mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 224
Dołączył(a): 15.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2006, 11:17 
Cytuj  
Nawet mam zdjecie jak robi mi sie DC :lol:


_________________
Dark Knight 75
BASTOK Rank 10
Merits 8
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2006, 16:10 
Cytuj  
Plany na najblizsze runy:

piatek - Ulli i jeszcze raz Ulli. Musimy tam siedziec od 18.00 do pozna w nocy. Kupcie zgrzewke red-bulli sobie. Lesiu obiecal claim. :] Idealem byloby zdobycie dwoch triggerow.
W przerwie miedzy oknami pofarmujemy inne NMy.

sroda - KSNM run.

=================================================

Wracjac do wczorajszych rozmow:
Jesli chodzi o priorytety na itemy celowo skopiowalem to co stworzyl Feril, zeby nie bylo podejrzen o ustawianie tego pod jakies joby czy konkretne osoby.

SkyLodz: :)

Obrazek


Ostatnio edytowano 22 wrz 2006, 22:17 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2006, 16:22 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wracjac do wczorajszych rozmow:
Jesli chodzi o priorytety na itemy celowo skopiowalem to co stworzyl Feril, zeby nie bylo podejrzen o ustawianie tego pod jakies joby czy konkretne osoby.

Feril chyba zapomnial o istnieniu BLU ;) Dobrze by bylo go gdzies tam w kolejce upchnac. Co mu jest najbardziej potrzebne powinni sie jednak BLU wypowiedziec.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2006, 18:12 
Cytuj  
To raczej nie-BLU powinni ocenic. :D :wink:


Jedyne modyfikacje jakie mozemy robic to te dotyczace nowych jobow. Nawet zaloze nowy topic zeby tu nie smiecic.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2006, 19:06 
Cytuj  
jeszcze jest troche czasu do tego, ale ktos by mogl sie pokusic o napisanie strategii na Kirina, moje opisy do godow wam sie wyraznie nie podobaja heh


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 07:17 
Cytuj  
Op pamietaj zeby mnie dopisac na KSNM99 run...mam 102 KSy :D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 07:51 
Cytuj  
Strategie na kirina moge wam napisac ... tylko czy ktos chce abym to ja pisal


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 08:06 
Cytuj  
Mi tam się podobają strategie Saitou - widać, że są pisane z doświadczenia a nie ze "strategy booka" :) Dopisz Sai Kirina do Sky FAQ!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 09:44 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
ale ktos by mogl sie pokusic o napisanie strategii na Kirina, moje opisy do godow wam sie wyraznie nie podobaja heh


ja dokładnej strategii nie napiszę bo miałaby pewnie milion linii których nikt nie będzie czytać ale mogę napisać coś co jest oczywiste (i ważne) dla mnie i mam nadzieje że dla innych też

- wszyscy (oprócz party które będzie kitowało kirina (dobrze by było : 2xnin rdm brd whm) na początku zabawy i pullera minigodów) powinni stać w tunelu i czekać
- ninowie kitują kirina z dala od tunelu
- jak kirin popnie minigoda puller z alliance'a doprowadza go szybko go tunelu i robi cfh, wszyscy robią full attack żeby zabić go jak naszybciej a dd mogą zrobić 2h, prawdopodobnieństwo że kirin stworzy drugiego minigoda zanim alliance zabije pierwszego jest bardzo duże dlatego jakiś tank/kiter powinien być gotowy w razie czego kitować z dala od wszystkich drugiego minigoda, mamy dużo ludzi którzy o ile się zjawią mogą zastunować każdego minigoda prawie przez całą 3-4 minutową walkę, whmi o ile jacyś w alliansie będą powinni podczas walki z minigodami wg mnie spamować curaga2 bo aoe będzie chciało zabijać wszystkich a nie pojedyńcze osoby
- po zabiciu minigodów następuje szybkie wciągnięcie party kitujące kirina do alliancea i wszyscy którzy restują robią to w tunelu, nie przed tunelem, whmi pilnuja tylko i wyłącznie tanków ,blmi bawią się tylko aero, dd robią to co zwykle (przeważnie dd starają się robić sc żeby blmi mogli zrobić sensowny dmg mb aerogami czy aero4) a ci którzy chcą być leczeni udają się do szpitala do tunelu a nie gonią kirina (który może zrobić sleepga + stonega4 i może zabić mnóstwo osób w 5-10 sek)
- najważniejsze podczas godzinnego bicia jest właściwe uciekanie i rozsądne ryzykowanie, dobrze żeby były macra kto ma hate żeby było wiadomo na kogo polecieć mogłaby stonega
- jak ktoś ma mało HP (poza kiterami i ich supportem) i nie ucieka do tunelu do supportu po leczenie to znak że nie zależy mu na takiej zabawie i generalnie ma gdzieś całą pracę kiterów, bieganie hilerów i szukanie ludzi po kątach na tej dużej sali jest typowo njubowskim zachowaniem ale wiem że nie da się przekonać ludzi którzy chcą być leczeni że to oni mają lecieć do supportu a nie na odwrót
- specjale kirina nie są wg mnie godne magaopisu i zapamiętania ich, są po prostu nieuniknione i nic się nie da z nimi zrobić, ważne żeby każdy kto kirina jeszcze nie bił nie zdziwił się że kirin ma sleepge i stonege i warto by mieć barstonra i barfira czasami
- dla tych co nie walczyli z kirinem: po zabiciu 4 minigodów na sali jedynym mobkiem będzie kirin a walka tylko pozornie będzie wyglądać chaotycznie bo każdy będzie doskonale wiedział gdzie i kiedy i do kogo i po co ma biec
- kluczem do zabicia jest range dmg i refresh/healing kluczowych ludzi w tej walce czyli: tanków/whmów/supportu/blmów/dd :D
- blmi którzy będą mieć szczęście zadać kirinowi 700+dmg kilka razy pod rząd w krótkim odstępie czasu niech lepiej się relogną, po śmierci tanka kirin jest na tyle bystry że może ich znaleść wszędzie

