mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy należało by dokonać wymiany perełki ls CrazyChocobo ?
Ankieta wygasła 21 gru 2006, 12:04
Tak, jak najbardziej, należy dokonać wymiany pereły CC 54%  54%  [ 35 ]
Nie, nigdy w zyciu, nawet niewolno myśleć o tym 46%  46%  [ 30 ]
Liczba głosów : 65
Autor Wiadomość
****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 11:37 
Cytuj  
Ja głosowałam "za". Mój udział w CC jest jaki jest, ale zdaje mi się, że będzie większy stopniowo. Kiedyś Ci uberzy z sackami odejdą. Nigdy nie wiadomo, co się zdarzy. Jak chcecie zachować nazwę to wystarczy się ustawić całym LS'em (tja, wiem, ze mało możliwe) lub w większej grupie. Walnąc hasło "wyrzucamy perły" i kupic nową, nazwać ją tak samo dodając jedną literke tu czy tam i wio. Niby mi łatwo mówić, ale skoro dla was ważniejsi są ludzie, nie LS (bo to byłoby dziwne), to nie poczujecie wiekszej różnicy, poza tą, że bedzie ktoś, kto da sack, gdy bedzie trzeba. Wiele osób siedzi na Pixies, ok, ale niech pomyslą o tych, którzy na CC bywają regularnie. Zapewne wiele jest osób jak ja, co innej perły nie mają i nie zamierzają mieć, póki CC nie padnie. A nie powinno, jeśli będzie ktoś, kto dopilnuje, żeby nie zabrakło ludzi roznoszących perły.
Tyle.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 12:47 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):

Ancover tradycyjnie na wigilijnym stole w Polsce ustawia się niepażysta ilosc dań, czyli np 13, 11, 9 itd.


To zalezy od regionu Sto. Tu gdzie mieszkamy potraw powinno byc 12 (ilosc apostolow i miesiecy w roku). Wydaje mi sie, ze wersja 12 jest bardziej popularna.

Jesli chodzi o nowy shell to mysle, ze to kolejny krok do podzialu Polakow na ramuhu (ale pewnie nie powinienem wypowiadac sie w tym temacie, bo po pierwsze patrze na to z boku, a po drugiemialem jakis tam udzial we wczesniejszych podzialach razem z RM i ludzmi odchodzacymi do innych HNM LSow).

Ogolnie jeden wielki polski LS to chyba utopia jest, cos w stylu jednej wielkiej partii.

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 13:12 
Cytuj  
Naturalne jest, że ludzie sie z czasem rozchodzą do uber ls'ów, ale trzeba pamiętać o tych nowych graczach, lub/i o tych, którzy ida na Ramuha właśnie po to, by grać z polakami. Poza tym wciąz bywają/sa na CC uberzy, którzy mają HNMlsy i jakoś żyją. Zamykanie się na jednym uber ls'ie i zycie tylko nim to ofkors wybór, ale imo odcinanie się całkiem od CC jest trochę... No, ale nie o tym ja. Dla Ciebie Opi to chyba wszystko jedno. Teraz dla Ciebie tylko Pixies istnieje, ok, ale co z tymi, dla których HNMy i inne nie są najważniejsze? Odejda ludzie z sackami (a bo real, a bo uber ls) i co? Ls po prostu potem padnie. IMO trzeba mysleć przyszłościowo. Jasne. Teraz CC nie padnie, ale za 2 lata, gdy już ci nowi bedą na 75, a nowi nie beda przychodzić, bo wyjdzie inny (może lepszy) mmorpg? Whatever.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 13:26 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Naturalne jest, że ludzie sie z czasem rozchodzą do uber ls'ów, ale trzeba pamiętać o tych nowych graczach, lub/i o tych, którzy ida na Ramuha właśnie po to, by grać z polakami. Poza tym wciąz bywają/sa na CC uberzy, którzy mają HNMlsy i jakoś żyją. Zamykanie się na jednym uber ls'ie i zycie tylko nim to ofkors wybór, ale imo odcinanie się całkiem od CC jest trochę... No, ale nie o tym ja. Dla Ciebie Opi to chyba wszystko jedno. Teraz dla Ciebie tylko Pixies istnieje, ok, ale co z tymi, dla których HNMy i inne nie są najważniejsze? Odejda ludzie z sackami (a bo real, a bo uber ls) i co? Ls po prostu potem padnie. IMO trzeba mysleć przyszłościowo. Jasne. Teraz CC nie padnie, ale za 2 lata, gdy już ci nowi bedą na 75, a nowi nie beda przychodzić, bo wyjdzie inny (może lepszy) mmorpg? Whatever.


