mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 07:14 
Cytuj  
Xav i Gal - gratulacje! (mój lot niestety był za niski).

Wielkie dzięki za pomoc Maxiiemu i Simiurgowi - bez Was byśmy nie dali rady :)

Cena 15 coinów za item jest rozsądna.

Może w poniedziałek zrobimy drugi Temenos Central?

http://wiki.ffxiclopedia.org/index.php/ ... _1st_Floor


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 07:30 
Cytuj  
Temeneos Central w poniedziałek okej!

15 coinów za item z Ultimy/Omegi OK

Zbieram na itemy z Ultimy/Omegi, ewentualnie na wydatki za kase. Jak stwarzam jakiś dysbalans w fundzie, bo wydaje się przez to, że jest dużo monet w kasie to mogę wziąć z funda jakies 20 coinów - bede je trzymał w mogu.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 07:32 
Cytuj  
Aha - i jak foz mowi, żeby mu powiedziec zeby nie nukowal detectora nastepny raz, co jest kluczowe dla wygrania walki to az mnie ponosi!

Niech łazi, aż spłaci dług, do tego czasu mogę mu sponsorować RR2 hairpiny, a potem niech sie deklaruje czy chce grac na serio czy liczować...


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 09:39 
Cytuj  
Ja jeszcze wprowadziłbym rzecz następującą:
- każda z osób która dostaje item z Omegi i Ultimy ma odejmowane 15 coinów ze swojego konta. coiny te przechodzą na uczestników runu, ale
- każda z osób która LOTUJE na itemy i nie dostaje itema - nie dostaje także coinów z "podziału" i nie dostaje coinów z runu
- dzięki temu za run Omegowy/Ultimowy maxymalnie będzie można "zdobyć" ok 50 coinów (3 dropy -> 45 coinów + 5-6 coinów ze skrzynki)

Co sądzicie?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 11:14 
Cytuj  
Uwazam, ze odejmowanie 15 monet za item i rowny podzial monet jest ok. To daje od 35 do 50 monet za run, czyli podobnie jak na innych limbusach.

Uczciwe zasady.

Wogole wolalbym zebyscie wykluczyli lotowanie i dogadali sie kto co ma dostac w jakies kolejnosci. Zreszta od tego jest tabelka wymyslona przez Zeta. Oczywiscie przy zasadzie, ze item dostaje w pierwszej kolejnosci ten co zdobywal chipy na dana walke.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 11:34 
Cytuj  
ja, Gal i Huck sie jak na razie dogadujemy bez zgrzytow wiec nie ruszac.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 11:35 
Cytuj  
Jak na razie Opi przy Omedze nie było żadnej dramy - dogadamy się między sobą. Nie wiem jak będzie przy Ultimie - ale najpierw trzeba ją ubić :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2006, 15:45 
Cytuj  
Zrobiłem update arkusza, nowe ficzersy, poszerzona tabelka itp ale teraz nie mam czasu aby go wrzucić, więc nie męczcie sie przypadkiem :D
Wrzuce prawdopodobnie dziś w nocy albo jutro z rana z opisem co i jak.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 12:23 
Cytuj  
{All right} Update arkusza zrobiony i można go pobrać: http://gnu.univ.gda.pl/~darth/limbuscc48.xls

Co nowego:
1. Więcej miejsca na wpisywanie limbusów (już się skończyło)
2. Nowy sposób kontrolowania kto ma czipy (sposób prezentacji wymyślony by Huckster)
3. Możliwość rozliczania runów Ultima / Omega
4. Ultima & Omega items

Ad 1.
No comments

Ad 2.
Użycie: Jak ktoś zdobędzie danego czipa to wpisujemy x kolorek tła doda się sam.
W przypadku Omegi na dole mamy zliczenie ile mamy czipów i u kogo, tak więc widać od razu, kto ile ma i kto ma lotować aby skompletować całość.
W przypadku Ultimy kolejność lotowania czipów ma znaczenie tylko przy Centralach więc do podsumowania zliczane są tylko Centrale - dodatkowo są zaznaczanie na kolor pomarańczowy.

