mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 146  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 08:31 
Cytuj  
Coldee musisz się przyzwyczaić do takich rzeczy :D
pomimo tego że wszyscy są/będą zgodni z tym że Refresh dla WHMa pilnującego życia pullera to jedna z najważniejszych rzeczy na dynamisie to armia ludzi (szczególnie od nas lub o podobnej mentalności) będzie ZAWSZE w stanie udowodnić że Dynamis można przeżyć a nawet wygrać bez RDMów lub bez BRDów lub bez MNKów lub bez WARów lub SMNrów lub bez SAM lub bez DRG lub bez DRK
mało kto pewnie się zgodzi z tym że najważniejsi na Dynamisie są RDMi (chociaż bez nich też można pobawić się w dynamis) bo mają sporo zadań które przeważnie pośrednio decydują o curowaniu przez WHMów armi ludzi która bez większych/poważniejszych powodów musi być leczona

jeśli Abramelin nie refreshuje to jest tylko jedno wyjście => kick z LSa, dlaczego na Dynamis ma chodzić osoba która zamiast pomóc może powodować zagrożenie życia najważniejszych zawodników czyli magów i pullera ? :D no chyba że ktoś widział że Abramelin Gravituje wszystkie bite mobki które dzięki temu nie rozbiegają się i nie gonią tanka który daje znać tym sposobem magom żeby skupili większą uwagę na nim , ale czym mają leczyć jak nie mają Refresha ?

btw refresh to pikuś i norma która powinna z automatu być wykonywana, Rdmi się oburzą pewnie bo sami by potrzebowali BRDa żeby mieć z czego refreshować innych a BRDów nie ma bo każdy nowy nawet pod uwagę nie bierze tego job'a bo nie wie że to najbardziej oczekiwany job na lvlu 75 w każdym party, a dzieje się to tylko dlatego że ludzie dalej nie rozumieją idei mmorpg i myślą że każdy job da im fun w zabawie solo a BRD się do tego najmniej nadaje, chociaż Comodo pewnie by się z tym nie zgodził, ale Comodo był bardziej solobardem czyli również nie rozumiał idei MMORG typu ffxi :cry:


_________________
Obrazek

***

Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 08:44 
Cytuj  
Co do refresh'a u nas w PT, bo też muszę powiedzieć. W zasadzie wiem kto go ma, a kto go nie ma (chyba, że przysnę...), ale czasami nie jestem w stanie tego zrobić (zwłaszcza jak restuje, czy rzucam inne czary, bo przecież poza refreshem też się coś robi). Wczoraj najwięcej MP zużywał Zet i uznałem go za priorytet, nie rozumiem tylko dlaczego Anc mając 1k+ MP czasami nie wytrzymywała i piła soczki. Później się trochę wkurzyłem i całkowicie mnie wybiło z rytmu. Sądzę, że moje zdanie podziela przynajmniej kilku RDM'ów. Zdajemy sobie sprawę, że ktoś potrzebuje Refresh'a, ale też trzeba sobie uświadomić, że to nie jest zwykłe exp pt.
To tyle ode mnie :)


_________________
...was wearing his fine white coat of mail and his helmet with gold-studded stones; by his side hung Joyeuse, and never was there a sword to match it; its colour changed thirty times a day.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 09:01 
Cytuj  
Abra rzeczywiscie sprzedaje refresha na kartki, ale wlasnie dla tego trafil do party A 1.1 bo tam WHM nie potrzebuje refresha non stop.

PS
SMN w tank PTy to po prostu max! Chcialbym kiedys miec brd, rdm, whm, smn w tank PTy...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 09:25 
Cytuj  
Volirion napisał(a):
Wczoraj najwięcej MP zużywał Zet i uznałem go za priorytet, nie rozumiem tylko dlaczego Anc mając 1k+ MP czasami nie wytrzymywała i piła soczki.


Anc zawsze pije soczki. Nie ma chyba w tym nic zlego?

ksawery napisał(a):
SMN w tank PTy to po prostu max! Chcialbym kiedys miec brd, rdm, whm, smn w tank PTy...


Nie wiem czy BRD + RDM nie powinien byc standardem w tank party. Tam naprawde zuzywa sie tony MP, szczegolnie w walce z MNKami.

BRD, RDM, WHM, SMN, PLD, PLD - takie tank party powinno naprawde pracowac jak czolg.

