mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 100
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 09:41 
Cytuj  
Witam wszystkich , już od dawna rajcuje mnie FFXI jednak zawsze odpychał mnie miesięczny abonament dlatego też grałem w darmowe gry mmo [ no tak ale kogo to interesuje :) ]

Przejdę jednak do sedna sprawy i zadam kilka istotnych pytań.


1. Widziałem gdzieś na jakiejś stronie iż gra posiada 3 dodatki

Na allegro zobaczyłem http://www.allegro.pl/item222166004_fin ... w_24h.html

Czy po zakupie takiego produktu nie bede w jakis sposób ograniczony w grze ? Czy trzeci dodatek bedzie sie sciagal jako patch czy tez trzeba go zakupic ? Czy ten produkt upowaznia mnie do grania bezproblemowego ?


2. Jak to wyglada z platnosciami , kupuje produkt i w nim mam 30 dni darmowego grania , nie placac abonamentu , jednak po tych dniach musze zaplacic za kolejny miesiac , czytalem iz placi sie za 1 postac ok. 13 dolarow i za kazda kolejna po 1 dolarze. , abonament jest zalezny od kursu , czyli .... czy placi sie tylko za postacie ? czy tez za samo uzytkownie w grze , bo jesli za same postaci sie placi i majac jedna postac w grze to abonament wychodzi okolo 35 zl przy obecnym kursie dolara , czyz nie tak ?


3. Co jesli nie oplace jednego miesiaca abonamentu , czy konto jest jakos zamrozone ? czy tez przepada wszystko co na nim mialem i musze oplacic / zakupic nowe ? jak to wyglada ?


4. Czy duzo wmiare gra polakow ? gildie ? community pl ? Czytalem rowniez ze niezbedne tutaj jest party , czy trudno o takie ?

5.Czy w tej grze jest PvP ? Nie wiem jakies castle siegie , cokolwiek co tyczy sie rozgrywki między graczami ?

6. Czy gra ma jakis wątek fabularny jak to w finalach bywa czy raczej tyczy się jak to w mmorpgach bywa rozwiń swoją postać poprzez maksymalny grind.


7. Jak wygląda ze stabilnością serwera , lagi są ? disconnecty ? mam łącze chello 3mbit / 384kbs , raczej powinno być ok , prawda ?


8. Jak tutaj rozwija się postacie ? poprzez levelowanie ? jesli tak to jaki maksymalny ? czy statystyki sami przydzielamy do postaci czy automatycznie



Głównie interesują mnie odpowiedzi na te pytanie techniczne , o płatnosciach i tak dalej , dziekuje z góry mam nadzieje ze mnie tutaj nikt nie zjedzie za tego typu pytania :)


_________________
http://www.archlord.com.pl - Polska strona o Archlordzie.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 10:29 
Cytuj  
Ad 1: Są 3 dodatki i w grudniu będzie kolejny. Każdy dodatek dodaje nowe krainy, nowe misje, nowy wątek fabularny. Warto kupić od razu wersję z wszystkimi dodatkami.

Ad2: Jak kupisz nową wersję to masz 30 dni free. Jak odkupisz od kogoś konto (teoretycznie nielegalne, ale powszechnie stosowane) to nie będziesz miał 30 dni free, ale może (niekoniecznie) kupisz taniej. Jak masz wersję amerykańską to płacisz w dolarach a jak europejską to w euro - to jest ważne bo 13 dolarów a 13 euro to różnica.

Kurcze... muszę spadać - potem napiszę więcej...


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 10:33 
Cytuj  
1. Najnowszy dodatek nie jest w tym zestawie, możesz go sobie ewentualnie później dokupić natomiast tak naprawdę przydaje się on dopiero dla gracza, który osiągnął level 50-55 bo są to raczej obszary przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Niestety nie da się go sciągnąć w postaci patcha. SE (Square Enix) co dwa-trzy miesiące wypuszcza update`y w postaci patchy i te są darmowe oferując nowe questy, sprzęt i tak dalej

2. Masz darmowe 30 dni grania, po tym okresie czasu płacisz za kolejny miesiąc z góry. Płaci się w dolarach albo euro, zależy od wersji gry i jaką forme płatności wybrałes na początku.

3. Jesli nie masz pieniędzy na koncie to nie będziesz się mógł zalogować ale postać nie zostanie skasowana. Póki nie wpłacisz pieniędzy będzie tak jak ją zostawiłeś przy ostatnil logowaniu. Ponoć po 3 miesiącach po zawieszeniu konta (w grze- jest taka opcja jeśli się nie chce płacić bo nie można z jakiegoś powodu grać) SE może skasować tą postać ale ludzie wracali i po roku do gry a ich postać była i tak.

