mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 18:06 
Cytuj  
Tyle, że polacy nabywają szczątkową ilość konsol i softu. Azja, Ameryka... tam to się kupuje konsole i soft do nich w masowych ilościach. I zgadzam się z Bodkiem i Simim - konsole są tańsze niż koszty produkcji. Firmy zarabiają na sofcie. A to, że u nas ludzie kupują konsolę dla jednej gry to w Stanach i Japonii się z tego śmieją.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 18:54 
Cytuj  
Kraje takie jak Polska to wogole rynek beznadziejny dla producentow konsol.

Przecietny Polak kupuje konsole (dobrze jak nie od zlodzieja :D) i odrazu leci ja przerobic i jedyna oryginalna gra jaka ma to ta ktora byla dolaczona do konsoli (o ile byla). :D

W zwiazku z tym gry w Polsce ukazuja sie jeszcze pozniej niz w reszcie Europy, gdzie gry ukazuja sie i tak pozniej niz w Stanach, gdzie i tak wiekszosc gier ma swoje premiery pozniej niz w Japonii.

Microsoft oczywiscie jest wydawca wielu gier na swoja konsole m.in. slynnego halo i na tym zarabia prawdziwe pieniadze.

Takie giganty jak Sony czy Microsoft moga sobie pozwolic na dolozenie do interesu w jakims fragmencie rynku, bo wiedza ze zarobia dzieki temu w innych. Do tego jest szansa na pognebienie konkurencji.
Jak microsoft wchodzil na rynek konsol byl nieliczacym sie graczem. Stary xbox sprzedawal sie slabo, a teraz dzieki 360 jest juz pewnie firma nr 2, a jak sony bedzie zwlekac z wypuszczeniem PS3 to moze i nr 1. :D

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 19:54 
Cytuj  
Dlatego tępie piractwo, jakby nie było to przyczynia się do tego, ze jest u nas nas z grami tak, a nie inaczej IMO.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 21:17 
Cytuj  
jakby w Polsce nie było piractwa (wszelkiego) to byłoby większe zacofanie całego narodu, dlatego nikt oficjalnie nie tępi piractwa u nas i dlatego w nieoficjalnych (bo innych chyba nie ma) serwisach konsolowych można sobie je przerobić, tylko dzięki piractwu rynek odtwarzaczy CD, mp3, DVD, komputerów, gier jest taki jaki jest, czyli np. co 50 m sklep komputerowy
Lothlorien nie pamięta pustych sklepów to jej wszystko jedno ... , w dzisiejszych czasach kasjerki dokładnie przeszukują info na podejrzanych dla nich gazetach czy nie jest przypadkiem dołączona płytka do niej, do dziś nie mogą się nauczyć które gazety mają płytki a które nie i ja chcę żeby tak zostało :wink:
a ceny gier są na całym świecie takie same (oprócz promocji w niektórych sklepach) tylko my za mało zarabiamy


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 gru 2005, 22:27 
Cytuj  
Konsole moze i sa sprzedawane ponizej ceny produkcji ale i tak sobie te straty odbijaja na akcesoriach. Na pewno kazdy kto ma konsole kupowal juz jakies akcesoria pad memorka itd. Wszedzie po za konsolami sprzedaja sie dobrze akcesoria.

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 00:19 
Cytuj  
Loth .. chcesz powiedziec, ze masz oryginalnego windowsa, caly soft i nawet jednej mp3, filmu czy plyty z czyms takim w domu ? Czy poprostu jestes wielka hipokrytka ? :p


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2005, 00:49 
Cytuj  
Drakar nie można mieć wszystkiego orginalnego, ale bez przesady, ktoś kto siedzi tylko na piratach jest zwykłym złodziejem. Przecież nie musi w coś grać/coś mieć jeśli go na to nie stać? Ja przez długi czas siedziałem na Win 95, bo miałem go orginalnego (dostałem z pewnej firmy gratis :D), ale jak zobaczyłem ceny XP to mi gały wyszły z orbit. Ale za to muzykę, gry i filmy jeśli tylko mogę je kupić (czyt. jeśli są dostępne bądź mnie na nie stać) to je kupuję. Jeśli nie, to w przypadku drugiej opcji oszczędzam albo daję sobie spokój i tyle. Jest piractwo i jest PIRACTWO. Sami tępicie ludzi, którzy chcą grać na darmowych pirackich serwerach FF, ale czym się tacy różnią co mają tylko pirackie gry na konsolę? Niczym, ot tyle powiem :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.