mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2007, 17:45 
Cytuj  
:D to po to zabijaliscie sie na Limbusach o cwanego Homana?

Grats Hucki!


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 09:02 
Cytuj  
ladnie Huck :D teraz zapomnij ze ktos pojdzie z toba meritowac :P


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 15:50 
Cytuj  
Huck jakich urzywasz broni?
Bo imo haste w wypadku THF jest malo oplacalny chyba.
1. glowny dmg i tak walisz z TA lub SA i robienie TP szybciej nie bardzo ma sens chyba - ale to akurat mniej wazne jest
2. daley z dwoch broni masz ile? 150+178? z /nin dual wield II 278
wiec Twoj haste 22% daje Ci 216 daley czyli raptem 60 daley szybciej.
Imo Twoj DoT znacznie by zwiekszylo
Legs -> np. Dusk trousers
Waist -> swordbelt +1
Body -> Dragon harness -> Tu jest dodatkowy plus nabijania mniej TP mobkowi
Hands -> tu bym ewentualnie zostawil dusk
Feet -> Dusk
Imo to by zwiekszylo znacznie DoT. Masz w tym momencie raptem 12% haste mniej czyli jakies 30 daley moze + masz 40 att wiecej. Ewentualnie nie wiem jak tam u Ciebie a acc mozna by zostawic homam feet i hands i zrec meat reszta tak jak napisalem. Mozesz mi nie wierzyc, ale mozesz tez sparsowac i przekonac sie sam.

Imo Haste ma sens z duzym daley gdzie 20% daje - 100 daley np. i dodatkowo bardzo zwieksza TP gain bo jak wiadomo TP na 2h weaponie np kosie z /sam daje kolo 17 i wtedy ma to sens. tak samo war/nin na topory tez ma daley kolo 500 i tez ma to sens poza tym war ma berserk i off hand z +30 att wiec haste equip ma tym wiekszy sens. Na Thf poprostu tego nie widze 20% szybciej uderzasz a zaloze sie ze z att boostem bedziesz walil 10% szybciej za to za prawie 50% wiecej dmg....

Teraz czekam zaraz na opinie " A ten uczy Hucka grac THF a sam to ma na thf 37 itd." ja nikomu nie rozkazuje. Bedzie chcial to sprawdzi nie bedzie chcial nie sprawdzi i tyle.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 16:56 
Cytuj  
grats Cichy :) odezwij sie ma msn


_________________
Jast v2.0

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 00:34 
Cytuj  
W sumie to nie ma sie czym chwalic, bo item mozna kupic za 50k, ale co tam:

Obrazek

Chociaz jakies pocieszenie dla lolmonka po tym update. Poza tym troche latwiej z timerem na chi po tym jak 1 str = 1 att.

Szkoda, ze te kolczyki +3 MND sa na teraz praktycznie nie do zrobienia z braku materialow...

Mam przy okazji noob pytanie do bardow: czy zmeritowany singing wplywa na efektywnosc etiud? Jesli tak to w jakich proporcjach?
Tak na oko strasznie sie roznia etiudy od dobrego barda i od takiego sobie. Pytanie czy to tylko dzieki rose harp czy tez mozna to jeszcze jakos poprawic?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 06:56 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Huck jakich urzywasz broni?
Bo imo haste w wypadku THF jest malo oplacalny chyba.
1. glowny dmg i tak walisz z TA lub SA i robienie TP szybciej nie bardzo ma sens chyba - ale to akurat mniej wazne jest
2. daley z dwoch broni masz ile? 150+178? z /nin dual wield II 278
wiec Twoj haste 22% daje Ci 216 daley czyli raptem 60 daley szybciej.
Imo Twoj DoT znacznie by zwiekszylo
Legs -> np. Dusk trousers
Waist -> swordbelt +1
Body -> Dragon harness -> Tu jest dodatkowy plus nabijania mniej TP mobkowi
Hands -> tu bym ewentualnie zostawil dusk
Feet -> Dusk
Imo to by zwiekszylo znacznie DoT. Masz w tym momencie raptem 12% haste mniej czyli jakies 30 daley moze + masz 40 att wiecej. Ewentualnie nie wiem jak tam u Ciebie a acc mozna by zostawic homam feet i hands i zrec meat reszta tak jak napisalem. Mozesz mi nie wierzyc, ale mozesz tez sparsowac i przekonac sie sam.

