mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 14:54 
Cytuj  
Jestem teraz w trakcie expowania moimi subami (WAR,RNG),a w kolejce czekaja trzy nastepne (THF, NIN, WHM) i jeszcze troche posiedze miedzy Valkurm a Cravlers Nest. Naszlo mnie w zwiazku z tym kilka refleksji.

Generalnie Vanadiel sie zmienilo przez ten rok, co jest chyba naturalne, bo gra sie mocna rozwinela przez ten czas (nowy dodatek, pare duzych patchy).

W Valkurm kroluja party z PL, dzieki czemu umiera sie rzadziej, ale tez nowi gracze sie malo ucza, mi tam jest wszystko jedno. :)

Potem meganooby bez skilla trafiaja do Qufim Isle i albo maja pecha i graja w party, gdzie standartem jest rest po kazdej walce za 40-60 expa i smierc kazdej nocy z rak nieumaralych :), albo maja szczescie i trafiaja na doczepke do party 2 x NIN + 2 x RNG, gdzie wyspe zalicza sie w 1-2 dni.

W Dzungli to juz definitywnie kroluja NIN i RNG, a inne joby sa mile widziane z subem NIN :), mnie wczoraj jakis dzieciak chcial wywalic z party, bo na WARze mialem sub MNKa a nie NIN, mowil ze "mam rank 10 a wogole sie nieznam jaki sub jest najlepszy dla WARa". :)

Co najciekawsze te party w nowym stylu sie sprawdzaja i expuje sie przyjemnie i bezbolesnie.

Ciekaw jestem jak te bandy NIN i RNG wpadna w miejsca, gdzie ciezko zabic moba bez dobrego sc, bez magic bursta, bez umiejacego grac suportu.
Zreszta moze sie okaze, ze wlasnie takie party napierdalajace w moba bez ladu ownuje w porownaniu z tradycyjnym skladem w ktorym wiekszosc z nas levelowala swoje joby do 70+ lvlu.

Ciekaw jestem jakie sa wasze refleksje, moze przejaskrawiam, moze mialem pecha (albo szczescie - zalezy jak na to spojrzec).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:31 
Cytuj  
Opiekun to wygląda gorzej im dalej :D
Na lv 10-20 mozna sobie pozwolić na lameriade bo jest PL, potem w qufim mozna osobie pozwolić na szereg błędów związanych ze znacznym spadkim ilosci exp :D
Nie mam siły pisać dziś :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 17:27 
Cytuj  
Ja tam właśnie THFem skończyłem zabawę w dżungli (chyba, że na 30 jeszcze można tam coś pobić i wogóle znaleść party), więc niewiem jak to jest dalej ale robiąc NIN na Diunach miałem takie party: WHM hi-level jako PL, ja NIN16/WAR8, THF 17 i przez jakiś czas MNK 17. I ten PL nam tankowal mobka a my go w 2, max 3 biliśmy za 150 - 200 bez chaina, 280 z chainami. Zrobiłem ponad 2 levele (17 i 18) w jeżeli dobrze pamiętam 3 godziny. Miałem też zgona. Dużo fajniej robiło mi się WARa na początku (bez suba) gdyż żadko miałem PL (dopiero na ostatnie levele pamiętam, że Stok nam pomagał - bo miałem 6 zgonów w jedną noc :P), więc grało się trudniej. Niemam nic przeciwko PL ale czasami sądzę, że jednak PL to bardziej powinien chronić przed przypadkowymi trainami po nieudanym pullu niż robić jako WHM. Potem magowie niebardzo radzą sobie sami. Ja tam bankowo niedługo będę dalej swojego WHMa robił i pare rad będę potrzebował ale jednak lepsze uczucie jest wtedy jak dobry exp zależy tylko i wyłącznie od twoich umiejętności a nie tylko od umiejętności uberów.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 17:28 
Cytuj  
nie jest tak tragicznie...
w por do expowania rok temu bardzo zadko mozn abylo trafic na jakeigos veta co leveluje suba, teraz jest to dosyc czeste, zwlaszcza jak sie jest w wiekszym lsie zawsze mozna rzucic haslo i niezadko sie kogos znajdzie bo kazdy woli grac z vetami

sa tez gracze jak polacy :] co wiedza o co w tej grze chodzi i sie staraja grac porzadnie :) sporo od nas osob jest 20-40lv wiec na ogol mozn asobei kogos dobrac :)

jesli chodzi o poziom noobkow... to mysle ze poprostu odzwyczailismy sie od nich i dlatego jest to dla nas takim szokiem :)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 18:10 
Cytuj  
levelowalam NIN na diunach 10-20 praktycznie w 3 dni, za kazdym razem w party bez PLa i obylo sie bez zgonow a expowanie bylo expresowe :D
a szczescie wiekszosc gra i chce grac porzadnie i ma swoje zdanie na temat PLow ;)

btw: kilka dni temu slyszalam ciekawego shouta
"you need a PLer? 100k/hour /tell..."

