mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 02:04 
Cytuj  
nigdy nie sprawilo mi problemow obslugiwanie 20 makr z pada


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 02:07 
Cytuj  
:o
To najwyrazniej taki prosty pad jest bardziej skomplikowany dla mnie niz klawiatura. Nie wiem ale dla mnie podczas walki zawsze klawiatura byla wygodniejsza.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 05:45 
Cytuj  
saitou ale ty zawsze byles inny :P


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 09:04 
Cytuj  
Więc widzę, że więcej osób używa tutaj pada :D Przejściówka, świetny pomysł, skombinuję sobie :]

A co do nauki obsługiwania pada - wystarczy zagrać w kultowego Parappa the Rapper :]

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 09:07 
Cytuj  
ja tez sie przesiadam na pada bo obsluga z klawiatury coraz bardziej mnie wkurza ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 09:23 
Cytuj  
W takim tazie widzę, że przełączkę kupić muszę obowiązkowo.

No dobra, przyznaję się. Piszę ten post bo w tej właśnie chwili zafoliowane pudełko Final Fantasy XI przyozdabia mi obokekranie :] Aż człowiekowi żal rozpakować :]

Aaaaa. Jeszcze jedno pytanie. Wy płacicie za to Tetra Master??? Jak to dokładnie wygląda? Z potworów wypadają karty, wymieniacie się, gracie o karty?

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 09:45 
Cytuj  
Tetra Mastet to osobna gra, ktora byla wprowadzona pierwotnie w FFIX. Tutaj jest jako osobna usluga, nie ma nic wspolnego ze swiatem FFXI. Placi sie 1$ miesiecznie i tu takze pierwszy miesiac jest gratisowy.
Jakby gra miala cos wspolnego z gra logiczna to mozna by w to pograc ale element szczescia jest tak absurdalnie duzy, ze mozna sie tylko sfrustrowac :/


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 09:49 
Cytuj  
nic nie mowcie o tetra master bo zagralam chyba z 10 partii - wszystkie przegralam :P za cholere nie umiem rozgryzc tych zasad ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 10:13 
Cytuj  
Zasady sa banalne jesli sie je raz zrozumie. Kazda karta ma jakies 4 znaczki z czego pierwszy, trzeci i czwarty to sa liczby a drugi to litera.
Dajmy na to mamy karte ze statystykami "3P72"

Pierwsza liczba od lewej oznacza sile ataku karty i kazdy jeden punkt na statystyce atak odpowiada za liczbe od 1 do 5, ktore sie potem dodaja dajac nam atak wlasciwy czyli wartosc ataku przy liczbie 3 moze wynosic od minimalnie 3 do maksymalnie 15 (to jakby rzucac trzema kostkami z piecioma sciankami, choc takich w rzeczywistosci nie ma).

Druga statystyka to rodzaj ataku jaki dana karta wykonuje. Moze byc atak fizyczny (P) lub magiczny (M). Karta, ktora ma w statustyce atak litere "X" atakuje przeciwnika w sposob fizyczny LUB magiczny w zaleznosci od tego jakiej obrony karta atakowana przez nas ma mniej.
Karta z "A" jako rodzaj ataku jest najpotezniejsza poniewaz atakuje NAJSLABSZA WARTOSC na karcie i to jest traktowane jako obrona danej karty.

Trzecia i czwarta statystyka to odpowiednio obrona fizyczna i obrona magiczna liczac od lewej :) Wszystkie statustyki poza druga moga wynosic od 0 do A gdzie A jest najwyzsza wartoscia.

Walcza tylko karty, ktore zetkna sie ze soba strzalkami i sa innych kolorow w momencie kladzenia jednej z tych kart obok drugiej (sa czerwone, niebieskie i zielone- zielone pojawiaja sie tylko grach trzyosobowych). Kazda karta moze ale nie musi miec strzalki- to one decyduja o przydatnosci danej karty. Moze byc maksymalnie 8 strzalek na jednej karcie- wypelnia to wszystkie pola dostepne do ataku.

Jesli w czasie walki przejmiemy karte przeciwnika (wygramy z jego karta "strzalkowa bitwe") to wszystkie jego karty, ktore stykaja sie z karta, ktora wlasnie przegrala a przegrana karta ma strzalki w ich kierunku tez zostaja przez nas przejete. Nazywa sie to Combo i bez tego praktycznie sie nie da grac.

