mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 06:38 
Cytuj  
jak zwykle duuuuuuuuuużo pierdolenia , a zrywu jak nie było , tak nie ma . Zróbmy to , a jak Bodziu nie będzie chciał >> wtedy możemy pomyśleć co dalej ...... dla mnie nieważne czy to bumerang dla Zjawci , czy coś dla Vejiego , czy inna pomoc ...... jak jestem , to zawsze pomogę ( tylko na co komu chujowy whm ???) :) ........ za 2 dni będą w TYM TEMACIE 4 czy 5 stron ....... a nikt się nie zbierze...............


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 11:57 
Cytuj  
Cold --> w tym wypadku zryw nic nie da. :D Nie pojdziemy tam w 10 osob i nie bedziemy siedziec 20h, az popnie. Potrzebny jest ToP.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 16:31 
Cytuj  
Bodziu nie kapuje takiej prowokacji.
Od kiedy gram w ta gre to wiadomo ze zadko ktos jest chetny pomoc w zdobyciu itemow za kase tym bardziej za 15mil+ to tak jakby wszyscy zarobili 1 milion i dali go Tobie. Nie prosi sie o takie rzeczy bo powoduja klotnie i nieporozumienia, albo sie zdobywa takie rzeczy systematycznie dla kazdego albo robi sie split i po kilku splitach kazdy sobie kupuje co chce :P
Ja sie wogole dziwie jedej rzeczy czemu CC nie chodzi na jakies NM wcale nie HNM tylko wlasnie NM takie co rzucaja sprzet za duzo kasy, z miesiac chodzenia i kazdy by mial ze splitow mnostwo kasy i byloby spoko ....


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 19:06 
Cytuj  
a bart widzisz i ty sie mylisz. tak naprawde niewazne jest czy item jest za kase czy rare ex.


_________________
Jast v2.0

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 19:30 
Cytuj  
dla mnie jest roznica
ja tez uwazam ze nie prosi sie o takie rzeczy
Jesli jest za duza kase i jeszcze ciezko go zlapac mozna prosic o pomoc w zdobyciu i odkupieniu za mniej niz na ah, tak jak to robilismy np w sky


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 19:43 
Cytuj  
A gdyby wam podał ToD i inne pierdoły jak na tacy to też byście chcieli za ten wypad kase? Materialiści. Ja bym poszedł za friko. Dla mnie niema różnicy czy item jest ex czy za 100 baniek. Jak nic na tym nie stracę to pomogę.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2005, 20:08 
Cytuj  
Sai... tego Nma jest banalnie dorwac...


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 02:36 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
...
Ja sie wogole dziwie jedej rzeczy czemu CC nie chodzi na jakies NM wcale nie HNM tylko wlasnie NM takie co rzucaja sprzet za duzo kasy, z miesiac chodzenia i kazdy by mial ze splitow mnostwo kasy i byloby spoko ....


ja się temu też dziwię ale po tylu miesiącach gry jestem szczęśliwy że ludzie z CC w ogóle gdzieś chodzą od czasu do czasu razem w swoim polskim gronie

jeśli chodzi o dużą kasę za itemki to z tego co zdążyłem się zorientować w tym temacie (który jest całkowicie dla mnie obcy) to drogo=rzadko a rzadko = prawie niemożliwe do zdobycia a prawie niemożliwe do zdobycia = nikomu nie będzie się chciało po piątym razie (piatym zabiuciu NMka) próbować dalej, ta działeczka należy tylko i wyłącznie do gilsellerów, którzy czerpią fun i $, my czerpiemy tylko fun i "fun" ("fun" jest wtedy jak jest wipe, potem drugi i nagle kilka osób pisze że się świetnie bawiło, ale oni są z innej planety i piszą tak żeby ziemian nie zdołować innymi textami)

poza tym nasz LS będzie niedługo mieć moc pokonywania NMów triggerowalnych i dropujących 50-100% itemki rare/ex i co z tego wyniknie ? , wg mnie dokładnie nic, a dlaczego ? tego nie wiem :o

