mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 670 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 42
Dołączył(a): 26.01.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 07:56 
Cytuj  
Mimo przegranej zabawa była przednia :) Ostatnie podejście prawdopodobnie by się udało, gdybyśmy zauważyli, że drugi załączył Transmogrification (absorb ataków). Następnym razem się uda 8) Jeśli chodzi o termin to dziś raczej odpada - Zang pracuje 12h, więc pewnie nie będzie miał siły iść tak późno. Dla mnie wt. po 22ej ok. Środa do 21ej - dziś nie umiem powiedzieć, zależy czy będę miał korepetycje (jutro już będę wiedział).

Na następny raz:

- full medsów, w tym silent oile/prismy
- rr
- w formie H2H (bez broni) mamet może włączyć Transmogrification - jak najszybciej disengage
- w formie BLMa (ze staffem w łapie) mamet może włączyć Mind Wall - absorbuje magię i elementalne WSy

Lało się ich dość łatwo, kiedy byli DRG, w innych formach było ciężej.


_________________
Dasim BLU

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 08:28 
Cytuj  
Ja jako blm? No ok ale mam go na 33 lvl. A tam cap 40?

**

Posty: 286
Dołączył(a): 5.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 08:33 
Cytuj  
Kamilus napisal co ze mna do środy wiec dalej : czwartek mam caly wolny a piatek znow po 22 . sobota cala wolna i niedziela znow po 22. o!

A wogóle to było fajnie . Dzieki za błyskawicznego ( jak juz wszyscy byli znaczy sie ) Minosa.
Szkoda że Irrie padal ciągle . Irrie , ty jak nie masz snk. to nie lataj tylko czekaj i krzycz ze nie masz :). Bo ci to błoto z ciągłego padania w nos wejdzie . I nie dramuj


_________________
FFXI- retired
FFXIV - Piter Mith Sargatans

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 08:40 
Cytuj  
Ajć byłem pewny, że masz już ponad 40 blma. No dobra...
To ja pójdę jako blm, ale Ty musisz zrobić gobbiebag by móc nosić hiethery.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 08:54 
Cytuj  
Black jak mówisz że masz 33 to nie ma mowy, musi być whm. Twoja robota polega na leczeniu Freyah (która zresztą dobrze wyczuła co ma robić) i nikogo innego. Jedynie jakby odbiegła za daleko od ciebie wtedy wtedy jej pisz aby podeszła.
Kamil najlepiej jak stoisz w połowie tunelu. Ja ściągam mammeta na sam koniec, a ty sam wybierz odległość w której możesz spokojnie cureować a jednocześnie abyś nie dostał z AoE.
Co do mnie, Dasima i Pitera: panowie potów na opór kupować. I proponuję 2h wykorzystać od razu aby jednego zjechać.
Proponuję jeszcze się zrzucić na rr aby każdy na sobie użył, jak będzie wipe to tak aby każdy padł w tunelu, rest i jedziemy dalej.
Co do daty, dzisiaj nie wiem czy dam rade, w domu jestem dopiero o 21, wtorek i środa na 99% od 20 jestem.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 11:16 
Cytuj  
karman napisał(a):
Kamilus napisal co ze mna do środy wiec dalej : czwartek mam caly wolny a piatek znow po 22 . sobota cala wolna i niedziela znow po 22. o!

A wogóle to było fajnie . Dzieki za błyskawicznego ( jak juz wszyscy byli znaczy sie ) Minosa.
Szkoda że Irrie padal ciągle . Irrie , ty jak nie masz snk. to nie lataj tylko czekaj i krzycz ze nie masz :). Bo ci to błoto z ciągłego padania w nos wejdzie . I nie dramuj

Stały koło mnie dwa hi-lvle, po każdym raise dostałam wciągu paru sekund agro i zdychałem, a wkurwiłem się bo oczywiście prenensje do mnie.
Zdechłem 4 razy pod rząd podrazu po raise.
Mam gdzieś takie wypady jak się wszystko robi na wariata.

