mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 17
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2008, 13:12 
Cytuj  
Potrzebuje pomocy w miescie San d'Oria. Dopiero zaczynam grac i chcialbym wiedziec co najlepiej na początku robic. I jeszcze jedno pytanko mam. Gdy walcze to pod MP jest cos w procentach tylko nie pamiętam jak to sie nazywa. Do czego to sluzy i jak to uzyc.
Jak cos to moj nick w grze to Shidori

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lut 2008, 13:17 
Cytuj  
Zanim się założy topic warto użyć funkcji Search i uważnie przeglądnąć podklejone topiki:

http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=10011


_________________
Obrazek


Posty: 17
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 lut 2008, 14:01 
Cytuj  
to akurat czytalem i duzo to mi nie dalo

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lut 2008, 15:14 
Cytuj  
adrianek418 napisał(a):
Gdy walcze to pod MP jest cos w procentach tylko nie pamiętam jak to sie nazywa. Do czego to sluzy i jak to uzyc.


to pod MP, to TP (Tactical Points), gdy ten wskaźnik dojdzie do 100% można użyć WSa (Weapon Skill). wskaźnik można zapełnić 3x (do 300%). im więcej TP, tym lepszy efekt osiągnie dany Weapon Skill. pierwszy WS dostaje się około levelu 5, gdy skill danej broni jest na odpowiednim levelu. jeśli angielski nie jest ci obcy proponuję często zaglądać tutaj:

http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Main_Page

możesz się tam dowiedzieć między innymi na jakim levelu skilla danej broni jaki WS można wykonać.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2008, 15:26 
Cytuj  
Pod MP (zgaduję, że mówisz o lewym górnym rogu) masz TP: Tactical Points. Przy 100% lub więcej (zasadniczo 100%, 200%, 300% max) możesz użyć tzw. WS - Weapon Skill. Odblokowywuje się je zdowywając skille broni: http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Categ ... pon_Skills

Znajdź broń jaką używasz i zobacz jaki skill potrzebujesz, żeby odblokować dany WS. Każdy WS korzysta z jakieś statystyki by robić dmg (modyfikator). I np. dla Great Katany (główna broń Samuraja) Tachi: Yukikaze, T: Gekko i T: Kasha bazują na STR. Tachi: Koki bazuje na STR i MND. Ale akurat ten WS nie jest używany. Wszystkie ważne WSy dla Great Katany bazują na STR. Ale np. dla Katany (Ninja) są to STR i DEX (uogólniając). Modyfikator znaczy, że im więcej mamy danej statystyki tym większy dmg zrobimy (też uogólniając). Niektóre WSy zadają podobny dmg przy 100 i przy 300% TP, Ale niektóre mają tzw. multiplikatory. Czyli, że przy 300% zada sporo większy dmg niż przy 100%. W podanym linku jest wszystko podane. Czy dany WS ma modyfikator i multiplikator czy nie też. Dokładnie o co chodzi z wartością multiplikatora to nie napiszę, gdyż sam do końca tego nie czaję.

A co najlepiej robić na początku? Levele. Bij moby koło miasta. Nie pamiętam co tam było. Ale na pewno Wormy.


Posty: 17
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 01:35 
Cytuj  
jestem w pierwszej misji i zdobylem juz ten orcish axe i nie moge zakonczyc misji. jak podchodze do facia to gada mi zebym przyszedl jak skoncze misje

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 01:38 
Cytuj  
adrianek418 napisał(a):
jestem w pierwszej misji i zdobylem juz ten orcish axe i nie moge zakonczyc misji. jak podchodze do facia to gada mi zebym przyszedl jak skoncze misje


już wiem, dlaczego jawcia zawsze sie wkur%#@&#@ jak ludzie podstawowych rzeczy nie potrafią.

http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Main_Page !!!!!!!!


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 01:44 
Cytuj  
"Return with your prize and TRADE IT to the gate guard to finish the mission."

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 10:59 
Cytuj  
Poza tym nie baw się w misje >> Teraz na nic Ci są potrzebne. Leveluj, expuj, zrób subjob >< Rank? To Ci dopiero potrzebne, jak będziesz się zabierał za rank 5, poprzednie są Ci średnio potrzebne, żeby nie powiedzieć, prawie wcale. Na misje i questy jeszcze będziesz mieć czas, zajmij się czymś bardziej pożytecznym, czyli levelowaniem postaci.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 11:08 
Cytuj  
Niektórzy grają też aby poznać fabułę a nie tylko mindless grind.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 11:32 
Cytuj  
Poznawanie fabuły na tym etapie gry? No litości, jakiej fabuły >>' "Pójdź i przynieś mi jajko lizarda"... fascynujące. Albo "sprawdź co się dzieje z kryształem niebieskim, gdy go włożymy do gejzeru" >< Jeśli to jest poznawanie fabuły, to gratuluję.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 12:52 
Cytuj  
no nie da się porównać wojny i walki o wpływy z kuchnią i zlewem :roll:


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 15:31 
Cytuj  
Linia fabularna misji w San d'Orii zdecydowanie różni sie od tej w Bastok. Jakbyś przeczytała przynajmniej nazwę tematu w którym udzielasz porady to byś wiedziała o czym należy pisać, to raz.