niech ktoś napisze dokładnie jak wejść na salę do kirina żeby się nie okazało że się zbieramy 6h zamiast 2h

kto ma lvl 70+ i nie ma dostepu do sky jeszcze ?
(walka z kirinem to pewnie kwestia miesiąca, zdobycie dostępu do sky to kwestia 1 dnia dla poważnych graczy)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 11:02 
Cytuj  
do Kirina się wchodzi z G-9, później w Shrine do teleportu na D/E-8 i już :)

zresztą bardzo fajna mapka jest >> tu << pewnie wielu z nas jej używa :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 11:14 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
do Kirina się wchodzi z G-9, później w Shrine do teleportu na D/E-8 i już :)



Czasem juz, a czasem jeszcze nie. :D

Trzeba pamietac, ze czasami wyrzuca w innym miejscu. Moj rekord to 7 zlych teleportniec pod rzad.

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 14:27 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Czasem juz, a czasem jeszcze nie. :D

Trzeba pamietac, ze czasami wyrzuca w innym miejscu. Moj rekord to 7 zlych teleportniec pod rzad.


Jest sposob zeby tego uniknac, nalezy nacisnac "Yes" na teleporcie w parzystej minucie, wtedy Kirin room na 100%, jedyna niedogodnosc to ze jak sie wchodzi na teleport znika zegar wiec trzeba sobie wyliczyc czas w myslach.

Do Kirina sa dwie drogi pierwsza ktora juz wiecie i trick z zegarem, druga jest na trasie do MG, po uzyciu pierwszego teleportu, zamiast brac Yellow gate (czyli jak to sie robi idac do MG) nalezy przejsc przez Blue i tam sie teleportnac tu szanse dostania sie do Kirina sa 50/50.

Co do strategi, Kirin nie jest trudny, wymaga czasu i zgrania. Na pewno nie walczy sie z minigodami w tunelu. Tunel to nie tylko tzw. szpital, czesto zdarza sie ze czeka tam inny LS na swoja kolej, ludzie sa przewaznie afk wtedy. My walczymy z minigodami dokladnie w miejscu w ktorym sie znajdujesz zaraz po teleportowaniu do Kirina. Podczas walk z minigodami moze pasc jeden lub nawet 2 kitterow, wiec potrzebuja szpitala na recover.

My uzywamy tzw strategii wymiany pt. Jest main aliance 2 party, i 2 party wymienne. Jedna to BLM z rdm badz najepiej z BRD, stoja z boku i restuja full MP, a drugie party z ktorym sie wymianiaja to DD. Jezeli BLM sa w aliance to DD uzywaja Opo-opo Necklace + sleeping potion i laduja TP. Jak BLMgi skoncza swoja "prace" i po calkowitej pewnosci ze nikt z ich party nie ma hate nastepuje wymiana z DD, i tak w kolko jak BLM party jest gotowe nastepuje wymiana.

