mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 9.06.2008
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:01 
Cytuj  
Witam
Gram w FF 11 od 3 godzin, wybralem bastok jako miasto startowe, zawod BLK i oto moje spostrzezenia.

1) walka trwa baaardzo dlugo, jestem przyzwyczajony do szybkich walk (WOW, L2)
2) nie moglem zlokalizowac w bastok sklepu ktory sprzedaje sprzet dla BLK, lepszy kij, nowe czary, zbroje
3) bardzo ciezko porusza sie po menu, jak dla mnie to zbyt skomplikowane
4) nie widze zadnych plusow tego ze dostalem GWP
5) nie za bardzo wiem co mam bic, bilem juz robaki, osy i z nimi bez problemu, ale exp za nie jest juz mierny, gdzie bic z 3 lvl? Gobliny i sepy za silne.

Prosze o pomoc i Wasze opnie na moje 5 punktow.

Dzieki!

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:22 
Cytuj  
1) Co znaczy "długo" w Twoim rozumowaniu? :roll:
2) Od tego masz mapy, żeby widzieć sklepy. Jak ich nie widzisz, to zwiedź CAŁE miasto.
3) Nie wiem co jest trudnego w tak jasnym menu...
4) Bo to się widzi wraz z upływem czasu -_-
5) 1-3 robale i pszczoły w South Gustaberg.
3-6 w Zehrun Mines <wejście od Bastok Mines>
6-10 górka

Grasz 3h i chcesz już mieć wszystko w małym palcu? Pozwiedzaj, CZYTAJ poradniki, oswajaj się z menu i grą. Narzekanie po 3h gry jest śmieszne.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:23 
Cytuj  
1) BLK - Black Mage? To nie oczekuj, że będziesz bił szybko. FF nie jest grą solo, solo to do 10 możesz dobić (no chyba, że masz już doświadczenie, ale gdybyś był to byś się głupio nie pytał).
2) Mhm... spelle są w Bastok Market, sprawdź FFXIClopedia gdzie dokładnie. Resztę to z różnych questów (znowu FFXIClopedia), NM-ów, AH...
3) da się przyzwyczaić, mi na klawiaturze nie sprawia to większych problemów. Trzeba po prostu wszystko przetestować, część rzeczy wrzucić do makr, etc.
4) Plusy są dopiero po tym jak grasz jakiś tam określony czas z tego co kojarzę.
5) Wszystko wokół, aż do levelu 10... Dobre dla blm-a są wormy, exp na początku jest zawsze dość niski i powolny (szczególnie dla magów, dd mają lepiej), jeśli chodzi o później, to sprawdź temat z przydatnymi linkami i link do Campitarius (czy jakoś tak).


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:37 
Cytuj  
No i przede wszystkim - Final to nie jest gra która szybko daje efekty i satysfakcję. To nie WoW.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:49 
Cytuj  
1. Masz pecha - to nie WoW czy L2. Na szczęście.
2. http://wiki.ffxiclopedia.org
3. Use the force Luke.
4. http://wiki.ffxiclopedia.org
5. http://wiki.ffxiclopedia.org i ponownie... To nie WoW. Tu nie wylevelujesz postaci w 7 dni.

Opinia na Twoje 5 punktów. W bardzo dużym skrócie. Jesteś niecierpliwy więc to nie jest gra dla Ciebie :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:54 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
3. Use the force Luke.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 13:54 
Cytuj  
1) walka trwa baaardzo dlugo, jestem przyzwyczajony do szybkich walk (WOW, L2)

walki będą szybsze, szczególnie grając blm, trzeba mieć tylko około 50-70 playdni na liczniku

2) nie moglem zlokalizowac w bastok sklepu ktory sprzedaje sprzet dla BLK, lepszy kij, nowe czary, zbroje

ja do dzisiaj nie wiem w którym sklepie dokładnie co sprzedają, nie ma się czym przejmować, najważniejsze to sprawdzić w necie co się chce zrobić/kupić w ffxi , znaleźć to miejsce i kupić, na pewno się potem zapamięta to miejsce

