mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
**

Posty: 435
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:17 
Cytuj  
Mozliwe ze to 'efekt psychologiczny' spowodowal to zalamanie cen. Ludzie masowo wyprzedaja sprzet to ceny leca w dol. Pewnie po jakims czasie nastapi odbicie i ceny znowu zaczna rosnac.
Pytanie tylko kiedy?

edit: Huck? Jaka jest twoja rekomendacja? Kupowac czy sprzedawac? 8)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:22 
Cytuj  
ten spadek cen może być równie dobrze efektem nasycenia rynku, czyli nie ma ludzi ktorzy potrzebuja okrutnie dany item i sa gotowi zaplacic za niego kazde pieniadze, a sa tacy ktorzy moga go kupić ale nie za wyśrubowana cene. Zreszta spadek cen był obserwowany jeszcze zanim SE zaczeło działać.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 12:49 
Cytuj  
Oczywiscie, ze to zwykla panika, pewnie dodatkowo podkrecana przez spekulantow. Cala sztuka to wyczuc moment kiedy ceny osiagna dno (jak na gieldzie). Po tym musi nastapic odbicie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 13:21 
Cytuj  
Pewnie mamy około miesiąca spokoju, ostatnio sprawdzałem ile osób kampi Punishera w Oztroja, ze stałego składu (zawsze go kampiło 5 tych samych osób 24h/dobę) wczoraj była tylko jedna. Tak samo z Torentem w Giddeusie, zero gilsellerów, pewnie ponieśli jakieś straty i teraz leczą rany. Przykładowo, od momentu skasowania tych kont, cena SH spadła z 20M do 11M (co jest już ceną dość normalną jak na Fairy). Trzeba korzystać póki można, gilsellerzy za miesiąc znowu się pojawią. Jedyny plus to taki, że do najbliższych świąt jeszcze kawał czasu, i nie będzie takiego masowego kupowania gili.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2006, 17:27 
Cytuj  
Taaa kupiłem Ochiudos Kote za 5,8 bańki i myslałem "ale okazja". A tu teraz po 4 bańki jest (stało nawet 8 baniek czyli 50% w dół cena).

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 15:30 
Cytuj  
Moja rada kupowac, ceny znow zaczely isc pomalu w gore (przynajmniej na Hadesie). Zeby przewidziec kiedy bedzie "odbicie" (a bedzie) wystarczy zagladac czesciej na www.ige.com jak ceny tam spadna to ceny w grze wzrosna. Chociaz 28 lutego bedzie nastepna "akcja" banowania kont, moze wiecie a moze nie ostania taka akcja byla 31 stycznia a info podali dopiero 9 lutego i przy okazji banowania kont podejrzanych o dzialalnosc rmt zbanowali tez wszystkie konta z fake adresami :roll: wiekszosc byla z HK ale teraz ludzie trzesa portkami (wszyscy ci co z roznych powodow podali fake adres). Co by sie nie dzialo predzej czy pozniej rmt sie pozbieraja odbuduja kase i bedzie jak dawniej lub gorzej mam na mysli dlugotrwale masowe wyprzedaze gili co odbije sie tylko wzrostem cen. Tym bardziej jezeli faktycznie SE wypowiedzialo wojne rmt i zamierzaja z tym skonczyc (w co niewierze) to wszystkim firmom sprzedajacym gile nie pozostanie nic innego jak tylko nazbierac jak najwiecej kasy i szybko ja opylic poki jeszcze bedzie taka mozliwosc. To tylko spekulacje ale wszystko jest mozliwe.

Ps. U nas Okote z 15 mil spadlo do 5,2 mil teraz juz jest po 7 mil czyli pomalu idze w gore.

**

Posty: 435
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 15:40 
Cytuj  
Wczoraj kupilem sobie Haguna za 3.8mil - w przeciagu 3 dni cena spadla o ponad 2 banki (a dawniej kosztowal powyzej 6mil).
Ale chyba u nas tez zaczyna sie odbicie.
Obserwacja ceny gila na IGE moze pomoc w przewidywaniu spadkow i wzrostow ale tak jak na gieldzie zawsze jest spore ryzyko pomylki.
Szczegolnie teraz, kiedy sytuacja jest bardzo niestabilna.

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2006, 16:07 
Cytuj  
Prawda jest taka ze nie tylko rmt stracili gile. Mase zwyklych graczy potracilo dziesiatki milionow przez ten spadek cen (czyli przez "akcje" SE). Wysocy lvl crafterzy potracili mase gili. Wiec predzej czy pozniej ci ludzie (crafterzy bo oni beda jako jedni z pierwszych beda mieli szanse sie odkuc) beda zawyzac ceny. Mowiac z wlasnego przykladu : zawsze chcialem miec Dusk Gloves ale jak to bywa zawsze byly inne wydatki. Przed inflacja cena byla ok 5 mil. Potem kilka dni nieuwagi i cena skoczyla do 24 mil. Moglem kupic wczesniej ale hmmm czekalem na wersje +1, na marginesie na Hadesie w historii AH jest tylko jedna sprzedana para. Wiec cena NQ skoczyla do 24 mil, gdzie HQ byla sprzedana po (jesli mnie pamiec nie myli) okolo 16 mil. Minal miesiac inflacji, drugi cena NQ ciagle byla w granicach 22-24 mil. Krotko mowiac stwierdzilem lepiej kupic po 22 mil niz po np 30 mil za 3 tygodnie, i ... kupilem. Tydzien pozniej cena spadla do 15 mil, potem 10 i teraz zatrzymala sie w granicach 8 mil. Na jednej rzeczy jestem w plecy 14 mil.

Moim zdaniem najlepiej wyszli ci co wyprzedali wszystko co mieli z drogich rzeczy w okresie kiedy byla kulminacja, pochodzili 2 miesiace w AF i teraz kupili wszystko za grosze i jeszcze kupe milionow im zostalo.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.