W main aliance jedno party to najlepiej 3 kitterow z whm i rdm, drugie party to najlepiej rng lub 2 z smn i whm. Rng dla SB jezeli cos pojdzie nie tak i oczywiscie dla dmg, wiec lepiej miec jednego czy 2 w zapasie.

Kluczem do zabicia Kirina jest w miare szybkie zabicie minigodow, sprawna wymiana party w aliance, smn z Diabolosem (Nightmare) zdecydowanie ulatwiaja i przyspieszaja zabicie Kirina.

Kilka rzeczy o ktorych nalezy pamietac: osoba ktora ma hate od Kirina (stonega) ucieka zawsze tam gdzie nie ma ludzi, jezeli ma szczescie i ucieknie to dobrze jezeli nie ma takiej opcji to poprostu staje i umiera. Ktokolwiek ma hate ma zakaz wstepu do tunelu "szpitala". Podczas walki z minigodami nikt nie moze pomagac (czyt leczyc) party kittujacej, nawet jezeli zalicza pelny wipe, dla doswiadczonych graczy w tym party recover nie powinien byc problemem.
Przelogowanie, warp back i zmiana jobu w mh nie resetuje hate. Testowane wiele razy przez wiele linkshelli, ktore to potwierdzaja.
Kirin moze zrobic 2 hour doslownie w kazdej minucie walki, widzialem 2 hour kiedy mial 98% jak i potrafil to zrobic majac 13%.

To tylko kilka porad, i tak wypracujecie wlasna strategie jak kazdy LS.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 14:43 
Cytuj  
mik napisał(a):
To tylko kilka porad, i tak wypracujecie wlasna strategie jak kazdy LS.

własną strategię można wypracować jak się 2-3 miesiące regularnie chodzi na kiriny w podobnym składzie a my chcemy go zabić za pierwszym czy drugim razem 'z tym co będziemy mieć w sky':)
bardziej od kirina bałbym się naszych polskich herosów z ich afk, jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś podczas godzinnej zabawy nie olał ffxi
jeśli po relogu mam hate to jest to oszustwo ze strony SE i wymaga prokuratora!!!
w jaki sposób kirin może wiedzieć kto i kiedy i z jakim hate się loguje do ffxi ? 3rd tools są zabronione przecież
tak na serio to wydaje mi się że hate maleje z czasem

mik napisał(a):
... Jak BLMgi skoncza swoja "prace" i po calkowitej pewnosci ze nikt z ich party nie ma hate nastepuje wymiana z DD, i tak w kolko jak BLM party jest gotowe nastepuje wymiana.
...

kirina nie interesuje czy ktoś jest w party/alliance czy biega samotnie, jak ginie tank a blm ma sporo hate to kirin zacznie bić blma a reszta ewentualnie panikuje że mobek jest claimnięty, każdy blm który zadawał dmg i nie zginął ma hate do końca walki z kirinem, mniejszy lub większy ale ma


_________________
Obrazek

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 15:12 
Cytuj  
Ok male sprostowanie, uzyje quote

Cytuj:
Actually logging off no longer clears hate. Or not unless you remain logged off for a certain amount of time. Not sure when they changed it but that is certainly how it works now. Only way to reset hate is to zone or die. Last Tiamat I tried logging off, logging on to a mule, then logging the mule off and back to my main. Within seconds of being logged back on, Tiamat was coming after me again


to moze byc odpowiedzia na to ( ja nigdy sie nie zastanawialem nad tym, ale podobne przypadki sie zdarzaja):

Cytuj:
in regards to still having enmity after logging off and back on again. I've not noticed this as a BST. Maybe the spell effects that you caused before logging have to wear off before you are off the hate list, even after logging off. The sleep example makes sense - that the mob would be after you upon waking up. Maybe in the Tiamat example, a DoT spell you cast earlier was still effecting him when you logged back on?


