mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 08:48 
Cytuj  
Mam pytanie/pytania.
Załóżmy hipotetycznie, że nie zostaną odjęte punkty za wcześniej zdobyte af'y i inne rzeczy. Jak by wyglądało wtedy zobywanie af'ów, monet przez ludzi ? (w sensie scenariusza możliwego do przewidzenia)
Byłby bidding i ci którym i tak zależałoby na af'ach w pierwszej kolejności byliby rozrzutni w wydawaniu swoich punktów i dzięki temu szybko doszliby i tak do 0 ? Proponuję zapomnieć na razie o af'ach z północy (z wiadomych przyczyn) i o chomikowaniu punktów przez ludzi. Zastanawiam się tylko czy nie odjęcie punktów miałoby jakikolwiek wpływ na zdobycie przez kogokolwiek af'a ? (jak ktoś będzie bardzo chciał to niech wyda wszystkie swoje punkty, jak zdobedzie to będzie jednego mniej i dowód na to że nie robił tego dla zabawy, tylko z jakiś przyczyn ten af był mu potrzebny).
Na dynamisowym forum ludzie płaczą, że muszą zapłacić punktami za af'y które wylotowali bo były "cool" i chcieliby rozróżnienia tych "cool" od "nie cool". Z jednej strony powinni byli uważać co lotują :wink: , z drugiej chyba nigdy nie przypuszczali wtedy, że za to zapłacą punkatmi kiedyś :wink: , a z trzeciej nikt nigdy nawet jak lotował nie był odpowiedzialny ani winny za to że wygrał lot. Równie dobrze można przegrać. A z tego wynika, że do tej pory całkowicie przypadkowe osoby dostawały af'y (w ramach rulesów), o ile nie lotowały samodzielnie 1 af'a (ale tego nikt nigdy przed lotowaniem nie wie czy sam będzie lotowac czy nie - także też przypadek :wink: ).
Pytania mam takie : Co by się stało jakby nie zostało wprowadzone do rulesów odjęcie punktów ? (nie chodzi mi odczucia ludzi i ich komentarze tylko o wpływ na rulesy). Czy w ogóle jest do przewidzenia kto by na tym stracił a kto zyskał (o ile jest w ogóle sens rozpatrywania tego w tych kategoriach, bo rulesy powinny być dla ogółu a nie dla jednostek) ? Czy odejmowanie punktów uderza lub nie w pojedyńcze osoby czy w cały LS - jednakowo?


Valyana proponowała : "Free lot should start with anyone able to equip the AF, THEN 60+." Jaka jest reakcja władz na to ?( Niby to jest tylko gra, ale jak ktoś ma lvl 60 czy nawet 70 to nigdy nie ma gwarancji, że zrobi użytek z wygranego af'a, a "frustracje" graczy są w realu a nie w w ffxi :wink: )

Prawdopodobnie jutro nie da się zrobić Windurst. :-? :cry: Czy będzie on w kalendarzu planowany pod rząd do skutku ?

BTW gdyby to ode mnie zależało to wszyscy którzy mają 65-69 lvl i przyjdą na dynamis powinni dostać jakieś punkty, gra jest tylko grą ale odbywa się kosztem czasu tylko i wyłącznie w REALU , w którym można robić ciekawsze rzeczy które czasem dają więcej fun'u niż pałętanie się na uboczu ze zgrają ludzi przez kilka godzin ... :wink: :roll: :) :D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 09:48 
Cytuj  
ok chyba jestem debilem... nie mam pojecia jak stwozyc konto na friko :D

simi....

