mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 18:00 
Cytuj  
Heh !

Huck nie ma to jak dobic gwozdzia do trumny (lsmesg), dzieki dzieciaku ! Jestes zadowolony ?
Tym samym potwierdziliscie moje zwolnienie ze "sluzby" limbusowej.
Dziekuje i powodzenia.


btw. Huck, dziekuje za mile przepedzenie mnie z LSa, bardzo ladnie zrobiles, rowniez za to specjalnie Ci dziekuje. Jak to w lekturze Medaliony napisano: "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

/goodbye


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**
Avatar użytkownika

Posty: 312
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 21:37 
Cytuj  
Jiz ludzie ale problem macie rotfl!Kazdemu sie zdazy popelnic jakis blad!No big deal!Ale w sumie to nie moj static wiec sie odlacze od tego watku!

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 22:32 
Cytuj  
dzisiejszy run byl expresowy :)

w czwartek Omega?


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2006, 23:18 
Cytuj  
Tak, badzcie pls wszyscy. Musimy wygrac!!!

Czwartek (Thursday) 13.04 - Apollyon Central - Omega

Poniedzialek (Monday) 17.04 - Apollyon SW

Czwartek (Thursday) 20.04 - Temenos Center - Ultima

Poniedzialek (Monday) 24.04 - Apollyon NW

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 07:53 
Cytuj  
OOo - Opi wziął Charger Mantle!

I jak? :) Testowałeś parserem criticale lub inne rzeczy?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 08:22 
Cytuj  
W party nie wyczulem zadnego hiddena, krytykow mialem sporo, ale nie wiem czy to dzieki mantle.

Dzis jeszcze potestuje jako tank z Anc.

Wazne sie forager juz sprzedal i mam kase.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 15:18 
Cytuj  
Proponuje ustalić skład i strategię na Omegę na czwartek:

Skład:

    TANK PARTY:
  1. Rhaegal - NIN/WAR
  2. Zjawcia - NIN/WAR
  3. Xavery - PLD/WAR
  4. Zetoriush - SMN/WHM
  5. Gokulo - RDM/WHM
  6. Ancover - WHM/SMN

    SUPPORT PARTY:
  7. Hucksterthief - THF/NIN
  8. Bodziu - BLM/WHM
  9. Fozhar - BLM/WHM
  10. Stokrotka - RDM/BLM
  11. Revan - BST/WHM

    MELEE PARTY:
  12. Opiekun - MNK
  13. Galenros - DRK
  14. Pitia - WHM
  15. Valyana - BRD
  16. Oraichu - SAM


(przeklejka z pierwszego posta)

Proto-Omega

Czas: 30 minut
Brak extensions, brak HP/MP

Omega ma ~26000 HP. Nie można na niej używać pomp (CCB Polymer Pump). Gravity ani Bind pratycznie nie działają. Stun wchodzi dobrze.

Używa następujących WSów (na czerwono - nowe WSy (inne niż podczas CoP6-4):
Hyper Pulse - kierunkowy AoE, 200-300 dmgu, bind, 1-2 cienie

Rear Laser - kierunkowe AoE petrify, przechodzi przez cienie. Tylko jak ktoś stojący z tyłu weźmie aggro.

Ion Efflux - kierunkowy AoE paralyze, przechodzi przez cienie

Stun Cannon - kierunkowy AoE, 200-400 dmgu, paralyze

Target Analysis - ściąga statsy, podobne do Absorb spelli, da się blokować cieniami

Collosal Blow - pojedynczy target, potężny dmg, hate reset, można to stunować!

Laser Shower - 600-700 dmg, kierunkowy, przechodzi przez cienie

Floodlight - AoE flash + silence, 200-300 dmg, przechodzi przez cienie, dmg zależy od bliskości do moba

Guided Missile - AoE, 200-300 dmgu, bind, 1-2 cienie

Guided Missile II - AoEkierunkowy AoE, 200-300 dmgu, bind

Podczas walki Omega będzie zmieniać stany:
Siedzi (4 nogi) -> Stoi (2 nogi) -> Siedzi (4 nogi) -> Stoi FINAL (2 nogi). Zmiana stanu następuje po zbiciu odpowiedniej ilości HP.

Siedzi (4 nogi)
Melee: X
Magia: O
Tankuje Rhaegal, kitując, BLMi i ci co mogą - njukują. (ale bez przesady)

Stoi (2 nogi)
Melee: O
Magia: X
Tankuje Xavery, magowie restują, albo healują

Stoi FINAL (2 nogi)
Melee: O
Magia: 50% dmg
Tankuje Xavery, magowie njukują jak mogą + leczą

WAŻNE!
Podczas każdej zmiany na pozycję stojącą popuje Gun Pod (~2000 HP). Musi być Blink tankowany (mocny dmg), 2x Spirits Within 300% go wykańczają. Jak popnie jeden blink tank powinien go tankować, a magowie znjukować.

