mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 18:58 
Cytuj  
Każdy w tej grze ma kłopoty z kasą, zawsze na coś brakuje, a więc zaczynam pisać guide jak zarabiać :) Będzie uzupełniany w przyszłości (będę również wdzięczny za pomoc innych). Zaczynajmy więc!

Najpierw trzeba wyróżnić kilka metod zdobywania pieniędzy w FF:
- farmowanie i sprzedaż itemów na AH
- farmowanie i sprzedaż itemów do NPC
- farmowanie seali i robienie BC/KS NM
- CRAFTING
- campienie NM/HNM

Sprzedaż do NPC
1. Buburimu Peninsula.
Co farmujemy: Poison Leech (Bird Blood), zarobek około 6-7k/hr
Liczba spotów: 2 (jeden dla dwóch osób, drugi dla jednej).
Wymagany level: około 30 (w zależności od jobu).
ObrazekObrazek

2. The Sanctuary of Zi'Tah
Co farmujemy: Lesser Gaylas + Myxomycete/Master Coeurl (camp 1); Lesser Gaylas + Rock Golem + Goobbue Gardener (camp 2); Lesser Gaylas + Goobbue Gardener (camp 3), zarobek w granicach ??k/hr. -> muszę sprawdzić
Liczba spotów: 3 (pierwszy dla trzech osób, drugi i trzeci dla jednej).
Wymagany level: około 60 (w zależności od jobu)
ObrazekObrazek

3. Labyrinth of Onzozo
Co farmujemy: Labyrinth Manticore (zarobek około 17k/hr, dodatkowo sporo bs i trochę ks).
Liczba spotów: 1 (dla 1 osoby)
Wymagany level: 75 (moby nadal są EP).
Obrazek

4. East Ronfaure (S)
Co farmujemy: Djin (zarobek koło 14k/hr, z alchemy da się go podwoić lub podtroić [w zależności od skillu]).
Liczba spotów: 2 (na pierwszym mogą być dwie osoby, na drugim tylko 1)
Wymagany level: 70
Obrazek

5. Attohwa Chasm
Co farmujemy: Hecteyes (ja miałem tam zarobek w granicach 15k/hr, ale jestem święcie przekonany, że da się wyciągnąć 20k/hr).
Liczba spotów: ? (nieokreślona, opłaca się biegać, flee przydatne)
Wymagany level: 50+
Obrazek

Sprzedaż na AH
Kod:
Made by Krzysiek

1. Wajaom Woodlands
Co farmujemy: Defoliate Treant
Liczba spotów: ???
Wymagany level: 75
http://img509.imageshack.us/my.php?imag ... ndsix3.jpg

Farmowanie BS/KS
1. Uleguerand Range.
Co farmujemy: Snoll, Uleguerand Tiger, zarobek w granicach 10k/hr oraz bs i ks (a o to chodzi:
Liczba spotów: 1
Wymagany level: 75
ObrazekObrazek