4. Chyba sporo nas gra, zobacz temat z lista graczy to będziesz wiedział. Odpowiednikiem gildii jest tutaj Linkshell z tego co wiem są w tej chwili dwa polksie linkshelle- Crazy Chocobos i Provoke. Jeśli ktoś wie coś dokładniej niech napisze. Do expowania lvl 1-15 (20 w bólach) możesz solo potem exp, który zdobywasz jest wolny w porównaniu do tego jaki możesz zdobyć w party. O party trudno albo łatwo w zależności od tego jaką rolę będziesz spełniał w party- może być tak, że twoja rola w party jest już zapewniona przez innych graczy więc możesz poczekać trochę na invite albo załozyć własną drużynę (party = od 2 do 6 osób).

5. PvP tylko na specjalnych obszarach do tego przenaczonych z customowym level capem (czyli powiedzmy jak jest cap 60 to wszyscy powyżej zostaną "obcięci" na czas versusa do tego levelu). PvP występuje w postaci czegoś na kształt capture the flag w dwóch wariacjach.

6. Podstawowa gra ma osobną linię fabularną dla każdej z trzech nacji. Zapętlają się ze sobą w pewnym momencie bo "zagrożenie dla świata" jest wspólne ale później są kontynuowane wątki unikalne dla danej nacji.
Dodatkowo każdy z dodatków ma swój własny watek fabularny (wspólny dla wszysckich nacji). Kupując ten zestaw masz 5 różnych wątków fabularnych.

7. Generalnie lagów nie ma, okazjonalnie może się zdazyć timeout ale po minucie czy dwóch wracasz do gry. Na łaczach się nie znam więc się nie wypowiem :)

8. Levelujesz głównie w party powyżej lvl 15. Dotarcie do 70-75 czyli maksymalnego levelu otwiera droge do "meritów" czyli bardziej indywidualnego sposobu rozwijania naszej postaci ponad level 75. Grind tutaj nie zajmuje 95% czasu, jest jedną z opcji jak można sędzać czas w grze aczkolwiek aby sprostać niektórym misjom czy questom warto mieć odpowiedni level. Do 75 statsy przydzielane są automatycznie, póxniej jesli chcesz meritować sam decydujesz co rozwijasz.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 11:17 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
1. Najnowszy dodatek nie jest w tym zestawie, możesz go sobie ewentualnie później dokupić natomiast tak naprawdę przydaje się on dopiero dla gracza, który osiągnął level 50-55 bo są to raczej obszary przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Niestety nie da się go sciągnąć w postaci patcha. SE (Square Enix) co dwa-trzy miesiące wypuszcza update`y w postaci patchy i te są darmowe oferując nowe questy, sprzęt i tak dalej

Teraz można już kupić przez POL. Warto jednak kupić od razu zestaw z wszystkimi dodatkami i to w wersji US. Tańsze opłaty później. Teraz wersja EU nie może już wybierać opłat pomiędzy euro, a dolarami.
Także polecam kupować tu:
http://www.allegro.pl/item219691982_ff_ ... konto.html

Wersja z 2 dodatkami wyjdzie Ci 77zł, a ta 113zł z wszystkimi już dodatkami (sam dodatek to potem dopłata 15$ chyba) - zaoszczędzisz zaś na każdym miesiącu gry. Miesięcznie 13zł + 1zł za każdego alta jakiego sobie zrobisz.


Cytuj:
2. Masz darmowe 30 dni grania, po tym okresie czasu płacisz za kolejny miesiąc z góry. Płaci się w dolarach albo euro, zależy od wersji gry i jaką forme płatności wybrałes na początku.

To co wyżej - teraz już nie można wybrać. Wersja US płaci w dolarach, wersja EU płaci w euro.

7. To są serwery komercyjne, a nie darmówki. Z winy SE się nie zdażają lagi czy opóźnienia w normalnych obszarach. Wyjątkiem są Besieged gdzie ze względu na specyfikę połączenia (limit do 56kbps) ciężko oczekiwać by pomiędzy klientem, a serwerem były przesyłane wszystkie dane. Występuje zjawisko ekstrapolacji i w efekcie często widać żabie skoki mimo wszystko. Kolejna sprawa - w zaludnionych obszarach występują "lagi" ale to już z winy sprzętu po stronie klienta. 1GB ramu to takie minimum by swobodnie grać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 100
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 16:08 
Cytuj  
Pozwólcie iż zadam kilka dodatkowych pytań jednak na wstępie chciałem podziękować za zainteresowanie tematem i oświeceniem mnie :)


1. Na jakich serwerach wy gracie albo większość US czy EU ?

2. Ile abonament wynosi na US a ile na EU , jeśli możecie to podajcie w dolar / euro

3. Czy dodatek mogę osobno zakupić skoro bym kupił wersje z 2 dodatkami ? Byłby on w postaci krążka dvd/ cd czy po prostu dostałbym link do download'u i upgrade konta ?