Do "obsługi" Gunpoda konieczne jest wydzielenie osób za niego odpowiedzialnych. Tankować go mogę ja (już raz tankowałem) - ale potrzebuje dwóch magów którzy szybko go wykończą (2x tier IV spelle zwykle go niszczą).

Podczas naszej ostatniej walki był niezły chaos - Omega wykończyła nas przy 10%, ale dużo osób wykosiły Gunpody!!! Wtedy Omega dużo używała "Laser Shower" - Valyana zasugerował, że może ten special działa jak Breath smoka - można potestować stojąc na "łapach" Omegi.

Komentarze? zmiany w składach? Propozycje? Mamy jeszcze 2 spoty wolne - może ktoś z "beta" pomoże? Może WHM?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:07 
Cytuj  
Moje propozycje:
- ostry stun Colossal Blow :)
- Oraichu jako Nin

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:08 
Cytuj  
Zmiany w składach:

TANK PARTY:

Rhaegal - NIN/WAR
Zjawcia - NIN/WAR
Xavery - PLD/WAR bez zmian
Zetoriush - SMN/WHM
Gokulo - RDM/WHM
Ancover - WHM/SMN

SUPPORT PARTY:

Bodziu - BLM/WHM
Fozhar - BLM/WHM
Stokrotka - RDM/BLM
Revan - BLM/WHM Revan jako BLM a nie BST
Valyana- BRD/WHM Na miejsce Hucka

MELEE PARTY:

Opiekun - MNK/...
Galenros - DRK/Thf
Pitia - WHM/Blm
Hucksterthief - THF/Nin Zamiana z Support na Melee
Oraichu - SAM

Zamieniłem Hucka z Valyaną i zmieniłem Revan z BSTa na BLMa, którego leveluje obecnie i niedługo będzie mieć na 75.
Dlaczego tak a nie inaczej? Po pierwsze Pitia nigdy na brak MP nie cierpiał, dlatego nie jest mu niezbędny Refresh. Po drugie, Bard bardziej sie przyda trójce BLMów niż jednemu WHM.

Zastanawiam się nad włożeniem do Support party Gala aby tez z Refresha mógł skorzystać ale nie wiem czy to dobre wyjście, wolę aby Gal sam sie wypowiedział.

Wiem, że Melee może troche kuleć jeśli Revan przyjdzie BLM zamiast BST, ALE zauważcie, że w naszej pierwszej próbie nie mieliśmy problemu z żadną formą poza ostatnią- zresztą Oraichu Samurajem może klepać specjale jak szalony jeśli sie na to nastawi. Trzeci BLM daje nam tego jednego extra jak Gunpod sie pojawi, dodatkowy STUN co jest ogromnie przydatne no i nawet na weaknessie BLM potrafi zrobić potworny damage.

Jeśli nikt więcej się nie zjawi to uważam, że Valyana może skakać między Melee a Support i dawać odpowiednie songi- to by rozwiązało problem minuetów dla melee, mage ballad dla Pitii jak i Mage Ballad dla całego Support.

-Opiekun- Sole Sushi tym razem a nie mithkaboby, bardzo proszę.
-Obowiązkowo każdy ma mieć stack Hi-Potionów w pastylkach albo przynajmniej niech sie dwie osoby złożą na jeden stack. Magowie soczki i jakieś rezerwowe buteleczki z maną- sami wiecie najlepiej co kupić.
-Reraise itemy to powoli standard dlatego o tym chyba nie muszę przypominać.


Zastanawiam się też Op czy nie było by dobrze abyś wziął na suba SAM- dodatkowe TP w Fazie keidy jest wrażliwy na Melee mogło by zaoszczędzić nam trochę czasu. Może nie robiłbyś jakiegoś kolosalnego DMG co chwila, ALE była by szansa na robienie większej ilości Skillchainów z Galem i Oraichu naprzemiennie. Napisz co o tym myślisz i czy to co piszę ma sens :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:14 
Cytuj  
bleh jakbym sie nie wyglupil dzis rano to bym wam poszedl gun pody potankowac w czwartek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:25 
Cytuj  
Rha - ja RACZEJ wolałbym mniej melee'owania, a więcej spelli. Speciale Omegi przy dużej ilości melee mogą nas wykończyć...

Kto ma tankować gunpody w Twojej wersji?