Fishing
Kod:
Made by Kamilus

1. http://www.titanictus.com/viewtopic.php?t=752 - najpierw zapoznać się z tym poradnikiem.
2. Warto pierwsze 2 miliony odłożyć na Lu Shang Fishing Rod. Szybciej uzbiera się 2 miliony niż nałowi 10k karpii.
3. Itemy/monstery poruszają się w bardzo specyficzny sposób. Po nabraniu wprawy w łowieniu bez problemu da się odróżnić czy na haczyku jest ryba czy też śmieci.
4. Koniecznie przeglądajcie listę przynęt/wędek na dany rodzaj ryby na wiki.
5. Od lvl30 fishingu - średni dochód to 20k/h. IMO najwyższy obecnie. Nie wydaje mi się, aby na farmieniu dało się tyle wyciągnąć (przynajmniej mi się nie udaje). Od Fishing 85 z Lu Shangiem wyciąga się już spokojnie 45k/h
6. Woodworking czy cooking. To zależy od celu. Jeśli będziemy chcieli zrobić Ebisu - to woodworking. Jeśli nie - to zdecydowanie cooking - maksymalizacja zysków.
7. Łowimy:
- nebominite (na niskich levelach)
- shall shell do NPC, bheflel marlin do Zaldona (na średnich)
- Dil/Black Sole, Gigant Squid na sprzedaż AH/NPC, Titanictus, Ryugo Titan do Zaldona (na wysokich)
8. Przy sporym samozaparciu można 1-100 zrobić w 3 miesiące. Mi się udało.
9. IMO jest to najbardziej dochodowy biznes w FFXI jeśli się nie ma kapitału na "inwestycje". Potem można zająć się handlem (skup, craft, sprzedaż z zyskiem).
10. Wydaje mi się, że nie warto lecieć na zysk na początku - lepiej jak najszybciej dociągnąć fishing do 96, zarobić, potem podciągnąć do 100 (do 99 jedziemy na Pterygotus, potem Armored Pisces).
11. Zapisujcie sobie fazy księżyca i pory dnia w jakich najlepiej daną rybę się łowi. Nikt tej wiedzy przekazywać nie będzie (bo chyba i tak tylko 2 osoby z Polaków póki co zwróciły na to uwagę). Do tego trzeba dojść samodzielnie. Niestety pomiędzy wędkarzami jest konkurencja, gdyż zbyt wielu w jednym miejscu odstrasza ryby (no jest po prostu cap ilości ryb na jakiś interwał czasowy - po ich wyłapaniu nic się nie da złowić).
12. Warto zawrzeć układ z kimś kto skilluje/trudni się cookingiem lub alchemy. Brak opłaty pośredniej na AH mocno ułatwia sprawę.
13. Nie wkurzajcie weteranów fishingu. Nie zaniżajcie cen na AH. Nie ma nic tak irytującego jak sprzedaż ryb na AH poniżej ceny u NPC... Lepiej dopłaćcie tego dolara/euro za mula, który zamieszka na stałe w jeuno i będzie wolniej sprzedawać owoce waszej pracy niż sprzedawać tanio i szybko. Prosta piłka - zarobicie więcej.

Mining
Kod:
Made by Vacek700

1. Mount Zhayolm
Mining items: flint stone, sulfur, bomb ash, iron sand, iron ore, moblin armor, moblin mail, moblin helm, moblin mask, troll pauldron, troll vambrace, adaman ore, demon horn, khroma ore.
Liczba spotów: 20
Zalecany level: minimum 25
ObrazekObrazek

Crafting
1. Alchemy level 50.
Receptura: Holy Water, lv. 51, light crystal + distilied water.
Wyniki: NQ: holy water x1, HQ1: holy water x2, HQ2: holy water x3, HQ3: holy water x4
Jak zarobić: Farmujemy light crystals, kupujemy stack distilied water od npc (około 36g), craftujemy holy water (licząc, że będziemy mieli 12 NQ zarobimy 4296g, co daje nam zysk powyżej 4k).

Repetable quests.
1. Seeing spots
Quest giver: Wyatt - Southern San d'Oria (S) (L-6)
Itemy: Ladybug Wing x 4
Zarobek: 21k/hr (na East Ronfuare (s), w Jugner Forest (s), Ladybug ginęły tak powolno, iż uznałem to za nieopłacalne).
Sugerowany level: 60+ (chyba, że równocześnie chcesz levelować, to 46-47 powinien być wystarczający).


