mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 16:20 
Cytuj  
Ciekawe dane:

http://www.mmogdata.com/

Obrazek

Najciekawsza w tym wszystkim jest ciagle silna pozycja Lineage, ktore niedlugo bedzie mialo 10 lat, wiec jak widac niektorym mmorpg lata wcale nie szkodza mocno. Z FFXI pewnie bedzie podobnie.

FFXI tez ma ciagle calkiem ladna liczbe aktywnych kont.

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 17:18 
Cytuj  
4% i tak jest zalosne :/


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 17:32 
Cytuj  
Obniż poziom trudności do poziomu lidera i sytuacja się zmeni:)

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 18:18 
Cytuj  
Roball sukcesem WoW jest właśnie to, że nie trzeba przeznaczać dużo czasu naraz i można wiele rzeczy robić solo, to jest właśnie sukces tej gry i wcale to nie było obraźliwe stwierdzenie.
Mi sie WoW podoba, tylko za dużo można robić solo co ma swoje plusy i minusy, grywalność (ilość ludzi grających) jest właśnie plusem.
PS. Jakbyś utrudnił rozgrywkę to przecież amerykańce by nie chcieli w nią grać i nie odniosła by sukcesu.

PS2. Gratuluje statów twojej gry :)

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 18:23 
Cytuj  
lol nie wiedziałem :) w co teraz pykasz?

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 18:50 
Cytuj  
Prawda jest taka, że wielu nowych graczy wykorzystuje darmowy miesiąc i rzuca grę, bo "jest za trudna". Początki zwykle są trudne, dzizas. W WoW może nie tak jak FFXI, ale tak czy siak. Poza tym sama popularność WoWa sprawia, że przyciąga nowych graczy. FFXI jako łatwiejsza gra, straciłaby swój urok. Juz i tak ułatwiają nieźle. Wczoraj pierwszy raz od wieków byłam na Altep... niby nic, ale kurę tam postawili. IMO FFXI jest za mało reklamowaną grą, a poza tym w sklepach (no ok, naszych) nie można jej znaleźć. WoW jest wszechobecny i dlatego dostrzegają go nowi gracze, którzy wkraczają w świat mmo.

SE mogłoby się wysilić i rozreklamować lepiej FFXI...i ewentualnie trochę obniżyć płatności.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:00 
Cytuj  
Byle lump może grać w WoW, gdyż gra jest zrobiona dla wszystkich. FFXI jest dla wybranych 8) A jak wiadomo... co jest do wszystkiego... 8)

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:06 
Cytuj  
dane FFXI są z listopada zeszłego roku:

Obrazek


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:27 
Cytuj  
Byle lump potrafi przyjść i robić zamieszanie w nie interesującym go dziale forum...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:41 
Cytuj  
Ale ja nie jestem byle lumpem i kładę na te twoje PMki. Pies może i by posłuchał ale ja mam własne zdanie. Zresztą ty tu jesteś zwykła menda, więc może mnie pocałować w srakule. Twój post zresztą też łamie regulamin. A co do 4 pasków... znam dobrego okulistę. Przyda ci się. Mój sig przedstawia model Predator Pulse X-TRX SG z 2004 roku, którego jestem posiadaczem. Kupiłem go jako jeden z pierwszych w Polsce za pieniądze, o których sporo ludzi w tym kraju może zapomnieć. Nowszych modeli nie kupuje, gdyż przerzuciłem się na piłkę halową.

*

Posty: 125
Dołączył(a): 9.11.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:44 
Cytuj  
Na tym polega biznes. Tworcy WOW'a zrobili taka, a nie inna gre. Glownie trafia ona do amerykancow, a wiadomo, ze amerykaniec za bardzo nie lubi sie przepracowywac. Czasami nie moge zrozumiec tego japfunu, gdzie trzeba grac okolo 4 lat, zeby zdobyc uber sprzet. Wszystko trzeba robic w grupie, solo mozesz jedynie pierdnac:> Dlatego wiekszosc wybiera wow'a.. poza tym wow jest bardziej medialny. Mnie tez WOW sie nie podoba, ale takie sa fakty i nie trzeba plakac, ze FF jest dopiero na 4 miejscu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:47 
Cytuj  
Kto płacze?
Ja się cieszę, że w FF nie grają 14latkowie... albowiem:
- nie usłyszą o tym tytule
- gra jest za trudna
- gra jest niemodna
- nie ma darmowych serwerów :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:49 
Cytuj  
Gdzie ubah koreanskie produkcje ? ; ;


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:52 
Cytuj  
getserious napisał(a):
Na tym polega biznes. Tworcy WOW'a zrobili taka, a nie inna gre. Glownie trafia ona do amerykancow, a wiadomo, ze amerykaniec za bardzo nie lubi sie przepracowywac. Czasami nie moge zrozumiec tego japfunu, gdzie trzeba grac okolo 4 lat, zeby zdobyc uber sprzet. Wszystko trzeba robic w grupie, solo mozesz jedynie pierdnac:> Dlatego wiekszosc wybiera wow'a.. poza tym wow jest bardziej medialny. Mnie tez WOW sie nie podoba, ale takie sa fakty i nie trzeba plakac, ze FF jest dopiero na 4 miejscu.


