mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 14:14 
Cytuj  
RO nie jest złe ;)
Co do pierwszych kroków - w moim przypadku wyglądało to tak, że praktycznie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem był quest na wychodzenie z mog house w dowolnej części miasta. Później xp, a następnym "poważniejszym" questem był dopiero Sub-Job. Nie mówię oczywiście o misjach, które to dociągnąłem do feralnej walki ze smokiem =o


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 14:43 
Cytuj  
Ja na 20 lvlu mialem zrobionych kilkadziesiat questow w Bastok.

Chyba bym umarl jak mialbym tluc moby non-stop przez 20 lvli, ale wszystko jest kwestia gustu.

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 15:10 
Cytuj  
Najpierw to uczyłam się sterować postacią :lol: Nie dość, ze nowa gra (i to mmorpg) to i nowa klawiatura (mocno udziwniana) więc miałam "ubaw". Potem nastapiło odkrywanie, ze miecz trzeba dodac do ekwipunku, żeby mieć czym bić, a następnie fakt, ze należy sprawdzić swój cel ZANIM się go zaatakuje :lol: bo może się to źle skończyć XD Questy są fajną rzeczą. Nie dość, ze ułatwiają życie to jeszcze pozwalają się zorientować w grze, sterowaniu etc. oraz poznać dane miasto (co się przydaje). Szkoda, ze nie wiedziałam tego, gdy tylko zaczynalam ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 15:23 
Cytuj  
A, jeszcze mała rada dla założycieli tematu - jeśli nie jesteście totalnymi anty-konsolowcami to polecam kupienie pada (padów?). Gra w moim odczuciu wiele na tym zyskuje, a i sterowanie jest o wiele przyjemniejsze.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 15:44 
Cytuj  
Mat tutaj nikt nie rywalizuje pod tym względem. Nieważne czy grasz na klawie czy padzie. Ważne żeby być z nami i być ok.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 15:54 
Cytuj  
Nah, chodzi mi tylko o to, że sterowanie na klawiaturze może skutecznie odstraszyć (szczególnie to, co się dzieje przy ruszeniu myszki) :>


_________________
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 16:56 
Cytuj  
Ja jakbym miała grać klawiaturą to bym się chyba załamała...wole pada :)

Co do pierwszych kroków w grze: większość brat za mnie robił :oops: bo inaczej bym się zagubiła strasznie.

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 17:18 
Cytuj  
Ja nie mogąc się połapać odkryłam myszkę i teraz nie wyobrażam sobie innego sterowania.
a) Jak ktoś przyzwyczajony jest do grania na PC to nie będzie miał wielkich problemów. Myszka, strzałki etc. prosta sprawa.
b) Na początku ze wszystkim są problemy, a jak się człowiek połapie to uważa to potem za banał. (chociazby macra - na początku dla mnie czarna magią były, potem obowiazkiem i to jakże przyjemnym).

Grunt to na samym początku się nie zrazić, ze coś trudne i niezrozumiałe. Od tego jest ls i forum, aby wspierać i pomagać. Choć samemu także warto najpierw poczytać i sprawdzić, aby nie zdawać maksymalnie głupich pytań ;)

Powodzenia! :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 22:02 
Cytuj  
lol, ja tez sie nauczylem grac ta gre na komputerze i nie moge grac na controler, probowalem ale myszka i klawiatura po prostu mi sie latwiej steroje.
Co do zaczynania gry to oczywiscie na poczatku to nie ma nic do robienia tylko expiowanie, jak zaczynasz to mozesz poprobowac pare tych jobs i zobaczyc czy ci sie ktoras bardziej podoba. Niektore joby sie latwiej leweloje takie jak: black mage, white mage, red mage, a niektore wolniej ida tak jak: warrior czy monk. Na lvl 30 mozna odblokowac dodatkowe joby ale na poczatek to tak jak tutaj ludzie mowia ze exp.
Chcialem tylko dodac ze jak walczysz potworki to dostajesz czasami itemki z nich takie jak krysztaly i inne, krysztaly mozna zlozyc w staki ktore maja 12 krystalow i sprzedac na Auction House za maly profit.
Auction House jest najwazniejszy sklep ktory bedziesz uzywac przez cala gre i dlatego jest dobrze znalezc jeden i zobaczyc jak to dziala. One sa w kazdym miescie.
Jak ja zaczolem ta gre to nie widzialem o AH chyba do lvl 8 czy cos i sprzedawalem krysztaly do NPC za 1/10 ceny AH lol
Oh, i jeszcze tutaj podaje kilka linkow do bardzo dobrych stron o FFXI, mozna to duzo dobrych rzeczy znalezc jesli znasz angielski
http://ffxi.allakhazam.com
http://ffxi.killvoid.com/
http://mysterytour.web.infoseek.co.jp/ffxi/us/index.html


