mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 06:48 
Cytuj  
po raz kolejny postanowiłem napisać coś , co powinno być oczywiste dla wszystkich , A NIE JEST

nauczmy się proszę szanować czas innych ....tyle razy już o tym pisałem , a dalej macie to głęboko w dupie ..... wczorajszy incydent , to porażka na maxa .... 45 minut czekać , aż 1 szanowny członek Limbus Team beta się pojawi ....to już przegięcie ....

Pomślcie tylko jak my wyglądamy w oczach innych ( Lugo , Bobby , THW , I nasz nowy( a ) whm ) ....... " powtarzam się ?" może ...ale trzeba to wam wbić do łba w końcu


Ja wczoraj miałęm nockę ostatnią ...... gdybym normalnie po chamsku to olał , nawet bym się nie pisał na run ..... poszedłem pomóc ...miałem nadzieję ,że się wyrobimy do tej 21 : 45 i potem na piechotkę pójdę sobie do pracy ...ale nie ! staliśmy sobie przez 45 w porcie i gadaliśmy o ...dupie maryny . Jka następnym razem ktoś ma się spóźnić ...to max 15 minut proszę .... tutaj czekało akurat 13 osób na tę JEDNĄ JEDYNĄ .... i tu nie chodzi akurat tylko o Palisa ( miał po prostu pecha ,że to już kolejny taki raz === chociaż 45 minut , to już totalne przegięcie ) .... poza tym ... dla mnie siedzenie i czekanie na "kogoś" 45 minut to strata czasu ( mógłbym np . dlla świętego spokoju posiedzieć te 3 kwadranse z rodzinką ) ....

ustalmy sobie te 10-15 minut ( akademickie ) dla spóźnialskich ...i to wszystko ....

BTW.... anglojęzyczni "przyjaciele " mają już coś na kształt stronki ? czy tabelki ?


_________________
COLD is BACK !

**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 08:57 
Cytuj  
Ostatnio ustalilismy że czekamy max 5min i jazda, bez względu kto sie spoznia tank, whm, brd, czy inny job - liczą sie zasady które powinny dotyczyc wszystkich...


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 08:58 
Cytuj  
to czemu wczoraj czekaliśmy 45 minut ???


_________________
COLD is BACK !

**

Posty: 489
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 08:59 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
to czemu wczoraj czekaliśmy 45 minut ???

Bo wiekszość nie mogła sie określic czy chcą czekac na kolejnego dd czy nie...


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 09:01 
Cytuj  
tak jak piszesz ..... zasady powinny obowiązywac wszystkich


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 09:21 
Cytuj  
czekanie to tylko dowód na to że można zrobić w tym czasie coś innego, np. AFa dla Neyaha, ale biznes to biznes i takich jak Neyah ma się głęboko w d**** i całe CC też jak w grę wchodzą monety czy inne rzeczy

zdobywając 35 monet (z 55 możliwych przez nas do zdobycia) na jednym z najprostrzych Temenosów mając taką armię ludzi jaką mieliśmy musi dać wam coś do myślenia, większość ludzi może to nie obchodzi bo się świetnie bawią i się nad tym nawet nie zastanawiają bo pewnie są kosmicznie zmęczeni realem i chcą iść jak naszybciej spać

jak Nomi nas porosił/poprosiła żebyśmy przeszli na angielski to od razu zaczęły się texty w stylu : najgorszy *** na całym serwerze i inne rzeczy które nic nie wnoszą do tego żebyśmy na Limbusach się lepiej "sprawowali" i byli efektywniejśi, można przeżyć na Limbusie cały rok bawiąc się w superskładzie i fundować pośmiewisko mobkom, bo jakoś wszyscy milczą po Limbusie zamiast zgłaszać uwagi co było nie tak i dlaczego wciąż jesteśmy tacy słabi

zasada niepojawienia się lub spóźnienia powinna obowiązywać taka :
nie ma mnie do 20.15 w poniedziałek w Porcie więc nie idę
a nie :
nie ma mnie do 20.15 w poniedziałek w Porcie więc poczekajcie jeszcze z 15 minut to może się zjawię, a jak nie to jeszcze z 15 minut błagam, błagam,błagam

darujmy sobie to, nikt nikogo nie zmusza do chodzenia i stawiania się punktualnie na czas, najwyżej zaliczymy wip, potem kolejny, kolejny i też będzie dobrze, przecież to tylko zabawa a nie inwestowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy na giełdzie :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 11:50 
Cytuj  
No to zamiast stronki zalozylem forum i podalem juz wszystkim spoza CC:
http://www.limbus.fora.pl/ <--- zawsze po runie bedzie tam nowa tabelka
Teraz zostaje napisac Rules i strategie+ na nastepnym runie napisze sie ze jak ktos ma jakies uwagi to niech na tym forum pisze i sie zmieni ewentualnie omuwi.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 16:43 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
czekanie to tylko dowód na to że można zrobić w tym czasie coś innego, np. AFa dla Neyaha, ale biznes to biznes i takich jak Neyah ma się głęboko w d**** i całe CC też jak w grę wchodzą monety czy inne rzeczy