Ale różnica... jaka masz gwarancje ze założyciel noweCC nie skonczy grac za miesiac po zalozeniu? Co to zmieni?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 13:39 
Cytuj  
Jak na razie nikt nie powiedział, kto miałby byc nowym zalozycielem :roll:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 13:44 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Jak na razie nikt nie powiedział, kto miałby byc nowym zalozycielem :roll:


Rozumiem to, dlatego uważam, ze dopuki nie ma problemow z perełkami to nie ma co zakładać nowego bo moze się okazać, że założyciel ktokolwiek by nim nie był zrezygnuje z ffa...


_________________
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 17:35 
Cytuj  
ja mam watpliwosci, co do ilosci glosow i proponuje glosowanie otwarte:

Ancover - przeciw zalozenia i kopiowania perelki i nazwy CC

Stok, mam nadzieje nie bedzie uciazliwym dla Ciebie pozbieranie nas - glosujacych do kupy, forme mozesz wybrac dowolna - ankieta imienna, lub poprostu spisuj glosy w jednym poscie.
Mam nadzieje, ze otwarte glosowanie pozwoli realnie otworzyc ilosc osob zainteresowanych tym tematem.


loth, gram ponad dwa lata i jesli siedze na Pixies, to tak chce, jak mam dosc anglojezycznej mowy - jestem na CC, jak mam dos ludzi i potrzebuje chwile samotnosci - jestem bez perelki 8)

jaka decyzje nie podejmiecie - ja pozostaje w starym CC:
demokracja wolnosc szacunek - to najbardziej cenilam w CC
a przedewszystkim brak ewidentnych liderow!
szanuje spolecznosci bez prania muzgow :wink:

Loth, co do Opiekuna siedzacego na Pixies, to chyba nie wiem o co ci chodzi 8)
bo przy twoim lvlu najwiecej moga ci pomoc Ci ktorym Opi lub kazdy z nas innych juz pomogl :)
taka zasade na CC uznawalismy od zawsze, pokolenie za pokoleniem pomaga kolejnym gracza, wyjatek skomplikowane walki o AF Body WHm naprzyklad, ale to juz sam potrzebujacy ma sie zatroszczyc o pomoc.


Stok, ja i Opi pochodzimy z roznych tradycji :D
u mnie w domu rodzinnym tez bylo 13 dan, z Opim stawiam na przemian albo jego 12 8)
zawsze wolny talerzyk dla podroznika :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 gru 2006, 22:01 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 17:41 
Cytuj  
Ostatnio panuje "moda" na nowe perelki.
Pomimo mojej duzej sympatii do Stoka uwazam ze to nie jest dobry pomysl. Nie ma co swirowac poki jest WYSTARCZAJACA liczba graczy z pearlsackami nie ma sie czego martwic i tworzyc nowej perly. Tym bardziej ze czasami juz samo CC swieci pustkami...