Pod polami z pytajnikiem na planszy znajduje sie kilka mozliwosci- jedne wzmocnia twoje karty, inne je oslabia, jeszcze inne zmienia ich uklad na planszy a czesc pozamienia karty kolorami.

Sa rozne rodzaje kart ktore roznie na siebie reaguja w momencie konfrontacji- atakujesz na przyklad karta z 7 ataku i rodzajem X karte ktora ma mniej obrony fizycznej (na przyklad 2) a i tak mozesz przegrac bo to jest wlasnie ten ekstremalny element losowy w tej grze. Poki gra sie za darmo mozna pograc, ja uruchamialem to dosc czesto i gralem sporo ale kiedys odpuscilem sobie po kolejnej "gwarantowanej" zwycieskiej walce :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 10:17 
Cytuj  
eee tam, szkoda na to czasu :P
wole w tym czasie pofarmowac kase w FF ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 11:23 
Cytuj  
Czyli jest to rozbudowana wersja karcianki z FF IX (nie było tam tych X i A w opcjach ataku). W takim razie rzeczywiście chyba nie ma sensu w to grać :)

Kartę Inteligo dostanę do 10 dni roboczych... Licząc od teraz... No nic, to w Xiahu sobie jeszce pobiegam :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 12:27 
Cytuj  
Tego dolara lepiej przeznaczyć na stworzenie alta.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 12:34 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tego dolara lepiej przeznaczyć na stworzenie alta.


jak juz o altach mowa: jak sie wysyla komus itemy albo kase do delivery boxu innego gracza???


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 13:34 
Cytuj  
Hm. To fakt. Ja ogólnie to grając padem to się poruszam i kożystam z menu. Ale połowę komend wystukuję z klawiatury bo jest rzeczywiście szybciej. Poza tym nic nie przeszkadza kożystać z klawiurki i z pada. Co do myszki to raczej służy do rozglądania bo jest to gra tpp/fpp a nie jakaś taktyczna, że kurs wyznaczasz.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 13:38 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
jak juz o altach mowa: jak sie wysyla komus itemy albo kase do delivery boxu innego gracza???


Bardzo prosty sposob znajdujesz gostka przy AH i u niego wysylasz przedmioty wpisujac najpierw nazwe usera (alta) potwierdzasz OK i czekasz az focus przejdzie na jedna z 8 kratek, nastepnie naciskasz enter co przeniesie cie do plecaka i tam wybierasz co chcesz przeslac, na koniec najezdzasz na przycisk OK i enter, czekasz az sie przedmioty w kratkach pociemnieja ;D

any questions ??


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 13:44 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Czyli jest to rozbudowana wersja karcianki z FF IX (nie było tam tych X i A w opcjach ataku).


Byly. Po kazdej wygranej walce przez dana karte dostawala kilka ukrytych punktow i po jakims czasie "level upowala" najpierw do X a potem do A. Byl to jedyny sposob aby dostacocene Grand Master w karciance w FFIX (to i kazda karta z inna kombinacja strzaleczek).


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 13:45 
Cytuj  
Bodziu - wielkie dzieki za wyjasnienie :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 21:26 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Byly. Po kazdej wygranej walce przez dana karte dostawala kilka ukrytych punktow i po jakims czasie "level upowala" najpierw do X a potem do A. Byl to jedyny sposob aby dostacocene Grand Master w karciance w FFIX (to i kazda karta z inna kombinacja strzaleczek).
O qrcze, naprawde? W FF VIII w karty grałem dużo, ale w FF XI prawie wogóle - nudziły mnie. Wygrałem turniej z Oglop-kingeim i byłem happy :] Po co więcej było w to grać :] Za dużo szczęścia, nie to co w FF VIII :har:

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2004, 23:29 
Cytuj  
Właśnie mnie naszła chętka na partyjkę triple triada :P


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 gru 2004, 23:09 
Cytuj  
A zaczelo sie od płatnosci. a tu tyle róznych problemów...
OK Jeśli chodzi o mBank to ...
1. NIE można płacic visa electron.
2 Można płacic eKarta. czyli specjalna karta do płatności internetowych. Działa tylko wtedy jak na nią przelejesz pieniądze. Nie jest karta wypukłą . Ja taką płace i nie mam problemów
3 Mozna płacic równiez kartą visa classic wypukłą kredytową.

I to tyle o mBanku

Pozdrawiam wszystkich w Wigilijny Wieczór .
WESOŁYCH Świąt... :D


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.