"Takich jak Neyach" ma sie w dupie jeśli powiedzmy poświęcam godzinę-dwie na pomoc innym a potem chcę pograć dla siebie i taki Limbus jest dla mnie eventem na który chcę iśc bo wypadają (pośrednio wypadają) rzeczy na których mi zależy. Tak, wtedy nie interesuje mnie że ktoś ma problem z czymśtam- niech wyśle tella ta osoba i zaczeka aż będę miał czas pomóc. Nie rzucę wszystkiego bo jakaś Basia z Czechowic o xywce BrightKunegunda ma chotę W TEJ CHWILI mieć jakiegoś AFa. Priorytety każdy sobie sam ustala- jakbym chciał pomagać wszystkim ze wszystkim to by mi nie starczyło dnia na to a co dopiero na granie dla siebie.

Jest kilka osób na LS, które jak coś potrzebują to wyślą tella i w miarę możliwości będą się starały czasowo dopasować do osob, która im może pomóc. Widać, że faktycznie im zależy. Niestety jest to ZDECYDOWANA MNIEJSZOŚĆ. Większość podchodzi do tego tak: POMÓŻCIE MI TERAZ bo jak nie to rzucę dupą w prawo i lewo, obrażę się i za karę NIGDY nikomu o niższym levelu nie pomogę. Jeśli nie chce się niektórym zapytać bezposrednio kogoś o pomoc (bo pewnie korona z głowy spadnie) to sorry ale narzucać się nie będę.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2006, 17:31 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Jest kilka osób na LS, które jak coś potrzebują to wyślą tella i w miarę możliwości będą się starały czasowo dopasować do osob, która im może pomóc. Widać, że faktycznie im zależy. Niestety jest to ZDECYDOWANA MNIEJSZOŚĆ. Większość podchodzi do tego tak: POMÓŻCIE MI TERAZ bo jak nie to rzucę dupą w prawo i lewo, obrażę się i za karę NIGDY nikomu o niższym levelu nie pomogę. Jeśli nie chce się niektórym zapytać bezposrednio kogoś o pomoc (bo pewnie korona z głowy spadnie) to sorry ale narzucać się nie będę.


Rha nikt raczej nie wie kto i kiedy chce od Ciebie pomoc bo nikt nie ściąga logów z serwera które zawierają /telle do Ciebie

bardziej mi chodzi o kierunek CCLS => potrzebujący a nie na odwrót

cała sztuka pomagania polega na tym że się pomaga tym którym wiadomo że pomocy wymagają a nie z łaską i pretensjami czeka na sygnał do pomocy, skoro ludzie nie piszą to znaczy że sobie świetnie radzą, skoro piszą na LSie a nie na /tell to znaczy że są zrozpaczeni a nie leniwi żeby zaspamować 20 uberów z CC o pomoc

wiem że ciężko endgameowcom wytłumaczyć na czym bezinteresowna pomoc polega, za dużo mają biznesowych powiązań w grze żeby rozpraszać się i poświęcać czemuś co nie przyniesie im kompletnie żadnego zysku

"Nie rzucę wszystkiego bo jakaś Basia z Czechowic o xywce BrightKunegunda ma chotę W TEJ CHWILI mieć jakiegoś AFa. "
zapomniałeś dodać Basia z CC, gdyby to była Basia z SW stojąca obok Vrtry to byś pewnie miał inne podejście do pomocy Basi


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 15:44 
Cytuj  
Widzisz ja wychodzę z założenia, że jak coś potrzebuję to pytam lub prosze osoby, które mogą mi pomóc. Nie sprawdzisz- nie będziesz wiedział/miał. Wolę to zamiast emanować aurą zrozpaczenia i bezradności w nadzieji, że ktoś się zlituje.

Skoro pytanie z osobna powiedzmy 20 osób o pomoc jest spamowaniem to chyba tylko męczy to osobę, która pyta (bo musi napisać to samo albo prawie to samo do 20 osób). Zresztą nie wierzę, że każda z 20 osób odpowie- "nie, nie mogę pomóc". Prędzej to będzie zdanie w stylu "słuchaj, dzisiaj nie mam czasu ale jeśli będziesz miał czas <wtedy lub wtedy> to mogę się przejść pomóc. W ten sposób, pytając kilka czy kilkanaście osób ustala się, kiedy potencjalnie kilka z tych osób będzie miało wolny czas i będzie się on pokrywał z wolnym czasem potrzebującego.