3) bardzo ciezko porusza sie po menu, jak dla mnie to zbyt skomplikowane

no to jest przegięcie, szczególnie wyszukwianie, ale pewnie dlatego nie poprawili tego do dzisiaj i nie zrobili po ludzku menu bo projektanci tam żyją na wyspach i nie widzieli nic poza ff, trzeba tylko pamiętać żeby w czasie walk nie używać niczego z menu (chyba że 2h), tylko macra

5) nie za bardzo wiem co mam bic, bilem juz robaki, osy i z nimi bez problemu, ale exp za nie jest juz mierny, gdzie bic z 3 lvl? Gobliny i sepy za silne.

blm czy jakikolwiek inny job do levelu 10 walczy zazwyczaj daggerami, siekierami itd. , trzeba tylko kupić dobry food na att i acc, to jest operacja jednorazowa i trwa kilka/kilkanaście godzin


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 14:35 
Cytuj  
Simi :) przestan , bo On w to UWIERZY jeszcze ... :)

Ja gram , hm..... 4 lata beda w pazdzierniku , a wciaz uwazam ze ta gra JEST trudna

i wiesz co ? moze dlatego nie zaczalem grac po 1 roku w inne MMORPG < poniewaz ta gra - swoim poziomem trudnosci - trzyma mnie do dzis :)

Ktos ci mowil ze bedzie latwo w FFXI ? Jak tak , to klamal :)


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 14:44 
Cytuj  
To jest gra typu Party vs MOB nie jak w podanych przykładach Solo Hero vs thrliard mobow.


Posty: 11
Dołączył(a): 9.06.2008
Offline
PostNapisane: 21 cze 2008, 09:18 
Cytuj  
Moj playtime to juz 6 godzin i coraz bardziej zaczyna mi sie podobac :) Gra jest trudna i wlasnie przez to wciaga, walki trwaja juz krocej odkad mam nowy staff i czar water :) Niedlugo zaczne robic questy i misje. Btw. do kogo mam sie zglosic po perelke?

Dzieki za Wasze opinie :)

*

Posty: 89
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 cze 2008, 11:51 
Cytuj  
Po perełkę zgłaszać się możesz do wielu ludzi. Ostatnio na LSie często przesiaduję ja (Tilandil), Therru, Tokimu, Caspian czy Ornito. Poza tym to Pudzian, Szarlej, Sakurazukamori, Grizmouken, Blacklady. Na pewno kogoś w grze zastaniesz. Do zobaczenia w grze :)

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2008, 12:47 
Cytuj  
Na samym poczatku idzie sie do Zeruhn Mines z Bastok Mines i siedzi sie tam nawet do lvl 7. Potem wychodzi sie z Bastok Markets przez brame na zewnatrz - po lewej stronie od bramy zagadujesz do straznika i pobierasz Signet. Na zewnatrz bije sie wszystko na gorce do lvl 10 a potem przenosi sie na Konschtat a tam bije sie Wormsy z wywieszona flaga ze szukasz party.
Sklep z magia znajduje sie z Bastok Markets przy zonie do Port Bastok.
Milej zabawy :D


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 9.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 cze 2008, 13:59 
Cytuj  
Pytan ciag dalszy ;]

1) jak sie robi bron na +1 (nie znalazlem na necie tego nawet na wiki)
2) czy wyposazenie swojej chaty na poczatku gry jakos mi pomoze?
3) jaka subke polecacie dla MNK i dlaczego?

:P

Dzieki

Pozdro!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2008, 14:02 
Cytuj  
frass napisał(a):
1) jak sie robi bron na +1 (nie znalazlem na necie tego nawet na wiki)
2) czy wyposazenie swojej chaty na poczatku gry jakos mi pomoze?
3) jaka subke polecacie dla MNK i dlaczego?



