mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2009, 12:40 
Cytuj  
I kto to? ;]

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2009, 13:02 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
I kto to? ;]
Pudzian, ale nie mogliśmy poczekać niestety. Kończyli byśmy wtedy około 1szej, wiadomo, nie wszystkim pasuje coś takiego.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 19:10 
Cytuj  
Ja mam tylko nadzieje ze jak bede regularnie chodzil, to moj status ze jestem poza statikiem poniedzialkowym to wszystko dostaje na koncu sie zmieni na normalny. Wkoncu to maja byc osobne runy od tamtego staticu wiec, uwazam ze to powinno byc na zasadzie jednak kto chodzi ten ma pierwszenstwo ( czyli jakis sytem punktow )


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 20:29 
Cytuj  
Zjawcia niechybnie nazwała temat - to nie są niezależne od poniedziałkowych runy - one są dopełnieniem.
A equip dostajesz po coldeem, bo taka jest strategia - nie dlatego, że nikt Cię nie kocha, nikt Cię nie lubi. Po prostu: healer > main tank/support > reszta. Main tankiem jest Koniu i nigdy nikt nie będzie dawać cellsów tak, abyś Ty czy ktoś inny mógł się bawić w epeen dmg.
Cele są proste i pod te cele rozdzielane są cellsy. W poniedziałki Pudzian też dostaje później cellsy niż inni DD, bo galka nie ma zbierać hate, a jak zbierze to i tak ma z natury więcej HP.
Więc nie marudź!
Jak chcesz punkty - sorry ziomuś - nie ten static. Te runy są bardziej ustalone z góry jako friendly ekipa, zasady lotowania są znane i nie oczekuj, że 5 osób polujących na usukane feet 35s od kilku miesięcy w TEJ ekipie pozwoli komuś nowemu je od razu przy pierwszym dropie lotować. Wierz mi Ato - jest sporo osób, które na te zasady się zgadzają i chętnie zajęliby Twoje miejsce. I Freyah i ja się za Tobą wstawiliśmy więc nie rób teraz siary. Nie wszędzie będziesz tym najlepszym, z największym DMG.

P.S. Teraz oberwie Ci się jeszcze bardziej jak Galenros dołączy jako DD. Nie w kwestii dropów 35s, ale w kwestii zdobywania rynsztunku ;)
Aż Wam zazdroszczę, że nie będzie go w poniedziałki :D

P.S2. W Kwestii dopełnień 15s i 25s - zgodziłem się na to, że jak ktoś spoza poniedziałków zdobędzie 35s w czwartki to będzie mógł uzupełnić braki w poniedziałek. Wówczas nie dostaniecie ani jednego cellsa - tylko niezbędny drop.

P.S3. Aż mi ciśnienie skoczyło :P


Kwestia Coldeego - chcesz inne dropy niż tylko marduk's legs. Zdecyduj się na drugi item i pomyślę co w tej kwestii zrobić (czyt. prawdopodobnie raz na jakiś czas będziesz chodzić w poniedziałki).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 21:27 
Cytuj  
Lol ja ne mowilem o zadnych Cellsach to na poczatek. Jesli chodzi o Cellsy to sie dziwilem ze WHM dostaje legs i feet przed drugim MNKiem. Jestem bardziej doswiadczony niz Ty na salvage i robilem je w grupie 6 osobowej farmujac i zabijac bossa i kazdy na moim miejscu by sie zdziwil ze whm dostaje legs i feet przed drugim mnk. to czy Galenros dochodzi czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia w rozdzielaniu cellsow znaczy nie powinno miec. Najpierw sprzet dostaje 2 tankow w tym przypadku ja i Koniu ( w kolejnosci ustalanej na runnie) wyjatkiem od tego jest ranged dla brd rng itp. i jeszcze kilka rzeczy, ale napewno nie legs i feet dla whm. Z wortim nawet bron szla najpierw dla MNkow zeby szybciej zabijac ale rozumiem akurat tutaj ze jest druga strategia zeby najpierw dac bron DRK czy BLU czy THF czy jaki tam jest inny DD. Nie rozumiem za to dlaczego THF dostaje opacus przed drugim mnkiem albo whm legs,feet i jeszcze kilku innych cellsow, ale olalem to zupelnie bo farm run na BR i tak jest prosty i nie musi tam byc idealnie zeby sie udalo. Jednak na boss run to fajnie by wygladalo mnk bez gaci tankujacy a whm w spodenkach :) Na szczescie chyba boss runow ma nie byc w czwartki wiec mi to obojetie jak te cellsy bedziecie rozdawac. co do dropow to ja nie mowie o pierwszy dropie np za tydzien tylko jesli np pochodze z Wami ze 3 miechy regularnie to nie chcialbym pozniej byc traktowany jako ktos spoza statica poniedzialkowego wiec bez wzgledu jak kto chodzi to dostaje bo jest ze statica.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 21:27 
Cytuj  
tzn . Kamil wiesz ... jestem realista ( na dzis dzien nie stac mnie na "oplacenie " sobie body np. ) o ile nie bedzie cisnienia na marduk - na runach czwartkowych - chcialem pozostawic to w "kwestii szczescia" co bede robil ...
GDYBYM chodzil od czasu do czasu z wami na runy w poniedzialki - lotowac bede JAKO ostatni ( nie wiem kto na runach pon , reflektuje na MARDUK ) . jak narazie mam rece ukonczone - najbardziej zalezy mi na legsach - jako na dzis , potem moze tiara , feet .... i kieeeeeeedys Body .
mam nadzieje ze nie zamotalem za bardzo