Jeśli to jest jednak za trudne do zrozumienia to podaję przepis na skuteczne proszenie o pomoc.

1. Spisz sobie ludzi, których uważasz, że są w stanie Ci pomóc (są zaznajomieni z misją/questem/regionem/mają dośc wysoki poziom)

2. Zaznajom się samemu z misją/questem/miejscem gdzie potrzebujesz pomocy. Do tego słuzy internet i odpowiednie strony. To, że prosisz o pomoc nie ma znaczyć, że uber czy ktos kto pomaga ma Cię doprowadzić za rączkę do miejsca gdzie tej pomocy potrzebujesz. Ta osoba może już nie pamiętać gdzie się dokładnie dochodziło czy jakim sposobem. Twoje zadanie to szczegółowo znać miejsce gdzie potrzebujesz pomocy.

3. Kiedy będziesz miał/miała powyższe dwie rzeczy załatwione zastanów się co jest dla ciebie priorytetem- czy experience party czy też craftowanie czy też pomoc w tej konkretnej rzeczy. W ten sposób unikniesz nieporozumień, kiedy nagle dostaniesz tella "mogę Ci teraz pomóc" a będziesz na przykład expować. Osoba oferująca pomoc na odpowiedź "sorry ale teraz nie mogę" (jeśli wcześniej deklarowałeś, że pójdziesz "choćby nie wiem co") może zareagować tak, że więcej już nie zaproponuje pomocy.

4. Spisz sobie terminy, kiedy będziesz przypuszczalnie in-game aby wiedzieć kiedy twoje terminy mogą się pokrywac z terminami pomagających.

5. Wiadomości ogólne na kanale jeśli nie sa kierowane precyzyjnie do jakiejś grupy osób mają w zwyczaj być "przeoczone". Póki nie kierujesz wiadomości do nikogo to nie mozna liczyć że ktoś się akurat zgłosi i odpowie. Posyłaj wiadomości/telle do ludzi, których uważasz, za mogących pomocy udzielić. Po odpowiedzi "sorry nie mam czasu" zapytaj kiedy ewentualnie będzie mieć ta osoba czas wolny. Jak dostaniesz odpowiedź w stylu "nigdy" to nie kłopocz się proszeniem więcej takiego buca o pomoc. W wyniku rozmów z wieloma osobami dowiesz się kto i kiedy ma czas aby pomóc- wybierz sobie termin, który ci najbardziej pasuje i na litośc boską, przyjdź wtedy.

6. To, że pomoc nie będzie udzielona natychmiast, nie powinno cię zrażać. Prawdopodobnie nie jesteś pępkiem świata i wszyscy nie czekają tylko na to kiedy będzie można ci udzielić pomocy. Każdy gra dla własnych celi i bywa tak, że niekoniecznie się ona ze soba pokrywają (czytaj: to, że jestem w party na jakimś obszarze, nie znaczy, że polecę do miasta zmienić profesję aby udzielić pomocy). Są rzeczy na które inni się przygotowuja kilka dni do przodu i nie rzucą wszystkiego aby udzielić komuś pomocy. Sprawdzaj czasem, czy na obszarze, gdzie potrzebujesz pomocy nie znajduje się aktualnie jakiś "uber". Może akurat będzie miał chwilke aby wyskoczyć i pomóc. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.


Co do pomocy komuś z SW czy komuś z CC to akurat Simi trafiłeś kulą w płot no ale skąd masz wiedzieć co ja robię w SW dlatego uważam, że po prostu strzelałeś na chybił-trafił.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 16:14 
Cytuj  
Dobra skonczcie ten OT :P Tak pozatym to jestem tego samego zdania co rha pozatym jak chcialem pomoc na juz to stalem w Lower Jeuno i /shoutowalem pare godzin (srednio od 2-6h) zeby uzyskac pomoc.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 09:46 
Cytuj  
Apollyon NE dzisiaj:

http://wiki.ffxiclopedia.org/index.php/NE_Apollyon

Niech kazdy wezmie poison poty tym razem ;)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 14:10 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Apollyon NE dzisiaj:

http://wiki.ffxiclopedia.org/index.php/NE_Apollyon

Niech kazdy wezmie poison poty tym razem ;)


No kurwa nie wierze....
Pierdole nie ide.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 14:17 
Cytuj  
bardzo by mi zależało żeby na limbusie dzisiaj wszyscy stali obok skrzynek Restore na chwilę przed ich otworzeniem i żebyśmy bili na każdym piętrze mobki tak długo żeby móc otworzyć skrzynki z itemkami
skrzynki z czasem dadzą nam tylko po 5 dodatkowych minut także dobrze by było żeby każdy (oprócz Lesia) użył swojego 2h na piętrach na których można sobie je przywrócić

to nie jest zaśmiecanie topica :