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 09:34 
Cytuj  
ja dodam od siebie jako rdma...
czasem, jak ma sie 6 osob w pty do refresha (5, jesli nie liczyc drka, ktory dostaje refresh jak ma malo mp, albo jak prosi, czyli nie zawsze) siebie, pld, pld, whma, whma, lub smn i takiego drka, czy brda, na serio trudno sie trzyma cykl, jesli w okol dzieje sie duzo rzeczy..
lataja moby ktore trzeba sleepowac (avatary, linki, pety), ba czasem wrecz za nimi biec i je gonic (sleep2 dlugo sie castuje...), silence'owac, dispelowac, haste'owac ludzi (chociaz z tego rezygnuje, jesli mam duzo do refresha... ew tylko tanka, jesli whm tego nie robi), to na serio jest trudno utrzymac ciagly cykl - czyli komus zlazi, od razu dostaje nowy refresh.
bywa, ze ludzie sie rozbiegaja, moby sie rozbiegaja, zeby dotrzec do kazdego, tez trzeba czasu (glownym sprawca problemow z refreshem jest xav, bo pulluje i trzeba za nim leciec z refreshem - problem out of range:P - i blmi, ktorzy sie czesto rozbiegaja, jak nie maja statuetek do nuke'owania - wtedy jest problem, bo kolejna osoba dostaje spozniony refresh - przypominam dlugi czas castowania refresha, dlugi recast :P).
czasem jest owszem tak, ze sie rdm zapomni i pominie kogos, a czasem pominie kogos, bo uwaza, ze ten ktos ma wystarczajaco duzo mp, albo z niego za duzo nie korzysta. trzeba jakos sobie dawac rade ^^
mam prosbe tu do wszystkich, zeby byli bardziej wyrozumiali ^^
przewaznie kazdy dostanie refresha, ew spoznionego, ale powinien dostac..

dodam, bo op napisal o Anc pijacej soczki ;p
dla mnie osobiscie, jesli whm pije soczki, to oznacza, ze kompletnie jestem do dupy, bo dany whm nie dostaje kompletnie refresh i mu brakuje mp, to sobie uzywa soczka (cold, wez kilka pineapple na sobote XD); dla mnei to jest po prostu well.. takie nieprzyjemne uczucie, bo sie staram a whm uzywajac soczka na polowie mp (w przypadki anc 500+) czy calym mp (1000+) wali mi w twarz ze jestem beznadziejna ^^;;;


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 09:42 
Cytuj  
Nie da się ukryć, że dynamis jest najtrudniejsztym sprawdzianem pracy zespołowej- każdy powinien w 70-80% wykonywać to swoje zadania a spinać się na 100% w momencie kiedy sytuacja robi się naprawde kryzysowa.

Cieszę się, że pracowaliśmy wczoraj w taki zgrany sposób dzięki czemu uniknęliśmy conajmniej jednego totalnego wipeouta- Rira to niecierpliwy puller ale cały czas sie uczy i jesli zauważam co robi źle to natychmiast go "prostuje" Simi może potwierdzić, że wczoraj Rira co chwila właściwie dostawał jakieś sugestie czy instrukcje jak ma pullować.

Co do tank party to bardzo chętnie widziałbym je w takim składzie jaki Xavery zaproponował- myślę, że przy najblizszej okacji będziemy mogli to przetestować. Powoli a skutecznie będziemy doskonalić nasze taktyki. Już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej ^^


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 10:03 
Cytuj  
To jest chore... sa joby ktore maja za duzo do roboty i sa takie ktore nic nie maja do robienia prawie poza wciskaniem /assist Xavery. :D Pograjcie na dynamisie melee to bedziecie blogoslawic gre magiem albo tankiem.

Trzeba naprawde ogromnej sily woli zeby nie przysnac przz 3 godziny wciskania /assist... w zwiazku z tym czasem wale wsy w 2HR THF czy PLD, :D srednio sie skupiam na logu, bo malo tam dla mnie informacji jest na dynamisie...

Kocham grac monkiem, ale na dynamis chyba musze sobie zrobic jakis inny job, bo w zwiazku z reliciemi troche tych dynamisow mnie jeszcze czeka (inaczej zbankrutuje wydajac kase na redbulle :D ).