PS2. Dzieki wielkie za czarki, o które prosiłem 5 razy.


Ostatnio edytowano 28 maja 2007, 11:26 przez Sidagel, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 11:25 
Cytuj  
Generalnie w Mammetach to chodzi o to aby on był jako DRG. Trzeba go jak najdłużej w tej formie utrzymać. A zresztą poczytajcie: http://wiki.ffxiclopedia.org/Promathia_Mission_2-5

Jak jest jako BLM to też dobrze ale MUSI wejść Silence. Wtedy ma kiepski DEF i jak go uciszycie to nawalać z fizoli ile natura dała (wtedy SAM zamiata - jak sam to robiłem to BLMowi taki hate narobiłem, że ledwo przeżyłem). Generalnie to musicie dobrać formę Mammeta do składu. Jak ja to robiłem Krisem to mieliśmy spory melee damage i mogliśmy spokojnie bić fizycznie (czy to DRG czy to BLM). Ale generalnie mieliśmy dość wyrównany skład (SAM i BLM) także żadna forma nam nie była straszna. Ubiliśmy dopiero za trzecim razem ale jak pamiętam to za pierwszym kiter miał d/c a za drugim wybraliśmy inną taktykę (kitowaliśmy tam, gdzie się spawnujemy przed walką) i się nie sprawdziła. Naprawdę ważne jest tylko wychwycenie Transmogrification i Mind Wall i szybka reakcja na te zdolności.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 11:49 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
karman napisał(a):
Kamilus napisal co ze mna do środy wiec dalej : czwartek mam caly wolny a piatek znow po 22 . sobota cala wolna i niedziela znow po 22. o!

A wogóle to było fajnie . Dzieki za błyskawicznego ( jak juz wszyscy byli znaczy sie ) Minosa.
Szkoda że Irrie padal ciągle . Irrie , ty jak nie masz snk. to nie lataj tylko czekaj i krzycz ze nie masz :). Bo ci to błoto z ciągłego padania w nos wejdzie . I nie dramuj

Stały koło mnie dwa hi-lvle, po każdym raise dostałam wciągu paru sekund agro i zdychałem, a wkurwiłem się bo oczywiście prenensje do mnie.
Zdechłem 4 razy pod rząd podrazu po raise.
Mam gdzieś takie wypady jak się wszystko robi na wariata.

PS2. Dzieki wielkie za czarki, o które prosiłem 5 razy.


Na tyle co widziałem i co wiem to raczej nie powinienneś stać tam w miejscu tylko zwinąć się gdzieś na bok to raz. Druga sprawa: policz sobie ile razy zginołeś w trakcie 2-3 i jakie to były sytuacje.
Ale najważniejsze: Irrie nie dramatyzuj, każdy ma tutaj lepszy bądź gorszy dzień. Next time będzie lepiej. To jak: jesteś z nami?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 12:20 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
Sidagel napisał(a):
karman napisał(a):
Kamilus napisal co ze mna do środy wiec dalej : czwartek mam caly wolny a piatek znow po 22 . sobota cala wolna i niedziela znow po 22. o!

A wogóle to było fajnie . Dzieki za błyskawicznego ( jak juz wszyscy byli znaczy sie ) Minosa.
Szkoda że Irrie padal ciągle . Irrie , ty jak nie masz snk. to nie lataj tylko czekaj i krzycz ze nie masz :). Bo ci to błoto z ciągłego padania w nos wejdzie . I nie dramuj

Stały koło mnie dwa hi-lvle, po każdym raise dostałam wciągu paru sekund agro i zdychałem, a wkurwiłem się bo oczywiście prenensje do mnie.
Zdechłem 4 razy pod rząd podrazu po raise.
Mam gdzieś takie wypady jak się wszystko robi na wariata.

PS2. Dzieki wielkie za czarki, o które prosiłem 5 razy.


