mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 14:59 
Cytuj  
Każdy ponizej lv 60 jest martwy po astral follow ;)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 15:25 
Cytuj  
"Każdy ponizej lv 60 jest martwy po astral follow".
To nic. Zrobi się zdjęcia i podejdzie jeszcze raz w innym składzie. Będzie z czego wybierać. Poza tym jest raise. Nie wszyscy muszą kończyć walkę w dobrej formie z tymi mobkami które mi wyglądają na anemiczne.

Ale z drugiej strony masz ogromną rację i napiszę jeszcze raz :
Każdy ponizej lv 60 jest martwy po astral follow
co oznacza, że jak ci co się zapisali i nie mają 60 lvl i nie skupią się na jakiś czas na levelowaniu to .... będziemy mieli dużo zdjęć. :wink:

Edit
Mam wrażenie (prawie pewność) , że zanim będę ja i Pilek mieć Sleepga II (czyli będziemy gotowi iść ma ZM4) to wszyscy zapisani będą mieć >60 lvl.
Edit2
Już takiej dużej pewności nie mam :wink: bo zacząłem kopać żeby mieć Sleepga II. Pewnie jeszcze zdąże wykopać dla Pilka na Sleepga II a i tak połowie osób zapisanych będzie brakować 1-1.5 miesiąca do 60 lvl'u. <I'm sorry> za pośpiech ...


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 cze 2005, 14:40 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2005, 14:10 
Cytuj  
Proponuję pierwsze podejście do ZM4 zrobić 8,9 lub 10 lipca.
Być może to trochę za szybko jeszcze :roll: , ale do tego czasu na pewno zarobię w kopalni na Sleepga II. 10-12 dni oznacza, że jest realna szansa (przy dużym wysiłku oczywiście) na 2 levele więcej dla każdego z nas. Możliwe też, że nie wszyscy będą zajęci wtedy (2 weekend lipca) i uda się zebrać z 6 osób.
Chyba, że ktoś ma propozycje innych terminów podejścia .... ?
(czy prognoza pogody będzie miała jakiś wpływ na podejście do ZM4 ? )


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2005, 15:11 
Cytuj  
Sim, ja jestem gotowa, nawet troche tam polazilam....
Stworki sa bardzo inteligentne, a zdejmowanie hate nic nie daje w moim przypadku LVL 65, bo mam aggro bez wzgledu na cokolwiek jak rozumiem zaslaby LVL i tyle...To misja dla doswiadczonych graczy na dostatecznie wysokich poziomach... czemu sa inteligentne? bo takie stwarzaja wrazenie, przypominali mi lekko formorki z subligarowych akcji... :wink: czeka na nas niesamowita przygoda...
Mozemy na probe w pare osob umowic sie i pofarmowac kluczyki badz cos tam jeszcze, pozbierac obrazy, ale uprzedzam, czym wyzszy LVL tym latwiej i mniej zwyklego aggro....


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2005, 15:48 
Cytuj  
Astral Follow hehe :D
CO do levelu to bym sie tak nie poslugiwal nim za bardzo. Znam pewne osoby co i na 75 padaly jak muchy po nim ;D

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2005, 15:53 
Cytuj  
Anc masz rację. Pora juz chyba napisać/przepisać o co chodzi w tej misji i co mam na myśli "podejście w pierwszy weekend lipca".

There are 4 distinct components of this mission that will help you succeed:

1) Obtain an unlit lantern four yourself and 3 others.
2) Obtain one paintbrush of souls
3) Reset your tonberry hate
4) Head for the BCNM and do battle.

1. <<<=== podejście w pierwszy weekend lipca
Getting an unlit lantern

Refer to this map: Temple of Uggilepih

I got my unlit lantern while killing coffer mobs at H-6 of the 3rd map (counting left to right, top to bottom). Simply assemble a coffer-key skillup party for uggalepih temple (both samurai and summoners need this coffer) and fight until a lantern drops. Ask for the lot.