Maxii ty nie stałeś żeby uzyskać pomoc, stałeś żeby KTOŚ ZLITOWAŁ się nad Tobą i SPRÓBOWAŁ razem z Tobą zdobyć/zrobić coś czego sam nie byłbyś w stanie, czyli robiłeś dokładnie to czego Rha nie popiera (a co ja robię też co jakiś czas)

"Widzisz ja wychodzę z założenia, że jak coś potrzebuję to pytam lub prosze osoby, które mogą mi pomóc. Nie sprawdzisz- nie będziesz wiedział/miał. Wolę to zamiast emanować aurą zrozpaczenia i bezradności w nadzieji, że ktoś się zlituje. "
Rha nie porównuj siebie (i swoich /tell'i) do kogokolwiek z CCLSa, nie wszyscy którzy mają możliwości mają w głowie tą samą miarę żeby traktować wszystkich jednakowo i odpisywać na /tell niezależnie z jakiego LSa są

albo porównaj swój jakikolwiek /tell do jakiegokolwiek ubera z wrzucaniem potrzebującego pomocy Krzyśka na drzewo :

"Dzięki wielkie za wrzucenie mojego postu z prośbą o pomoc do jakiegoś durnego tematu z kłutnią. Widzę co niektórzy mają w dupie graczy, którzy nie są w grupie. Potrzebuję pomocy z NMkiem, z którym sam niedam rady. Jest on wg Somepage 65+ solo (czy jakoś tak) a ja mam tam agrro że aż miło. Macie tu największych killerów z CC, więc gdzie miałem pisać? Znów zakładać nowy temat? Teraz przynajmniej wiem, że zaśmiecanie forum odnosi większy sukces.

Chciałbym się przejść w sobotę z rana, czyli tak koło 11:00. W tygodniu niebardzo mogę.
"
sądzę że Krzysiek nie będzie pisać głupich i bezsensownych /tell (na kilka dni przed jedyną swoją sznasą bo akurat ma czas wtedy) i błagać o litość ludzi bo daje do zrozumienia na forum czym jest zaiteresowany, jak ktoś będzie czekać jeszcze na /tell w grze i dzięki temu będzie sobie wmawiać że ma czyste sumienie bo mógłby pomóc ale skoro nikt się do niego bezpośrednio nie zwraca to on też nie kiwnie palcem itd. itd. itd.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 14:41 
Cytuj  
Jak sie pojawi tyle co w poniedzialek osub to raczej pujdziemy na ten: NW Apollyon

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 20:10 
Cytuj  
Canto ma okres czy co? Oo


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 22:48 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Canto ma okres czy co? Oo


Myślę, że ma dośc powtarzania w kółko dwóch limbusów.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 23:23 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Vejitta napisał(a):
Canto ma okres czy co? Oo


Myślę, że ma dośc powtarzania w kółko dwóch limbusów.

Kurcze, a my dzisiaj na nowym bylismy... =P

Proponuje robic Apollyon NW co czwartek ;) Sporo monet wypada a poki co to one glownie sa nam potrzebne.

Bobby pobral dzisiaj Boxer's Mantle.

Nastepni w kolejce po af+1 sa:
- Simi
- ???

Nastepni w kolejce po item sa:
- Lesiu
- Naif
- Vejitta


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 23:56 
Cytuj  
Ja to musze przemyslec cala sprawe jak narazie. Bo skoro ktos moze zaciagnac dlug na 50 monet a ja nie moge dostac swoich ktore wypracowalem to "I Dont Understand". Szczegolnie ze wydalem dzis 12M na coiny i nie wiem co ja se mam teraz z nimi zrobic. No nic money time.


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 mar 2006, 00:14 
Cytuj  
hmm, no to nie wiem po co mielismy sie okreslac na poczatku skoro i tak mozna sobie brac coiny kiedy sie chce... robimy te limbusy po to zeby NIE wydawac kasy na coiny, to sie mija z celem.. chyba lesiu brakuje ci cierpliwosci... kazdy czeka na swoja kolejke za obecnosc.. od samego poczatku wydawalo mi sie ze logicznie zabieramy coiny kiedy jest nasza kolej.. nastepna rzecz, ze to troche chamskie, nie fair i egoistyczne zwijac komus z przed nosa coiny na ktore czekal i slusznie na nie zapracowal czestym, badz wrecz ciaglym byciem na limbusach..
bobby byl na kazdym limbusie..
taka jest moja opinia..


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.