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 22:09 
Cytuj  
No co Ty? Whm? Whm to katorga, a bez subjoba to już w ogóle. War etc. ida szybciej, bo nawalasz siłą i nie musisz czekać, aż ci sie mp załaduje. Ponadto whm jest od uzdrawiania, a nie dd, co się zresztą czuje solując pierwszych 9-10 leveli >.< Na początku lepiej robic rdm lub blm, chociazby po to, aby mieć je potem jako suba dla whm. IMO.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 22:25 
Cytuj  
Niemozliwe WHM praktycznie na PT nie czeka az do 40 lvlu mozna praktycznie co chwile miec PT. BLM i RDM to samo to co ze nabijanie do 9-10 llvlu jest powolne i trudne jak solo sie nabija tylko pierwsze 10 lvli potem solo nabijanie nie grajac BST mija sie z celem. Zreszta w sumie kazdy powinien grac tym czym mu wygodnie zapoznac sie na poczatku z kazdym jobem poczytac o skillach tych co puzniej dostaje przemyslec wszystko i zabrac sie za lvlowanie suba najpierw :P

*

Posty: 55
Dołączył(a): 21.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2006, 22:41 
Cytuj  
Zgadzam sie ze whm i blm jest trudniej lvlowac niz warrior do lvl 10 ale przez reszte gry jest latwiej na blm i whm znalezc party i dlatego lvloje sie szybciej.


_________________
Obrazek
75 NIN/DRG/DRK/WAR
51 goldsmithing, 22 smithing
Mule: Maniu
60 rdm, 37 blm,
100+3 bonecraft, 60 leathercraft, 60 alchemy

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 07:00 
Cytuj  
Whm, jeśli bijesz tylko EP, to spokojnie dobijesz do 11, może wolniej niż dd jobs, ale też się uda. Co do blm, to wcale on tak o niebo szybciej solo nie leveluje, musisz czekać, aż hp i mp ci się odnowią, często zwiewać. Whm ma od początku Cure, zaraz potem dostaje Dia i Banish, wydaje mi się, że lepiej na początku wziąć whm'a do 18 a dopiero po nim zacząć levelować blm/whm.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 10:38 
Cytuj  
Z odpowiednim podejściem wszystko można levelowa.ć do 10 solo i każdą rasą ;) Teraz tylko trzeba sobie + i - wypisać. Prawda, że whm ma cure, ale ma mniej zaklęć, które mobka wykończą. Blm ma poison, stone, water, bind. Walisz bind, walisz water i po bólu. Nawet cie mobek nie ruszy. Whm juz nie ma tak łatwo. Chociaż też są te plusy, które Erelen wypisał. Ogólnie to ginie się nie raz i to normalne :lol:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 11:53 
Cytuj  
Osobiście whm do 12 solowałem na robalach na KH tylo z dia+banish


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 11:57 
Cytuj  
WHMa sie szybko robi, wystarczy /war i jakis duzy staff 8)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2006, 12:30 
Cytuj  
no z subem to wiadomo, ale ja cały czas mam na myśli bez suba.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2006, 16:28 
Cytuj  
do 15 solowalam WHM, dalej byly party
pierwszy sub mialam /RDM, pozniej /BLM i na samym koncu majac 70lvl zrobilam /SMN

solowanie WHM do 15lvl, to tylko kwestia czasu...jedni robia to w 1-2 dni, drudzy miesiac.
ostatnio jest "modne" juz na 11-12lvl isc w party w Valkurm Dunes
tam najlepsze party, gdy ma sie WHM + RDM + BLM i tam reszta wiadomo, Tank i DD. czesto jest 2x WHM



bycie WHM, to nie jest latwa sztuka...
duzo czytasz w logu + pilnujesz pasek HP czlonkow party + sciagasz negatywne statusy w odpowiedniej kolejnosci + Bar-ownie party + pilnujesz swojego MP, odpowiadasz za stan HP tanka i "psotnikow" DD, co sciagaja hate z tanka i zabieraja ci MP, czyli szanse na przezycie nieraz calego party

