mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 10:21 
Cytuj  
... jest totalnie do dupy.

To sie tylko nadaje do brania paru stackow trawy jak sie gdzies jedzie i liczenie na fuksa.

Zarobienie 100k+ graniczy teraz z cudem.

Skutecznie pozbyli sie boterow, ale przy okazji wykosili tez normalnych graczy, ktorzy na tym zarabiali od czasu do czasu.

Mi sie juz nie chce kopac. Wole zamiast tego rozwalac kolczyki. Porownywalna kasa, ale za to pewna. Zdarza sie na wyjezdzie z wykorzystaniem limitu tych 15-20 stackow zarabiam 20-30k...

Baj, baj relic...

Moze nowe kury nieznacznie poprawia sytuacje, ale jakiejs rewolucji sie nie spodziewam.

Musialem sie wyzalic. :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 10:28 
Cytuj  
Zrobili legit graczy którzy pół roku gry poświęcili na kopanie na kurze w chuja ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 11:03 
Cytuj  
MAcie chociarz sensowny lvl. nowi sie musze


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

***

Posty: 540
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 11:30 
Cytuj  
Wydaje mi sie ze te nowe kury moga cos zmienic, wkoncu pisali ze wyhodowane kury moga miec jakas umiejetnosc pozwalajaca kopac jakies nowe itemy. Takze w nowych itemach widzialem ze sa jakies nowe Azouph i Sharug greensy, moze to sa jakies nowe greensy do kopania.


_________________
Draconi Hume BRD75 COR75 MNK55 BLM42 WHM37 WAR25 THF15 BST15 NIN20 RNG45
77 Merit Points
Boneworking 100+2, Leather 60,Cloth 50, Goldsmithing 18, Alchemy 60

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 11:37 
Cytuj  
Raczej do chodowli.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

***

Posty: 540
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 11:40 
Cytuj  
Mozliwe, ale opis maja praktycznie taki samy jak Gysahl greensy. Albo moze te nowe greensy beda potrzebne do tych nowych umiejetnosci.


_________________
Draconi Hume BRD75 COR75 MNK55 BLM42 WHM37 WAR25 THF15 BST15 NIN20 RNG45
77 Merit Points
Boneworking 100+2, Leather 60,Cloth 50, Goldsmithing 18, Alchemy 60

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 12:09 
Cytuj  
Pisałem już wam o tym.

Pomyślcie teraz o Chocobo Digging jak o Fishingu: lepsza wędka, wyższy skill, wyższy level postaci = więcej można złapać, więcej zarobić.

Na razie macie "Wooden Rody" w stajniach Chocobo - po Chocobo Breedingu będzie można wytrenować takie chocobosy (wędki), którymi będzie można dłużej kopać, wykopywać lepsze przedmioty, szybciej biegać itd itp.

Jaja już mamy :) (ci którzy byli na ISNMie - i z zestawienia wynika, że mamy najrzadsze (bo 3 jaja (faintly warm, slightly warm, bit warm)sprzedaje już NPC w Ru'Lude Gardens (Dabih Jajalioh), a 2 jaja (little warm i somewhat warm) dostępne tylko przez ISNM).

Może jestem optymistą - ale wg mnie trochę za bardzo panikujecie - będzie dobrze ;)

Zobaczcie ile jest itemów dla Chocobo teraz:
http://ffxi.somepage.com/news/283#New_Choco_Raising


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 13:06 
Cytuj  
No niestety przeważnie przy tego typu zmianiach w rozgrywce, podobnie jak w nerfach profesji cierpią gracze którzy poświęcili czas na rozwój danej dziedziny... Imo jest lepiej, że levelowanie kopania na kurze, będzie w dużym stopniu zależało od dbania o kurczaka i będzie bardziej interaktywne... Wiem Opi, że pewnie ty poswięciłeś masę czasu na uczciwe wylevelowanie kurczaka, ale masa ludzi korzystała do tego z botów... jest troche krzywdzące wrzucanie was do jednego "wora", ale chyba inaczej się tego nie da zrobić... Idealnie by było gdyby Ci to zrekompensowali w jakiś sposób, no ale wtedy premiowali by też tych co botowali... Wiem, że to małe pocieszenie, ale pomyśl o tym w taki sposób, iż przynajmniej trochę na tym zarobiłes, w porównaniu z graczami co UCZCIWIE levelowali od jakiegoś czasu i zanim osiągneli max level żeby wkońcu konkretnie zarabiać, cały wysiłek poszedł w pizdu (nie mówię o sobie - ja zwątpiłem po 5 dniach kopania ;) ). Myślę podobnie jak Huck, że nie będzie tak źle :P


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 13:30 
Cytuj  
Huck- mylisz się i to bardzo. Kopanie na kurze polega na czym innym niż łowienie. Po pierwsze jeżeli kopiesz dla zarobku to kopiesze elemntal ore(bynajmniej tak było do tej pory) który jest tak rzadki że jeżeli chcesz na niego trafić musisz przekopać 20-30 stacków. Ale po 20-30 stackach już nie wykopiesz Ele ore bo NIC nie wykopiesz. Na kurze nie możemy nawet w pośredni sposób wpłynąć na to co dostaniemy. Dla kogoś kto chce zarobić na kurze tak jak kiedyś jest to niemożliwe, mimo większej liczby przedmiotów w ziemi. A co do wędek i skilli - rzeczywiście "wędek" lepszych jeszcze nie mamy, ale skill Op ma zmaxowany, a ja też mam go dość wysoko.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 13:45 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Huck- mylisz się i to bardzo. Kopanie na kurze polega na czym innym niż łowienie. Po pierwsze jeżeli kopiesz dla zarobku to kopiesze elemntal ore(bynajmniej tak było do tej pory) który jest tak rzadki że jeżeli chcesz na niego trafić musisz przekopać 20-30 stacków. Ale po 20-30 stackach już nie wykopiesz Ele ore bo NIC nie wykopiesz. Na kurze nie możemy nawet w pośredni sposób wpłynąć na to co dostaniemy. Dla kogoś kto chce zarobić na kurze tak jak kiedyś jest to niemożliwe, mimo większej liczby przedmiotów w ziemi. A co do wędek i skilli - rzeczywiście "wędek" lepszych jeszcze nie mamy, ale skill Op ma zmaxowany, a ja też mam go dość wysoko.