Imo Haste ma sens z duzym daley gdzie 20% daje - 100 daley np. i dodatkowo bardzo zwieksza TP gain bo jak wiadomo TP na 2h weaponie np kosie z /sam daje kolo 17 i wtedy ma to sens. tak samo war/nin na topory tez ma daley kolo 500 i tez ma to sens poza tym war ma berserk i off hand z +30 att wiec haste equip ma tym wiekszy sens. Na Thf poprostu tego nie widze 20% szybciej uderzasz a zaloze sie ze z att boostem bedziesz walil 10% szybciej za to za prawie 50% wiecej dmg....

Teraz czekam zaraz na opinie " A ten uczy Hucka grac THF a sam to ma na thf 37 itd." ja nikomu nie rozkazuje. Bedzie chcial to sprawdzi nie bedzie chcial nie sprawdzi i tyle.


Bart - dzięki za info! Może faktycznie nie dopisałem całości jak wygląda moja walka.

Mam w sumie 2 setupy equipu:


1. TP + Haste
- walahra turban
- chivalrous chain
- swift belt/potent belt
- homam corazza
- homam cosciales
- dusk gloves
- homam gambieras


2. SA / TA / SATA / SA+WS / TA+WS
- emperor hairpin
- breeze gorget/spike necklace
- warwolf belt
- dragon harness
- dragon leggings
- rogue armlets+1
- rogue coulotte+1

3. NIEZMIENNE:
- Forager Mantle
- Suppanomimi
- Brutal Earring
- Staurobow/Ziska's Crossbow
- Rajas Ring
- Sniper's Ring / Garrulous Ring
- Blau Dolch/Sirocco Kukri

Kluczem jest to by nabić TP w czasie 30-40 sekund. Mając Assassin (THF lv.60) damage z SA lub TA jest zbliżony (tym bardziej z Rogue's Armlets+1 - Increase Trick Attack damage). Podobnie z SA+WS, TA+WS.

Jak mam TP (>100%- więcej nie nabijam, jedynie w Shark Bite i Evisceration widać JAKĄŚ różnicę) to robię SA+WS lub TA+WS (zależnie jaka sytuacja - na starcie TA+WS na tanku, potem SA+WS; jak tank traci hate to TA+WS i SA (bez WSa) - zmieniam equip na +DEX / AGI / STR (po zmianie z Sole/Squid Sushi mam ok +35-40 DEX, +24-27 AGI i nie pamiętam ile +STR (chyba z +16). Dzięki temu maksymalizuję damage z SA+WS, TA+WS. Lepszy SATA gear dałby mi jedynie Hecatomb set - ale się jeszcze go nie dorobiłem. :)

Nie jest sztuką walnąć SATA+WS za powiedzmy 1.1-1.2k dmg, gdyy jesteś w stanie osobno robić SA+WS i TA+WS za 700-800 każdy - co w sumie da 1.5-1.6k dmgu.

Of kors co 15 minut (głównie na HNMach) Assassin's Strike - 3x attack.

No i tyle "wywodu" :) Teraz masz pełen obraz - kombinuj z wyliczeniami.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 214
Dołączył(a): 25.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 07:21 
Cytuj  
Opi na 99% nie wplywa na efektywnosc, wartosci sa na stale ustalone tak jak z marchami.

Drak.

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 10:37 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mam przy okazji noob pytanie do bardow: czy zmeritowany singing wplywa na efektywnosc etiud? Jesli tak to w jakich proporcjach?
Tak na oko strasznie sie roznia etiudy od dobrego barda i od takiego sobie. Pytanie czy to tylko dzieki rose harp czy tez mozna to jeszcze jakos poprawic?


Sprawdziłem:

singin 241 + string 225 = +27 mnd

singin 258 + string 231 = +27 mnd

Szkoda że nie mam z czego więcej string'ów wyciągnąć ale zasadniczo ich nie nosze. :P

Z tego wynika że każdy bard wyposażony Rose Harp+1 jest sobie równy.
Twoje oko pewnie myli fakt że etude z biegem czasu tracą na sile (ok. 1pkt na 5sek.), wiec najlepiej jakby były śpiewane przed samym Twoim Chi blastem czy czegokolwiek tam sobie używasz.