nie wiem nie mam sily myslec
ganesha jest jedna z osob ktore maja najmniej powodow do narzekan a jednak jest tak chciwe ze bedzie

moze pozniej cos napisze...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 10:06 
Cytuj  
Też wydaje mi się, że Ganesha jest w DP tylko i wyłącznie po AF'y i jak zdobędzie to co chce to ucieknie. Najlepiej jakby napisał/napisała czy zostaje w DP czy nie. W ogóle to najlepiej żeby ludzie się zadeklarowali po wprowadzeniu nowych rulesów czy zostają czy nie, bo nigdy nie będzie wiadomo na ile ludzi można liczyć na Windurst a ile tylko czeka na północ.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 10:37 
Cytuj  
Skoro ostatnio mało ludzi zapisuje się bez podania przyczyn a po wprowadzeniu nowych rulesów wszystko ma zależeć od punktów, to czy złym/dobrym pomysłem by było dopisanie klauzuli, która przewidywała by uzyskanie większej ilości punktów za udział w dynamisie ? Np. jutro*** na Windurst zamiast 1/2 punktów to 2/4 lub 3/6 lub 4/8 ? Może to by zachęciło ludzi do zapisywania się. :wink: (Nie uwieżę, że nagle 30 osobom na 60 pozostałych co tydzień coś wypada i nie zapisują się)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 wrz 2005, 10:59 przez Slayerek, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 10:37 
Cytuj  
A właśnie, takie pytanie. Bo ostatnio na charku poznałem lidera OldSchOOlersów, czy jak to się pisze i mówił mi, że miałby trochę osób chętnych na dynamis, ale albo all, albo nikt. Nie znam waszych układów na górze, ale skoro potrzebujecie ludzi... Też się zastanawiałem, czy nie poschotowac wieczorem w jueno. Bo np. ja, gdybym nigdy nie trafił na CC, to bym na tym lvlu nie zdawał sobie sprawy, że mogę dołączyć do takiego Projektu. Może znalazło by się trochę nowych, chętnych graczy?


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 10:54 
Cytuj  
na chwile obecna na wind zapisalo sie 31 osob... na 140 DP membersow...

Sait - od wprowadzenia nowych rulesow zrobilabym czystke w DP - niech kazdy powie czy zostaje a jak nie - to wywal wszystkich ktorzy nie byli co najmniej na jednym z 3 ostatnich runów :/

mozna poshoutowac w jeuno - podac adres gildi i niech chetni skladaja aplikacje - rulesy sa jasne wiec kazdy bedzie wiedzial w co wchodzi, mozesz tez dopisac klauzule ze nieobecnosc na 2-3 kolejnych runach automatycznie spowoduje usuniecie z guild members

jak beda tylko ludzie ktorzy beda chodzic na wszysktie (prawie) dynamisy to nie bedzie problemu z obsada runow

btw: jak jutrzejszy Wind nie wypali to mozemy zrobic Bastok? potrzebuje key-itemka z wind i bastok ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 11:02 
Cytuj  
Też jestem za tym żeby za 3 nieusprawiedliwione nieobecności pod rząd usuwać z DP lub dawać urlop 3 tygodniowy. Po takim urlopie ludzie albo sami zrezygnują albo sobie przemyślą i wrócą (jak nie znajdą innego LSa). Dużo przecież nie kosztuje napisanie w Comment'ach "Nie będzie mnie, żona rodzi", ważne żeby co tydzień nie to samo :wink:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 11:52 
Cytuj  
1. Wedlug mnie, co juz proponowalam, nasi LS-owcy powinni od 65+ juz isc i dostawac za to punkty.
Owszem, gdy mialam 65lvl Sai zrobil nie ladnie przejmujac pare WHM-ow i nie wypowiadajac sie na temat, ze my mozemy dolaczyc, a powierzyl sprawe uciszenia chetnych Huckowi, z czego ten sie wywiazal. Co nie zmini mojego zdania --> zasady DP powinni byc przyjazni dla czlonkow naszego LS-a i starych i mlodych.

2. Co do bindowania? chyba nie musze zaznaczac "AF-White Magik" w opisie, bo" :
a>>> nie mam szans na bind z moja iloscia punktow/na 10WHM obecnie starajacych sie i majacych przewage x2-3 w punktach.
b>>> wole przedzieli moje punkty na free loty i ich bindowanie dla second jobu ---> SMN, wiem, ze moze bede miala o 100% wieksza szanse na udany bind niz w przypadku WHM.