Co do wymiany pt, mysle ze nie zrozumiales ideii, chodzi o to zeby w momencie wymiany BLM pt nie mialo hate (to ze pt jest ktores w kolejce z hate to inna sprawa), wazne zeby nie wymienic pt kiedy BLM pt ma hate bo spowoduje to info ze mob jest claimniety.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 15:56 
Cytuj  
mik napisał(a):
... chodzi o to zeby w momencie wymiany BLM pt nie mialo hate (to ze pt jest ktores w kolejce z hate to inna sprawa), wazne zeby nie wymienic pt kiedy BLM pt ma hate bo spowoduje to info ze mob jest claimniety.


rozumiem to, nam to nie grozi :D
chodziło mi o hate który interesuje mobka po śmierci tanka bo wtedy zaczyna się kolejka ludzi do zabicia przez kirina nieważne w jakim są lub nie party, liczy się zasięg który jest wielkim oszustwem SE, mnie kirin kiedyś dopadł po 5 minutach od ostatniego mojego żenującego nuka jak restowałem obok teleportu, nie znałem sytuacji na arenie jak restowałem ale jak przybiegł kirin to zaczął robić porządki przy teleporcie :D dlatego czasem jest lepiej się wylogować na chwilę żeby dać szansę zginąć komuś innemu :D

w histori z tiamatem za mało jest informacji wg mnie żeby wyciagać wnioski, każdy kto ma agro a nie hate równie dobrze mógłby być zaatakowany przez jakiegokolwiek mobka jak zginie tank a reszta ucieka
poza tym jakim zdolnym trzeba być graczem żeby się wylogować i zalogować pod nosem tiamata ?
ale różnie to z SE bywa i ich ukrytymi zmianami i jestem w stanie uwierzyć we wszystko co dotyczy hate, speed attack mobków, ich podejrzaną inteligencję, szybsze popowanie minigodów niż kiedyś itd., po prostu SE wciąż wg mnie ulepsza ffxi żeby gracze poczuli że złom coś w tej grze jest warty


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 16:25 
Cytuj  
mik napisał(a):
My uzywamy tzw strategii wymiany pt. Jest main aliance 2 party, i 2 party wymienne. Jedna to BLM z rdm badz najepiej z BRD, stoja z boku i restuja full MP, a drugie party z ktorym sie wymianiaja to DD. Jezeli BLM sa w aliance to DD uzywaja Opo-opo Necklace + sleeping potion i laduja TP. Jak BLMgi skoncza swoja "prace" i po calkowitej pewnosci ze nikt z ich party nie ma hate nastepuje wymiana z DD, i tak w kolko jak BLM party jest gotowe nastepuje wymiana.


Tak by bylo optymalnie hyh bo czy to w SW czy TMNQ byl generalnie chaos, wszyscy poza main alliance byli pozostawieni sami sobie (po zabiciu minigodow) i tylko invitowani pojedynczo od czasu do czasu na zmiane. Byloby zajebiscie jakby udalo nam sie tak zorganizowac
Na Kirina wystarczy w sumie 30 osob ale wszyscy musza wiedziec o co chodzi :)
Jesli nikt sie nei podejmie moze w niedziele usiade i cos nasmaruje

ps. Opiekun please zmniejsz to zdjecie ^_^;;


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 22:21 
Cytuj  
Chyba CC specjalnie nie zalezy na Byakko...

Na szczescie udalo nam sie sfarmowac wode.

Chyba musimy wprowadzic nowa regule:

kto nie byl na farmowaniu triggerow ten traci priority na godach.

Nie wiem tez czy nie dawac punktow ludziom ktorzy przyszli na event, ktry sie nie odbyl np. po dwoch godzinach czekania na spocie.

=================================================

Tabela jest zaktualizowana.

Sprawdzcie czy macie te triggery ktore sa podane w pierwszym poscie.

Kto wzial drugi seal ze smoczka w srode?

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 22:50 
Cytuj  
1). ja mam seala z Suzaku i Seiryu - komu mam je dac?

2). na czas nieokreslony zawieszam moj udzial w CC eventach - sroda i piatek to byly moje jedyne wolne wieczory w tygodniu i chce zeby tak zostalo - poza CC eventami mam jeszcze 8 eventow w tygodniu z ktorych nie zamierzam rezygnowac


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]


Ostatnio edytowano 22 wrz 2006, 22:52 przez Duszek, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 22:51 
Cytuj  
Opi, wrzuciles update tabelki ale nie poprawiles linka w pierwszym poscie (powinno byc CCHNM7.xls ^^)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2006, 23:21 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
kto nie byl na farmowaniu triggerow ten traci priority na godach.

proponowałbym:
kto nie byl na farmowaniu triggerow ten nie może bidować/lotować nic z godów na kolejnym runie
(tak było w RB, trochę było płaczu na początku bo ludzie woleli nic sensownego nie robić w LSie (który powstał tylko po to żeby coś robić w Sky) niż coś sensownego robić w LSie 2 dni w tygodniu po 4h)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.