_________________
Obrazek

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 17:47 
Cytuj  
Anc to był mój mały dodatek do tego, co Opi napisał o ciągłym siedzeniu na Pixies... all. Nie podałam więcej nicków, bo nie wiem zbyt wiele, czego nie maskuję. Sznuję Opiego i nic do niego nie mam, broniłam jedynie pomysłu z nowa perłą. Wszystko.
Tja, ktoś namieszał w tej ankiecie, więc imo na chwilę obecną - zostawić tak, jak jest. Jak zacznie sie psuć, to się wtedy pomyśli.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2006, 19:08 
Cytuj  
jeśli nowa perła CC miałaby powstać tylko dlatego żeby rozmnażać zielone perełki to ja jestem przeciwny powstania LSa którego głównym zadaniem miałoby być rozmanażanie perełek
jeśli miałby powstać nowy CCLS który miałby shellholdera który miałby prawo narzucać nowemu CCLSowi eventy/zadania/cele to jestem ZA ale wiem że to niemożliwe bo wszyscy superultrahighstarzyuberzy + ludzie z HNMLSów zapewne nie chcieliby takiej perły bo wygodnie im tak jak mają teraz, więc to byłby niezły test dla nich czy uważaja CC za zło konieczne i konkurencję w ffxi czy nie
chatować można w party, na tell, do tego nie potrzeba żadnego LSa


Caspian napisał(a):
... Tym bardziej ze czasami juz samo CC swieci pustkami...

czasami świeci a czasami jest power na lolsky, brak poważnego podejścia do poważnych mobków uniemożliwia polakom nieHNMowcom z CC poważne bicie jakichkolwiek lolmobków + dochodzi problem wewnetrznej konkurencji który nadałby się na doktorat z psychologi fochowania i nierobienia niczego w imię nie popsucia stosunków w wirtualnym świecie pomiędzy graczami którzy mają ze sobą niewiele wspólnego w realu

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 09:31 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
jeśli miałby powstać nowy CCLS który miałby shellholdera który miałby prawo narzucać nowemu CCLSowi eventy/zadania/cele to jestem ZA


Simi - siłą CC (a jednoczeście czasami jego słabością) jest właśnie to, że nie ma nikogo kto by tak robił - dzięki temu od ponad 3 lat jesteśmy razem i jak widzę się rozwijamy cały czas.

Nie chcę by mój główny LS mówił mi co mam robić jak się zaloguję - jak poczuję taką potrzebę to idę na Dynamisy albo pomagam w eventach Pixies.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 10:54 
Cytuj  
W sumie chyba uzyskałem odpowiedz na pytanie ktorego nie zadawałem :(

Myślę, że ankietkę można spokojnie zamknąći usunąć :x


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 11:18 
Cytuj  
emoStokrotka?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 11:24 
Cytuj  
Stokremotka?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 11:50 
Cytuj  
Oczywiście,
Huck i Opiekun ankieta może zostać …
Pomyślę o Regulaminie,
Wymyśle Zasady członkostwa,
nadam rangi „Oficera LS”,
pomyśle o Tygodniowych Obowiązkowych Eventach,
określę obowiązkową składkę – kare za brak uczestnictwa w życiu ls-a,
Oczywiście, aby pozostać w zreformowanym ls-e po zmianach trzeba będzie wybrać tan ls czy inny ls …
itd ... itp ...
wasz wybór Panowie.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 12:27 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
Oczywiście,
określę obowiązkową składkę – kare za brak uczestnictwa w życiu ls-a,


To kazdy bedzie mial placic haracz?:)
Mnie ledwo stać na podstawowe utrzymanie;P a co tu o haraczach pisac;)

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 12:30 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Simi - siłą CC ...


CC nie ma żadnej siły, nie widze żadnego rozwoju, to że ktoś z CC może sobie znaleźć inny LS jest zasługą tylko jego, to że ktoś z bólem potrafi zorganizowac coś w 2-3 tyg. żeby zobaczyć spóźnialskich i odwołać event nie jest żadną siłą
wolałbym nie powtarzać się tysięczny raz ale napisze jednak dla tych co siedzą uparcie cały czas w swoim matrixie: ludzie z CC jak chcą się udzielać i poświęcać szukają wśród obcych poganiaczy, biczowników, pseudokatów itd. żeby ich zmotywowali jakąś magiczną siłą (np. małym punkcikiem), w CC wystarczy 1 słowo za dużo żebya armia superuberów czu supernjuberów się obraziła i zaczęła fochować, to jest bardzo chore i smutne że w CC rządzi charakter z reala a jak się działa poza CC zaciska się zeby w realu i bawi się w grze przynajmniej 'wyśmienicie'
nie mam oczywiście żadnych pretensji do nikogo że woli udzielać się bardziej poza CC niż w samym CC ale takie osoby powinny z automatu być wyłączone z każdej dyskusji dot. przyszłości CC, przecież to dla nich żadna różnica że założą inną perłę żeby uciec od tych których 'mniej kochaja' do tych których generalnie mają gdzieś, w ffxi (tym niebiznesowym) liczy się kto i kiedy chce z kim grać a nie która perła wygodniejsza w danym momencie
'najgorsze' jest to że większość ludzi w CC się bardzo cieszy że CCLS nie ma żadnej siły i chce żeby tak było do samego końca grania, lepiej w sumie nic nie robić razem trudnego niż się poświęcać, lepiej iść tam gdzie brudną robotę zrobią obcy, ja się przyłączam do tego w 100% ...
też bym wolał żeby aknieta została usunięta, liczba głosów mnie dobija lekko

