mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 00:12 
Cytuj  
Chcialbym levelowac summonera jako podstawowa postac do 75 levelu, jednak aby summoner mogl wykonywac wpelni swoja role musi miec avatary. Moge lapac avatary na 20 levelu solo, jednak jest to trudne i kosztowne - ok 40k na jeden wypad - jest to duzo dla mnie, poniewaz gram od ok 3 tygodni. Nawet na Diunach jest trudno summonerowi znalezc party, gdy ma tylko Carbuncle'a. Bardzo bym prosil osoby, ktore by mialy czas i chetnie pozbieraly by whispery o "pomoc" (prawde mowiac, to ja pewnie nie robilbym nic, ewentualnie jakies drobne rzeczy, albo stanal w kacie, zeby nic mi sie nie stalo :P). Przykladowy sklad to (oczywiscie da rade zrobic w jeszcze mniej osob):

Skopiowane z allakhazam: The FFXI Summoners Handbook
Level 73-75 PLD
2 level 70+ DDs
1 level 60+ Healer

Na naszym linkshellu robiono avatary w bardziej ubogim skladzie i udalo sie viewtopic.php?t=14069. Zet mi mowil, ze chcetnieby sie przeszedl na avatarki, wiec healer bedzie, ale niech jeszcze sie wypowie. Planowany sklad:

1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...
6. Limes 30 WHM/BLM << nie pelni zadnej istotnej funkcji :P

Wasza pomoc, pomoglaby mi zaoszczedzic wiele cennego czasu i pieniedzy oraz znacznie przyspieszyc levelowanie. Mi odpowiada kazdy termin i zawsze sie dostosuje. Z gory dziekuje za pomoc.


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 00:44 
Cytuj  
do 2x avatary wlasciwe nic nie potrafia, a i na 30 bedizesz robil glownie za whma co prawie nigdy nie uzywa awatarow

na 20lv sa solo walki smn z mini avatarami i mozna samemu zdobyc wszystkie summony poza fenkiem, nie widze zadnej potrzebny wyreczac sie 'starszymi' kolegami


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 01:01 
Cytuj  
W zasadzie summoner to zabawka dla znudzocnych high lvlowcow, nie mowie nie, ale ciezko mi znalesc czas na pomoganie innym, mowiac uczciwie ciezko mi czasem znalesc czas na robienie dla siebie czegokolwiek ingame.

Zarobić na twoim lvl 30-40k to nie jest problem, medicines tez mozna zdobyc wlasnym sumptem, pamietaj ze poza twoja gotowoscia do walki musisz miec forki a to oznacza fame lv 7+ w kazdym miescie poza Jeuno bo tam nie ma forka :)

Nie wiem co pisze allkahazam ale wiem ze sumony robia RDM solo na lv 75 ino troche to trwa :)

Lvl 30 ciezko bedzie zabrac na wiekszosc walk w sumie nawet :)

Tak czy inaczej jak znajdziesz pozostale osoby do walki to ja moge isc :)


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 01:25 
Cytuj  
Ja tam z doswiadzczenia wiem ze do 20 lvlu carbuncle spokojnie wystarcza a solo walki z avantarami da sie spokojnie wygrac najlepiej wchodzac w dzien kiedy dany avatar jest teoretycznie slabszy. Z doswiadzenia wiem ze jak juz wygrasz jedna walke to potem idzie juz o wiele latwiej. Jak juz wspominal stok na silniejsze wersje trzeba miec fame w Bastok, San d`Oria, Windurst, Tensyodo na lvl 7-8 a na mini avantar battles wystarczy tylko 2-3lvl fame. Jak dla mnie to te walki solo na 20 lvl to pierwszy prawdziwy test dla kazdego sumonnera. Chetnie sie wybiore na avantary bo fenka bym musial sobie kiedys zrobic. Puki co narazie jestem 51whm/25smn ale do czasu wyprawy powinno sie zmienic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 02:45 
Cytuj  
W najblizszym czasie bedziemy szli na avatarki dla Boda i Sima. Ostatnio nigdy nie mamy full party wiec mozesz sie zabrac z nami. Tylko zrob fame, zeby dostac widelce.

