mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 09:26 
Cytuj  
Comodo napisał(a):
Mnie trochę szokuje fakt, że w jednym macro masz blink i stoneskin "co się castuje wieki", przez co możesz opuścić kolejkę stuna. A dodatkowo, że potrzebujesz blink/stone na poisongę. Po co Ci Blink i Skin na pojsongę??? Zamiast tracić kolejki na ich canstowanie, stracisz 1 sek na castnięcie na siebie Poisona. Ja często pół walki z poisonem biegałem i jakoś nic mi się nie działo.


Blink i stoneskin to mus w każdej walce dla maga z każdym mobkiem i nie chodzi tylko o poisonga ale o wszystkie aoe które moga mnie sięgnąć. Ale mogę się mylić i może masz rację, mam 0 doświadczenia w walce z supertwardymi mobkami i możliwe że nie potrzebuję tego castować, sprawdzę to w następną środę, najwyżej będziecie mieć przez chwilę jednego stunnera mniej. (btw jak zacznę sam siebie curować to też nie będzie dobrze, jak zaczną mnie whmi masowo curować to też nie będzie dobrze, już sam nie wiem ...)
(ostatnio w party mieliśmy superwypasionego RDM'a zameritowanego na śmierć prawie, który ani razu nie castnął sobie blinka i stoneskina i w końcu zginął w trakcie linka i nie było komu usypiać skutecznie, dostał chyba R1 napisał np i wszystko było ok, było bo reszta przeżyła ? :D )


_________________
Obrazek

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 10:27 
Cytuj  
Wiesz sim. Akurat w tej walce nie widzę ich konieczności. Przecież wiesz co umie Genbu - nic. Jakąś nędzną watergę. Ja ciągle biegam od was do tanków bez skina i blinka i jakoś nie umieram - coś się za tym musi kryć.

Na niektóre mobki pewnie B&SS są konieczne, ale na tego szkoda tracić czasu na castowanie.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 10:33 
Cytuj  
Simi musisz się chyba nauczyć, że życie Tanka jest milion razy ważniejsze podczas walki z dowolnym godem niż konkretnie Twoja własna dupa :wink: . Dlatego daruj sobie stoneskiny i blinki bo to nie jest exp party gdzie mogą się zdarzyć addy. A jak przegniesz znukowaniem to zginiesz, im szybciej zginiesz tym szybciej hate wroci do tanka a Ciebie sie wskrzesi. Tak było od zawsze i jakoś nikt nie narzekał i nie robił problemów z powodu tego, że ma używać priorytetowo stuna, tylko Ty wymyslasz jakieś nowe teorie. Co do Aoe Genbu to jest jedno naprawde niebezpieczne i jest nim Waterga III. Wiedziałbyś to jakbyś poczytał taktyki walki z nim, chyba nie idziesz walczyć z godem nic o nim nie wiedząc? Tylko w sumie -ga III nalezy stunować bo Poisonga jest za szybka, nie wiem czy Gal by ją zestunował a jest w tym bardzo dobry.

Owszem stun to tylko 0,5% walki jak zauważyłeś natomiast te 0,5% walki jest kluczowe aby pozostałe 99,5% się wogóle odbywało. W miarę łatwo jest tankować Genbu kiedy jest na full debuffie (rdm a must) całą resztę czasu- przerzucac cienie i tak dalej ale jeśli Blm odmawia używania Stuna w czasie swojej kolejki to równie dobrze mozna sobie darować jego obecność na evencie skoro nie chce działać zespołowo. Takie jest moje zdanie na temat roli blma podczas walki z godami. Pomijam oczywiście kwestię nuków bo to osobny temat ale chodzi mi o to co jest ważne dla tanka.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 11:21 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Simi musisz się chyba nauczyć, że życie Tanka jest milion razy ważniejsze podczas walki z dowolnym godem niż konkretnie Twoja własna dupa :wink: .

LOL to przecież ja pisałem zawsze i wszędzie ile jest warte życie tanka dla party/alliance/LSa itd (god nie ma z tym nic wspólnego, bo tank ma takie samo zadanie w każdej walce przecież), nie trzeba mnie uczyć ani sam nie musze się niczego uczyć (wystarczy poczytać sobie moje wszystkie posty jakby komuś się chciało)
na życie tanka/tanków ma wpływ 10-15 osób, na życie 10-15 osób mają wpływ stunnerzy, na życie stunerów ma wpływ ...
nie robię żadnych teorii i na nic nie narzekam, ale wolałbym żeby nin tankowie i ktokolwiek inny nie obarczali stunerów za przerwanie castowania cieni, bo od tego jeszcze dłuuuuuuuuuuga droga do śmierci tanka, inaczej każdy nin miałby swojego przybocznego blma z którym chodziłby wszędzie i zawsze :D
stunowanie to nie kwestia chęci, nauczenia się, foch, kolejności itd. tylko wypadków "przy pracy" które zawsze mogą się zdarzyć raz lub dwa na walkę
[edit]
"Tylko w sumie -ga III nalezy stunować bo Poisonga jest za szybka, nie wiem czy Gal by ją zestunował a jest w tym bardzo dobry. " - kawałek dalej Gal napisał o stunowaniu poisongi.
"Co do Aoe Genbu to jest jedno naprawde niebezpieczne i jest nim Waterga III. Wiedziałbyś to jakbyś poczytał taktyki walki z nim, chyba nie idziesz walczyć z godem nic o nim nie wiedząc? " - czytam wszystko o wszystkim na wszystkich stronach, ale nie wiedziałem że głupia poisonga robi takie wielkie spustoszenie z ninjami, zdaje się że Ty też nie wiedziałeś LOL :D, następnym razem uratuję wasze <language> !!! (proszę się tylko nie nudzić jak genbu jest w stanie stun po poisondze bo czasu na recast za dużo nie macie, drugiej szansy nie dostaniecie LOL)
(w mojej kolejce nigdy nie zdażyło mi się castować sobie blink + ss, aż taki tarugłupek nie gra z wami)
z resztą się zgadzam


