mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 13:02 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
Scorpio napisał(a):
...
Gdyby użycie pro-etheru zajmowało 2 sec albo nawet 5 sec a nie 30 sec i nie dostawał po nim status medicines nosił bym ze sobą 5 butelek,


pro-ether pije się około 2 sek + 3 sek odczekania na pierwszy cast
status medicines po pro-etherze to fikcja, trwa około 10 min i pozwala na wypicie tony innych etherków, elixir też się przydaje w sumie
Yagudo generalnie używa się w sytuacji kiedy nie ma rdm'a i jest tylko brd w party, jak nie ma rdm'a lub brd'a w party to nie wychodzi się z MH w ogóle
ale co ja tam się znam

(btw w tank party jak pozwalają warunki powinno być 2xWHM, bo tylko WHM może napisać kilkutomowy esej o tym jaki jest czas reakcji leczenia tanka jeśli jest z nim w party i jeśli nie jest (lub może napisać esej: trochę to trwa))


"
Seems after using one of these, you can't cast spells for 15-30 seconds. In certain 1-on-1 fights (i.e. Maat) this item has gotten me killed multiple times. I thought it was something else, but in 3 situations, same thing has happened. These are a total waste of money imo
"

Z jakiejś przyczyny RDM's używaja na walce z maatem muslum który ma insta cast a nie pro ether ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 13:39 
Cytuj  
Stok tak to wyglada z praktyki zmierzylem zanim na mamnety szlem:

Super Ether (napełnia 100mp czas użycia 14sek po uzyciu nie mozna castowac 10sek)
Hyper Ether (napełnia 125mp czas użycia 2sek da sie używac co 5min jeden nieda sie castowac 10sek)
Pro Ether (napełnia 250mp czas użycia 5sek da się użyć jednego co 16min nie da sie catowac 10sek)
Vile Elixir (napelnia 25%hp i 25%mp nie ma po nim żadnego "unable to cast" czas uzycia 2-3sek )
Vile Elixir +1 (napełnia 50%hp i 50%mp, nie ma po nim żadnego "unable to cast", czas uzycia 2-3sek)

Stok RDMi na macie uzywaja gluwnie vile elixira i vile elixira +1 (na wiekszosci filmikuw tylko tego uzywaja).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 13:49 
Cytuj  
Max' napisał(a):
Stok tak to wyglada z praktyki zmierzylem zanim na mamnety szlem:

Super Ether (napełnia 100mp czas użycia 14sek po uzyciu nie mozna castowac 10sek)
Hyper Ether (napełnia 125mp czas użycia 2sek da sie używac co 5min jeden nieda sie castowac 10sek)
Pro Ether (napełnia 250mp czas użycia 5sek da się użyć jednego co 16min nie da sie catowac 10sek)
Vile Elixir (napelnia 25%hp i 25%mp nie ma po nim żadnego "unable to cast" czas uzycia 2-3sek )
Vile Elixir +1 (napełnia 50%hp i 50%mp, nie ma po nim żadnego "unable to cast", czas uzycia 2-3sek)

Stok RDMi na macie uzywaja gluwnie vile elixira i vile elixira +1 (na wiekszosci filmikuw tylko tego uzywaja).


Fajne podsumowanie ...

Nie wiem co używają RDM na maacie teraz, ja użwałem mulsum bo cała walka do jego polowy Hp to smiech, a od chwili kiedy maat uzyje 2-h zaczyna uzywać asurana a w moim przypadku z 3 walka jakie mialem z maatem udało mi się przezyć 2 razy asurana ... przy czym kolejny mnie zabijał bez wzgledu ile miałem Hp wiec nie miałem kiedy odpalić elixiur.