Na tyle co widziałem i co wiem to raczej nie powinienneś stać tam w miejscu tylko zwinąć się gdzieś na bok to raz. Druga sprawa: policz sobie ile razy zginołeś w trakcie 2-3 i jakie to były sytuacje.
Ale najważniejsze: Irrie nie dramatyzuj, każdy ma tutaj lepszy bądź gorszy dzień. Next time będzie lepiej. To jak: jesteś z nami?


PS. Możecie mnie bić. I to mocno. Ja się wybrałem z bronia na cap30. +3 zamiast +8, str+1 i acc+3

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 12:23 
Cytuj  
Nie dramatyzuje ale mialem wnerwa strasznego.
To, że wczesniej sobie zdechnolem to luz i mialem to gdzies bo sam lazilem i lapalem agro, wiec moge miec prenensje tylko do siebie.
Tutaj niby jak mialem sie zebrac? wstaje konczy sie raise z mojej strony i agro. A ci z fochem do mnie. W dupie mam takie cos. Ja narazie odpoczywam od durnego chodzenia na cos gdzie cie wszystcy poganiaja i maja w dupie jak cos piszesz.

Z mojej strony sprawa wyglada tak, ze bylo milo i zgony mialem gdzies dopuki nie zaczela sie nagonka ludzi z zewnatrz.

Koniec tematu! Najblizsze dni nigdzie sie nie wybieram i zamierzam sobie odpoczac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 13:22 
Cytuj  
Jak to dobrze Irrie, że potrafisz docenić bezinteresowną pomoc innych graczy. Może teraz 6 osobowy static to cały Twój świat, jednak to niestety nie tak działa. Static'ki Promathi się bardzo łatwo rozpadają, z różnych powodów, czego sam nawet jesteś dobrym przykładem. Dlatego ludzie pomagający, albo doczepieni, mogą się później przydać do wypełnienia luk.

Co do pośpiechu z misjami i w misjach. Tak oczywiście nie idzie, źle zrozumiałeś Kamilusa. Kamilus chciał to robić sprawnie. Czyli być gotowym i na miejscu o określonej godzinie, a nie się zalogować o niej. Być skupionym i zorientowanym w danej misji. Posiadać własne przedmioty na Sneak i Invisible. Magowie nie są od tego, aby rzucać na siebie i na dodatkowe kilka osób te czary. Za krótko na to działają, czasem zaraz po rzuceniu już znika, a tu jeszcze recast czaru. Przez to wszystko idzie koślawo. Jeśli już mag się zgodził Cię Sneak'ować i Invisible'ować to bez takich pretensji. Inni nie widzą, że Ci schodzi. Jak schodzi czar szukasz bezpiecznego miejsca i tam stoisz. Nie możesz biec dalej i mieć nadzieję, że akurat stworki nie zauważą. Co do Raise, znów Twój błąd niestety. Nie musisz od razu naciskać "Yes". Rozglądasz się i sprawdzasz, czy Twoje podniesienie się nie ściągnie na Ciebie potworka. I widzisz, w Raise sam się pośpieszyłeś i wykazałeś brak ostrożności. To, że mobki Cię agrowały też Twoja wina. Zwolnij, nie goń innych, ale żyj. Oczywiście reszta drużyny Ci to wybaczy, każdy popełnia błędy i stara się je naprawiać. Po prostu bez nerwów.

Twój aktualny foch krzywdzi 5 innych osób chcących się bawić w te misje. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to nie oczekuj, że inni będą przejmować się Tobą.

I tak, jestem ta z zewnątrz! /panic

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 13:34 
Cytuj  
dobrze powiedziane Ama :)

tak czytam sobie wasz topik ..nie pozwolcie na rozpad juz na poczatku i z powodu zgonow .... exp mozna latwo odrobic .