3. Nie da sie zmusic ludzi do przysiezenia obecnosci, zas proponowalam wprowadzic zasade :
Opuszczony Dynamism ---> nastepne 2 runy Dynamis, wliczajac 1 co opuscil <----> brak moznosci lotow, sponsoringu, biddingu --> ZA FREE X2
Umozliwi to, moim zdaniem uciszyc tych co przychodza tylko i wylacznie po swoje AF-y, tylko i wylacznie tam gdzie chca, a nie tam gdzie powinni.

4. Z braku chetnych (jakby sie zdazylo), tak jak proponowal Stok i Sim, powypierniczac 1/3 zapisanych, bez wzgledu na punkty, i przyjac nowe osoby.

5. Wprowadzic poprawke do zasad o czestotliwosc odwiedzanych miast, opuszczenie zbednego Dynamisu ---> 1 opuszczenie = 2x run za free ( wraz z tym miastem co opuscil...) mozecie sobie to przedyskutowac :] jak uciszyc cwaniakow 8)

Moja propozycja nie przechodzi i nie jest rozwazana tylko dla tego, ze jest regorystyczna ale i za razem rozsadna :D

Odechci sie kombinowac, nowi czlonkowie beda przychodzic regularnie i po to by miec swoj AF i dac innemu jego :wink:


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 12:00 
Cytuj  
nie bede od nikogo wymagal usprawiedliwien

chetnych raczej nie brakuje i nie ma potrzeby shoutowac, jesli ludzie odejda rozpusci sie wici i ludzie przyjda

raptem 3 tygodnie temu ledwo starczylo dla kazdego miejsca, wiec sami widzicie ze nie bylo potrzeby, a nawet przeciwwwskazane bylo rekrutowac kolejnych ludzi

mysle ze glowna przyczyna nie jest zmiana rulesow tylko rozpoczecie roku szkolnego, kilka osob odeszlo tez przez SW dynamis

jesli przez kolejny tydzien ludzie nadal beda sie tak zapisywac trzeba bedzie odsiac troche ludzi i przyjac nowych

jesli ktos opuszcza dynamisy staram sie do nich zagadac i w wiekszosci okazywalo sie ze albo mniej graja/wyjechali i ciezko ich wogole zastac albo zmienil im sie uklad workhoursow tylko 'zapomnieli; o tym poinformowac.... ale sa tez ludzie co za kada neiobecnosc przepraszaja heh....

jest to napewno jakis sposob wyrzucac ludzi po ilus tam opuszczonych eventach.... w sumie olac mozna bidowanie, zostawic ltoerie i poprostu zaznaczyc ze 3 nieobecnosci pod rzad koncza zabawe z DP....

rzygac mi sie juz od tego chce.... mialo byc lekko i przyjemnie a zrobilo sie dramatycznie......

edit:
nie mam pojecia o co anc ci chodzi w 1pkt

i tak btw mam nadzieje ze jestescei swiadomi ze robiac ciagla rotacje ludzi Glacier nie zwiedzimy sobei zbyt czesto nei wspominajac o xarca ?


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 12:05 
Cytuj  
Sai --> no coment z mojej strony, wybacz :P


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 12:10 
Cytuj  
Dajcie nowym rulesom zaczac dzialac!

Przestancie gadac o nastepnych jak jeszcze te nie zaczely obowiazywac. Jutro pierwszy dynamis z nimi.

Ja jestem optymista, z kazdym runem powinno byc lepiej.

IMO Dynamis SW zacznie miec kryzys jak zaczna przegrywac na trudnych runach (Win, Xarca, Glacier). Czesc ludzi wroci do nas, o ile my w tym czasie wrocimy do starej formy. :D

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 12:16 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
...
jesli ktos opuszcza dynamisy staram sie do nich zagadac i w wiekszosci okazywalo sie ze albo mniej graja/wyjechali i ciezko ich wogole zastac albo zmienil im sie uklad workhoursow tylko 'zapomnieli; o tym poinformowac.... ale sa tez ludzie co za kada neiobecnosc przepraszaja heh....
...