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 4 lis 2005, 14:56 przez Slayerek, łącznie edytowano 3 razy
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 11:29 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
inaczej każdy nin miałby swojego przybocznego blma z którym chodziłby wszędzie i zawsze :D


po co BLM? ja wolę DRKa ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 11:35 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
po co BLM? ja wolę DRKa ;)

uwierzcie mi ja też wolę i dziwię się że SE dało stun blm'owi, który ma kosmicznie dużo doboty szczególnie jak ma sub WHM a czasem cały alliance płacze i krzyczy ERASE ERASE ERASE a blm się zastanawia "czy to mnie dotyczy" LOL LOL LOL
[edit erase to oczywiście nie god party/alliance tylko cała reszta zabawy]


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 4 lis 2005, 12:22 przez Slayerek, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 11:42 
Cytuj  
:lol: :lol: :lol:
ale ty masz prolemy Simi :D

moze zmien joba? np na ninja? :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 11:53 
Cytuj  
Sim - jak w alliance masz WHM'ów to do nich należy castowanie Erase Poisona itp. To nie jest Exp party. CO do poisongi to tego się NIE da zestunować. Ale stun idzie po to żeby tank miał czas przerzucić cienie. Niektórych speciali i czarów po prostu się nie da zestunować nawet przy najszybszym łączu. A co do stoneskina i blinka - to rzucasz na start walki a potem jeżeli masz czas(np kiedy nie ma twojej kolejki na stun). Żadne AoE nie ma prawa Cię dotknąć bo stunujesz po to się stunuje żeby Cię nic nie trafiało.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 12:04 
Cytuj  
UWAGA: bo robi się z tematu jakaś kosmiczna rozmowa ;)
PRZYPOMINAM: główny wątek to castowanie blink i sotne skin - czy się opłąca na to tracić czas na godach.
WNIOSKI: nie castować B&SS o ile nie ma dużo czasu. Stunuje się po pisondze, a nie poisongę.

Więc Sim, już wiesz czego masz nie robić - zobaczymy jak będzie następnym razem bez tego :wink:


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 14:57 
Cytuj  
dogadajcie sie do mojego powrotu - tak zeby mnie nic nie zabilo next time jak pojdziemy na Genbu ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 15:36 
Cytuj  
nic specjalnego sie nie stalo, jak zawsze z balonika zrobiliscie wielki sterowiec :D

Sim poradzi sobie, Stun najlepiej dawac na Waterge3 i na te AoE co zdejmuja statsy

ze, Sim pisze o Stoneskin i Blink??? --> ma racje, jest to przypomnienie maga, jak maja zadbac o wlasna skore.

ja zauwazylam, ze tego dnia Sim mial zle z laczami, a wy mu dokuczacie.

NIN zawsze padaja, bo bez cieni sa cieniasy :]

Blink z garudy = zly pomysl, nie mamy razem z Piti 2k MP, a kazda Garuda kosztuje MP, wole by Xav uzywal swoj Blink band

oprocz tego proponuje po raz kolejny miec ze soba Antidote

:wink: tyle uwag i do nastepnego spotkania w Sky :P


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2005, 16:51 
Cytuj  
Dupa tam stone i blink w sumie musem sa tylko na fafnirze/nid na KB sie przydaja. A akurat w sky to stun jest duzo wazniejszy


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 12:39 
Cytuj  
ciekawe co dzis uda nam sie zrobi, mam nadzieje ze frekwencja dopisze
przypominam ze po sky chcemy zrobic 7-1 w ro'meave, wiec kazdy zainteresowany niech zrobi wczesniej odpowiednie gadki....


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 12:56 
Cytuj  
będę dopiero po 22 ...stoję juz w Garden ..... zaraz po pracy śmignę rowerkiem ....może chociaż na Genbu zdążę ....


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:01 
Cytuj  
Mnie prawdopodobnie nie bedzie. RL shiet


_________________
Jast v2.0

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:27 
Cytuj  
All Right! Comodo tankuje!


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 13:46 
Cytuj  
postaram sie dolaczyc


_________________
Jast v2.0

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 16:31 
Cytuj  
Ja jeżeli będę to dopiero po 20 ale przyznam że jak znowu na samego Genbu trafię to mne coś strzeli :) Tłuc się 30 min na jedną walkę ^^;


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 17:01 
Cytuj  
Właśnie - i potem jeszcze odbierać te ponad 300k z Delivery Box! Skandal - tyle roboty...

:D


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2005, 17:11 
Cytuj  
Huck - są punkty ;) Nie 300k a 90k :D


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.