mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 14:10 
 
:lol: :lol: :lol:
Tom bedzie martwy zanim tp do 100 nabije... o ile w ogole choc raz trafi :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 14:36 
 
Tarcza i staff razem, no ciekawe, ciekawe :) To ja wezme też nin suba i bede walczył na 2 staffy :)


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 14:55 
 
OMG od kiedy staffy sa one handed, i po co brac /nin na sub jezeli sie chce tarcze nosic lol nie lepiej 2xclub i pewne jest ze 2xclub jest lepszy niz 1xstaff.

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2006, 15:03 
 
Ja sie tylko nabijam z noszenia tarczy i staffa razem...


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 07:36 
 
Zja ze scapowanym staffem na maxa myslisz ze da sie ani razu nie trafic???? To jest na tej samej zasadzie jak DRG uzywa lancy.... naprawde wiezysz ze bym nia nie nabil 100TP zanim bym nie padl walczac z WHMem????
GRATULACE!!!!


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 09:04 
 
Marass napisał(a):
Zja ze scapowanym staffem na maxa myslisz ze da sie ani razu nie trafic???? To jest na tej samej zasadzie jak DRG uzywa lancy.... naprawde wiezysz ze bym nia nie nabil 100TP zanim bym nie padl walczac z WHMem????
GRATULACE!!!!


WHM/BLM bity kijkiem przez pierwszą minutę może się tylko uśmiechać mając na sobie Blink,Stoneskin i Aquaveil, oczywiście ten czas wykorzysta na castowanie Paralyze, Slow, Bind odejdzie kawałek dalej żeby się uśmiechac jeszcze bardziej i nuknąć od niechcenia 3 razy żeby zakończyć sleepem po którym będzie się jeszcze bardziej śmiać z tego że przeciwnik na swoim kijku będzie mieć dokładnie 0 TP być może do końca walki nie trafiając ani razu maga

jak dla mnie dojście do lvlu 75 jakimkolwiek magiem jest o wiele prostrze i szybsze niż scapowanie staff'a
wg mnie dojście do lvlu 75 jakimkolwiek innym job'em niż mag jest jeszcze łatwiejsze/szybsze niż scpaowanie staff'a
cap na staff'ie się robi z nudów na lvlu 75, nie jest to potrzebne żadnemu job'owi,wg mnie żaden porządny mag nie będzie solować swoim staffem na żadnym levelu, szkoda czasu skoro można mobka zabić 20x szybciej nukami -> które ma każdy mag :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 09:32 
 
Slayerek napisał(a):
cap na staff'ie się robi z nudów na lvlu 75, nie jest to potrzebne żadnemu job'owi


Jest potrzebne MNKowi, ale bynajmniej nie do bicia nim. Bez capa na staffie ciezko z Kirins Pole zrobic 999 att boostem.

PLD tez zdaje sie przydawac scapowany staff.

BTW bylem kiedys w party na Ullim z SW i gdy sie okazalo, ze jestem jedynym DD jeden z WHMow wyciagnal staff (robiac przy okazji to co powinien robic WHM w party), robilismy normalne sc, do tego czasem nabijal TP szybciej ode mnie (nie mialem wtedy ani tylu meritow ani tego sprzetu co dzis).

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 09:46 
 
Czytałem sobie o monkach walczacych staffem na smokach i godach, którzy nie używali na nich Chi tylko stafa i robili zdecydowanie większy dmg, nawet mnk taru. Przytaczane były przykłady gdzie ten tarus walił Full Swingiem, czy chyba tym WS z 71 lv za 1800-2000. Inni monkowie pisali że wykrcali nawet po 2500. Nie wydaje mi sie że było to gdybanie. Oczywiście pisali że robili to przy 300 TP, nabijali to dzieki opo opo i sleep potom.

Raz w monk party na kosciach (byłem w nim) jeden z monkow uzywal staffa, skill na full i robił bardzo dobry dmg. I absolutnie nikt sie go nie czepiał, że nie używa h2h.

A scapowany staff i 2h monka (trwajace 45 sec) robi niezle spustoszenie.

Oczywiście nie podważam faktu że podstawową bronią dla mnk jest h2h, a nie staff.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:04 
 
Tomalsky napisał(a):
Czytałem sobie o monkach walczacych staffem na smokach i godach, którzy nie używali na nich Chi tylko stafa i robili zdecydowanie większy dmg, nawet mnk taru. Przytaczane były przykłady gdzie ten tarus walił Full Swingiem, czy chyba tym WS z 71 lv za 1800-2000. Inni monkowie pisali że wykrcali nawet po 2500. Nie wydaje mi sie że było to gdybanie. Oczywiście pisali że robili to przy 300 TP, nabijali to dzieki opo opo i sleep potom.


2500 dmg na godach/smokach?? :o Jakos nie chce mi sie w to wierzyc. Na forum mozna napisac wszystko. Moge napisac, ze wale chi blastem za 4000. Mam staff blisko capa, sporo str i full swingiem na zwyklych mobach robie z 500 dmg.
Kiedys to sprawdze napewno. Mam nadzieje, ze mnie z SW nie wyrzuca. :D

Tomalsky napisał(a):
Raz w monk party na kosciach (byłem w nim) jeden z monkow uzywal staffa, skill na full i robił bardzo dobry dmg. I absolutnie nikt sie go nie czepiał, że nie używa h2h.