Bodziu napisz drop rate na ten itemek, to się przejdziemy ze 20 razy, dostaniesz 1 itemek a resztę sprzeda się i bedziemy mieć mnóstwo bogatych ludzi na LSie :roll:


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 03:13 
Cytuj  
Sait - akurat to ze ty bys nie pomogl to ja wiem na 1000% nawet nie spodziewalem sie tego od Ciebie ;-) Natomiast co sie tyczy proszenie a nie proszenie, to powiem tak, wiekszosc ludzi a szczegolnie z Polski jak widzi item za parenascie baniek to malo sie nie osra aby cos z tego miec, przyklad swego czasu jak Stok prosil o Erase z BCNMow, na ktore wykladal swoje seale, czy ktos mu pomogl ??? Nie bo to tez item za kase, dziwie sie ze ludzie naprawde tak bardzo podchodza do tych spraw materialnie, te kote sa prostsze anizeli Charlie, ale ze tam wypada rare/ex item to mimo, ze jest o wiele trudniej znajda sie chetni aby pojsc.
Do Sky, na Serketa poszedlem razem z CC z nastawieniem dla funu anizeli dla kasy i zawsze bede chodzi na eventy, ktore przyniosa fun.
A co sie tyczy tego tematu to moge powiedziec tylko tyle, ze zaluje ze ten item jest tylko rare, chcialbym aby byl rare/ex, podobnie jak z emperor hairpinem, poprzez ten manewr SE mam jego wersje rare/ex, bo w przeciwnym nikt nigdy by mi nie pomogl go zdobyc, taka jest prawda, ale mimo to nie mam zalu ani pretensji staram sie zrozumiec wszystkich, dlatego zrezygnowalem z jakiejkolwiek pomocy w tej materii :)

A na zakonczenie Sait - wstyd jest pomagac za kase, nie bezinteresownie, natomiast pytac o wszelka pomoc nigdy nie jest i nie bedzie wstyd ! Warto to zapamietac !

No i skonczcie z tymi wywodami bo racja jest jak dupa, kazdy ma swoja !!!

ps. Ty Sait nie wiesz no bo skad, nie grales ze mna wielokrotnie, ale ci co grali, wiedza doskonale ze jestem jeszcze w FF11 tylko i wylacznie dzieki pewnym ludziom, z ktorymi sie dobrze bawie, a nie dla kasy i itemow w przeciwienstwie do innych ^^;


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 12:03 
Cytuj  
haha teraz sai bedzie glownym zlym bo sie odezwal :lol: reszte nie zauwazyla topicu ? :wink: :lol:


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 12:17 
Cytuj  
Sait - nie chodzi o to czy jestes zly, masz tez pewna racje, nie chce uchodzic za jakiegos samarytanina, ale czasem tez warto popatrzec na pewne sprawy innymi oczami, bardziej zawiodlem sie na Galu, bo mimo tego ze wiem ze jest ok gosciu to scial mnie z nog totalnie :) No ale coz ...

Czasem takie topici sa pomocne w zobrazowaniu pewnych tendencji, ktorymi sie ludzie kieruja, bez negowania, krytykowania - po prostu dla samej swiadomosci ^^;


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 12:28 
Cytuj  
taaa zupelnie bez krytykowania :lol:
trzeba bylo ankiete zrobic :lol:
ja cie nie znam, no bo skad, ale ty znasz mnie na wylot :lol:
ale nvm heh


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 13:25 
Cytuj  
Lol !!
A gdzie ja ja napisalem ze Cie znam ??? Caly czas pisze ogolnie, natomiast konkretnie pisalem o pomocy w stosunku do Ciebie, tu mam takie doswiadczenia a nie inne wiec na tej podstawie nie wyciagaj pochopnych wnioskow ze Cie krytykuje czy tez znam :)

Sait- ja kazdego lubie na swoj sposob, jednego tak drugiego tak i raczej staram sie byc obiektywny, ale zawsze wybieram droge ugody anizeli klotni :P


