mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2005, 19:10 
Cytuj  
Skad moge sciagnac jakies sensowne? Raczej mnie interesuja takie pokazujace ciekawe walki/mechanike gry niz fabularne bzdety czy prezentacje ws.

z sensownych zrodel znalazlem tylko "killing ifrit"

http://www.killingifrit.com/forums.php?m=topics&s=64

PS. aaaa i najbardziej to chce SAMa zobaczyc w akcji.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2005, 19:30 
Cytuj  
Trzeba sie zarejestrowac, ale to nie wielki problem chyba:
http://ffxi.cogn.net/forums/showthread. ... adid=50979
http://ffxi.cogn.net/forums/showthread. ... adid=50862
http://ffxi.cogn.net/forums/showthread. ... adid=50526

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2005, 21:28 
Cytuj  
no to jestem w kropce. sam juz nie wiem czy chce sam/war czy ambitnie sam/rng, a moze egzotyczny sam/nin? sugestie mile widziane :D

ps. filmik z zilarta fajny, ale co tam sie dzieje wlasciwie?, jak ogladam filmiki z duza iloscia odpalanych renkei to sie zastanawiam jak ci ludzie sie w tym nie gubia.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2005, 21:57 
Cytuj  
Raczej SAM/WAR.

Samuraj to mistrz renkei. Czesto robi je z dwoma osobami w party, a jak nie nadazaja za jego giga TP to odpala tez wsy sam. Cala sztuka to medytowanie w odpowiednim momencie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2005, 23:37 
Cytuj  
Olej samuraja, uczciwie odradzam ten job.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 00:12 
Cytuj  
moglbys napisac cos wiecej?

chcialbym raczej zobaczyc w praktyce. szczegolnie ze inne joby jakos mnie nie ciagna za bardzo. w ostatecznosci moge sie przerzucic na DRK.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 01:25 
Cytuj  
Dosłownie przed chwilą przeglądałem info o SAMie i forum na Alkhazamie. Z tego, co ludzie mówią, jedynymi działającymi połączeniami są SAM/WAR, SAM/THF i SAM/RNG. Z tym, że do Sama jako Damage Dilera najbardziej pasuje i jest ogólnie polecany /war. Zwłaszcza jak już na 50 dostaniesz Double Attack. Wyczytałem także, że /RNG nie jest taki ambitny - w porównaniu z sam/war diluje mały damage i jest kiepską partią Sama.

Powiem tak. Polookałem i najpewniej wejdę na drogę SAM/WAR'a ^^ NIN nie podoba mi się za masę toolsów.

Ano, jest jeszcze SAM/BRD do farmowania - chodzi o regenerke bez odpoczynku... Tak ktoś pisał.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 01:43 
Cytuj  
Do farmowania to podobno wypaśny jest THF jak ma WS obszarowy (AoE - chyba tak to się nazywało) dla Daggera.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 01:50 
Cytuj  
ja czytalem cos zupelnie innego. niby sam/rng > sam/war jezeli chodzi o dmg ale za to brakuje mocno skilli (np provoke) i bonusow. mnie skutecznie od rng odstraszaja duze koszty utrzymania przy tym jobie.

Krzysiek: tylko ze ja kroje moby great katana, takze z thf mnie urzadza tylko SATA.

Wszedzie pisza o samuraju ze niezly ale niedoceniany, to czy pozostane mu wierny raczej zalezy od nastawienia graczy niz o jego slabosci czy potedze.
Bo jak nie beda brali do party to jak tu grac? Dostane frustracje zamiast przyjemnosci.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 02:02 
Cytuj  
Do party WAR/SAM/THF, do sky THF :D
Biedny Op ma zaległe podstawowe joby - trzeba mu pomóc :)
SAM/THF zadaje Tachi:Kasha na 75 lvlu około 1100 dmg(SATA).
Co zaś się tyczy klas dd ogółem - każda z nich ma inne plusy i inne minusy.
SAM jest przedewszystkim osobnikiem który startuje SC'y w party tzn ustawia się z reguły na 2 SC w party. DRK który dmg ma taki sam może debuffować mobki Absorbami, a także drainować life i mp co się czasami może przydać :) MNK natomiast robi z DD melee chyba największy dmg ale nie ma ponadto nic do powiedzienia(może conajwyżej całkiem skutecznie potankować przez chwilę :) RNG jest bardzo dobrym DD i conajważniejsze nie obrywa od AoE ale z tego co patrzę ostatnio wcale nie takim wykozaczonym - Opiekun(kozak ;) zadaje czasami więcej dmga od RNG.
DRG - bardzo fajny dd ale ludzie nie potrafią Z nim grać. Bardzo dobrze sprawdza się z THF'em, ale nie tylko, ponadto smok robi naprawdę sporo dmg'a, a jedyną naprawdę dużą wadą jest problem ze znalezieniem party.
THF jako dd może nie wymiata ale jeżeli ludziom chce się grać (i umieją grać) z THF'em potrafi w znaczący sposób przyspieszyć rozgrywkę przerzucając dmg na tanka.
Wiem że część informacji jest trochę niezbyt w temacie ale może komuś nowemu przyda się garść informacji na temat klas które potrafią przywalić mobkom w ich parszywe mordy :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 02:53 
Cytuj  
kazdy job jest fajny i jesli ktos potrafi nim grac bardzo przydaje sie w party i wlasciwie w kazdym setupie, problem polega na tym ze chetnych do machania zelastwem jest jakeis 8 razy wiecej niz do supportu przez co ci pierwsi mimo iz beda 10razy lepiej dbali o sprzet i byli 10 razy efektywniejsi w tym co robia i tak bedzie im 30 razy ciezej dorwac party niz gimp whmowi bez subjoba na 28lv i z polowa czarow... taki lajf....