Po co robic dobry dmg jak mozna robic bardzo dobry dmg? Spotykalem kolesi ktorzy z exp party robili sobie skillup.
Na kosciach kazdy powinien uzywac najlepszej broni, najlepszego fooda i wtedy takie party jest naprawde efektywne. Czlowiek po 2-3h jest zmeczony tym tempem expa, ale za to ma 20-30k expa na koncie.

Tomalsky napisał(a):
A scapowany staff i 2h monka (trwajace 45 sec) robi niezle spustoszenie.


po co robic niezle spustoszenie jak mozna zrobic gigantynczne spustoszenie?

Tomalsky napisał(a):
Oczywiście nie podważam faktu że podstawową bronią dla mnk jest h2h, a nie staff.


no wlasnie :D

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:07 
 
ja nie mam nic przeciwko takim kijom dla MNKa
http://ffxi.somepage.com/itemdb/5304
http://ffxi.somepage.com/itemdb/672
http://ffxi.somepage.com/itemdb/6416
http://ffxi.somepage.com/itemdb/6418
http://ffxi.somepage.com/itemdb/5735 :D
http://ffxi.somepage.com/itemdb/665
+ ten który ma teraz Anc i Kirin's Pole

czy ktoś w CC ma scapowany staff ?
czy ktoś kogoś zna na Ramuhu kto ma scapowany staff ?
pamiętajmy że na Ramuhu ponad 1000 osób ma lvl 75


_________________
Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:10 
 
Ja znam kupe osob co maja scapowany staff.
A mercurial to chyba soxi deczko :D on ma 4 DMG :DDDDD


_________________
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:10 
 
Wiem, że na forum można napisac wszystko, ale to pisało kilka osób,ale może sie nie znam. Jak sprawdzę (czytaj będe miał scapowany skill i dobry staff) pewnie dam znać.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:15 
 
Seph napisał(a):
Ja znam kupe osob co maja scapowany staff.
A mercurial to chyba soxi deczko :D on ma 4 DMG :DDDDD


ale to jest kij dla MNKa, dla jednego z najlepszych/najważniejszych jobów DD w ffxi :D

90% rzeczy w ffxi nadaje się do kosza/ominięcia/zapomnienia/niezawracania sobie głowy/zignorowania
jakbyśmy się w CC skupili na 10% najbardziej potrzebnych rzeczach dla nas to byśmy grali jak japończycy, czyli wchodzili do gry, zrobili coś konkretengo i zniknęli z gry do natępnego razu, a tak romatyczno-słowiańska dusza nam każe wszystkim tylko bywać


_________________
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 11:39 
 
A i tak mi się zdaje że full swing wchodzi z SATA, co by wyjaśniało duży dmg.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 14:28 
 
Sim co do twojego perfekcyjnego opisu walki WHMa z MNK, zapomniales ze nie jest to swiat idealny!!!! Pamietaj ze nie kazdy czar zawsze wchodzi, przeciwnik nie zawsze ma zerowa obrone przeciwko czarom i nie kazdy wie co robic.... Moze sie okazac ze nawet sie nie spostrzezesz a padniesz od kilku cricitali ktore w tym idealnym swiecie, ktory przedstawiles, pewnie by padly!!!! Zawsze sa dwie strony medalu, kij ma dwa konce i takie tam!!!:D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 14:53 
 
Marass napisał(a):
Sim co do twojego perfekcyjnego opisu walki WHMa z MNK, zapomniales ze nie jest to swiat idealny!!!! Pamietaj ze nie kazdy czar zawsze wchodzi, przeciwnik nie zawsze ma zerowa obrone przeciwko czarom i nie kazdy wie co robic.... Moze sie okazac ze nawet sie nie spostrzezesz a padniesz od kilku cricitali ktore w tym idealnym swiecie, ktory przedstawiles, pewnie by padly!!!! Zawsze sa dwie strony medalu, kij ma dwa konce i takie tam!!!:D


miała być walka WHM z MNK który walczy kijkiem
nawet seria criticali na początku walki da WHMowi dokładnie 0 dmg'a
w tym czasie MNK będzie już sparaliżowany i zwolniony, bind zrobi z monka RNG'a który będzie walczyć kijkiem
Bio zmniejszy jego def, shock resist na nuki, sleep pozwoli mu zasnąć żeby się nie zmęczył a WHMowi czas na recasty
BLM ma jeszcze bardziej ułatwioną sprawę niż WHM bo ma ES
nie każdy czar wchodzi na god'a, na zwykłych graczy wejdzie każdy czar jak się dobrze naje i ubierze


_________________
Obrazek

*

Posty: 199
Dołączył(a): 6.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 15:39 
 
widziałem na ki jakiegos mnk ze screenami z Full Swinga za 2000-2500 dmg na Tiamacie Jorg i Vrtra miał w sig dmg z 3 smokow i zaden fake, Dlaczego nie mozna sie pobawic staffem z rowniez dobrymi efektami a kto wie czy nie lepszymi.

