mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 15:16 
Cytuj  
Mam problem z moim kompem, świeżo przeistalowany XP wiesza mi się na starcie, po kilkukrotnym uruchamianiu działa normalnie. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Wirus? Jakieś sterowniki?

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 15:30 
Cytuj  
Opi - mialam to samo z moim XP nie wiem co bylo przyczyna ale po przeinstalowaniu sterownikow isdna, zainstalowaniu antyvira nod32 i outpost firewalla przestal sie wieszac :)
aha - mam xp profesional + service pack1


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 15:39 
Cytuj  
No więc tak: czy instalujesz system na kompie podłączonym do internetu czy wyciągasz kabel? Po drugie czy masz SP1 czy SP2 czy niemasz wogóle SP? Możesz też mieć problem z hardware (kości ram, grafika, listwa od dysku twardego). No i sterowniki też. Odpal komputer w trybie awaryjnym (nawalaj F8 podczas uruchamiania się kompa aż do pojawienia sie niebieskiego okna z opcjami: uruchom normalnie, ostatnia znana konfiguracja i m.in. 3 opcje trybu awaryjnego: wybierz ten normalny tryb awaryjny - nie żaden tekstowy. Jak się system uruchomi to powinni Ci pokazać błędy a jak nie to każ zrobić skandisc i uruchom komputer ponowie, znów w trybie awaryjnym).

Jak to nie pomoże to ja wtedy bym oddał komp do serwisu (ja nie mam z tym problemu bo z serwisantem na paintball jeżdże i ogólnie to się znamy :P ).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 16:10 
Cytuj  
Wyjaśniam: SP jeszcze żadnego nie zdążyłem zainstalować, mam zamiar SP 1 tylko. Tryb awaryjny nie pokazuje żadnych błędów, scandisc też nie.

Do serwisu z takimi pierdołami nie jeżdzę. :)

Generalnie jak raz na pięc brób się w końcu odpali to już działa cały dzień stabilnie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 16:17 
Cytuj  
W jakim momencie Ci się wiesza ? Jeżeli zaraz po odpaleniu biosu to może to być płyta główna. Może być także problem z zasilaczem i ramem.
Ponadto spróbuj zainstalować SP1 chociaż.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 16:28 
Cytuj  
W momencie gdy pojawia się ekran WindowsXP i lata ta kreseczka na lewo i prawo. :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 16:32 
Cytuj  
sterownik karty graficznej ...
Opiekun jak masz nieduzo zainstalowane poza samym XP to zrób format ci zainstaluj ponownie.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 16:35 
Cytuj  
Mam FF XI zainstalowany... Nie chce mi się instalować na nowo, zamieniać plików, checkować to wszystko...

Zainstaluje SP 1 i inne stery do grafy, może pomoże.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2005, 18:56 
Cytuj  
Typowy przykład źle przeprowadzonej instalacji systemu. Pierw instaluje się sterowniki od płyty głównej, potem od grafiki potem cała reszta A NA KOŃCU DirectX. Potem możesz się bawić w przerabianie pirata na oryginał :), a jak zainstalujesz SP1 znowu zreinstaluj DirectX (nie instaluj SP2). Wątpie żeby to był wirus 8) albo inne cholerstwo :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2005, 03:22 
Cytuj  
Skąd wiesz w jakiej kolejności co instalowałem?? Skąd wiesz że mam pirata?? Za dużo przypuszczeń uważasz za pewniki.

Zainstalowałem inne sterowniki karty graficznej i wszystko działa. :)

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2005, 07:26 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
sterownik karty graficznej ...
Opiekun jak masz nieduzo zainstalowane poza samym XP to zrób format ci zainstaluj ponownie.


Czyli, że Sto miał rację. A tak z ciekawości: doinstalowywałeś sterownik Force Ware da GFa (lub Catalyst dla Radka) czy jakiś inny?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2005, 08:48 
Cytuj  
Nie. Zainstalowałem jakieś detonatory. Przy najnowszych forcewearach mam jakiś za jasny obraz w FF XI (nawet nie chce mi się dochodzić przyczyn).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.