mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 12:52 
Cytuj  
a nie smierdzi? :D


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 12:54 
Cytuj  
Nawet nie jest goracy ;] jest lekko cieply ;] ale bede potrzebowal jakies 2 wiatraczki i troche radiatorow do niego ;] mysle ze nie zaszkodza ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 13:57 
Cytuj  
Mój Geforce 6800 (ktory wlasnie zamowilem) ma chłodzenie pasywne. Żadnych wentylatorow, zadnego halasu. :) Ciekaw jestem jak to sie sprawdza w działaniu.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 15:04 
Cytuj  
Chłodzenie pasywne to te wielkie radiatory. Ja pierdziele ta karta będzie wielka jak czołg.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 15:19 
Cytuj  
Niekoniecznie: :)

Obrazek

W srodku sa rurki z plynem (hite pipe).

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 15:22 
Cytuj  
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :roll: zeby mnie bylo stac na taka . . . :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 15:38 
Cytuj  
Jeszcze jakby wymyslili takie chlodznia do zasilaczy i prockow o dobrej cenie to fajnie byloby :D

Co do prockow to mam juz od poltora roku P4 3.06 Northwood i zadna gierka nie przeskoczyla mi sredniego uzycia procka wyzej niz 70%~ + wolne HT.
Teraz pewnie zakupisz tylko Prescotty, ktore maja 2x wieksze cache i zapewniam cie ze bedziesz zadowolony.
Co do AMD to procki platformy 64bit sa mi malo znane, jedynie wiem to ze gry musza byc kompaktobilne z 64bit zeby zobaczyc ta roznice.
A zanim te 64bit bedzie mialo swoj standard to AMD i P4 wystawi juz duzo lepsze procki od nich i uwazam to za zakup ryzykowny, a nawet niepotrzebny.
Oczywiscie sa gry, ktore NIBY chodza w 64bitach np. Far cry, ktory odziwo wyszedl w tej wersji jeszcze przed windowsem 64bitowym :o

Co do GF vs. ATi jako wybor kupna to jedyny oplacalny zakup (pod zwgledem performy a nie kasy) to 9800XT, X800XT i JEDYNIE GF robione przez Gainwarda z wyzszych polek, poniewaz nie ufam nvidii (to jako moja rada), a wyjatkiem jest Gainward, ktory wyciska z tych chipsetow nawet 200% wydajnosci jaki osiaga nvidia (czasy gf4 mialy wlasnie 200% ponoc).

Co do ramu, hmmm mialem 2x512ddr PC400 hyperx kingstony.
Oczywiscie tez mialem 2x512 ddr PC533 dual channel GeIL w podobnej cenie.(wszystkie tez CL2.5 i wszystkie musialem oddac :P)
Moje wnioski, GeIL>Kingston pod kazdym wzgledem, zwlaszcza ze dch to patent GeILa i jedyne kosci ma, ktore maja wbudowany standalone dualchannel bez potrzeby posiadania nowej plyty glownej co to obsluguje.

EDIT:Literowki

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 17:24 
Cytuj  
Ja tylko napomkne o prockach.

Intele zrobione w technologii Presscot sa gorsze od Northwoodow (poprzedniej serii, ktora zakonczyla sie na 3.2 Ghz). Osiagi w benchmarkach maja identyczne, tylko ze Presscoty grzeja sie o 10-12 stopni bardziej. Intel wprowadzil nowa technologie, gdyz jest to ich furtka do prockow szybszych niz 3.4 Ghz. Ale na razie nie widac na horyzoncie zapowiadanego 4 Ghz.

Procki AMD 64bit to calkiem ciekawa alternatywa. Nie wiem jak dokladnie grzeja sie w porownaniu do Presscotow, ale na pewno nie bardziej. Co ciekawe maja systemik Cool'n'Quiet, ktory w przypadku braku obciazenia procesora spowalnia go (zeby sie tak nie grzal).

Na razie dostepne sa tylko dwa 64 bitowe systemy: serwerowy Windows 2003 i Linux. W kwietniu 2005 ma sie ukazac cala plejada systemow Windowsa XP dzialajaca na 64 bitach. Intel w tym samym czasie ma wypuscic serie procesorow 64-bit do zastosowan domowych.

Porownanie Athlona 64 bit i Presscota mozna znalezc tutaj:
http://www.tomshardware.pl/cpu/20040106/index.html

Na koniec chcialbym rzec, ze jestem fanem Intela, ale na dzien dzisiejszy nie wiem co bym kupil.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 17:28 
Cytuj  
mrynar trochę się pośpieszyłeś z tym gf6800 imo , obecnie najkonkretniejszy IMO rzeźnik to radeon X850XT , nie mówiąc o jakości obrazu jaką wypluwa , mnie szczęka zagruchotała na podłodze , ale
tak czy siak powinieneś być zadowolony z Ultry , konkretna karta ale ja bym wział radeona :]

Procki AMD 64bit to calkiem ciekawa alternatywa. Nie wiem jak dokladnie grzeja sie w porownaniu do Presscotow, ale na pewno nie bardziej. Co ciekawe maja systemik Cool'n'Quiet, ktory w przypadku braku obciazenia procesora spowalnia go (zeby sie tak nie grzal).

przy takiej mocy wogóle sie praktycznie nie grzeją , mam A64 3000+ i srednia temp to 35 C , najwiecej podczas duzego stress mialem 43 C , jeden wiatrak na CPU pozatym zero , buda zamknieta , Cool' quiet daje
rade , AMD 64 ma przedewszystkim dodatkowe rejestry GPR , Hyper trasport , wspomaganie szyny AGP , on die cache , i to daje kopa bez udzialu 64-bit OS , polecam te procki , dodam ze mam kumpla z prescottem 3000 , i naliczylem tam z 6 wiatraków , wolalem nie pytac o CPU temp :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 18:01 
Cytuj  
Ta, tylko X850 kosztuje ponad 2k a ja potrzebuje komp na piatek.