widziałem lepsze ale juz nie pamietam gdzie
Obrazek

+ temat http://www.killingifrit.com/forums.php? ... 70#2006670[url][/url]

+"Based on the new strategies that have arisen from fighting the CoP Wyrms, though, I don't wonder if a properly geared Monk could melee, inasmuch as tossing out a weapon skill every so often. The trouble is that Chi Blast is more reliable (although massive amounts of enmity) when it's not resisted. Also, the most effective weapon skill a Monk could use is one that most Monks don't have (Full Swing). "

+"As Ono said, using SATA Full Swing has been more effective on wyrms than SATA DK or Chi Blast for that matter...We had someone try it out and did more dmg using the same str build for both (He used Primate Staff for it btw)...But as Ono also mentioned, rarely anyone has staff capped since Mnks concentrate on other things (like punch things ) "

+

"SA+FullSwing+300%TP+Kinkobo Staff+Bones= 2.7k+ damage or so "
Obrazek

+

"HolyDragoonSeraphus :
No point in MNK to use Staves. Staves are only useful really for PLD,DRG,BLM and SMN. Mostly the latter 3.

--------------------------------------------------------------------------------



I respectfully disagree. See all those melee using 300% TP on Gods? A MNK will capped staff skill and a high damag stuff can also bust out sicko SATA + Full Swings on the same monsters.

As a plus, that same MNK can step back, start boosting, and unload with Chi Blasts afterwards as well. Sadly, people will never give aspiring MNKs that chance to fully utilize their talents in these situations."

+

"300% tp, full swing has a 5x modifier. highest in the game, tied with sidewinder/slugshot. with just STR as modifier.
stack it with sneak attack, use it on a mob that's weak to staff, and you get 3111 dmg.
"[/img]

Bardzo mi przykro ze musiałem podwazyc wszechmocna wiedze Opiego na temat MNK i racje zachłannej małzonki, ale w 1000% popieram racje Tomali kthxbye


_________________
TaruTaru BLM 75/ SMN 75/ BST 56/WHM 38/ RDM 37 Fenrir : O BASTOK rank 10.
HQ Fire/HQ Ice/HQ Thunder/HQ Wind/HQ Earth/HQ Water/HQ Light/HQ Dark
Staff Ready. Kirin O Nidhogg O Aspi O King Behemot O Jorg O Tiamat O Vrtra X
SMN af2: 2/5, Zenith: 4/5

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 18:04 
 
Hmmm..... DRG i staff??? Hmmm....
No czyli moj brat mial racje^^ Dowody macie przed oczami:D
lol zachlanna malzonka!!! DOBRE:D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 18:21 
 
dla mnie zadne :D

zawsze bylo wiadomo, ze kazdy w swoim jobie szuka cos wyjatkowego

jeszcze czesciej tego wyjatkowego sie szuka z kilku roznych powodow:
- by sie dobrze bawic
- bo sie nie ma czasu badz checi robic, to co robi kazdy i/lub bardzo dobry koles w tym samym jobie
- bo lubi sie eksperymentowac
- bo nie mam mozliwosci badz checi starac sie o posiadanie atrakcyjnego sprzetu z niedostepnych miejsc i sie zamienia na inny
- bo sie nudzi robic, to co wszyscy albo sie jest w tym slabym
- i tp. mozna to wielic...

przejde sie z Opim z pare razy do IC i wybijemy mu ten staff, wtedy sprawdzi, te racji i oceni z punktu Uber-MNka

jak narazie mielismy na Goblin-staffie 0/1 :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 mar 2006, 18:49 
 
Oczywiscie zwracam honor z full swingiem: SATA + modyfikator x 5 przy 300 TP moze naprawde mocno zwiekszys dmg.
Dalej ciezko mi uwierzyc w 2k dmg na takim Jurku gdzie 500 to juz sporo, ale nie uwierze dopoki nie zobacze. Musze wreszcie podlevelowac THFa. :D

Mimo wszystko czuje jednak pewien niesmak (Tomala pewnie tez). Jeszcze nic osiagnelismy na tych NMach, a juz zaczynaja sie jakies pretensje, zale itp, a jednym z glownych nakrecajach jest osoba ktora jako jednyna miala z tego jakies korzysci.

Anc i tak dostala by ten staff nawet gdyby bylo prawdziwe bidowanie z racji wiekszej ilosci punktow. Wczesniej jednak wszystko szlo za 1 pkt, co odczytywalem jako dzentelmenska zyczliwosc.

Moze rzeczywiscie w CC nie da sie zrobic nic sensownego?

Ja sie poddaje, jak sie wszystko sprzeda podam ile kasy przypada na punkt i bedzie mozna odbierac kase.

Moge oczywiscie tez przekazac komus bank jesli ktos ma ochote to dalej ciagnac.

Przepraszam wszystkich ktorzy z ta inicjatywa wiazali jakies nadzieje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.