Po fakcie nieobecności na dynamisie usprawiedliwienie wg mnie można wyrzucić do kosza.
Na dzisiaj co najmniej 30 osób powinno napisać dlaczego nie zapisują się na Windurst. Nie wnikam w powody, ważne jest jakiekolwiek odezwanie się przed dynamisem. W jaki sposób mamy się dowiedzieć czy jest nas 100, 140 czy już 31 jak nikt się nie będzie odzywał/pisał ? Przez samo cotygodniowe zapisanie się można nas policzyć w ... pół roku. :wink:

Requirements for joining DCA:
http://dca.eleventeenth.com/?c=p/rules/ :wink:

Na dynamis na północy też jest sposób, wystarczy minimum raz w miesiącu go dopisać do kalendarza i przekonac się ile jest chętnych. I tak wszyscy nie pójdą bo podobno jest nas dużo i nie wszyscy mają dostęp. Jak jest nas za mało i/lub brakuje chętnych do zrobienia miast to ... Gorzej jak zapisze się 130 osób a rulesy nie będą mówić kto ma iść a kto nie ...


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 17:28 
Cytuj  
friko sie na mnie wypielo albo jestem idiota ^^;;;

tabelka: (desiresy sa nie updateniete bo taki rpzemial ludzi jest ze szok, zlac to narazie)
http://teahouse.here.pl/pics/DP1.xls

jpg:
http://teahouse.here.pl/pics/points.JPG

alfabetycznie bedzie next time ;P


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream


Ostatnio edytowano 26 wrz 2005, 17:38 przez swordsman, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 17:31 
Cytuj  
Sait - wyslij mi pliki na maila - wrzuce na moj serwer :)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 20:55 
Cytuj  
co ja tam robie w tabelce :) prosze mnie usunac


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 20:58 
Cytuj  
szkoda czasu na usuneicie ciebie


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 09:53 
Cytuj  
Czy mógłby ktoś z władz lub kto inny napisać parę słów zachęty dla tych co mają na naszym LSie levele 65-69, żeby skorzystali z okazji i przyszli na dynamis przynajmniej w celu dydaktyczno-naukowo-fun'owym ?
(btw na każdym LSie nieważne czy hnm/dynamis/micro/macro najważniejsi sa ludzie/gracze, a jeszcze ważniejsci są ludzie na naszym LSie, a super ważni są ludzie 60-69 (bo potrzebni są/będą tym co mają 70+ levele teraz), szkoda że nieliczni tylko widzą, że niektórzy z nich są BLIŻEJ skończenia zabawy z ffxi niż osiągnięcia 75)

Edit
Z tego co zdążyłem zauwazyć to chyba prościej by było zdobyć jakiś itemek z jakiegoś NMka lub HNMka nawet jakby się go miało campić tygodniami niż liczyć na AFy z dynamisu niezależnie od rulesów lotowania. Czy ktoś może kiedyś bawił się w porówanie af'ów dynamisowych z innymi, bo jak czytam na forum dynamisowym, że ludzie płaczą że "przepłacili" za wylotowane afy, które są delikatnie pisząc "niezbyt dobre", to mam watpliwości czy rozumieją co robią czy może oszukują??


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 27 wrz 2005, 11:49 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 10:55 
Cytuj  
Taaa Sai niech napisze jakiegos zachecajacego posta....bo jak narazie w co drugim pisze ze zaraz sie porzyga DP :o


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 11:37 
Cytuj  
Ja napisze:

Jestem nowy. Mam gdzieś loting rules, bo nie mam punktów. Wypad ostatni był spoko. Zapraszam. :wink:

Starczy? :]


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2005, 11:50 
Cytuj  
ja dodam tylko jedno - dynamis kazdy musi zobaczyc na wlasne oczy - nie da sie tego po prostu opowiedziec :)

macie level 65+ - po prostu przyjdzcie i zobaczcie :) nie spodoba sie Wam - nikt was do chodzenia nie zmusi :D i to ze to jedyny sposob na zdobycie AF2 nie ma zdanego znaczenia :P

zapraszam :D

a ta muzyka... :o


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.