Jak potrzebuje odpoczac/odreagowac to poczekajcie kilka dni :) i robcie dalej razem :) trzymam kciuki :)


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 13:39 
Cytuj  
Spoko spoko. Z tym snk/invi to była moja wina, bo w pewnym momencie zapomniałem o Irriem. Cofnąłem się, ale miał już aggro :(. Potem musiałem już się mobem "zaopiekować" i mi mp zeszło do 0.
Problemem tu jest to, że nerwy trzeba trzymać na wodzy. Zainwestować nieco w misje i nie strzelać fochów. Serio te 200xp'a po raise to jest śmiech na sali, a nie powód do płaczu. Inna sprawa, że samą walkę można powtarzać do bólu i nie traci się wcale expa. Potem pobiegliśmy dalej dla funu i wpadliśmy do fajnej krainki (Riverne Site - póki co najpiękniejsza lokacja w całym Vana'diel).
Fakt, że ja się wpierdzielam w ten static z butami. Tylko ja mam już chyba inne podejście odkąd droga między lvlami to kilkadziesiąt tysięcy expa, a te 200expa straty odrobię sobie na jednym mobku. Dla mnie już normalnym jest używanie "drogiego" fooda (który obecnie jet i tak tani) i kompletnie nie przejmuję się porażkami (bo to tylko gra). Byleby dać z siebie wszystko i nie mieć do samego siebie pretensji, że się spierdzieliło. Także Irrie - calm down. Powiedz jak będzie ok i Tobie też strzelimy te walki 2-5.

Przy dobrym zgraniu się (a potem takie już było) przejście przez Riverne site to była formalność (i Tarutaru down na samym końcu :P). Farmienie łusek też przebiegało niezwykle sprawnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 13:48 
Cytuj  
/kneel Amateru Dobrze powiedziane!


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 14:02 
Cytuj  
w zły post wkleiłem


Ostatnio edytowano 30 maja 2007, 08:14 przez Zangetsukun, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 14:46 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Jak to dobrze Irrie, że potrafisz docenić bezinteresowną pomoc innych graczy. Może teraz 6 osobowy static to cały Twój świat, jednak to niestety nie tak działa. Static'ki Promathi się bardzo łatwo rozpadają, z różnych powodów, czego sam nawet jesteś dobrym przykładem. Dlatego ludzie pomagający, albo doczepieni, mogą się później przydać do wypełnienia luk.

Co do pośpiechu z misjami i w misjach. Tak oczywiście nie idzie, źle zrozumiałeś Kamilusa. Kamilus chciał to robić sprawnie. Czyli być gotowym i na miejscu o określonej godzinie, a nie się zalogować o niej. Być skupionym i zorientowanym w danej misji. Posiadać własne przedmioty na Sneak i Invisible. Magowie nie są od tego, aby rzucać na siebie i na dodatkowe kilka osób te czary. Za krótko na to działają, czasem zaraz po rzuceniu już znika, a tu jeszcze recast czaru. Przez to wszystko idzie koślawo. Jeśli już mag się zgodził Cię Sneak'ować i Invisible'ować to bez takich pretensji. Inni nie widzą, że Ci schodzi. Jak schodzi czar szukasz bezpiecznego miejsca i tam stoisz. Nie możesz biec dalej i mieć nadzieję, że akurat stworki nie zauważą. Co do Raise, znów Twój błąd niestety. Nie musisz od razu naciskać "Yes". Rozglądasz się i sprawdzasz, czy Twoje podniesienie się nie ściągnie na Ciebie potworka. I widzisz, w Raise sam się pośpieszyłeś i wykazałeś brak ostrożności. To, że mobki Cię agrowały też Twoja wina. Zwolnij, nie goń innych, ale żyj. Oczywiście reszta drużyny Ci to wybaczy, każdy popełnia błędy i stara się je naprawiać. Po prostu bez nerwów.

Twój aktualny foch krzywdzi 5 innych osób chcących się bawić w te misje. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to nie oczekuj, że inni będą przejmować się Tobą.

