mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 13:07 
Cytuj  
grafika w FFXI (oprócz samych postaci) jest znacznie gorsza niż w WoWie. W WoWie jest rewelacyjny engine i praktyczny brak teł i bitmap w tle. Extra to wygląda, gdyż z odległości "1 km" widać góry na horyzoncie i te góry istnieją naprawdę oraz widać jak PŁYNNIE się zmieniają wraz ze zmianą odległości (nie jest, że jedna bitmapa jest zastępowana inną tylko jest płynne skalowanie). Podobnie z drzewkami na prerii widać je z bardzo daleka i można do nich dojechać.

Czy w WoWie jest łatwo? Jak ktoś myśli, że dojście do lvl60 to koniec to jest w błędzie. Bo tak naprawdę to koniec... ale tutorialu. WoW jest na tyle normalny, że leveling to nie jest cel sam w sobie tylko tutorial. Levelując priesta do lvl60 uczymy się nim grać i poznajemy jego skille. Gra zaczyna się od lvl60 (no... 55). A czy się szybko nudzi na 60?
Nie powiedziałbym, ja mam przegrane więcej czasu na lvl60 niż na lvl1-60, i cały czas są miejsca gdzie jeszcze nie byłem i których nie widziałem.

Podobnie SWG nie polega na robieniu Jedi. Bo kupa ludzi w to gra i nie chce być żadnym jedi.
Zresztą FFXI też nie polega na zrobieniu lvl75, zabiciu smoka. Przynajmniej nie ma po tym napisu "you win" i przewijających się nazwisk twórców. Trzeba rozumieć samą ideę mmorpg. Mmorpg to świat. A nie gra gdzie by "wygrać" trzeba dojść z punktu A do punktu B, najlepiej w jak najkrótszym czasie i zabijając jak najwięcej wrogów (dla punktów w highscore).

*

Posty: 75
Dołączył(a): 25.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 13:29 
Cytuj  
zobaczymy, zobaczymy... odkad pozbylem sie FF przelecialem juz dosc duzo mmog i jak narazie musze stwierdzic ze "FF roxx" :] jeszcze tylko sprawdze WoW i wszystko bedzie jasne :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2005, 13:44 
Cytuj  
Dla mnie najwiekszy plus WoW to to, ze wszedzie mozna wejsc, wszystkiego dotknac, ale niestety ja jakos nie potrafilbym sie wczuc w ten plastelinkowy swiat. Raczej trudno sie zakochac w krowie przeciwnej plci, ktora wyglada jakby byla nieudolnie wyciosana z pnia, a w FF XI mozna sie zakochac w Elvaance czy Hume, zreszta czasem konczy sie to na oltarzu. :)

Ogladajac screeny i filmiki z roznych mmorprg (takze tych w produkcji)ciagle uwazam ze grafa w FF XI jest nie do pobicia. Nie tylko modele postaci ale takze tlo i elementy terenu (szczegolnie w nowych lokacjach), a ten silnik ma juz pare lat!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 12:30 
Cytuj  
widzisz mrynar piszesz tak samo jak ja gdy grałem w FFXI. Super grafa. Dwóch moich kolegów z AO namówiłem do kupna FFXI i obaj zrezygnowali, właśnie m.in. ze względu na badziewną grafikę. Też tego nie rozumiałem to do tej pory pamiętam, jak jeden z nich przesłał mi kilka bmp-ów z zaznaczoną pixelozą. Obaj wrócili do AO, przynajmniej jeden z nich teraz gra w WoW-a, drugi chyba dalej w AO.
Trzeba spojrzeć na grafike chłodnym okiem z pewnego dystansu. Wtedy zauważa się całkiem nowe i czasami mało ciekawe bądź niekorzystne szczególiki.

Stawianie grafy z FFXI nad grafą z WoW-a to błąd moim zdaniem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 12:40 
Cytuj  
grafika w wow wydaje mi sie calkiem ciekawa, z reszta grafika to rzecz drugoplanowa

natomiast pewne jest to ze w mmorpgach nie powinno dac sie skakac :D


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 12:51 
Cytuj  
skakanie to nic
w WoWie można pluć poprzez /spit, wykonywać rude gesture, lub taunting gesture :o
hardcore jak nic...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 14:06 
Cytuj  
Co do pikselozy w FF, to jeśli o postacie można się jej spokojnie pozbyć podbijając rozdziałkę tekstur w rejestrze ;]
Chętnie pokazałbym jak wygląda to przed i po takiej zabawie, ale niestety jedyne screeny jakie mam bez poprawionej grafiki, są tak pomniejszone, że i tak nie widać różnicy [w sumie po to je pomniejszałem ^^"]


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 14:31 
Cytuj  
Buhehehehehe Kłucicie się o grafę, która w obydwu grach nie jest najważniejsza. Jedni lubią szybkie rozgrywki (WoW) a inni jednak pograć na dłuższą metę (FFXI). Głupi patrzy jaka w obydwu grach jest grafa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 14:42 
Cytuj  
Krzysiek2099 napisał(a):
Buhehehehehe Kłucicie się o grafę, która w obydwu grach nie jest najważniejsza. Jedni lubią szybkie rozgrywki (WoW) a inni jednak pograć na dłuższą metę (FFXI). Głupi patrzy jaka w obydwu grach jest grafa.


No tu zes przesadzil, albo przeprosisz wszystkich albo Cie sflamuje !!!! :evil: Moze ty lubisz jezdzic trampkiem, ale ja wole mercedesa !


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 14:50 
Cytuj  
Bij go!
Z tego co sam zauwazylem to FF jedynie terenem uchodzi grafika WoW, ale magia, postacie, efekty i hyhy onion brigade questy bija wszystko 8)

PS.Mercedes SuX! Toyota i Mazda RoX! :P

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 15:44 
Cytuj  
Jakbym chciał jeździć trampkiem to bym grał w FF5. Poza tym o jakim Mietku mówimy bo rozrzut jest ogromny. Niewidziałem WoW ale grafa w FF11 niejest wypas. Ale niezwracam na nią uwagi. Najbardziej liczy się dla mnie grywalność i to czy lubię tę grę. Do tego mam R9200 i kupę efektów i tak musiałem wyłączyć. Gdybym patrzał na grafę to już dawno bym grę zostawił.

Nowa Toyota Avensis Rox!!!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 15:53 
Cytuj  
Dajcie se już luz z tym WoW tutaj.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 16:29 
Cytuj  
Stok odbierz ten fishing set ;-)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 16:30 
Cytuj  
OoooooooOOOOOOOOooo ooO O o o o OO Ok Asmax ....

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2005, 19:59 
Cytuj  
Włąsnie huck locknij topic czy cus


_________________
Jast v2.0

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.