ciekawe ilu znalazl chetnych... ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 19:30 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Ja tam właśnie THFem skończyłem zabawę w dżungli (chyba, że na 30 jeszcze można tam coś pobić i wogóle znaleść party), więc niewiem jak to jest dalej ale robiąc NIN na Diunach miałem takie party: WHM hi-level jako PL, ja NIN16/WAR8, THF 17 i przez jakiś czas MNK 17. I ten PL nam tankowal mobka a my go w 2, max 3 biliśmy za 150 - 200 bez chaina, 280 z chainami. Zrobiłem ponad 2 levele (17 i 18) w jeżeli dobrze pamiętam 3 godziny. Miałem też zgona. Dużo fajniej robiło mi się WARa na początku (bez suba) gdyż żadko miałem PL (dopiero na ostatnie levele pamiętam, że Stok nam pomagał - bo miałem 6 zgonów w jedną noc :P), więc grało się trudniej. Niemam nic przeciwko PL ale czasami sądzę, że jednak PL to bardziej powinien chronić przed przypadkowymi trainami po nieudanym pullu niż robić jako WHM. Potem magowie niebardzo radzą sobie sami. Ja tam bankowo niedługo będę dalej swojego WHMa robił i pare rad będę potrzebował ale jednak lepsze uczucie jest wtedy jak dobry exp zależy tylko i wyłącznie od twoich umiejętności a nie tylko od umiejętności uberów.


Hm.... A ja sie podziele moimi spostrzezeniami :P na diunach do okolo 17lvl jest MASA ludzi, ktorzy pulluja chainy albo neipotrafia tankowac dobrze albo cus - generalnie rzecz biorac - noobkow. Na Qufim znowu nie jest tak zle... Przynajmniej jak dla mnie.. Bylem tam bodajze 3 dni. Niektorzy jeszcze nei wiedza o co chodzi do konca i jaka jest ich rola w PT ale da sie grac. Dzungla...? Moja ostatnia lokacja... 16tys exp w 3h ;) reszte sobie sami dopowiedzcie :P


_________________
Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 21:31 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
levelowalam NIN na diunach 10-20 praktycznie w 3 dni, za kazdym razem w party bez PLa i obylo sie bez zgonow a expowanie bylo expresowe :D
a szczescie wiekszosc gra i chce grac porzadnie i ma swoje zdanie na temat PLow ;)

btw: kilka dni temu slyszalam ciekawego shouta
"you need a PLer? 100k/hour /tell..."

ciekawe ilu znalazl chetnych... ;)


nie noo.. Zja, jeden zgon sie odbyl ;D
moj, jak zrobilam benediction :DDD

a co do tej kasy, to po prostu nie byla reklama.. :> tylko odstraszanie XD moze za duzo osob ta osobe prosilo o PL a ona ma juz tego dosc ;P 100k skutecznie low lvls/noobs odstrasza :D


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 01:15 
Cytuj  
ale twoj zgon to bylo przez tego idiote ktory sobie w party zaczal rybki lowic i monsterka wyciagnal :/


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 01:38 
Cytuj  
Jak dla mnie levelowanie w tej grze rozkrecilo sie od pewnego pamietnego party w dzungli lvl 31-33 im dalej tym ludzie sa bardziej doswiadczeni i przyjemniej sie gra. dzis np nin43 robilem z thfem i black magem skillchainy 1000+ wiec bylo swietnie. z tym ze to ja bylem jedyny ktory robil maina.


_________________
Jast v2.0

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 01:54 
Cytuj  
na 43 to juz nie robi sie subow :D
najwyzej job pod cop misje albo poprstu drugi job :)
z takimi ludzmi nie powinno byc juz noobienia


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 08:34 
Cytuj  
na Qufim mozna trafic albo na dobre party albo na beznadziejne ;) no chyba ze samemu sie sklada party ale tez nigdy nie wiadomo kogo sie bierze... na Qufim wylażą wszystkie błędy i od razu widac kto od początku expował porządnie i sie uczyl a kto albo przemknał przez diuny na doczepke do dobrego party albo caly czas mial PLa...

generalnie nie narzekam ale WAR ktory vokuje zaraz po mnie albo mag ktory nie wie jak przydatne jest paralyze/slow/blind... dobrze ze jeszcze tylko jedna sesja na Qufim i spadam stamtad :P

a na sama myśl ze muszę tam wrocic WARem dostaje gęsiej skórki ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 09:14 
Cytuj  
buhaha zja powinnas sie cieszyc ze jeszcze siedzisz na qufim. kazam nin to koszmar. hehe. sai tak wlasnie to mialem na mysli wszyscy ci ludzie z ktorymi partowalem mieli mainy 60+ lubie grac z takimi ludzmi bo zawsze sie czegos nowego ucze.