Ad 3.
Ponieważ ustaliliśmy, że osoby, które otrzymają item z Ultimy / Omegi mają zapłacić 15 coinów i nie partycypować w podziale monet oraz osoby które chciały itemy a nie dostały ich z uwagi na przegranie lota nie płacą 15 coinów ale nie partycypują w otrzymaniu coinów z runu to wymyśliliśmy z Huckiem następujące procedurę wpisywania do tabelki:
1. W withdrawal osobom, które otrzymały Item odejmujemy po 15 punktów czyli wpisujemy np. 15 Omega legs.
2. W currency w miejscu gdzie się wpisuje liczbe coinów z runu wpisujemy =liczba_coinów_z_runu + liczba punktów zapłaconych za itemy z omegi / ultimy. Czyli z ostatniego runu wygląda tak: =6+30 (15 gal + 15 xav)
3. W currency w miejscu Gal, Xav, Huck NIE WPISUJEMY "y" gdyż nie partycypują oni w podziale coinów, natomiast wpisukjemy w komentarzu (-15 coinów legs, -0 coinów przegrał lot).
*W ten sposób w prosty sposób możemy nie zmieniając całego arkusza wstecz zapisywać Ultime/Omega runsy.
UWAGA! Uzupełniłem arkusz zgodnie z tymi zasadami za ostatni wypad. Ponieważ prawo nie działa wstecz to nie zmieniałem wyników poprzednich bosów.

Ad 4.
Jak ktoś otrzyma Item z Ultimy / Omegi to zaznaczamy literką x odpowiednie miejsce w arkuszu Ultima&Omega items - pomoze nam to łatwo obserwować i kontrolować itemy.

Kwestie do dyskusji:
* Kolejność itemów z Ultimy / Omegi - moja propozycja jest taka
1. potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 5 > 4), może nosić, ma coiny
2. potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 5 > 4), może nosić, nie ma coinów
3. potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 5 > 4), będzie mógł nosić za 5 leweli, ma coiny
4. potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 5 > 4), będzie mógł nosić za 5 leweli, nie ma coinów
5. średnio potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 3 > 2), może nosić, ma coiny
6. słabo potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 1 > 0), będzie mógł nosić za 5 leweli, nie ma coinów
7. słabo średnio potrzebuje (zgodnie z tabelką, priorytet 1 > 0), może nosić, ma coiny

Chodzi o to aby osoby lewelujące właśnie joby nie straciły super, uber itemów na rzecz tych dla których są one przeciętne albo słabe i mogły je otrzymać tuż przed osoiągnięciem wymaganego lewelu.

Moim zdaniem nalezy dodać do tabelki ludzi z poza CC, bo to troche nie tak jest. Trzeba im albo samemu dorac priorytety, albo jak przesadzą to zaytać dlaczego tak dali i dostosowac do ocen innych. Kwestia jest taka czy uwzględniamy przy lotowaniu również ilość limbusów w których sie było jako zaangarzowanie.

No... zarzuciłem kilka tematów wiec wypowiadać się... :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 12:34 
Cytuj  
Podczas robienia updatu tabelki poanalizowałem sobie conieco i chcialbym obalic pewnien mit...

Zet The Mythbuster...

MIT: "Z Apollyonów wypada więcej monet niż z Temenosów"


Liczba coinów zebranych na Apollyonach (bez Centrala): 1175
Liczba Apollyonowych runów (bez Centrala): 28
WYNIK: 41,96 monety / Apollyon

Liczba coinów zebranych na Temenosach (bez Centra): 741
Liczba Apollyonowych runów (bez Centra): 17
WYNIK: 43,59 monety / Temenos

BUSTED!!!


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 12:38 
Cytuj  
Maly offtopic: z ciekawosci porownalem sobie obydwie grupy. Porownanie obejmuje 27 runow (bo tyle zrobila jak dotad Beta).
Pierwsza kolumna to Beta, druga to Alfa.


Obtained coins: 857 1 148
No. Runs: 27 27
Avg. coins drop / run: 31,74 42,52
Avg. coins drop / run / member: 3,01 3,84
Avg. attendance: 10,56 11,07

Raczej kiepsko nam idzie ^^;


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 12:47 
Cytuj  
Wpisz proszę, że interesują mnie części z Omegi.
Priorytetami od najpotrzebniejszej do najmniej potrzebnej:
-Body
-Legs
-Hands
-Feet
-Head


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 13:03 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Wpisz proszę, że interesują mnie części z Omegi.
Priorytetami od najpotrzebniejszej do najmniej potrzebnej:
-Body
-Legs
-Hands
-Feet
-Head


Nie wiem co dla Ciebie jest na 5 a co na 1. Ma to być tak?
-Body 5
-Legs 4
-Hands 3
-Feet 2
-Head 1

???