_________________
B.B.B.T.D. King

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 12:03 
Cytuj  
To co daje te etude +2??

Z reguly prosze o MND songi po 9 boostcie i zazwyczaj te 45 sec na luzie wystarcza na zaspiewanie 2 songow, ale bywa, ze sie bard nie wyrabia, bo cos innego spiewa itp Czasem zdarzaja sie nadgorliwi i spiewaja jak maja czas i czasem te songi juz prawie nic nie daja jak puszczam chi-blasta.

Sytuacja sie troche komplikuje jak jestem poza ally i prosze o invite po 6-7 boostcie, a dostaje po 10 albo jak juz zejdzie. Wtedy oczywiscie o songach nie ma co marzyc.

Nie mowiac o sytuacjach, ktore mi sie zdarzyly w pixies, kiedy prosilem o MND songi, a bard mnie pyta, ktore to songi. :D

Bardzo fajnie boostowanie dzialalo w SW, tam bardowie super sobie radzili z invitowaniem i spiewaniem rotacyjnie dla 2-3 monkow (o ile ci dobrze koordynowali swoje boostowanie), ale to byly inne czasy, wtedy tem dmg z chi blastow naprawde sie liczyl. Teraz praktycznie kazdy DD robi podobny albo wiekszy dmg, bez tego calego chiblastowego zamieszania.

Sorry, ze przynudzam, ale lolchi-blast to moje hobby. :D

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 14:19 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
To co daje te etude +2??



Bez Rose Harp+1 (Etude +2) dostajesz tylko +22 mnd.


_________________
B.B.B.T.D. King

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 23:19 
Cytuj  
Obrazek

Attack 956 i 151 STR :D

Att bez fooda, w sprzecie do STR, na berserku, warcry zszedl, moje 2h i songi do att z 2h Drakanta :D z foodem i warcry byloby 999 :D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone


Ostatnio edytowano 30 sie 2007, 23:20 przez Marass, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 23:19 
Cytuj  
poczekaj zabiorą ci... ;)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1103
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 08:02 
Cytuj  
WOW!!! Nieźle, obstawiałem że będziesz miał 850-900. Szok :)

Pomijam fakt że do uber sprzętu jeszcze trochę Ci brakuje, więc na chwile obecną wypas :)


_________________
Tomala - Galka - Monk - Blue Mage - Dancer (??)
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 13:47 
Cytuj  
no i jeszcze Alky's, Flame Ringi podniosą ATT


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 721
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 sie 2007, 14:00 
Cytuj  
full hecatomb set tez by byl mile widziany:D


_________________
"Two little goblins, out in the sun. Down came a dragon, and then there was none."
Fluffy Thunder, Gladiator(FFXIV)konto aktywne
Maras, Dragoon/Samurai(FFXI)konto zawieszone

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2007, 21:28 
Cytuj  
Kiedy bylem malym Rangerem snilem o tym body :D O prosze ! Jest !

Obrazek


Obrazek

Swoja droga ani Nikke (robil Cerb leather) ani Plaztuk (glowny crafter) nie zawolali ani gila. Proponowalem - odmowili.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2007, 21:45 
Cytuj  
ciesze się, że sprawa Hide znalazła taki koniec. Gratulacje!


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2007, 01:12 
Cytuj  
Jakby znalazla inny Glizdus to bym zrobil taka drame ze bym pewnie wylecial z Pixies wiec Dzieki Tadek Nikke i Plaztuk ze jakos dalo rade :)


_________________
Obrazek

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2007, 01:16 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Jakby znalazla inny Glizdus to bym zrobil taka drame ze bym pewnie wylecial z Pixies wiec Dzieki Tadek Nikke i Plaztuk ze jakos dalo rade :)


Dzieki Ato~

Predzej by Eno quitnal gre niz ty dostal kicka ;) Cala drama to jedno male niedomowienie i moje emo, eot.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2007, 03:48 
Cytuj  
Obrazek

No i dropnęło Osode ^^


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.