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 sty 2009, 13:37 przez Erelen, łącznie edytowano 7 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 19:01 
Cytuj  
Fishing

1. http://www.titanictus.com/viewtopic.php?t=752 - najpierw zapoznać się z tym poradnikiem.
2. Warto pierwsze 2 miliony odłożyć na Lu Shang Fishing Rod. Szybciej uzbiera się 2 miliony niż nałowi 10k karpii.
3. Itemy/monstery poruszają się w bardzo specyficzny sposób. Po nabraniu wprawy w łowieniu bez problemu da się odróżnić czy na haczyku jest ryba czy też śmieci.
4. Koniecznie przeglądajcie listę przynęt/wędek na dany rodzaj ryby na wiki.
5. Od lvl30 fishingu - średni dochód to 20k/h. IMO najwyższy obecnie. Nie wydaje mi się, aby na farmieniu dało się tyle wyciągnąć (przynajmniej mi się nie udaje). Od Fishing 85 z Lu Shangiem wyciąga się już spokojnie 45k/h
6. Woodworking czy cooking. To zależy od celu. Jeśli będziemy chcieli zrobić Ebisu - to woodworking. Jeśli nie - to zdecydowanie cooking - maksymalizacja zysków.
7. Łowimy:
- nebominite (na niskich levelach)
- shall shell do NPC, bheflel marlin do Zaldona (na średnich)
- Dil/Black Sole, Gigant Squid na sprzedaż AH/NPC, Titanictus, Ryugo Titan do Zaldona (na wysokich)

8. Przy sporym samozaparciu można 1-100 zrobić w 3 miesiące. Mi się udało.
9. IMO jest to najbardziej dochodowy biznes w FFXI jeśli się nie ma kapitału na "inwestycje". Potem można zająć się handlem (skup, craft, sprzedaż z zyskiem).
10. Wydaje mi się, że nie warto lecieć na zysk na początku - lepiej jak najszybciej dociągnąć fishing do 96, zarobić, potem podciągnąć do 100 (do 99 jedziemy na Pterygotus, potem Armored Pisces).
11. Zapisujcie sobie fazy księżyca i pory dnia w jakich najlepiej daną rybę się łowi. Nikt tej wiedzy przekazywać nie będzie (bo chyba i tak tylko 2 osoby z Polaków póki co zwróciły na to uwagę). Do tego trzeba dojść samodzielnie. Niestety pomiędzy wędkarzami jest konkurencja, gdyż zbyt wielu w jednym miejscu odstrasza ryby :P (no jest po prostu cap ilości ryb na jakiś interwał czasowy - po ich wyłapaniu nic się nie da złowić).
12. Warto zawrzeć układ z kimś kto skilluje/trudni się cookingiem lub alchemy. Brak opłaty pośredniej na AH mocno ułatwia sprawę.
13. Nie wkurzajcie weteranów fishingu. Nie zaniżajcie cen na AH. Nie ma nic tak irytującego jak sprzedaż ryb na AH poniżej ceny u NPC... Lepiej dopłaćcie tego dolara/euro za mula, który zamieszka na stałe w jeuno i będzie wolniej sprzedawać owoce waszej pracy niż sprzedawać tanio i szybko. Prosta piłka - zarobicie więcej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 2 paź 2008, 15:03 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 19:08 
Cytuj  
Jak coś napiszesz to wrzucę do pierwszego posta :) Dziękuję :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 125
Dołączył(a): 9.11.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 21:10 
Cytuj  
kiedy zaczalem grac, farmowalem beastmen bloody w passhow, ale gdy teraz mialbym farmingiem zarabiac 15k na godzine czy 50k, to bym sie zajepau. łowienie manty w kuftal jak ktos jest cierpliwy, bo gilselerow tam od whooya pewnie na kazdym servie - > angel skin.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 21:17 
Cytuj  
Kiedyś farmowałem Mistletoe z Treantów koło Leypointa. Ale wtedy stack chodził po 60-65k. Teraz jest po 9k :(

EDIT: Aha obniżyli cenę Remedy u NPC.

*

Posty: 168
Dołączył(a): 27.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 14:22 
Cytuj  
mining w mount zhaylom. Ale tam szczęście jest najważniejsze także ile jest konkurencji. Raz w 30 min wykopałem 2 khroma ore a raz żadnego przez kilka godzin. Cena zależy od servera ale pewnie coś w okolicach 300k na każdym.