Mnie tam taki wynik zadowala: :)

Obrazek

Wzialem GigaByte zamiast Gainwarda (ktory ma lepsza opinie), bo nie bylo na magazynie. GigaByte bardziej kojarzy mi sie z plytami glownymi, ktos mial kiedys karte tej firmy? Jak wrazenia?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 18:13 
Cytuj  
Hmmm jak Coval mowi ze prescotty sa porownywalnie dobre do northwwodow to jeszcze badziej sie ciesze z kupna moje go P4, a o starej ale jarej r9600pro. Ten sprzet juz mam 1.5roku :D

Nie wiem jak inni ale ja glownie zmieniam wedle potrzeb RAM i dyski, a procki i karty graficzne trzymam dlugo.
Polecam Op zebys poczekal na koniec drugiego kwartalu tego roku na nowy sprzet na rynku.
Ja czytalem prognozy rynku i zapowiedzi sprzetowe zanim takie zmiany w kompie dokonalem. Czekalem na HT 6 miesiecy i nikt mi chyba nie powie, ze dokonalem zlego zakupu :wink:

Karte dobra kupiles, ale ja widzac (teraz) testy i ceny AMDkow i Pentiumow to bym sie wstrzymal. Jak kupowalem swojego procka to miazdzyl wszystko na rynku i bil wszystkie rekordy.
A teraz juz takie gry robia ze najlepszy procek na rynku IMO styka na 1 rok, zwlaszcza ze taki Unrealengine3 niedlugo wychodzi :/

Poczekalbym na te procki 64bitowe i zapoznal sie z pierwszymi testami i opiniami. Ja nie zaluje kupna procka, ktory byl wtedy praktycznie najlepszym na rynku i ty tez bys nie pozalowal bo takie swieze procki stykaja min na 2-3lata spokojnego uzytkowania, a czasem nawet dluzej.
(mowie tu o nowych seriach i technologiach)

PS.Lepiej wydac 2000zl na procka niz VGA, taka moja opinia.
PS2. Z reguly jak sie za szybko spieszy z kupnem czesci do komputera to konczy sie to przeplaceniem

EDIT:Aha troche sie rozpisalem, a Op napisal posta. To moze powiesz mi ile bys chcial wydac na nowy RAM i CPU? Tak byloby najlepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 19:36 
Cytuj  
Juz nie ma co debatowac. Sprzet zamowiony. RAM 2 x 512, procesor Pentium 2,8, karta jak wyzej. W polaczeniu z laczem 2 Mb, mam nadzieje ze sie dobrze bedzie sprawowal na eventach DH i na dynamis. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 21:54 
Cytuj  
do FFXI jak znalazl ale nie nastawialbym sie na kilkuletnie bezproblemowe granie , PC to nie konsola :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 22:25 
Cytuj  
jak to nie ? przeciez on w nic innego grac nei bedzie :)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 sty 2005, 23:20 
Cytuj  
Wykupilem abonament do 2010 roku. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 13:47 
Cytuj  
Nowy komp sie sprawdzil w warunkach ekstremalnych: 70 osob rzucajacych naraz sneak i invis. :D Ilosc klatek spadala do 9-10 (przy full ustawieniach), ale dalo sie grac. Przy starym kompie przy czyms takim obraz by mi zupelnie zamieral na kilkanascie sekund.

Komp ma jedna wade: strasznie sie grzeje (jest za to super cichy). Na zime jak znalazl, :) ale latem chyba bede musial mu dodac wentylator na obudowe. Powietrze z proca jest odprowadzane bezposrednio na zewnatrz, ale karta wytwarza jakies gigantyczne temperatury. Ludzie doczepiaja do niej wentylator, ale nie po to chyba sie stosuje pasywne chlodzenie, zeby zakladac halasujace wiatraczki...

Od lutego Chello wprowadza nowa predkosc 4 Mb! Granie w FF XI nabiera nowego smaku. :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 13:58 
Cytuj  
Zbytnie nagrzewanie sie skraca zycie komputera. Co prawda, pewnie i tak wymienisz na cos nowszego zanim zdazyc sie 'zuzyc'.

Wiatraki mozna kupic juz praktycznie bezglosne. 9-12db (trzeba do ucha przykladac, zeby cos uslyszec). Polecam Papsty, Y.S. Tech albo ekonomiczne Artic Cooling. Najlepiej dorzuc jakis wyciagajacy na tyl obudowy, ktory wymusza obieg tuz nad karta graficzna.

www.cooling.pl - tu znajdziesz ceny.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 16:10 
Cytuj  
Opi ludzie wymieniają te pasywne chłodzenia. FF jednak wymusza trochę wysiłku od karty a pasywne chłodzenie to sobie można do prac biurowych używać.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 16:29 
Cytuj  
Heat Pipe chlodzi karte znacznie lepiej od standardowych wiatraczkow.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2005, 16:31 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Heat Pipe chlodzi karte znacznie lepiej od standardowych wiatraczkow.


Ale nie na każdej karcie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.