Powiedz to hamburgerom, ktorzy siedza ingame 24/7 i maja po 13617481 jobow wylewelowanych i wymeritowanych.

Sikam na statystyki. Dobrze sie bawie i to jest dla mnie wazne. Gdzies mam czy sie komus ta gra niepodoba, jego problem, jezeli taki ktos nie moze tego zniesc to tez jego problem :D


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 20:56 
Cytuj  
Roball zagraj na poważnie przez 3 miesiące to może zrozumiesz ludzi w to grających.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 21:12 
Cytuj  
Znowu robicie drame Roball vs. gracze FFXI? To juz nudne się zrobiło. Raz, drugi, ale 10? No ludzie. I to sami prowokujecie. Eh.
Krzysiek... nc. >>'
Pogadajcie o różnicach, wadach zaletach, jak gracze jednej gry z graczem/graczami innej. Omg.

Anyway. To, że FFXI nie jest popularne, oczywiście cieszy - fajnie, nie ma dzieci Neo, można sobie pograć. Z drugiej strony nowych graczy przybywa jak na lekarstwo i będzie tak dalej, a nawet gorzej, bo nowe tytuły etc. FFXI, sobie splusowało wyjściem na X360, ale to wciąż za mało. Gra jest trudna od początku, ludzie się zniechecają i wola iść do WoW, gdzie jest łatwiej. Poza tym przyjdzie nowy, zobaczy samych uberów, grających od lat, którzy go zjadą za głupie pytanie, bo mają tych pytań po dziurki w nosie i stwierdzi, ze nie będzie bulił 40+ zł miesięcznie za taką zabawę. Jasne, mamy dość tych pytań etc. Każdy ma, ale to nie wina nooba, że ma podstawowe problemy. Zapomniał wół jak cielęciem był. Uberów przybywa, ale nie przybywa graczy około 50 levelowych. Wczoraj h czekaliśmy w party 5/6 szukajac tanka, bo na całym serwerze znaleźliśmy tylko 1 pld 51, który akurat nie chciał praty, o ninach nie wspominając. Była 22. oże kiepska godzina, dunno. Tak czy siak, będzie ludzi z czasem brakowało do CoPów etc. Może to zbyt czarna wizja i zbyt odległa, ale tak jest i będzie, a SE widać nie bardzo kwapi się, aby ta sytuacje zmienić.

:/


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 21:20 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Tak czy siak, będzie ludzi z czasem brakowało do CoPów etc. Może to zbyt czarna wizja i zbyt odległa, ale tak jest i będzie, a SE widać nie bardzo kwapi się, aby ta sytuacje zmienić.


CoPy dla ludzi są za trudne.
A bo trzeba kupić medsy, a bo trzeba zebrać ekipę... blablabla
I SE je teraz ułatwiło. Exp za skończenie misji, brak straty expa przy przegranej. Także nie zgodzę się, że SE nic nie robi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 21:43 
Cytuj  
Nie wiem, nie zaczynam CoPów, bo po prostu nie mam kasy. Co kupiłam, to zaraz sprzedam, zeby mieć na stuff na kolejny level. I pewnie takich osób jest więcej. Nie ukrywam, że chciałabym porobić te misje...eh, fabuła.

SE ułatwia graczom, którzy są, ale nie zachęca nowych osób. Wiem, że to nie komercha jak WoW, ale bez przesady. To mmorpg, powinni się wysilić, bo niedługo zaczną łączyć serwery z braku ludzi.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 21:47 
Cytuj  
Ale czym ma zachęcać? Dać darmowe medsy? Umożliwić przejście bez walki (najlepiej z wszystkimi profitami)?
CoP jest banalnie prosty. Trzeba się tylko troszkę przyłożyć. Warto dla tejże właśnie fabuły.
Loth - jakie medsy dla whm? Kilka yagudo drinków i hi-ethery. No ewentualnie echo dropsy i poison poty. Za 15k spokojnie skończysz pierwszy chapter. W drugim masz lol minotaura. Potem mammety, w które musisz zainwestować jako whm max 20k. To nie są jakieś wielkie kwoty. Spokojnie sfarmisz tyle gili w kilka godzin.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2007, 21:55 
Cytuj  
roball napisał(a):
...Pokazales poziom, grats. Kolejny raz piszesz "twoj post lamie regulamin" - ktory punkt regulaminu lamie? Ostatnio nie potrafiles odpowiedziec, postaraj sie lepiej tym razem...


Proszę bardzo:

Beast napisał(a):
-OFFTOPICS: produkcja wiadomosci nie zwiazanych z tematem, tak jak w przypadku flamow nie jest pozadana i może prowadzic do kasacji wiadomosci lub tymczasowego zawieszenia.


Twój post jako pierwszy był offtopem. Mój by nie powstał, gdybyś nie nabazgrał swojego.

Beast napisał(a):
-SPAM: wiadomosci nie zwiazane z tematyka forum beda kasowane, a uzytkownik zawieszony.


Nie jest to forum o prywatnych wiadomościach ani tym bardziej o modelach butów piłkarskich firmy adidas.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.