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 18:37 
Cytuj  
Bod - po pierwsze słowa nie napisałem czy Ci pomogę (dlaczego miałbym tego nie zrobić). Natomiast wyraziłem moje zdanie na ten temat. Jak ja prosiłem ludzi żeby mi pomogli z Alkim jak miałem ToD to było ciężko, a zdecydowanie łatwiej byłoby mi pomóc. Pomogli mi Naif, Gokulo, Sai, Pitia i Lini, ale to były tylko dwa kille z czego Sai i Lini pomgali z Pallasem :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired


Ostatnio edytowano 18 gru 2005, 23:26 przez Kang, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 23:06 
Cytuj  
Ja bylem na Alkym bez popa ;(

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 gru 2005, 00:01 
Cytuj  
Ja tam sie nie pisze na nic zwykle ale jak jestem akurat w grze to ide, a z iRO co wczesniej gralem podejscie do itemkuw za kupe kasy mam takie ze jak komus trzeba i jest za kupe kasy to moge passnoc tez sie zdarzy ze bede czegos potrzebowal. Pewno jak bed ingame i begdzie akurat ToD i wystarczajaca liczba chetnych to sie przejde bo mam sprzet dla RDM na cap 50.

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 17:28 
Cytuj  
Ok z reguly nie wypowiadam sie forach publicznych, ale tym razem zdecydowalem sie cos napisac. Jest to moj pierwszy post tutaj (w ogole na polskim forum jako ze niedawno tu trafilem).
Gram w ta gre zanim jeszcze pojawila sie ona w Europie wiec juz troche, czasami mysle ze juz za dlugo :roll:
1) Horomusha Kote - fajna rzecz ale nie jest ona niezbedna, mozesz sie bez tego obejsc. Posiadanie jej jest rodzajem pokazania sie na zewnatrz. Patrzcie mam kase. Tak jest to odbierane i nie wazne czy ja zdobyles z kolegami, czy kupiles za gile. Jesli ktos cie nie zna i cie sprawdzi a wie ile to kosztuje tak wlasnie pomysli. Jesli masz (a masz wysoki lvl) gile nie powinny byc problemem.
2) Ninja jest, chyba nie przesadze jesli powiem ze najbardziej kosztowna postacia w grze. Kosztuje mase gili, nigdy nie liczylem ale zeby osiagnac lvl 75 na pewno wydalem 50+ milionow. Wiadomo ceny rozne na roznych serwerach (ja gram w Hadesie).
3) Horomusha Kote kupilem sobie dopiero na lvl chyba 73 o ile dobrze pamietam.
4) Odkad gram w ta gre, zawsze przewijal sie "problem" pomocy. Taki sam jaki wynikl tutaj. Nikogo nie osadzam.

Dam ci kilka porad: Jak z doswiadczenia wiem ciezko jest zebrac grupe ludzi i ruszyc na NM szczegolnie ze musisz znac ToD, chociaz bardzo latwo go zdobyc (jak kazdy ToD w grze). Otoz jak pewnie wiecie co jakis czas z tego co wiem co 3 dni (okolo trzech dni ziemskich przy 21-24 h pop) ToD jest resetowany i ustawiany wg japonskiego czasu dokladnie o godzinie 12 w poludnie czasu japonskiego. I tak biegnie w kolko raz (przynajmniej dla mnie) jest to czas EST (mieszkam w USA obecnie) potem jest to czas PST.
Jak zdobyc ToD ? Jest na to kilka sposobow:
a) najtrudniejszy to siedziec okolo 21 godzin i czekac. Wiadomo jesli ma sie pecha to posiedzisz 21 godzin, jesli szczescie to nawet kilka minut.
b) sprawdz historie na AH i zobacz kto najczesciej sprzedaje, spisz imie
potem szybkie /sea all <imie> i sprawdz gdzie sie dana osoba znajduje
Tip. : Boroka pop time jest 21-24 godziny. Wiec 3 godzinne window (tzn po 21 godzinie od zabicia moze pojawic sie w przeciagu nastepnych trzech godzin, doslownie w kazdej minucie), wiec jesli zobaczysz ze osoba ktora najczesciej to sprzedaje jest wlasnie w Riverne - Site #B01 to mozesz byc na 100% pewnien campi Kote NM - wiec window is open. Wtedy zbierasz grupe przyjaciol i pedzicie campic NM ktory moze pojawic sie w kazdej chwili.
c) najlatwiejszy sposob na zdobycie ToD - czekac na update, po kazdym update kiedy to nastepuje restart serwerow resetowany jest czas ToD. Co to znaczy: Idziesz na miejsce gdzie popuje sie "twoj" NM i wylogowujesz sie tam przed wylaczeniem serwerow. Potem zaraz po update logujesz sie najszybciej jak tylko sie da i albo NM juz czeka na ciebie jak to w przypadku Boroka ktory nie jest lottery pop. Albo logujesz sie i go nie ma, to oznacza ze jego window jest open czyli pojawi sie maxymalnie do trzech godzin. Jezeli masz konkurencje i nieuda ci sie go zdobyc czekasz cierpliwie az go zabija i masz ToD :D
Jezeli NM ma loterry pop to logujesz sie i musisz zabijac PH i czekac az sie pojawi. Ostatnio dodane NM letnie update "dzialaja" troche inaczej, restart serwerow jest jakby "zabiciem" NM. Tzn ze pojawi sie on dopiero za 21-24 godziny czyli tak jakby zostal dopiero co zabity.