2.
Obtaining a paintbrush

Tonberry cutters do drop uggalepih keys, but I can't exactly recall where there are more than 2 of them at any given time. I think in the end our party went roaming around and slaughtering every tonberry we saw until we found a good cache of cutters (yes Everyone's Grudge got a good deal more powerful, but whatever. ^^).

Everyone who wants a paintbrush needs a key, and the key can only be used once. Take your key to F-7 of the first map and trade the key to the door there. Now walk around the small library you're in and touch everything in the room until you are given the paintbrush of souls. Just make sure you get the paintbrush before you exit the room; to re-enter you will need to get another key.

3.
Resetting your tonberry hate

by now you have killed a lot of tonberries.

Anyone who has ever taken a swing at a tonberry prepare the following quest: Everyone's Grudge

The hate-reset tonberry is at F-11 of the first map. Just make everyone do it before proceeding with this mission. Better safe than sorry. Our WAR took maybe 250-300 damage from Everyone's Rancor, all from the tonberries we killed on the way to the Sacrificial Chamber, which was like 3. You don't want to know how much damage it can do if you've killed dozens or hundreds since the last time you reset your hate (watch yourself, black mages).

How to use the paintbrush

Follow the directions in the guide to get to the room with the paintings. clear the room. Now have the person with the paintbrush examine all the paintings in the room, not just the empty frame. Afterwards, have them examine the empty frame on the eastern wall. The message log should read 'by focusing on the paintbrush of souls....etc etc etc.'

At this point they should do nothing. No typing, no moving, just put your hands at your sides and wait a good 60 seconds. When a good minute has passed, have them press Enter and the door to the Den of Rancor should open within a few seconds. If they move, target something else, type, ANYTHING, they will have to start over. This is basically the reason to clear the room first, to give the person time to do this.

4.
The battle

THF > BLM > SMN. The thief is the one wearing the crown. Any other order will get one or the lot of you killed. The worst thing that can happen if you try to kill the BLM first is that he will Throat Stab your tank, and the THF will run up and one-shot him now that his HP is next to nothing. This happened to my party.

Dla doświadczonych/chętnych/mających czas/na dość wysokich levelach/bogatych w odpowiednie pożywienie graczy ta misja jest do zrobienia w weekend. Znając (troszkę) życie (w ffxi) i szybkość levelowania i zblizające się upały i wakcje my ją prawdopodobnie będziemy robić kilka/kilkanaście ...
Ale jestem chętny żeby się umówić i pofarmować tam potrzebne rzeczy.
Tylko czy znajdą się chętni przed proponowanym czasem oprócz nas dwóch ?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:42 
Cytuj  
Jest duża sznasa, że ja i Anc pójdziemy w niedzielę około 19 zobaczyć jak wyglądają mobki które dropują latarnie. Jak będzie więcej chętnych to będziemy walczyć.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:46 
Cytuj  
ja mam latarnię już


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:54 
Cytuj  
Zdobycie latarni to zero problemu, ufoki dropujace sa slabe ale trudno o camp jakis sensowny, wezcie opiekuna ze soba a naj;epiej rhaegala - zna temple na wylot.

Prawdziwy horror to nie sa mobki dropujace latarnie, tylko dojscie do BCNM.
Huck zdobyles ten optical hat ? To dojscie do BCNM jest niewiele latwiejsze niz do optical.
Lepiej żeby każdy miał swoje medicines - silent oil, prism - oba sa potrzebne. Nie ma za duzo mobkow agrujacych na magie, ale dosc czesto
jestp roblem ze znalezieniem spota na recast sneak i invisible.

Usłyszeć was moga nietoperze, zelki i oczka, zobaczyc bomby i ufoki. W zasadzie wszystko linkuje, dodaje itd ...

PS : Jeśli będziecie potrzebowac pomocy RDM to służe, ale nie znam drogi do BCNM i nie mam mapy ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Ostatnio edytowano 29 cze 2005, 09:59 przez Scorpio, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:56 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
dopisz mnie - siur.