obowiazkiem WHM jest miec Echo Dropsy (1 stack min) - medycyna zdejmujaca "Silence"
najlepiej je kupowac (najtaniej) od NPC-ka w Bastok Mines (sklep za AH), podpatrzac najtansza cene, gdyz na AH bywa o wiele drozszy

kwestia food: na poczatku Ginger Cookie - ciasteczka dajace +5 regeneracji MP w chwili restu
pozniej Roast Mushroom - 30 min/ MP +10/ MND +3/ +2 MP regeneracji w chwili restu(food do 50lvl +, od blizej 60lvl przechodzimy na HQ danego grzybka - Witch Kabob, jesli mamy super party - Mushroom Soup, Mushroom Stew, Mushroom Risotto - 180min + zalety o podobnym charakterze)
dla WHM wazny jest sprzet z MND, wiec food rowniez wybieramy majacy taka zalete, ale radze zwracac uwage na + MP w chwili restowania.
zdecydowanie odradzam Marron Glace, Rolanberry, Aple, Melon - czyli ciasteczka na + INT - NIE!!!!
WHM nigdy nie bedzie miec full MP, wiec lepiej skoncentrowac sie na MND i + jednostki przybywajace w chwili restu.

na wyzszych lvl-ach ma sie przy sobie Venom Potion (przeciwko zasypianiu, dziala jak Poison Potion ale jest o 3-4 razy tanszy), Holy Water, Silent Oil i Prism Powdery i rozne inne, jak trzeba w zaleznosci gdzie idziemy

od 25lvl do 41lvl mozemy otrzymywac songi BRDa na refresh MP, rowniez mozemy poprosic naszego BRDa by gral song na regen HP, co przydaje sie niezmiernie do dobrego expa na Qufim Island i Yhoator Jungle badz Yuhtunga Jungle - czyli w dzungli Kazcham
po 41 lvl wspomaga nam dzielnie RDM (ktory na wczesnych lvl-ach czesto odgrywa suppot WHM) on obowiazkowo podaje refresh kolega z party - WHM BLM SMN, niejako pierwszenstwo ma PLD, jesli takowy jest naszym tankim :P

zwykle bywa tak, ze WHM ginie najczesciej
w sumie nie jest to ostatecznie jego glupota, dosc czesto zalezy jaki sklad mamy w party i czy daja rade grac zgranie

trzeba pamietac:
- "Curaga" - zawsze mamy hate na sobie
- "Benediction" - zawsze powoduje hate, najczescjie uzycie Benedyction oznacza nasze samobjstwo na rzecz dobra innych :] dobrze jest dogadac sie z suppotem czyli RDM badz SMN, by leczyl was jak zapodajecie Bene :-?
- uzycie ja Dicine Seal + "Curaga" - zawsze hate mamy na sobie badz powyzej 50lvl + zdejmowanie negatywnych statsow (Paralyna, Silena, Viruna i tp) - czesto powoduje hate
- "Cure III" -
- "Cure IV" - czesto sciagaja hate
- nigdy nie stac zablisko moba, ale siegac tanka 8)
- starac sie byc poza zasiegem AoE
- umiec nastac na rescie - jesli taka potrzeba jest, czyli trzymac reke na pulsie :D
- miec dobrze ulozone Macra i dopasowywac je na bierzaco do miejsca w ktorym expujemy badz jestesmy
- odpowiednio do lvl-a miec przy sobie nasze scrole i je uzywac + na bierzaco robic aktywne macra, jesli jest potrzeba :D

rozpisalam sie :D ale nie ogarnelam nawet 25% tego co jest potrzebne

WHM = fajny job :D czasamy stac nas na fantastyczne czyny, heh :P

pozdrawiam


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 14:09 
Cytuj  
Powiedzcie mi, jak szybko nauczyliście sie grać, tych wszystkich terminów, nazw, technik itp., bo dla mnie to na razie prawie wszystko jest niezrozumiałe. Czy poznawaliście to sami czy z pomocą innych doświadczonych graczy? Troszkę mnie to przeraża....czy dam rade to opanować... :o

ps.Elfka-> ten opis genialny :) dzięki za rady


_________________
Betka

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sty 2006, 14:11 
Cytuj  
Anc ja jutro licze na fantastuczne czyny o 20 :D


_________________
Jast v2.0

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.