Koniec końców i tak jest to dyskusja czysto akademicka gdyż nie zamierzam wydać 500 k na medicines przed walka z omega tak czy inaczej, a na przestrzeni czasu wydatek wysokosci 12k na yagudo drinki to 600 mp zregenerowanego i 120 mp oszczedzonego na refresh self.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 13:57 
Cytuj  
SC nie było bo miałem nin sub - w sumie dobrze wyszło ale i tak wszystkie AoE ataki przechodzą cienie i na następny raz wezmę /thfa. Miałem przy sobie parę soczków do HP i jednego Yagudo Drinka i uważam że branie hi-potów jest mało przydatne. Następnym razem dobrze byłoby zrobić jakiś light SC(chyba na to ma weakness) i wrzucić dmg na tanka.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 14:15 
Cytuj  
W takich dynamicznych walkach jak limbus, gdzie liczy sie kazda sekunda, kazdy cios, kazdy czar za duzo medicines tylko moze przeszkadzac. Mimo wszystko uzycie kazdego itemu (nawet z minimalnem castem) to niemoznosc robienia czego innego w tym czasie.
Moge miec ze soba i 30 hi-potow tylko jak bede je odpalam to bede bil sporo mniej.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 14:25 
Cytuj  
na 75lv hi-pot bardziej przeszkadza niz pomaga
tez nei widze potrzeby kopowania medsow za 300k gdy wiecej korzysci przyniesie posiadanie glupich echo i eye dropsow

z tego co pamietam zebralem hate omegi tylko raz, gdy padl rha, cala reszta dmg pochodzila z gunpodow i aoe, odbiegam by restowac nie narazajac sie na zjedzenie kolejengo AOE, wiec bug off

gunpody maja ok 2500hp jesli dobrze licze i nie maja takiego defa jak omega, gdyby wszyscy (nie liczac tego kto aktualnie tankuje weapona) rzucili sie na poda zamiast dziabac omege padaly by bardzo szybko
oczywiscie mozna by to zrobic finezyjnie ze jeden nin vokuje gunpoda a magowie robia zsynchronizowanego nuka, ale zdecydowanie latwiej przy tym o wpadke... niby tak mialo byc ostatnio ale jak widac nie jest to takie proste...

omege da sie stunowac i praktycznie nie resistuje debuffow (przynajmniej elementarnych) i mysle ze po 30% tylko stun order moze nas uratowac... nie jestem pewien czy da sie zestunowac laser ale blow napewno (chociaz jak checie ktiowac to nie ma sensu) ale nie wiem jak mamy ja zabic kitujac... ani magowie ani DD poza rng nie beda robic konkretnego dmg.... ostatnie 10% jak zbiliscie ? chyba dlatego ze sie zatrzymala i w czasie jak zabijala wszsytkich pokolei DD mieli w koncu szanse do niej podejsc ? nie wiem... jak to bylo ? bo w przeciagu 3min zbiliscie jej 10% a przez poprzednie 10min udalo nam sie zbic tylko kilka....

byc moze laser dziala tak jak mowila val, tak jak breath dragonow... czyli im wiekszy kat tym mniesjszy dmg.... jakby tankowie stali na stopach byc moze dalo by sie go tankowac w miejscu...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2006, 15:20 
Cytuj  
Mozna użyć w roli ofiary całopalnej RDM'ow z subem DRK do chainspell stun o ile dostane mozliwosc wyrestować mp do poziomu 600+ przed chainem .. wtedy z Gokiem mozemy wam dać około 60 sekund na total ownage ... aczkolwiek po 2-h bede martwy ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 14:41 
Cytuj  
Słuchajcie nie wiem co jest z internetem, ale niestety coś mi zrywa dzisiaj po łączenie i może być tak, że nie będę dał rady się wogóle zalogować. Jak wiecie co jest nie tak z neostradą to napiszcie, obecnie nie mam jak sprawdzić tego :/ (pisane od znajomego).


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 15:36 
Cytuj  
mnie dzis nie bedzie... ale kilka osob wczoraj dorwalo dostep do sea


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 15:53 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
mnie dzis nie bedzie... ale kilka osob wczoraj dorwalo dostep do sea

5 osob teoretycznie moze juz z wami pojsc, jesli byscie chcieli ;) Teoretycznie bo Kalcia ma egzaminy i jej w grze nie bedzie, ja bede pomagal drugiej grupie, Phal ma dopiero 68 lvl, wiec wspomoc was dzisiaj moga realnie Simi i Coldee.

