mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 14:55 
Cytuj  
Moze gorago dyskutowalam? :-? wybaczcie :-?

Sim, bardzo czesto escape funduje RDM i WHM z subow, oprucz tego WHM moze rownierz wywiezdz party teleportem...nie raz ta opcje uzywalam.

Dla mnie BLM jest wazna czescia party jak i moi kochani refreshery, majac sub WHM i umiejac go wykorzystac, znajac czary i ich stosowanie jest naprawde skarbem.
MB sa potezne i sprawiaja szybszy exp. Jesli umie wspopracowac z WHM to super zabawa, np. w Cape terrigan mialam okazje wspolpracowac z BLM (party z japonczykami) urzywalismy taktyki: Aspir przed moim Divine Seal+ Erase, co nie pozwolalo mobkowi znow powalic party na nizsze statsy, ani powodowalo historii hate-tank-WHM--> death :P

Stun rowniez potrafia umiejetnie wykorzystac DRK-owie, ale po za Galem takowych nie policze na jednej rece, niestety.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 wrz 2005, 15:09 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 14:59 
Cytuj  
Elfka napisał(a):
Zjawcia : "bez whma mozna isc - bez rdma i brda - nie" :lol:
zalezy gdzie i jaka akcja, przypomnij sobie wasz run (ty stok Opi) na BCNM po Penitents rope :lol: alez wam sie powiodlo... takie same znaczenie i udzial ma WHM w party, sa miejsca, gdzie mozesz zapomniec o exp-ie, jak nie masz Bialutkich madrali :D, jak rowniez Dynamis i wiele wiele innych miejsc :-? nie mowiac o akcjach na HNMLS-ach... z czasem sie przekonasz, ze usmieszki sa dobrym posunieciem do nawiazania pozytywnych kontaktow 8) w swiecie Vanadiel nie ma zbednych jobow, spotykane zas "lekkie dekoracje" ale jak juz zaladuja w siebie meritki i zrobia cos ze swoim sprzetem, to tez mile widziani :P

edit:

tankowie nie lubia WHM-ow tylko dla tego, ze sa od nich zalezni :lol:


powodem o dziwo nie był brak WHM tylko DRK lub BLM ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 15:07 
Cytuj  
Nie konieczne Stok, idz troche poexpuj, ludzie sa, ale sie ucza :D czasem ucza sie slabo, a czasem szybciej. Co z tego, ze w party na 70+ z regoly mam DRK? jak on nie potrafi, a moze wogole nie wie do czego sluzy stun?
Uwierz mi jest tak wielka ilosc graczy w Scorpion harnes... z rank 8-10...z lvl 70+ i co nie umieja grac w swoim jobie.

edit:
Stok chyba zle cie zrozumialam? wspomniales BCNM, a ja (w/w) pisze o exp party.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***

Posty: 524
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 15:20 
Cytuj  
...to jakies dupy wolowe a nie DRK...


_________________
Every cross should be turn
Every grave should be burn

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 15:36 
Cytuj  
kalcia napisał(a):
jak dla mnie to whm powinien ladowac w mnd a nie mp ;p
moze dlatego masz problem ze zdejmowaniem statusow i debuffami ;p


MND ma wplyw ale nie puzniej jak ja mam o 20 mniej Enfeebling Magic niz RDM nawet na makrach mam zmiane equipu na MND i po cascie spowrotem naprawde musze czasem 2x castowac zeby cos przyczepic i naprawde dosc szybko sie konczy a bez sprzetu na MND to tak 3x+ trza castowac czasem zalezy tez od mobka. Jezeli juz mam party z RDM to zwykle RDM wszystko puszcza i wtedy u WHM najwazniejsze jest MP i jego zagospodarowanie. Moze i gram krutko WHM ale jednego sie juz nauczylem ze musze sie zawsze dogadac z RDM bo inaczej chain 5-6 i 6k+ expa/h jest niemozliwe ale to juz z innej beczki ze polowa RDM nawet nie wie co jest w stanie robic. POzatym gra kazdym jobem ktury odgrywa role supporta w druzynie wiaze sie do poznawania innych jobuw wiedziec komu co puscic trzeba tez patrzec zeby nie puszczac nnic gdy ludzie robia SC zwykle mam tylko SMN na subie wiec oferuje blink na maguw co dla BLMuw jest wybawieniem czasem pulluje zeby nie bylo linka. Kazdym jobem da sie grac naprawde dobrze tylko nalezy przynajmiej raz na jakis czas poczytac troch np. na allu forum o swoim jobie na forach o innych jobach tez mozna poczytac czasem posty krytykujace jakis job np. ze costam robil nie tak naprawde majac czas mozna sie wiele nauczyc i udoskonalic swuj styl gry.


Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 16:12 
Cytuj  
A ja proszę o wyjaśnienie mi jak i kiedy efektywnie używać chainspella i jak w przypadku Rdm'a działa Magic Burst? Nie wiem czy dobrze to napisałam. :)


_________________
Kaththea Mithra - 22Rdm/11Whm :) ole

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 16:27 
Cytuj  
chainspell dziala w ten sposob, ze redukuje ci czas ktory jest potrzebny na rzucenie czaru i nastepnego po nim, mozesz je walic bez przerwy niemal, jeden za drugim, jak sama nazwa wskazuje ;p
jesli jestes w party i masz sub blma, chainspell przedaje sie kiedy jest duze niebezpieczenstwo i wtedy mozesz uzyc czaru escape, ale z racji na strasznie dlugi czas castowania duzo osob moze pasc ;p chainspell + escape dziala natychmiastowo ;p
podobnie chainspell + warp jak solujesz i masz problem..
ja zadko kiedy uzywam 2h ^^;;
glownie dla wlasnie tych dwoch rzeczy ;p

MB to po prostu rzucony odpowiedni czar po odpowiednim WSie w odpowiednim czasie ;D dla kazdego magicznego joba dziala identycznie, z tym ze rozni sie dmgem ^^; wiadomo ze blm walnie mocniej ;p
Skillchain ^^ jak np Ranger robi Slug Shot a po nim Warrior odpali Sturmwind, zaczynasz castowac Blizzard w momencie kiedy War odpala Sturmwind, jak dobrze trafisz i jak melee dobrze trafia ;p uda ci sie zrobic Mugic BUrst do SC Distortion. ^^;; jakos tak to jest ;p


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas


Ostatnio edytowano 15 wrz 2005, 16:31 przez kalcia, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 16:29 
Cytuj  
Iva napisał(a):
A ja proszę o wyjaśnienie mi jak i kiedy efektywnie używać chainspella i jak w przypadku Rdm'a działa Magic Burst? Nie wiem czy dobrze to napisałam. :)


Chainspell ..
temat rzeka ...
Magic Brust tak samo jak dla blm-a .. odpowiednie elemenal spell w 3 sek po SC


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 16:32 
Cytuj  
Klacia ostanio na BCNM przeciw Omega uzyłem 2 razy chainspell ...
Pierwszy raz : FIRE > Stoneskin > fire > stoneskin etc ... zabila mnie, jednym ciosem zdejmowala mi skina ...
potem przeciw tej omedze ponownie chain spell Fire > fire > fire ... zjechalem z 14% HP omegi zanim mnie zabila :P

Zwykle na potrzeby HNM Chainspell + stun
Emergency Warp lu b emergency Escape

Mozna robic chainspell stoneskin + cure itd .. jak chcemy sie popisac ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 142
Dołączył(a): 5.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2005, 17:05 
Cytuj  
Kiedys na Diunach RDM zrobil nam Chainspell >>> Raise >>> Raise >>> Raise ... :D


_________________
Limes ---> 42+ SMN / 29 WHM / 17 BLM Retired, czekam na FFXIV ;-)


Posty: 12
Dołączył(a): 30.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2005, 20:59 
Cytuj  
Dzięki Kalcia za wyjaśnienie. Jestem już troszkę mądrzejsza w tym temacie, jak znowu wrócę pograć to będe eksperymentować :)


_________________
Kaththea Mithra - 22Rdm/11Whm :) ole

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.