Musisz sam określić czy to odpowiada naszemu systemowi ocenania przydatności, czyli:
0 - I don't need it at all / I cannot wear it
1 - Not usefull for my job
2 - Average usefullness
3 - It's very usefull item in some circumstances
4 - It's very usefull item in most times
5 - This is the best item for my job


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 13:14 
Cytuj  
Zecik - mozesz uzupelnic:
withdraw#4 - ninja Head
withdraw#5 - ninja Feet


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 13:46 
Cytuj  
Zmiany ok - jak zwykle. Zet moglbys sprzedawac ten arkusz. :D

Ludzia spoza CC maja takie joby, ze ich itemy a Omegi/Ultimy raczej nie interesuja, poza Fozharem, ale on dla odmiany ma teraz duzy minus (w tabeli i nie tylko :D ).

Ja bym jednak dzielil monety z Omegi/Ultimy miedzy wszystkich, bo powstaje zaklamanie w statystykach. Teraz wyglada jakbysmy rozwalili Omege w 12 osob. Jak chcecie byc dodatkowo "ukarani" za itemy czy samo lotowanie to mozna zrobic withdraw -16/-17 w wypadku otrzymania itemu i -1/-2 za lotowanie.

Zet --> jak chcesz sie pobawic to mozna by zrobic 3 kategorie priority do itemow:

A. zdobycie chipow

B. moznosc noszenia

C. przydatnosc wg. subiektywnej oceny zainteresowanego

i na tej podstawie ustalac kto dostaje dany item.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 16:02 
Cytuj  
Zet- dokładnie tak jak napisałeś ^^


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 17:02 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
Zecik - mozesz uzupelnic:
withdraw#4 - ninja Head
withdraw#5 - ninja Feet


zrobione


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 17:02 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Zet- dokładnie tak jak napisałeś ^^


zrobione


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 17:12 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Zmiany ok - jak zwykle. Zet moglbys sprzedawac ten arkusz. :D


Dzieki :roll:

mrynar napisał(a):
Ludzia spoza CC maja takie joby, ze ich itemy a Omegi/Ultimy raczej nie interesuja, poza Fozharem, ale on dla odmiany ma teraz duzy minus (w tabeli i nie tylko :D ).


Dokladnie, natomiast myślę, że on i inni spoza CC lepiej by się poczuli gdyby zostali uwzględnieni w tabeli, nawet jeżeli miałyby to być same "0".

mrynar napisał(a):
Ja bym jednak dzielil monety z Omegi/Ultimy miedzy wszystkich, bo powstaje zaklamanie w statystykach. Teraz wyglada jakbysmy rozwalili Omege w 12 osob. Jak chcecie byc dodatkowo "ukarani" za itemy czy samo lotowanie to mozna zrobic withdraw -16/-17 w wypadku otrzymania itemu i -1/-2 za lotowanie.


Rzeczywiście można tak zrobić że ta osoba, która otrzyma item daje 18 coinów a ta, która przegrala lota 3 coiny i biorą one udział w rozdziale coinów - wychodzi mniej więcej na to samo.

Proszę o odpowiedź kolektyw!!! Zadecydujmy w miare szybko, żebyśmy w poniedziałek mieli uzupełnione na glanc :D


mrynar napisał(a):
Zet --> jak chcesz sie pobawic to mozna by zrobic 3 kategorie priority do itemow:

A. zdobycie chipow
B. moznosc noszenia
C. przydatnosc wg. subiektywnej oceny zainteresowanego

i na tej podstawie ustalac kto dostaje dany item.


Pomyślę nad tym, na razie nie wiem jak to wykonać, na szybko dodam kolumnę na ilu wypadach kto był.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 maja 2006, 17:22 
Cytuj  
po co 15 albo 18 coinow, niech kazdy placi coinami przed runem za to co chce lotowac ... bedzie moze i po 50 coinow od lba do podzialu


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2581 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.