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 09:29 
Cytuj  
Lesiu - czy ty mnie straszysz?
;););););)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 09:41 
Cytuj  
Nie no nie przejmuj sie zawsze sie znajdzie jakis war albo paladyn ktorzy zrobia to za ciebie. A tak na powaznie to duzo dobrego jedzenia i troche szczescia i bedzie ok. A no i na ten lvl sprzet to podstawa. hehe spinka Zja. pewnie rekawice dla monka sprzedasz :)


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 09:46 
Cytuj  
grrrrrr nie dobijaj mnie :( ochiudo's nie mam zamiaru sprzedawac...
robie WARa i NIN do 25 a potem biore sie za zarabianie kasy :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 09:50 
Cytuj  
Sorki op ze zejde z tematu. Zja pamietasz jak opowiadalem o tym rdm42 bez krysztalow dem i altep i bez kury z rank 2 :) hehe dalej to przesmiesznie brzmi. No wiec koles okazal sie naprawde swietny w praniu. Jednak czasem umiejetnosci gry w party a posiadanie innych rzeczy jak rank to inna sprawa. Bo co mi tak na prawde moj rank daje. Misje na rank 4 robil ze mna Saitou nawet nie pamietam co i jak. Misje na rank 5 Gokulo, Rha. I tez bym jej nie powtorzyl. I wy sie dziwicie ze ludzie grac nie umieja. Jak mnie kiedys poprosi jakis lowlvl o pomoc w tych misjach to co ja mu powiem? Na szczescie staram sie robic zawsze to co moge sam i nie jest ze mna zle.


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 10:00 
Cytuj  
Lesiu... rank 4 zrobil ze mna i Comodo Rha, ale to akurat pamietam bo dla zabawy wytluklismy polowe mobow w wiezy :P co do Rank 5 to to był express hehe i raczej tez bym tego nie powtorzyla bo drogi nie pamietam :P
spoko, zanim bedziemy mogli komus pomoc z tymi misjami to zdazymy dobrze poznac droge :D

biorac pod uwage na jaki level sa itemki za cp na poszczegolne ranki to nasza 5 zrobilismy minimum 10 leveli za wczesnie :P

masz racje - umiejetnosci sa najwazniejsze, reszta to dodatki ale hmmm... jakos nie wyobrazam sobie robienia lev42 bez kury i teleportow ;) no chyba ze ten RDM zrobil supply do wszystkich outpostow ale watpie :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 13:23 
Cytuj  
Wczoraj trafilem do dziwnego party: 2 xWHM, 2xSMN, SAM (ktory poza machaniem katana, vokowaniem tuz po moim voku i przypadkowym odpalaniem wsow nic nie robil) i ja WAR jako tank.
Po dwoch z trudem zabitych mandrach juz chcialem wyjsc z party, ale na szczescie odszedl WHM i SMN, a w ich miejsce doszedl RNG i BLM i szlo naprawde super. Zrobilem 3 lvle. Robilismy sc z 4 mb (chyba pierwszy raz sie z tym spotkalem). Tylko SAM byl nieedukowalny... psul co jakis czas ws albo mb, ale nawet z nim bylo ekstra. Po ktoryms zwroceniu mu uwagi przestal uzywac wsow wogole. :D

Niestety widze, ze juz na tym lvlu WAR jest slabym tankiem, srednio trzyma hate i mandry czasami musialy sie troche nabiegac miedzy mna a magami, :) ale moze robie sie zbyt wymagajacy. :) Na szczescie przez cale party nikt nie padl.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 14:00 
Cytuj  
Ej Op ty się ciesz. Mnie czeka Qufim i Kazham z NIN i WARem. WARem to jeszcze pociagnę ale NIN w Kazham na Mandragorkach bez kumatego tanka... porażka.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 17:05 
Cytuj  
Levelowanie od 11 do 17tej.
Poziomy 13->16 na VD. Ani jednego zgonu, 3 japończyków w tłumie. Przez 5.5h szło jak z płatka, potem wszyscy tankowie musieli iść. Do dzieła przystąpił Magiczny Team [RDM, BLMx2,WHM,THF] wspomagany przez über WHM Taru i jakoś udało się zdobyć te 2k :]
Ogólnie było nieźle, tylko pod koniec THF nie czekał na odnowienie MP magów i trochę za szybko pullował potwory. Niektórzy używali jedzonka :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.