Reszta zmian i uwag - jak najbardziej OK! Soczki i potiony ftw!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:32 
Cytuj  
Drobny szczegół co do Hi-Potion Dropsów. Coldee wziął sobie (za moją namową) je na Pijawki i juz po pierwszym miał status Medicines. Trzymał jakieś 10 - 12 minut. Chyba, że one są na trochę wyższe levele.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:50 
Cytuj  
Cenna uwaga Krzysiek, wielkie dzięki.

Huck nie mamy dużo Melee- jak odpadnie Revan a przy tym zapewne Courier Carrie albo Panzer Galahad to sa 2 "osoby" mniej do nabijania TP. Cała reszta ma Subtle Blow na poziomie CONAJMNIEJ 5 (Rajas) a Op czy Ty duzo więcej. Gal, Op i Orai spokojnie sobie dadzą radę skillchainując- zresztą to tylko jedna faza- osobiście wole poświęcić trochę melee na rzecz większej szansy wykończenie Omegi nukami na samym końcu jak (jeśli) sytuacja wymknie sie spod kontroli jak ostatnio.

Zresztą ostatnio spieprzyło się z kilku powodów:
- paskudne lagi u mnie- jak Gunpod się pojawiał i go vokowałem to zanim Voke sie odpalił to jakis BLM miał problemy.
-brak Xava - tego chyba nie muszę komentować ale Extra tank, który potrafi sporo wytrzymać to zdecydowany plus.
-brak doświadczenia u kilku osób.

Teraz jesteśmy bogatsi o doświadczenia, mamy Xava, póki co moje łącze zachowuje sie normalnie. Do tego mamy jednego więcej BLMa.

Co do specjali Omegi to JEDYNY niebezpieczny (niestunowalny) to Laser, który Omega spamuje jak ma krytyczne HP. Reszte da się przeżyć/stunować.

Gunpody może tankować ktokolwiek kto będzie miał wolnego Voka, Flasha czy COKOLWIEK co zrani Gunpoda/odwroci jego uwagę od BLMów aż do pierwszej salwy bo nie oszukujmy się- jak nie zabiją go po pierwszej salwie to tank chocby się porobił to nie odzyska hate (to nie dynamis gdzie mogę ubrać 42 enmity i miec hate po thunder 4).


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:52 
Cytuj  
Stok chyba powinienen isc z subem/DRK?


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 16:55 
Cytuj  
Tez myslalem o subie SAMa!

Ostatnio glownie jem suszi.

Tez chcialbym byc z Val w party ze wzgledu na songi do Chi.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2006, 17:34 
Cytuj  
ja moge tankowac gunpody

hi-poty w pastylkach daja 15 minutowy status 'medicant" wiec lepiej normalne hi-poty w butelkach


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2006, 09:15 
Cytuj  
Siedzi (4 nogi)
Melee: X
Magia: O
Dam jakieś Phalanxga i Stonskinga, a potem to jak bedzie luz z leczeniem to Diabolosem pomagam magom njukowac (neither blast jest magiczny).

Stoi (2 nogi)
Melee: O
Magia: X
Tankuje Xavery, magowie restują, albo healują
Oczywiscie Phalanxga, zeby xava i whmow odciazyc a w miedzyczasie jak nie bedzie problemów z leczeniem to pomoge melee bloodpactami z 70 lewelu (one są melee)

Stoi FINAL (2 nogi)
Melee: O
Magia: 50% dmg
Tankuje Xavery, magowie njukują jak mogą + leczą
Oczywiscie Phalanxga, zeby xava i whmow odciazyc a w miedzyczasie jak nie bedzie problemów z leczeniem to spamuje BP lev 70. Jak BP beda zadawaly okolo 1000 za strzal to nie bede robil 2h bo przy 50% resist na magie moze byc kicha, ale jak bedzie mniej albo bede mial malo MP to pod koniec 3 x 2h (tez oparte na magii)

Z MP u WHMow nie powinno byc problemow bo jak xav bedzie tankowal to z nowym kolczykiem bedzie mial gozylion MP - byleby tylko nie zginal... ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2006, 10:01 
Cytuj  
Elfka napisał(a):
Stok chyba powinienen isc z subem/DRK?


Nie będe miał kontroli na stun order, ale moge zaaplikować chainspell stun i bez wzgledu czy jest wrazliwa czy nie to jednak 30 sec kiedy mozecie walic po oproach powinno dac troche radosci w nudnym zyciu DD
:lol:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2006, 10:20 
Cytuj  
Chyba zbyt duza wiare pokladacie we mnie, z tego co mowia mi PLDni, ktorzy walczyli z Omega to Pld ssie na maxa w tej walce :/


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2006, 10:35 
Cytuj  
Xav - spokojnie !!! Ty jestes wyjatkowy PLD LOL ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.