To tyle co do NM. Jesli masz go dalej zamiar zabic. Jesli zamierzasz kupic Kote to poprostu AH i kupujesz. Jestes BLM powinienes miec przynajmniej kilkanacie milionow gili. Skad ? Poprostu z farmerowania. Znajdz sobie dobrego kolege na pewno masz ich wielu. Najlepiej ninje i we dwoch idziecie farmerowac. Co ? Jako ze jestes BLM najlatwiejsze beda dla was rzeczy "oczy" potrzebne do Optical Hat NM. Black Mage jest nieoceniona pomoca dla ninji poniewaz masz stun, mozesz tez pomoc w zabiciu (nuke), jako druga prace wybierasz whm paralyna rowniez nieoceniona.
Jezeli jestes blm/whm 75/37 masz tez teleporty wiec poruszanie sie nie bedzie problemem. Mozesz sprzedawac same "oczy" za bardzo duze pieniadze albo gotowe clustery na moim serwerze kazdy cluster kosztuje 2+ miliona gili. Sprawa prosta dzielicie kase na pol i po miesiacu po pare godzin dziennie i nie wiesz co robic z pieniedzmi. Mozesz tez isc kopac np do Ifrit's Cauldron, Orichalcum Ore kosztuje u mnie srednio 500 k gili. Czekasz na Full Moon przebierasz sie w ciuchy do kopania, kilof w dlon i latasz po calej mapie i kopiesz. Ja raz zarobilem ponad 5 milionow w dwa dni tylko kopiac. Jest to teren niebezpieczny lvl 75 bardzo latwo tam moze zginac. Ale plusem calej imprezy jest ze wlasnie dlatego nie ma tam RMT. Ustawiasz sobie homepoint przed wejciem lub w Kazahm i jesli robi sie goraco escape i po sprawie, no i masz blisko do Cauldron.

Ok sorry za dlugiiii post i troche chaosu ale pisze z pracy wiec wiecie jak to jest :)


Ps. na lvl 73 masz Bandomusha Kote, rare/ex lepsza wersja OKote.

Powodzenia dla wszystkich

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 17:30 
Cytuj  
Um... Wydaje mi się, że Bodziu już trochę gra i swoje wie, więc takie rady chyba troszku niepotrzebne są :P


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 17:31 
Cytuj  
dobra rada nie jest zla. inny sposob na tod jest banalny. a nikt na to nie wpada. :wink:


_________________
Jast v2.0

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2005, 17:52 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Um... Wydaje mi się, że Bodziu już trochę gra i swoje wie, więc takie rady chyba troszku niepotrzebne są :P


szczerze no comment

Ps. Przeczytaj caly topic od poczatku, potem moj post, potem wyciagnij wnioski ...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.