Dwa, początkujący gracz z pewnością się ucieszy kiedy za zrobione misje dostanie kilka (-naście, -dziesiąt) gil nagrody za misję/quest. Dzięki temu będzie go stać na ekwipunek bez konieczności wybijania tysięcy pszczół/owiec/etc.

Trzy, idąc twoim tokiem rozumowania należy przewinąć najmniej pierwsze 30 minut filmu aby nie marnować czasu na banalne wprowadzenie, które stopniowo buduje napięcie. Po co poznawać bohaterów od podszewki skoro lepiej natychmiast przewinąć do momentu jak będzie "prawdziwa akcja".

grats :lol:


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 16:33 
Cytuj  
Blah blah blah. Powiedziałeś co wiedziałeś, a porównanie z filmami to rotfl.
http://ffxi.somepage.com/questdb/450
no....dużo gili :> Ja rozumiem questy, ale mowa jest o rank misjach...
"kiedy za zrobione misje dostanie kilka (-naście, -dziesiąt) gil"
no zrobi rank 2 i zarobi 1k :D


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 16:40 
Cytuj  
No, ale za rank 10, 100k, poza tym nawet misje bastokowe były przyjemne (i także robiłem je na bieząco, każdy gil się liczył, gdyż nie dostawałem sprzętu za friko). Poza tym to fajne wprowadzenie :) Poznajesz Cida, Volkera oraz innych przez co lubisz daną grę dużo bardziej :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 16:58 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Na misje i questy jeszcze będziesz mieć czas, zajmij się czymś bardziej pożytecznym, czyli levelowaniem postaci.


Widać skleroza nie boli ale cóż skoro to co napisałem na temat odnośnie twojego posta nie na temat to chyba nie ma potrzeby abym cokolwiek dalej pisał jeśli jest to "Blah blah blah. Napisałeś co wiedziałeś". Na takie druzgocące argumenty nie jestem w stanie odpisać. :lol:

Nie chce mi się podawać linków (szczególnie do somepage, który słynie z hackowania kont, kolejne brawa dla Loth za przemyślaną akcję) ale są questy które dają sporo kasy na dowolnym poziomie doświadczenia, szczególnie w San d'Orii.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 17:04 
Cytuj  
Co ma hackowanie do informacji... Gdyby mi Alla czy wiki się nie wieszały, dałabym innego linka. Dramat normalnie...pochlastam się tępym nożem do masła :<

Btw. Nowy pytał o pomoc z misją. Questy to nie rank misje, questy low level polecam.

Do nowego. Nie zwracaj uwagi na dramy i rób co chcesz. Z sensem czy bez, miej fun. I czytaj strony, które piszą co robić, bo to ułatwia życie... Dobre rady no.1 dramadzilli :>


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 lut 2008, 19:06 
Cytuj  
Moim zdaniem mozna odnalezc fun w robieniu rank tak wczsnie. Dla niektorych nie jest przyjemnosci isc na 75 lv zsolowac z palcem w dupie wszystkie misje ktore docelowo sa zrobione dla party 20lv. Niektorzy lubia wyzwania, nastroj itd. wiec sie z Toba Loth nie zgadzam.


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lut 2008, 01:13 
Cytuj  
Tak kształtowali się najwięksi gracze tego serwera. Robiąc content na czasie. Gdy ten content był wyzwaniem i poznawaniem gry. Po to te misje powstały.
Można na lvl75 iść i popnąć bubble bernie na jednego strzała, a można też zrobić to na lvl5 z inną ekipką noobków. Przynajmniej jest wtedy frajda.

Do nowego - poszedłeś dobrą ścieżką - zaczynasz od poznawania gry. Polecana strona to http://wiki.ffxiclopedia.org
I tylko ona. Żadne somepage czy allkhazam (sam wychowałem się na somepage, ale to syf). Na wiki masz zakładkę missions, masz zakładkę quests. Korzystaj.

I nie słuchaj, że to marnowanie czasu. Zrobie rank3 na lvl25... to jest prawdziwa frajda. Farmienie kluczy do Kazham, zdobywanie subjob itemków to wielka ściema, bo tam potrzebna zaawansowana pomoc. Przebrnięcie przez rank4 wieżę - jak ja się wtedy bałem hehe. Więc nie słuchaj, że masz zaczynać od czystego grindu, bo potem te misje nie przyniosą Ci frajdy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 157
Dołączył(a): 12.11.2007
Offline
PostNapisane: 27 lut 2008, 20:03 
Cytuj  
jak masz jakies pytania co do gry to pisz ingame /tell Vishnu
chetnie odpowiem miedzy czekajac na koljeny Campain Battle :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.