staticu skończą się seale więc zapraszamy innych (z sealami :) ), warunek to minimum 60 lvl, bo mimo wszystko moby są twarde.

Tak jak Rha powiedział - jedyny strach na tym BCNMie to to, że RNG przyjebie eagle eye, 1400 DMG powala każdego. Monk też jest niezły, ale jego zazwyczaj ja biorę na klatę odpalając counterstance, :) zresztą można go też uśpić na czas szału wściekłości. :)

Jeśli chodzi o podział kasy to chyba najprościej jak osoby bez seali nie dostają itemów do 10k, chyba dodatkowych "kar finasowych" :) nie trzeba stosować.


Ostatnio edytowano 6 wrz 2004, 12:24 przez mrynar, łącznie edytowano 2 razy
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 11:56 
Cytuj  
Ja mam około 160 seali. Ale lv56.5


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2004, 12:10 
Cytuj  
Opiekun dopisz itemy typu RSE II po 500k-1,5 mil + i tarcze za 500k+ <= to tez sa dropy z BCNM 60


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.