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 21:47 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Jestem bardziej doswiadczony niz Ty na salvage i robilem je w grupie 6 osobowej farmujac i zabijac bossa

A ja robię z Chuc...... Rhaegalem farmując i zabijając bossa - chcesz się policytować kto ma większe doświadczenie? ;)
Chuck goni ludzi równo za chwilowy brak haste, paralyna itp. Więc mi tu nie podskakuj :D

Nie equipuje się dwóch tanków tylko jednego - Konia/Szajbę. Bankowo Galenros będzie dostawać cellsy przed drugim monkiem. Z tego co słyszałem to plułeś się nie o legs/feet tylko o body - a body dla WHM to refresh (to samo rings).
Musisz zrozumieć, że nie jesteś pępkiem Vana'diel i nie zawsze będziesz tym najważniejszym MNK (w tym staticu zdecydowanie nie będziesz).
Dropy - po 3 miesiącach spokojnie będziesz traktowany na równi (o ile będziesz aktywnie na runy chodzić) w kwestii dropa 35s. Za to jeszcze raz powtórzę - w tym staticu zdecydowanie nie będziesz mógł się popisywać swoją zajebistością i tą jedną rzecz musisz zaakceptować.
Tutaj są bardzo wąskie cele (marduk legs, usukane feet, ares hands i skadi head) i nikt nie będzie się przejmować tym, aby dochodzić na 5 piętro z full equip Atoreisem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 22:04 
Cytuj  
Hm hm nie wiem o co ten szum tak do końca bo w Bhaflau R. zazwyczaj każdy ma (prawie) cały equip po pierwszym piętrze. Poza tym - mówiłam - nigdy nie "prowadziłam" Salvage, to był mój pierwszy raz i prosiłam żebyście podchodzili do tego na luzie. Debiut był do bani (wiem! haha) i NA SZCZĘŚCIE teraz zajmie się tym Galenros (dzięki dzięki! uf). Aspiracji do liderowania nie mam i nie miałam, pojęcia nie mam do dzisiaj jak to się stało, że zajmowałam się cellsami. :D Jedno, co mnie zdenerwowało i od razu to napiszę: NIE lotuje/passuje się cellsów póki osoba je przydzielająca tak powie.
Coldee: Marduk legs chce bodajże tylko ja, więc kolejki nie ma (nie to, co z Usukane feet heh). Sądzę, że jak je skończę (...kiedyś) to też może Marduk's head, ale już bez presji. Chyba, że popadnę w desperacje z powodu braku dropów z BRD AF2 head na dynkach.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 22:44 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Bartelius napisał(a):
Jestem bardziej doswiadczony niz Ty na salvage i robilem je w grupie 6 osobowej farmujac i zabijac bossa

A ja robię z Chuc...... Rhaegalem farmując i zabijając bossa - chcesz się policytować kto ma większe doświadczenie? ;)
Chuck goni ludzi równo za chwilowy brak haste, paralyna itp. Więc mi tu nie podskakuj :D

Nie equipuje się dwóch tanków tylko jednego - Konia/Szajbę. Bankowo Galenros będzie dostawać cellsy przed drugim monkiem. Z tego co słyszałem to plułeś się nie o legs/feet tylko o body - a body dla WHM to refresh (to samo rings).
Musisz zrozumieć, że nie jesteś pępkiem Vana'diel i nie zawsze będziesz tym najważniejszym MNK (w tym staticu zdecydowanie nie będziesz).
Dropy - po 3 miesiącach spokojnie będziesz traktowany na równi (o ile będziesz aktywnie na runy chodzić) w kwestii dropa 35s. Za to jeszcze raz powtórzę - w tym staticu zdecydowanie nie będziesz mógł się popisywać swoją zajebistością i tą jedną rzecz musisz zaakceptować.
Tutaj są bardzo wąskie cele (marduk legs, usukane feet, ares hands i skadi head) i nikt nie będzie się przejmować tym, aby dochodzić na 5 piętro z full equip Atoreisem.


Jesli chodzi o dropy 35s to sie ciesze ze to napisales o to mi wlasnie chodzilo. Jesli chodzi o to ze sie uwazam za jakiegos zajebistego i epeen dmg itd. widze ze propaganda w pixies dziala... Nigdy tak na serio ze mna nie grales a juz masz wyrobione o mnie zdanie jakbysmy sie znali cale zycie. Niggdy nie zamierzalem byc zadnym pepkiem VD jakbym mial takie ambicje to bym z domu nie wychodzil. Szkoda ze niektore osoby same nie probuja poznac innych osob zanim cos o nich napisza.