Gal - piszemy o tym samym.

Hipoteza:
Na Black Chocobo będziesz mógł przekopać 100 stacków zamiast 20-30.

Czy to rozwiązuje problem?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 14:28 
Cytuj  
Podejrzewam, ze zamiast 20 stackow teraz na super kurze bedzie mozna przekopac 25..., ale jestem w tym wypadku pesymista. Oby racje mieli optymisci. :)

(tak naprawde zazwyczaj kura meczy sie u mnie po 17-18 stackach, szansa ze trafie akurat na ele ore jest naprawde mala, szansa ze wykopie 3-4 - jak wczesniej - jest bliska zeru).

Dobra, nie ma co debatowac, czas pokaze jak to bedzie wygladac.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 15:06 
Cytuj  
Opi wspolczuje ci wiem jak to jest. mi np zepsuli claim system i to byla dla mnie totalna porazka wtedy.


_________________
Jast v2.0

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 15:42 
Cytuj  
Mam wrazenie, ze SE zmierza do tego, zeby glowna kasa w grze byla z expowania: za KSy, BSy, ISy. To pewnie w zwiazku z walka z GSami.

To jest korzystne dla ludzi, ktorzy lubia robic wiele roznych jobow. Ja mojego monka moglbym do konca zmeritowac pewnie w 2-3 tygodnie intensywnego ekspowania i nie mialbym po co potem zbierac expa.

Musze sobie znalezc jakies zrodlo zarobku, moze postawie wszystko na goldsmithing, ale to wymaga utopienia kupe kasy najpierw.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:03 
Cytuj  
Nie przesadzaj op gold nie wymaga az takiej kasy teraz szczegulnie jak ceny wiekszosci materialuw spadly o polowe albo i wiecej... Kiedys to kupe kasy trzebalo na golda teraz to za 1/3 tego co kiedys dobijesz spokojnie do 100. No teraz sie kopanie na kurze stanie bardziej powszechne i ceny rar itemkuw co tylko kopiac sie dalo zdobyc teraz bardziej spadna. Co do SE to oni chca sie pozbyc GSuw prezz upowszechnianie czegos na czym czesc osub trzepie kase. Ciekawe co bedzie nastepne crafting moze nie bedzie szlo robic wiecej niz iles tam syntez bo sie postac zmeczy i ograniczenie na gainy... pewno znowu cos glupiego pewno zobaczym jak beda mieli zamiar znuw cos zmienic.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:39 
Cytuj  
Max - ceny na matriały spadły nie dlatego że jest ich dużo więcej tylko dlatego że wszystko tanieje - rośnie wartość gil. To jest nadal ta sama suma.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:47 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Max - ceny na matriały spadły nie dlatego że jest ich dużo więcej tylko dlatego że wszystko tanieje - rośnie wartość gil. To jest nadal ta sama suma.

Ta gal ale powiedzmy ze ja mialem odlozone z 50mil gili z tamtych czasuw gdy wszystko bylo drogie i raczej malo za taka kase moglem craftowac teraz to jak nie bede przepuszczal na bezsensowne syntezy to mam kase to mi spokojnie styknie do 100ki jesze policzyc ze pare rezczy sie spyli to bedzie wiecej. Pozatym nie tylko ja mam kase z czasuw jak SH stalo po 10mil+ I na pewno nie jest to ta sama sumo bo za ta kase co mam najwyzej bym zrobil kiedys 30 moze 40 lvli golda teraz powinno styknoc do 100 i jeszcze sporo zostanie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:58 
Cytuj  
ale zarobic teraz te 50mil teraz jest duzo trudniej niz kilka miesiecy temu (nie liczac takich itemow jak speed belt czy kraken club) wiec na to samo wychodzi, GS nadal jest bardzo drogi


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 23:45 
Cytuj  
Max - samo przejscie z 70 do 80 kosztuje z 20-30 mln tak na oko. Zreszta spytaj Broka ile go kosztowalo zrobienie 70-73.

Dla mnie 20-30 mln to w tej chwili gigantyczna kasa.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 00:31 
Cytuj  
Opi samo przejscie z 70-73 to marna kasa pamietaj po to sa te wspanialem New Moon itd. kiedy to np. mozna skillowac przez godzine na syntezie 7-9 lvli od capa i miec na tym zyski lub lekkie straty a z Brokiem czesto gadalem i jak mu pisalem co i kiedy ma robic to mu sie nie chcialo stwierdzil ze woli wyjebac wiecej kasy i szybciej miec wiec on np. stracil od 60-70 z 10mil a ja zarobilem 5mil wiec wszystko sie da tylko trzeba chciec i miec troche czasu.

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 00:42 
Cytuj  
Max mam pytanie do Ciebie twoj GS w opisie jest aktualny a jak nie to jaki masz lvl ?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.