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 10:12 
Cytuj  
Z drugiej strony Opi, ja mam za soba okolo setki dynamisow i na 90% z nich bylem pullerem/tankiem... nie mam czasu na nic. Teraz jeszcze musze dodatkowo prostowac zachowania niektorych osob. Wszystko ma swoje dobre i zle strony :)

Rha, gdybym mial BRDow w nadmiarze to nawet nie zastanawial bym sie nad tym czy powinni oni obok whma, rdma i smn znalesc sie w tank PTy. Ale wczoraj na przyklad wolalem dac BRD i RDM do tank PTy w A 3 bo ekipa tam slabsza i potrzebowala lepszego supportu.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 12:19 
Cytuj  
spoko...bo znów robi się długa dyskusja ......

mogę nosić soczki ze sobą ( nie kosztem wypróżnienia całęj postaci tylko na soczki ) ..... względnie mogę ....restować ...ale po mnie do puller party wskoczy jakiś inny whm ....chciałem wam uzmysłowić ,że to nie jest normalne ...... żebym za każdym razem musiał się prosić o refresh jeśli do refreshowania >>> z magów jestem tylko ja . Staram się nie dopuścić do jakiejkolwiek śmierci ( co czasem jest trudne ) , czasem buffuje pullera podczas biegu , potem muszę buffnąć resztę party ....jeśli jestem w zasięgu Rha czy Zjawci , to hasteuje , rzucam bary na nich > osobno na Rira ..... to jest podwójne zużycie mp , ale przyzwyczaiłem się do tego

Podoba mi się ta rola na dynamisie SPAĆ SIĘ WCALE NIE CHCE :) i jakoś tak ...dynamiczniej :)

Szkoda ,że po dynamis - windurst będę musiał zrobić przerwę :)


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 12:32 
Cytuj  
nie przejmuj się Coldee naszymi dyskusjami bo jak do tej pory prawie nic z nich nie wynikało i nic nie wyniknie, ludzie/polacy boją się jakichkolwiek ZMIAN bo taką mają naturę, boją się podejmować decyzje bo nie potrafią nawet sami siebie rozliczyć z nich w razie czego
nie kupuj soczków bo nikt nie odda Tobie gili, te parę soczków na 3h grania zużyjesz w ciągu pół godziny
chyba że się umówimy że sponsor bierze 100 monet , resztę sprzedaje i kupuje każdemu graczowi za te pieniądzę drinki, food, RR itemki, bo niby dlaczego jedna osoba miałaby teoretycznie zarobić na czysto 2+mln a 30-50 osób realnie tracić na reraisery różne po 30-50k, oczywiście nikt się nie bawi w rr bo to za drogi interes, zawsze łatwiej napisać że się nie ma gili


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 12:34 
Cytuj  
HMMMMMMMMMM...................... :D :D :D :D :D


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 12:36 
Cytuj  
Dobra - zmienmy temat!

8 marca byla rocznica pierwszego runu DP! Istniejemy rok i jeden miesiac. Tyle zajelo mi zebranie ok 2000 monet, czyli nastepny stage zajmie mi tylko 3 lata! :D Za 3 lata bede mogl uzywac final heaven na Dynamis! :D

Historyczny pierwszy wipe:

Obrazek

Ciekawych ludzi mielismy w skladzie: Yava, Rangar, Skylines, Twick, Mathayus. :D


Ostatnio edytowano 5 kwi 2006, 12:38 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 12:38 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Historyczny pierwszy wipe


wczoraj nie było podobnie ? :wink:

czy dzięki final heaven będziesz mógł zadawać 5000 dmg który dobije każdego mobka na Dynamisie?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 14:41 
Cytuj  
male refleksje z mojej strony :D

Kalcia i Voli - jestescie najlepszymi RDMami na DP - ott :D

nie wspominam oczywiscie Stoka i Goka - bo wiadomo z weteranami sie nie rywalizuje ani sie nie porownuje :D


pije soczki z regoly gdy widze, ze w tym momencie moj RDM zapodal refresh innemu graczowi, tzn. w 10-12 sec oczekiwania moge sobie pomoc

Kalcia, Voli, ja sama gram RDM z przyjemnoscia z reszta
moge wam powiedziec, ze refreshowanie rowniez uznaje za ambicje jobowe - ale sa sytuacje, gdy moge sobie na Dynamisie i wam pomoc

akurat Voli podtwierdzi, ze pisalam mu, ze "teraz nie dawaj mi refresh, napisze kiedy" - z czego to wynika?