_________________
Obrazek
gimped BLM XD

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 14:42 
Cytuj  
Poradnik dla Polaków, więc przyjmujemy realia Ramuhowe ;)
Mniejszość się nie liczy ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 16:22 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Poradnik dla Polaków, więc przyjmujemy realia Ramuhowe ;)
Mniejszość się nie liczy ;)


A co w tym co Vacek napisal nie jest odpowiednie dla Ramuha? nawet Cene trafil idealnie http://www.ffxiah.com/item.php?id=685


_________________
Obrazek

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 10:09 
Cytuj  
Ok, dodałem wszystkie wymienione powyżej sugestie (te co miały ręce i nogi), plus jeden własny sposób. Postaram się robić update co tydzień :) Liczę na pomoc :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 168
Dołączył(a): 27.12.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:31 
Cytuj  
Cytuj:
Zalecany level: dowolny

co do miningu to w Mount Zhayolm min lvl 25 i nie tylko dla snk/invis które są tam musem. Poniżej 25 lvl nie da rady tam nic wykopać. SE zrobiło tak w jakimś update bo roiło się tam od botów.


_________________
Obrazek
gimped BLM XD

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 15:10 
Cytuj  
Ok, wielkie dzięki, uzupełniłem.


_________________
Obrazek

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 6 paź 2008, 08:50 
Cytuj  
polecam link:
http://ffxifarming.blogspot.com


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2008, 09:56 
Cytuj  
Dodałem kolejną lokację do farmienia i sprzedawania do npc.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 lis 2008, 15:20 
Cytuj  
Edycja do mojego kawałka z Defoliate Treantami.

http://img509.imageshack.us/my.php?imag ... ndsix3.jpg

Spot dla jednej osoby. Lv 75 (byłem jako NIN/THF i solo dało radę ubić kilka mobów zanim trzeba było restnąć, później supportowałem się BL). Zarobku na godzinę nie sprawdzałem, ale gdy Remedy były w cenie u NPC to był niezły (sądzę, że z 20k/h do 30k/h - stack Mistletoe chodził za 60k+). Poza tym sporo drewna dla Woodworkerów. Dawno tam nie farmowałem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 13:34 
Cytuj  
Kolejny update. Tym razem dwa nowe farm spoty (w tym jeden dla alchemików) oraz pierwszy z serii repetable quests :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 17:09 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Jak zarobić: Farmujemy light crystals


jedyny spot godny uwagi to Tu'lia, gdzie tylko mag może się wybrać na farming kryształów.

w pozostałych miejscach zorza polarna pokazuje się tak rzadko, że szkoda czasu. no chyba, że przy okazji się jest np na Qufim.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 17:46 
Cytuj  
Wypadają one również ze zwykłych mobów :) Można połączyć expowanie jakiegoś joba z farmowaniem kryształów. Dodatkowo z tego co słyszałem (nie mam wiec nie mogę sprawdzić) gdy ma się Republic/Kingdom/etc. Aketon dropują one również z Too Weak mobów (mógłby ktoś to potwierdzić? z trzy lata temu założyłem się o 10k, że nie dropują :) ).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 17:52 
Cytuj  
Nie dropują.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 17:58 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie dropują.


Ciekawe czy jakbym wrócił na Fairy to bym dostał swoją kasę + oprocentowanie ^_^ No, ale back to topic.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2009, 18:12 
Cytuj  
Dropped From

* All monsters that are Easy Prey or higher and marked as dropping a Light Crystal. Must have Signet, Sanction, or Sigil active.
* Drops from these monster families:

* Cardians ("of Coins" only)
* Chariots
* Golems
* Hippogryphs
* Magic Pots
* Mimics
* Rocs
* Tonberries


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.