4. Hmm no nie wiem tak ogólnie co powinien wiedzieć jeszcze całkowicie zielony gracz chcący ocalić świat przed zagładą ? :D


_________________
http://www.archlord.com.pl - Polska strona o Archlordzie.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 16:25 
Cytuj  
1: wiekszość z nas (a po wprowadzeniu możliwości zmiany serverów chyba wszyscy) gra na Ramuh-u

2: zalerznie od wersji masz 13 dolarów lub 13 euro. w euro to masz niecałe 50 na zł

3: możesz zakupić osobno. jest jako DVD dostępny, online chyba tylko klucz aktywacyjny można pobrać a sam dodatek musisz sam sobie skądś skombinować


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*

Posty: 100
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 16:31 
Cytuj  
1. Ramuh to europejski, tak ?


_________________
http://www.archlord.com.pl - Polska strona o Archlordzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 16:56 
Cytuj  
Nie ma podziału.
Wszystkie serwery są wspólne.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 17:25 
Cytuj  
Kyuubi napisał(a):
3: możesz zakupić osobno. jest jako DVD dostępny, online chyba tylko klucz aktywacyjny można pobrać a sam dodatek musisz sam sobie skądś skombinować


Jak zakupisz sam klucz to nie musisz miec instalki, pliki ciągnie ci pol jako update.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 17:33 
Cytuj  
Bzdura
Trzeba zainstalować z płyty - inaczej nie masz dostępu do tych obszarów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 17:41 
Cytuj  
Jak kupujesz z POLa, to nie trzeba z tego co zrozumialem jak pisali o tym, bo jaki sens takiej opcji?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 18:10 
Cytuj  
No fakt doszło kupowanie z pola w tym miesiącu :P
Póki co jednak nie działa to chyba jednak w wersji EU?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 18:43 
Cytuj  
W howto na stronie i support niby jest (stronka EU) :) może będziemy mieli pierwszego eksperymentalnego klienta ^^

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 23:41 
Cytuj  
Co do party i jobów. Jednym jest łatwiej, innym mniej. Do 50 levelu to w sumie nie ma większych wymagań, co do składu. Potem daje się zauważyć pewna zależność. No i niektórym rasom w pewnych jobach jest łatwiej. Oczywiscie da się robić Galka WHM i Tarutaru drg, ale wiele osób taka mieszanka może zniechęcić. Praktycznie w każdym momencie możesz zmienić profesje, więc nie ma obawy, ze coś nie podpasuje i drama. Na forum sa tematy z linkami do pomocnych stron, warto je przejrzeć i poczytac dokładniej o rasach i profesjach. (I tak wszyscy wiedzą, że najlepsze sa tarusie, pft).

Erm Kamilus jakie 13zł? oO wtf. Mi pobiera co miesiąc 47-48 zł. Za 5 postaci... Chciałabym bulić 17 zł ; ;


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2007, 23:50 
Cytuj  
Biedne dziecko... Czytać nie potrafi :(

Cytuj:
zaoszczędzisz zaś na każdym miesiącu gry. Miesięcznie 13zł + 1zł za każdego alta jakiego sobie zrobisz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 100
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 06:45 
Cytuj  
Kolejne pytanie tym razem bardziej techniczne


1. Czy wyrobienie Ekarty w mbanku coś kosztuje ? jesli juz posiadam konto izzykonto...


_________________
http://www.archlord.com.pl - Polska strona o Archlordzie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 07:13 
Cytuj  
http://www.mbank.net.pl/mbank/pp/ekonto.html


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 100
Dołączył(a): 26.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 07:54 
Cytuj  
no tak ale po co mam zakładać kolejne konto w mbanku skoro już jedno mam , chciałbym tylko ekarte abym mógł opłacać abonament


_________________
http://www.archlord.com.pl - Polska strona o Archlordzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2007, 08:11 
Cytuj  
25zł rocznie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 10
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 sie 2007, 08:28 
Cytuj  
http://www.allegro.pl/item219692043_ff_ ... konto.html
wersja USA, czyli ta "tansza" ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.