I tak, jestem ta z zewnątrz! /panic


Brak medsów był wynikiem stwierdzenia "nie kupuj nie ma czasu chodz tu szybko bedziesz mial czarki" - jako THF zawsze muszę mieć zestaw sneak/invis + toolsy
Możę i masz rację zrzucając na mnie wine za raise, bo oczywiście rzucający zawsze jest niewinny, ale akurat nie wiedziałem, że tam agruje wszystko na pół mapy i nikt nie raczył się odezwać jak pytałem/krzyczałem tylko ślicznie zostawiono mnie na środku ^^, no nic moja wina, że uciekałem jak się dało, żeby się zchować i też moja, że szybko szybko nie ma czasu i nawet nie miałem jak się przygotować.
Zawsze wole 5 razy poczytać gdzie ide.

PS AMA: Grzecznie pojawiłem się po 18 zaraz olewając gości i urodziny Babci, żeby można było to robić jak ty możesz wiec nie pisz mi tu, że nie biorę pod uwagę pomagających, tylko część pomagających ma interes w tym i tylko aby szybko dojść tam gdzie oni chcą zaliczyć,.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2007, 15:23 
Cytuj  
robicie tragedię z rzeczy które są na porządku dziennym w endgamie wśród aktywnych graczy, po 2 latach się przyzwyczaicie i będzie tylko głową w domu kiwać, na siebie też :roll: ...


_________________
Obrazek


Posty: 31
Dołączył(a): 20.04.2007
Offline
PostNapisane: 29 maja 2007, 16:55 
Cytuj  
Ważna sprawa: jeżeli mamy iść jutro tzn w środę na mammety to dopiero o 22 mogę. Btw a nie macie ochoty pokampić NMów celem zdobycia lepszego sprzętu?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 30 maja 2007, 08:14 
Cytuj  
Dobra był wcześniejszy run który zakończył się powodzeniem. Chciałbym zaznaczyć jednak kilka spraw a propo następnych runów:
- wszystkie terminy ustalajmy na forum, gdyby nie wczorajszy telefon Kamilusa nie byłoby mnie
- ze swojej strony co jakiś czas będę się starał robić zbiorówkę terminów kiedy będziemy dostępni na event, bo czytając te posty można się pogubić, dlatego proszę wszystkich chętnych do wpisywania dat
Run był całkiem pomyślny, co tu dużo mówić tank jest potrzebny. Następnym razem proponuję o następujące zmiany celem dokończenia mammetów dla reszty:
- Black --> Katsukun
- Dasim --> Piter
- Irrie --> Huck (tak Irrie, dalej na ciebie liczę ;])
Naturalnie jeżeli Irrie się nie zdecyduje proszę Hucka o wsparcie (po prostu daj termin kiedy mógłbyś)
8 Yellow Liquidów całkowicie wystarcza (operatorzy Liquidów: ja oraz Piter --> przy kolejnym runie proponuję aby był to Dasim)
Hi-Potów trzeba mieć do pełna (mnie zeszło 9, Piterowi 7, reszta nie pamiętam)
WHMy proszone są o posiadanie kilku Hi-Etherów, tak na wszelki wypadek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2007, 08:26 
Cytuj  
W wypadku WHM Blacky (Elvaan) to raczej niezbędny będzie spory zapas hietherów. Podpowiem, że ja jako taru BLM musiałem użyć 2hr pod koniec 2go mammeta (jak użył transa i nie mogliście bić) i przy trzecim uzupełniałem się właśnie etherami...
Zużycie hipotion +3:
Zangetsukun: 9
Piter: 7
Hucksterthief (NIN/WAR): 3
Kamilus: 1 (po AoE - nie było czasu i mp na używanie cure)

Także z 20 hipotow+3 się przydaje i run robi się wtedy naprawdę bezstresowo :)
Yellow liquidy na kolejny mamy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 670 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.