1. nie robi się - kupuje się. Broń wyrabiają crafterzy i jest to opisane na wiki. Nie ma czegoś takiego jak upgrade broni.
2. nie
3. http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Monk: ... ng_the_Job


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 cze 2008, 16:12 
Cytuj  
Frass ty masz jakąś naturalną zdolność do nieczytania tego co piszemy? Czy jesteś zbyt leniwy by samemu sprawdzić linki co podaliśmy?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 cze 2008, 22:14 
Cytuj  
Spoko odpowiem ^^ zamiast rzucac miechem.
1. wiekszosc broni w FFXI jest craftowalna - wykonuja ja gracze ktorzy albo skiluja craft, albo zarabiaja na zycie. Podczas craftu mozna miec zwykly item lub HQ (high quality) item. Takie itemy HQ (+1, +2, +3) nie sa do kupienia w zadnym sklepie. Mozna je wylacznie nabyc w "domie aukcyjnym" - Auction House znajdujacym sie w kazdym z miast.
2. Wyposazenie moze byc na poczatku pomocne jesli chcemy wiecej miejsca na rozne itemki. Meble maja specyficzna pojemnosc (storage) - ktora ma bezposredni wplyw na ilosc itemkow jakie chcialbys zostawic z Mog House. Wiekszy storage - wiecej itemkow - oczywista sprawa :D
3. dla MNK subuje sie WAR - ze wzgledu na ability (glownie berserk WAR-a ktory zwieksza zadawany DMG). WAR przyda sie rowniez do wielu innych jobow, ktore moze w przyszlosci sam chcialbys sprobowac. Ponadto ani WAR, ani MNK nie maja problemow z Party invite, przez co szczegolnie na poczatku jest latwiej.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 cze 2008, 13:20 
Cytuj  
frass napisał(a):
Pytan ciag dalszy ;]

1) jak sie robi bron na +1 (nie znalazlem na necie tego nawet na wiki)
2) czy wyposazenie swojej chaty na poczatku gry jakos mi pomoze?
3) jaka subke polecacie dla MNK i dlaczego?

:P

Dzieki

Pozdro!!


1. Bronie +1, ja zreszta wszystkie "wersje +1" moga zostac stworzone przy craftowaniu, jest na to mala szansa ( wieksza w zaleznosci od poziomu trudnosci craftu wyrazanego liczba od 0 do 100). Trzeba tez zauwazyc, ze bronie +1 nie zawsze sa warte uwagi. Wiekszosc dobrych broni nie ma w nazwie +1, nawet jesli sa craftowalne ( nnie wiem po co aj sie produkuje jak wszystko jest na wiki)
2. nie pomoze, bo na poczatku nie masz problemu z brakiem miejsca w ekwipunku. Itemy pomagajace w crafcie tez odpadaja bo narazie ie masz cos craftowac. Wogole nie chce Cie zniechecac, ale dorobic sie w tej grze czegos teraz jest w cholere trudno. JEsli bys chcial rozwiac craft jakis na maksa to pewnie Ci to zajmie z 2 lata.
3. Dla MNK subuje sie WAR tylko jesli nie bierzesz hate w party, a jesli widzisz ze bierzesz to /nin. Oczywiscie to jest rada nie dla poczatkujacego tylko raczej na za 5 miesiecy.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 08:43 
Cytuj  
Odwalta się od WoW'a. Gra oferuje dużo więćej niż FFXI.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 09:13 
Cytuj  
Seph napisał(a):
Odwalta się od WoW'a. Gra oferuje dużo więćej niż FFXI.
Oferuje coś innego, ale nie więcej ^^

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 10:35 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
Seph napisał(a):
Odwalta się od WoW'a. Gra oferuje dużo więćej niż FFXI.
Oferuje coś innego, ale nie więcej ^^

Hm, cos innego. Obie gry oferują rozrywkę tylko, że w inny sposób.
WOW oferuje jej jednak więcej jakby nie patrzeć. W grze po prostu można więcej robić.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.