a dwa... niewiele ludzi tak naprawde wie jak grac danym jobem.... taki rng poza sypaniem strzalami niewiele ma do roboty i wiadomo ze nawet w gimp sprzecie bedize robil okrutny dmg... to samo np z blm ... a invitujac np thfa czy samuraja nigdy nie wiesz czy pacjent umie uzywac sata na tyle szybko by nie padl 1szy voker albo czy wogole wie o co w tych chodzi... itd itp....

problem ze znalezieniem party przez melesa moze zniechecic najwiekszych fanow danej profesji... ale moze sie poszczescic... mzoe dorwac sie statika albo porobic wielu przedsiebiorczych znajomych.... mozna samemu miec jaja by skladac party i jakos dociagnac ten job do konca :)

ale nie zniechecamy :) melesi sa potrzebni, ale nie jest to zbyt wdzieczna praca...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 03:08 
Cytuj  
ale granie takim rozpieszczonym whm'em moze stac sie po prostu nudne, to juz lepiej sie namachac. tak mi sie przynajmniej wydaje.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 03:25 
Cytuj  
Wydaje Ci się.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 07:50 
Cytuj  
ale wy macie talent do zniechęcania ludzi ;)

job mozna zmienic w kazdej chwili :) a jezeli ktos wybral jaks job dlatego ze taki a nie inny mu najbardziej odpowiada to raczej nic nie jest w stanie go zniechęcić, fakt ze czekanie na party moze niexle zdołować ale wtedy robi sie /sea all inv xx-xx lev w ostatecznosci to samo bez inv i zaklada sie swoje party :D
jakiś problem?

hehe dobra, jestem na 30 lev i zaraz zaczna mnie straszyc jak to bedzie wygladalo jak zaczne MNKa levelowac dalej, zalożycie sie? :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 11:51 
Cytuj  
Samuraj moze byc zajebistym jobem i nie daj sobie wmowic ze jest inaczej :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 12:40 
Cytuj  
Tez uwazam, ze kazdy job jest fajny i nie ma w FF XI zjebanych jobow.

Gal --> brak subjobow mnie na powaznie deprymuje ostatnio (lvlowanie WARa idzie mi mozolnie, THF mam tylko na 15), do tego musze zrobic RNG zeby byc uzytecznym na promach, ktore poza mna praiwe wszyscy z uberow juz porobili... i znam 50 ciekawszych rzeczy do robienia w grze niz lvlowanie.

Zjaw --> jak chcesz zebym cie postraszyl to powiem, ze przychodzi taki moment, ze powoli MNK traci swoj power i inni bija mocniej i czesciej trafiaja (np. na crabach), ale to mija. :)

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 13:07 
Cytuj  
MNK to jedyny JOB jakiego sie "boje" jako tank. Rangerowi moge powiedziec zeby nie walil SWos za wczesnie itd... monkowi nie powiem zeby... przestal machac lapami :P


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 13:08 
Cytuj  
Filmik z BCNMa na którego idziemy CoP Statikiem w poniedziałek

http://gnu.univ.gda.pl/~huckster/ff11/cop/Mushi-CoP_M2-5-Divx.avi (75 MB)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 13:16 
Cytuj  
Lepszy dobry samuraj niz slaby DD.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 14:31 
Cytuj  
a mowilam? :P

lubie mojego MNKa i na pewno go nie zmienie :)

Opi => ja mam do zrobienia WARa i THFa na 16 lev a teraz dojdzie jeszcze levelowanie SAMa wiec na razie moj MNK na jakis czas zostanie na tym 30 levie :D a jeszcze kusi mnie zrobienie SMN do 20 lev (avatarki solo), RNG i NIN :)

faktycznie w tej grze jest masa ciekawszych rzeczy niz levelowanie - mozna mu poświecic co najwyżej 2-3 porządne sesje w tygodniu ale bez przesady

no chyba ze dla kogos liczy sie tylko jak najszybsze zrobienie 75 lev


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.