mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 21:34 
Cytuj  
Tak się złożyło, że akurat w rocznicę powstania naszego LSa pojawiło się w grze naprawdę dużo nowych polskich graczy. Bardzo się ztego cieszymy. Macie jedną ogromną przewagę nad nami, dostęp do informacji on-line. Kilku z nas to chodzące encyklopedie jeśli chodzi o FF XI, pamiętają np. każdy quest i wiedzą gdzie można znaleźć każdego NPCa. Korzystajcie z tego. Nie damy wam itemów i kasy, bo umiejętność zdobywania ich samemu to klucz do sukcesu w tej grze i przyjemność sama w sobie, ale na pomoc merytoryczną zawsze możecie liczyć.

Wymienię parę ważnych rzeczy na starcie:

- róbcie questy, te początkowe nie dają ogromnych profitów, ale za to uczą mechaniki gry i dają podstawową wiedzę o świecie. Poza tym pozwalają uzyskać trochę fame - ważnego czynnika w grze;

- porządkujcie inventory, pozwoli to wam wynosić więcej itemów z expowania czy farmowania;

- niektórych rzeczy nie opłaca sie sprzedawać na sztuki, ale w stackach prawie wszystko daje sensowne profity szczególnie na low lvlach;

- przed każdym wyjściem z miasta bierzcie signet od strażnika, dzięki temu będziecie dostawać GP i kryształy, które są całkiem dobrym źródłem utrzymania przez pierwsze poziomy;

- kupując i sprzedając sprawdzajcie ceny na AH i u NPCów, nie zawsze AH daje najlepsze ceny.

Kilku z nas już rzadko bywa na LSie, ale dzieje się tak nie dlatego, że już nas nie lubią, tylko poprostu dlatego, że pewne rzeczy są osiągalne tylko we współpracy z najsilniejszymi na serwerze. Możecie być dumni, ża Sai, Xav czy Nim są wśród nich. Myślę, że zawsze możecie liczyć na pomoc mega uberów w trudnych rzeczach, ale nie proście ich o pomoc tam gdzie wcale nie potrzebna super wyjebistej ekipy. Na wiele rzeczy próbujcie się umawiać wspólnie (np misje) to potem procentuje i daje dużą satysfakcje.

Miłej gry! :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 22:27 
Cytuj  
Thx. I mam pytanko. Czy opłaca się brać na początek WHM?? Czy poradzę sobie sam, czy raczej będę musiał grać z kimś, bo ja mam czas raczej w nocy, więc nie wiem, czy będę miał kogoś do towarzystwa zbyt często. Co mi możecie doradzić w takiej sytuacji?? Biały czy czarny mag ??:)

PS.: Gra ktoś na padzie ??

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 22:54 
Cytuj  
Pan_Pritula napisał(a):
PS.: Gra ktoś na padzie ??

Z tego co widzę, to większość tu obecnych nie tyle, że gra na padzie, co odradza grę na klawiaturze ;)

Edit: Oczywiście broń Boże nie chodzi o pisanie, tylko sterowanie postacią XD


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 23:02 
Cytuj  
Bo niebardzo wiem co jest co i jak go ustawić, żeby mniej więcej to wyglądało jak w każdym finalu na PSX i PS2 ;] Specjalnie do FF XI kupiłem sobie przejściówkę na usb do dual shocka ;]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 lis 2004, 23:14 
Cytuj  
Ja co prawda nie specjalnie, bo przejściówkę kupiłem do maty, ale fakt faktem, że też zamierzam grać na padzie ^^


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 00:08 
Cytuj  
Ja gram na klawiszach i nie sprawia mi to problemu - pada też mam, ale nie jestem przyzwyczajony do grania na nim.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 00:13 
Cytuj  
zrobcie quest na wychodzenei z moghouse w dowolnej dzielnicy... oszczedza sporo czasu :)
z tego copamietam trzeba oddac kwiatek amarillis malej mithrze przy moghouse w bastok port :-)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 00:32 
Cytuj  
Gram na padzie i jestem zadowolny. Ważne żeby to nie był jakiś prymitywny pad, bez gałek i z małą ilością przycików. :)

WHM to chyba najtrudniejszy job do grania solo, najwcześniej potrzebuje party, ale też raczej nie ma problemu ze znalezieniem grupy.

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 1 gru 2004, 17:34 
Cytuj  
Jak zamierzasz grać whm to ja bym jednak proponował zacząć od blm i tak go bedziesz potrzebował potem na suba a zaczać bedzie trochę łatwiej bo przynajmniej krzywdę potrafi robić :P

P.S. To jest moje osobiste zdanie i może być lekko zniekształcone tym że mój blm mial jakieś dwa razy więcej hp niż mały taru ;)


_________________
Paker - Galka 36THF/32MNK/32RNG/25WHM/25WAR/25SAM/25NIN/25BST/20SMN ... ;)
Leathercraft 89 [+2], Alchemy 60, Woodworking 60, Bonecraft 52+, Clothcraft 54+

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2004, 09:39 
Cytuj  
od kogo gdzie i pod jakim nickiem mozna dostac perełkeo potrzebną do wejścia do linkshella?

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2004, 09:43 
Cytuj  
Kawałek "Jak przetrwać trudne początki..."

"1. Pierwsze kroki.

Gdy już wylądujecie w Bastok skontaktujcie się z jedną osób posiadającą perlsack (Stokrotka, Saitou, Xavery, Hucksterthief, Zetoriush, Nimloth, Opiekun i pewnie jeszcze parę osób o których zapomniałem) wpisując /t nick text lub używając klawiszy ctrl + t i wpisują nick i text. Jak już dostaniecie perełkę i załozycie ją to do komunkacji z Linkshellem używacie skrótu ctrl + l lub pisząc /l . "

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2004, 09:51 
Cytuj  
No ja uzywam tylko klawiatury, czasem podczas dalekiej wedrowki uzywam pada bo wygodniej ale w wiekszosci przypadkow to keyboard rulez :]


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 gru 2004, 10:32 
Cytuj  
pad rulez!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.