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 13:19 
Cytuj  
Od momentu jak powstało pixies przestałem praktycznie grać, teraz pojawiam się tylko czasami wieczorami lub w weekendy, ale przy grze trzyma mnie jeszcze to ze jest CC. Jak CC zniknie, to ja osobiście kończe grać.

W ankiecie nie głosowałem.


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek


Ostatnio edytowano 18 gru 2006, 13:45 przez Tomalsky, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 13:21 
Cytuj  
Załóżcie sobie 34 osobowy CCfight, na które będziecie się przełączać chcąc powalczyć. Ale CC pozostawcie tak jak jest - social LS. Jeśli ktoś zdeklaruje się, że chce się udzielać to w jakiś ustalonych przez Was godzinach wchodziłby na CCF.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 gru 2006, 13:41 
Cytuj  
W sumie chciałem się wypowiedzieć już dawno, ale dochodziły kolejne posty i już się zacząłem gubić w tym wszystkim. Ja nie głosowałem w ankiecie, bo jest mi w sumie wymiana perły obojętna, a dokładnie uważam, iż taki zabieg byłby potrzebny ale nie jest konieczny w tej chwili. Zachwyt Pixies trochę już oklapł, wielu ludziom się już znudziło siedzieć i czytać pierdolenia po arabsku i zakładają perłę tylko na/przed eventami. Dodatkowo doszedł mi sack na Suczce, a ja raczej jestem każdy dzień w grze i zresztą już zdążyłem rozdać trzy perełki.

Stok co do Twojego pomysłu z rangami, składkami to super, tylko, że się to kompletnie nie nadaje do FFXI, bo gra nie ma kompletnie żadnego systemu gildijnego i do takich pomysłów w ogóle nie ma wsparcia. Nie ma guildhouse, nie ma gildijnego banku kasy, nie ma gildijnego magazynu itemów, nie ma kompletnie nic. Jedyne co SE dało graczom to perełki, które nie są niczym innym jak passem na czat. CC jest czatem, Pixies jest czatem, DP jest czatem itd. Dlatego się wszyscy "posilają" guildportal'em bo innego wyboru nie ma. Zresztą widziałeś jak to wyglądało w Razors. Był guildhall w którym były wiece gildijne, był bank do którego się wpłacało kasę, były magazyny z których każdy mógł pobrać sprzęŧ, były wiadomości wysyłane dla każdego membera itp. To przykład z SWG, ale w EVE też masz bardzo dobry system korporacyjny przecież. Weź to teraz porównaj z tym co oferuje w tej materii FFXI, przecież, jak tu stworzysz jakieś kryteria przyjmowania do CC to ludzie którzy ich nie spełnią i wylecą, będą pozbawieni dostępu do czata PL, którym CC jest. FFXI ma zalety, ale ma też masę rozwiązań które dla mnie, jako osoby która grała w najróżniejsze mmogi, są po prostu paranoją. Wolałbym jednak się nad tym tematem nie rozwodzić :P

Podsumowując. Wymiana pereł - jak najbardziej, jednak nie jest niezbędna w tym momencie. Rewolucje - no thanks.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.