Od nastepnego tygodnia mozna by zastanowic sie jak podzielic sie na dwie grupy... naturalnie jesli ta idea jeszcze nie umarla ;)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 16:15 
Cytuj  
UFOOOOOOOOO PLZ!!!


_________________
Jast v2.0

**
Avatar użytkownika

Posty: 312
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 16:57 
Cytuj  
Mnie dzisiaj niestety nie bedzie bo musze zaplacic za miecha =/ chcialbym tam dzisiaj z wami wszystkimi byc i zycze wam powodzenia!! ;)


_________________
Palis | Black Mage 75 | Ranger 75 | Red Mage 75 | FF XI - emerytura
Palis Duo ... w budowie :)

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:21 
Cytuj  
SoxorZ ja nie pogram dzis. Przelew Lesiowi nie doszedl jeszcze =\


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 18:29 
Cytuj  
http://www.teamavengers.org/ffxiclopedia/index.php/Central_Temenos_-_2nd_Floor

PRZECZYTAJCIE TO PRZED LIMBUSEM


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 19:02 
Cytuj  
KUR@# charges bac. WTF??????????/ goodbye limbus goodbye ufo...


_________________
Jast v2.0

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 19:10 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Od nastepnego tygodnia mozna by zastanowic sie jak podzielic sie na dwie grupy... naturalnie jesli ta idea jeszcze nie umarla ;)


Idea nie umarla, ale mowiac szczerze nie wiem jak dokonac takiego podzialu bez tworzenia gorszej i lepszej grupy. Co z bankiem? Jesli wspolny to ok, jesli nie to co z dotychczasowymi punktami i dlugami?

Macie jakies propozycje? Jakies wizje? :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 19:47 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Idea nie umarla, ale mowiac szczerze nie wiem jak dokonac takiego podzialu bez tworzenia gorszej i lepszej grupy. Co z bankiem? Jesli wspolny to ok, jesli nie to co z dotychczasowymi punktami i dlugami?

Macie jakies propozycje? Jakies wizje? :)

Nie wiem szczerze powiedziawszy jak wyglada u was podzial monet/punktow/itemow, wiec nie trudno mi cokolwiek o tym napisac ^^; Mysle ze punktow nie ma co zerowac, bank powinien byc wspolny chocby przez ten wzglad ze moze stac sie tak ze ktos ze starej grupy przydalby sie w nowej i na odwrot.
Grupy zawsze beda nierowne, ale jestem ostatnia (ew. jedna z ostatnich) ktora powinna podjac sie podzielenia osob


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**

Posty: 404
Dołączył(a): 21.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 23:33 
Cytuj  
Jedno pytanie do was limbusowcy

Lista zamknieta czy nowi moga dolaczyc ?

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 23:36 
Cytuj  
eee a ja mam inne. zabijemy ufo w poniedzialek? :D


_________________
Jast v2.0

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2006, 23:43 
Cytuj  
ok - 15 osób nowych ma dostęp do CoPa.

Pierwszą rzeczą jaka mi przychodzi do głowy - byście z tych 15 osób zrobili nową grupę, bo nie sądzę, żebyśmy "dla dobra sprawy" się przemieszali - my już się zgraliśmy (dzisiaj 42 minuty mieliśmy na plusie jak kończyliśmy Limbusa).

Zatem w nowej ekipie byliby:
- Lesiu - NIN 75
- Maxii - RDM 73
- Palis - RNG 70
- Canto - RNG 73
- Kalcia - RDM 73
- Vejitta - WAR 75
- Coldee - WHM 75
- Simiurg - BLM 75
- Deshter - WHM 65
- Saed - SAM 60
- Tomala - MNK 71
- Naif - WAR 75
- Comodo - BRD 75

zajebista ekipa. tylko czy wszyscy będą chcieli chodzić?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.