To bzdura, ze avatarki nic nie potrafia do 20 lvlu. Potrafia robic dmg wiekszy niz niejeden melee. :) Tylko zeby je uzywac na lowlvl trzeba dobry sprzet z mp (astrale to podstawa) i caly plecak refresh soczkow.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 07:55 
Cytuj  
Ja się chętnie wybiore na avatarki, bo jeszcze kilka whisperów bym zebral na pierscionek :))). Avatarki się przydają na niskich lewelach do expoania (choć nie są niezbędne) a już napewno do tego, żeby zdobyć party!!! :lol:

Odnośnie drogi do summonów to zaopatrz sie tylko w w stacki prismów i oili.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 08:12 
Cytuj  
ja potrzebuje pokonac Garude i chętnie sie przejde :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 08:12 
Cytuj  
...


_________________
Obrazek

*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 08:31 
Cytuj  
Cytuj:
W najblizszym czasie bedziemy szli na avatarki dla Boda i Sima. Ostatnio nigdy nie mamy full party wiec mozesz sie zabrac z nami. Tylko zrob fame, zeby dostac widelce.


Dzieki, jak bedziecie szli to napisz na forum, albo /tell to na pewno pojde, mam fame we wszystkich miastach powyzej 7, tylko nad norg pracuje, ale utsusemi zwroci mi koszty :D.


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 10:24 
Cytuj  
Moze pare uwag z punktu widzenia 30 lvl SMN:

1. Nie jest to nudny job, a wyjatkowo elastyczny.

2. Nie musisz byc healerem w party, ostatnio graja co raz madrzej i bedziesz mogl powyzywiac sie jako SMN na 100% :D oprocz MB, czyli zwykle Nuke np. Water II itp. - potege ktorego nie zawsze przebija BLM, masz do zrobienia kupe innych fajnych rzeczy - obrazenia Damage np. Thunderspark..., Enfeeble - Poison Nails..., Buffy I - Aerial Armor....
8) Zas jesli uzyjesz Astral Flow, to nikt nic w party nie zrozumie :lol: wyczyscisz teren... ale z tym trzeba uwazac :]

Gdy wejda Buffy II, to zacznie sie prawdziwa zabawa...ale ja jeszcze tego poziomu nie osiagnelam, wiec opowiem pozniej :wink:

3. Bedziesz miec sporo roboty z doganianiem summoning skilla, gdyz LVL-owanie idzie szybciej, a od skilla zalezy twoja sila i sila avatarkow.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 10:36 
Cytuj  
Od skilla zalezy tylko acc BP.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 11:51 
Cytuj  
Nawet prismuw i oili nie potrzeba starczy wziosc quest na silna wersje i slaba uzyc mini forka i dostanie sie darmowy warp do odpowiedniego protocrystala, wtedy wystarczy zaczekac na party i wejsc na silniejsza wersje.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 13:06 
Cytuj  
Tego no.... Do avatarow przeciez potrzeba dosc duzy fame, na te mneijsze wersje to mneijszy chyba niz na te duze... Zreszta polecam solo walki na 20lvl.


_________________
Obrazek

*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2005, 13:15 
Cytuj  
Elfka >>> Dzieki za porady. Tak w ogole to pare dni gralem wczesniej summonerem u Zeta na koncie i zrobilem z 7 leveli i dlatego zdecydowalem sie na summonera.
Praktycznie nie spotyka sie osob, ktore jako swoj main job rozwijaja smn. Tak jak Stok napisal, smn to zabawka dla High-levelowcow. Poprosilem o pomoc nie dlatego, ze jestem leniwy, albo nie chce mi sie isc solo, tylko dlatego, ze widze ile jeszcze jest rzeczy przede mna do zrobienia w grze.

Sa osoby, ktore graja juz ok dwoch lat i one inaczej lelelowaly i graly w inny sposob niz my teraz. Teraz duzo szybciej sie leveluje i wiele rzeczy sprawia coraz mniej czasu, dzieki pomocy starszych, ktorzy sami sie kiedys meczyli i do wszystkiego dochodzili sami i doceniam ic hza to, bo mieli duzo trudniej niz my teraz co gramy od miesiaca, dwoch, pol roku, czy nawet roku.

Dzieki Maxii za info


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.