Sleepge mam tak 70% zrobione - ale baran po oddaniu kart nie chce mi dać questu..... już chyba z 20-30 razy w różnych dniach pytałem się o fortune i wpisywałem to samo słowo.


Huck tam trzeba podać imie osoby ktora stoi obok ciebie :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 10:17 
Cytuj  
ja mam unlit lantern i uggalepih key

chetnie sie przejde zrobic ZM4, weekend mi pasuje

znam droge na spot z tonberrymi dropujacymi latarke ale proponuje zeby chętni poprosili Rha o pomoc w tankowaniu tonberrych


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 10:29 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Huckster napisał(a):
dopisz mnie - siur.

Sleepge mam tak 70% zrobione - ale baran po oddaniu kart nie chce mi dać questu..... już chyba z 20-30 razy w różnych dniach pytałem się o fortune i wpisywałem to samo słowo.


Huck tam trzeba podać imie osoby ktora stoi obok ciebie :)


Oooo :)

Ok - spróbuję, dzięki :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 10:39 
Cytuj  
To musimy zdobyc unit.lant. dla mnie i Sima, rozpracowac zdejmowanie hate, poskladac obrazy :D i "pospacerowac" droga do BCNM ?
Jesliby bylo nas wystarczajaco duzo, marzylabym o kluczyku do mapy :-? nie mowiac o tym, ze kiedys trzeba podejsc do samej walki.

Stok bardzo ladnie ujal, to co nas czeka i co powinnismy miec na spacerze z medycyny, jesli chcesz z nami pospacerowac, czemu nie?
W kazdym razie super, ze wybierzemy sie...


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 10:46 
Cytuj  
Elfka napisał(a):
To musimy zdobyc unit.lant. dla mnie i Sima, rozpracowac zdejmowanie hate, poskladac obrazy :D i "pospacerowac" droga do BCNM ?
Jesliby bylo nas wystarczajaco duzo, marzylabym o kluczyku do mapy :-? nie mowiac o tym, ze kiedys trzeba podejsc do samej walki.

Stok bardzo ladnie ujal, to co nas czeka i co powinnismy miec na spacerze z medycyny, jesli chcesz z nami pospacerowac, czemu nie?
W kazdym razie super, ze wybierzemy sie...


Zdejmowanie HAte - zero problemu, 3 gold coins tradowane do kolesia w SSG i dostaje sie kluczyk do ufoka zdejmujacego treat
Quest na paintbrush of souls jest banalny z tego co pamietam ale sam kluczyk do questa jest trudny ...
Zdobycie klucza mapy moze byc trudniejsze niz zrealizowanie ZM.
Ja mam Latarke i paintbrush of souls wiec tylko kwestia decyzji czy chcecie to robić szybciej czy poczekac bo jak pisałęm wczesniej w samej walce moge pomoc, z ew problemami i farmowaniem w temple tez chyba dam rade pomoc.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 11:37 
Cytuj  
Niom, Stok, kwestia wypowiedzi Sima oraz innych zainteresowanych osob, co do zrobienia samego BCNM, oraz kwestia kontynuacjii? czy sklad bedzie sie zmienial, bo Zjaw ma 61, a sugerowany lvl => min 65....
Co na to Sollo?? sadze, ze jest realnie zainteresowany. Inni graczy na 62 ++..??
Pewna jestem, ze nie raz tam sie wroci nawet by pomoc innym. Dodam,ze jestem juz na tym etapie FFXI, gdzie robi sie drobiazgowo kazdy quest i zalicza sie to co powinno sie zaliczac, kazda gadke z NPC-kiem, kazdy potrzebny przedmiot i key item, juz nie chce slepego lazenia i liczenia, ze 1-2 osoby z pt, badz tak zwanych "statikow tymczasowych do osiagniecie celow zamierzonych", bedzie mialo, to co ja nie mam i tam gdzies wejde..zalicze misje..te zabawy nie dla mnie. Jak rowniez, to, ze lvl-uje, by byc soba i sila we wlasnym jobie. (Mam nadzieje, ze ta postawa pomoze mi ominac depresyjne stany graczy FFXI :wink: )