po -1. zaczelam popijac Melon Juice (expuja z japonczykami milam okazje poznac starego znajomego metody - pil Melon Juice, gdy trzeba bylo szybko pomoc w sytuacji, ja mu dawalam refresh jak soczek skaczyl dzialanie; w dyskusji z Zetem i obserwujac Bluenowa w ich CoPie - tez zauwazylam, ze Melon Juice jest najlepszy od napojow, w statsach tez, jak sie sprawdzi)

po-2. moj RDM w czasie, jak ja pomagam nam soczkiem moze zaoszczedzic MP

po-3. prosze o refresh na stale, bo jak zaobserwujecie:
Xava lecza wszyscy, ale nieraz dostanie X3 cure III, jak ma 50-70% HP i dopiero ja mu jestem potrzebna, jak ma 20% HP a to i mniej - bo:
w tym momencie inni WHMi musza zajac sie swoim party, a Xav zdany jest na mnie i na naszego RDMa i siebie (niestety dosc czesto i tak nam zginie :( ) w tym momencie zapodaje Cure4 cure 3 cure 5 i moi drodzy nie zawsze mam na cure 2 po takie akcji.

co do gry RDMa w Tank-party na Dynamisie, to musze powiedziec, ze jest to wyjatkowo inna gra niz w zwyklym exp partry:

jesli takowy RDM ma do zrefreszowania 5 osob (jak miala Kalcia) - to:
niestety musi sobie odpuscic inne dzialania jobowe, np. ON nie ma czasu na rzucanie Dia, Paralyze, czasem musi zapodac Gravity i Dispel ale - nie moze pozwolic sobie zapodac Sleep - bo nie ma prawa zginac - pozostawiajac Tank-party bez refresha-haste-suppotu heallera, a niestety po Sleep moze czesto zginac.
dla tego ta opcje powinienen wykonywac inny RDM w alliance (pewnie bedzie burza krzykow :P ale ja mam takie a nie inne zdanie :wink: )

osobiscie uznaje, ze Tank-party powinni miec RDM i BRD, a alliance xava - powinno miec takigo Abramelina x2 - co nic nie wie o refreshowaniu, a zajmie sie Sleepami, i innymi debuffami i deslepgami na mobach, tak samo moze byc pomocny BRD w naszym alliance


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 6 kwi 2006, 14:06 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 13:06 
Cytuj  
Dynamis chyba nam sie pokrywa ze spotkaniem LSa. Gal, Rha co z tym robimy?

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 15:06 
Cytuj  
Mnie sie cały czas wydaje, że spotkanie LS jest w naszych bardzo wczesnych godzinach rannych- 7 rano albo coś takiego


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 15:07 
Cytuj  
To jest 7ma rano Op^^;


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 15:08 
Cytuj  
Wlasnie zauwazylem. :har: Juz chcialem napisac NVM w moim poscie.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:34 
Cytuj  
Volirion napisał(a):
Co do refresh'a u nas w PT, bo też muszę powiedzieć. W zasadzie wiem kto go ma, a kto go nie ma (chyba, że przysnę...), ale czasami nie jestem w stanie tego zrobić (zwłaszcza jak restuje, czy rzucam inne czary, bo przecież poza refreshem też się coś robi). Wczoraj najwięcej MP zużywał Zet i uznałem go za priorytet, nie rozumiem tylko dlaczego Anc mając 1k+ MP czasami nie wytrzymywała i piła soczki. Później się trochę wkurzyłem i całkowicie mnie wybiło z rytmu. Sądzę, że moje zdanie podziela przynajmniej kilku RDM'ów. Zdajemy sobie sprawę, że ktoś potrzebuje Refresh'a, ale też trzeba sobie uświadomić, że to nie jest zwykłe exp pt.
To tyle ode mnie :)


Voli: ja dając bufy zurzywam znacznie mniej MP niz jak robie DMG, natomiast staram sie cyzelowac bufy co do sekundy, albo czekam z odpalonym summonem, az Xav przybiegnie z jakims mobkiem, żeby objąć wszystkich AOE summona. Z refreszem to jest tak, że trzeba ufać RDMowi, że robi co uważa za najlepsze. Czasami mam duzo MP i dobrze jak mnie RDM ominie w 1 czy 2 kolejkach refresza, bo bedzie ial MP i czas na inne pewnie ważniejsze zadania. A czasami jest inaczej... ot nasz caly Final :D


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:39 
Cytuj  
kalcia napisał(a):
czasem jest owszem tak, ze sie rdm zapomni i pominie kogos, a czasem pominie kogos, bo uwaza, ze ten ktos ma wystarczajaco duzo mp, albo z niego za duzo nie korzysta. trzeba jakos sobie dawac rade ^^
mam prosbe tu do wszystkich, zeby byli bardziej wyrozumiali ^^


Właśnie!!!
Oczywiście dotyczy to dobrych RDMów, bo jak któryś nie nie robi to się krew burzy - no ale nie dotyczy to tylko rdmów ale każdego joba :P


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 146  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.