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 11:55 
Cytuj  
Paint brush of souls :
- key item całkowicie nieprzydatny poza 1 czy 2 zadaniami. W tym ZM i BCNM na ktorym mozna zdobyc naprwde zajebisty sprzecior vide enfeble magic torque, elemental magic torque. Może być przydany do End Game Exp party lv 70-75 ;)

Tonberry hate :
- dla WHM wogóle nie przydatny bo specjal ma wejsc w tanka i tylko w niego, a whm raczej nie soluje tonberry, to domena NIN i RDM inne profesja sa za słabe ... jesli specjal wejdzie w WHM to i tak dupa .. ale do hate up liczony jest FIZYCZNY dmg zadany ufokom wiec WHM musiał by mocno wypałować solo kilkanascie ufoków aby zebrać dość aby bylo co czyścić.

Mapa temple :
- hmmm, no tam to ciezko wogole gdzis trafic z mapa czy bez jak sie nie wie gdzie isc, zwykle idzie sie do drugiej czesc tylko przez temple,

Mapa Den Rancor :
- No tu moze być problem bo przeciwnik dropujacy kluczyk do cofferka to IT dla lv 70 ... a VT/T dla 75 jak dobrze pamietam ... wiec ...


Latarka wypada czasem jak się szuka itemu do carbouncle mits, farmuje kluczyk dla sumonera czy też przy innych okazjach, tak samo uggalepich key mozna kiedyś przy okazji zdobyć.

Z zupelnie innej bajki aby uzyć "pedzelka" trzeba postać około 2 minut w pomieszczeniu gdzie są ufojudki ktore agruja kazdego ponizej lv 75 ...

Anc żeby było jasne, rozumiem że chcesz to mieć, najlepiej już, ale rozważ czy jest to ci potrzebne, ...

W Racor sa fajne NM, w temple też ale .. niektore są trigerowane a inne sa bardzo cięzkie i potrzeba lv 72-75 party aby z nimi walczyć.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 11:58 
Cytuj  
Anc - mam 5k expa do 62 i w planach codziennie expowanie :) ale nie mam zamiaru expowac na sile tylko po to zeby zrobic 65+ w jak najkrotszym czasie,
moge isc teraz, moge pozniej, moge z random party - kilka dni temu w jeuno byla wielka akcja na ZM4 - o ile pamietam to chyba z 18 osob szlo farmowac latarki, uggalepih key i zrobic od razu walke...


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 12:06 
Cytuj  
Omg :D Stok ja juz to mam wszystko(key item, obraz, zdejmowanie hate), tylko chce oby to mial Sim i te osoby, co sa zainteresowani...
Wiem, ze nie tylko ja mam takie podejscie, nie wszystcy daza do zaliczania, niektorzy kochaja to na inny sposob :wink: Wiem, ze nie raz tam bede zagladac i marze poznac ten swiat inteligentnych Tonberry i umiec z nimi dogadac sie :D .
Super, czuje... ze bedzie fajnie...podajesz wartosciowe informacje...a za jakis czas bedziemy mieli 70+...oby 8)


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 cze 2005, 12:38 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 12:08 
Cytuj  
Duszku, nie ma paniki, to misja do ktorej sie wraca, kazdy ma co tam robic, wazne oby chcial...


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 92
Dołączył(a): 12.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 15:02 
Cytuj  
Anc co do ZM4 jestem jak najbardziej zinteresowany.Potrzebuje wszystkiego nic nie zaczynalem jeszcze w kwesti tej misji .Mam tylko pewiemn problem oddalem karte graficzna do servisu a ci ja wyslali do Koszalina :har: naprawa ma portwac okolo 5 dni znajac zycie potrwa 2 tyg. wiec jestem na etapie organizacji zastepczej karty, mam nadzieje ze do piatku wieczorem cos zalatwie :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.