_________________
Obrazek

Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 23:07 
Cytuj  
Jezu - ja tak czytam i czytam i się boję ;D
Po pierwsze ja nie powiedziałem nikomu że poprowadzę runy :)
Po drugie rzeczywiście mogę pomóc, ale tak jak Ato pisze farmowanie Rampartów jest proste. Natomiast jedna kwestia - MNK wcale nie jest najlepszy do tankowania, wszystkie odpowiednio wyequipowane joby są równie dobre. Oczywiście MNK jest lepszy przy bossach, NMach ale to akurat nie ma znaczenia przy tym co chcecie robić :) Co do equipu - dajesz tak żeby szybciej zabić, mnk bez broni + dd z bronią > mnk z bronią... a to że WHM coś dostał, macie jednego healera tam chyba :)
Dodam od siebie że w miarę możliwości będę bywał na waszych runach, jednakże szukam pracy i zobaczymy jak mi to wyjdzie :D
Nie zabijajcie się bo po co ;P


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 23:11 
Cytuj  
ja akurat mam "cure potency+10%" w clubie ... wiec TO mi sie przydaje ..

ogolnie trudno jest mi sie przestawic ZARAZ NA 1szym RUNIE na nowy system lotowania .... jak robilem z WOrtiem to priority bylo PASS asap ... nawet jak spasowalem za szybko - zawsze ktos mi cellsa podal ... tutaj to czekanie na decyzje .... chwile trwa , ale jak Frey napisala "to byl 1szy run" , wiec spoko :)

Gal - bedzies liderem i koniec !:) ( inaczej ci wodki wiecej na imprezie nie poleje :p )


_________________
COLD is BACK !

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 23:15 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
Gal - bedzies liderem i koniec !:) ( inaczej ci wodki wiecej na imprezie nie poleje :p )

Popieram! :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2009, 23:25 
Cytuj  
napisze wam coś o salvage bo jakieś bzdety tu widzę ale to potem :]


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 00:02 
Cytuj  
Kang napisał(a):
Jezu - ja tak czytam i czytam i się boję ;D
Po pierwsze ja nie powiedziałem nikomu że poprowadzę runy :)
Po drugie rzeczywiście mogę pomóc, ale tak jak Ato pisze farmowanie Rampartów jest proste. Natomiast jedna kwestia - MNK wcale nie jest najlepszy do tankowania, wszystkie odpowiednio wyequipowane joby są równie dobre. Oczywiście MNK jest lepszy przy bossach, NMach ale to akurat nie ma znaczenia przy tym co chcecie robić :) Co do equipu - dajesz tak żeby szybciej zabić, mnk bez broni + dd z bronią > mnk z bronią... a to że WHM coś dostał, macie jednego healera tam chyba :)
Dodam od siebie że w miarę możliwości będę bywał na waszych runach, jednakże szukam pracy i zobaczymy jak mi to wyjdzie :D
Nie zabijajcie się bo po co ;P


Galen nie napisalem ze cellsy ze sprzetem dla dwoch mnkow tylko dla 2 tankow kto nimi jest to juz inna sprawa :D


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 00:05 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
napisze wam coś o salvage bo jakieś bzdety tu widzę ale to potem :]

Będziemy (chyba :D) wdzięczni.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 00:07 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
napisze wam coś o salvage bo jakieś bzdety tu widzę ale to potem :]


Przyznaj się, że trzeźwiejesz :D:D:D:D

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2009, 00:10 
Cytuj  
Ok to tak na szybko zanim pójdę spać:

-Każdy bierze sanction (melee regen, magowie refresh)

-Reraise mile widziane, choć w zgranych grupach wipe zdarza się niezwykle rzadko. Dla początkujących, agrujacych co rusz coś czego nie trzeba- warto mieć. Na niskich piętrach mp na raise (szczególnie bez spissatus) często nie ma od razu i traci się czas na rest, na raise, znów na rest.

-Sneak/invi poty OBOWIĄZKOWO dla każdego po stacku na run, tutaj nie ma, pieprzenia o tym, że jest się magiem- mp jest potrzebne na co innego niż sneakowanie siebie czy innych, poza tym czasu nie ma. Bez sneak/invi potów w arrapago na dole się spędza godzinę a z tylko 30 minut.

-pass goddamn cells!

-Dobry rdm to podstawa. Dobry = phalanx2 - najlepiej max, slow 2 umiejący swapować sprzęt do debuffów, debuffujący bossów itd.
Taki rdm dostaje przeważnie jako pierwszy w salvage suba aby móc rzucać -na (paralyna, blindna itd.). Phalanx 2 + protect + regen = rdm z niemal pełnym MP bez ryzyka wipa jak jedyny equipniety tank padnie.
-bard albo thf pulluje

-Żaden mag poza rdmem main healerem albo whm main healerem (w zależności co w danej grupie działa najlepiej, trzeba mieć naprawdę super rdma aby mainhealował sam) nie dostaje broni, chyba że mają ją obaj tankowie, dodatkowy DD (albo dwóch), osoba do triple unlocka (zhayolm) itd. Nie farmuje się specjalnie broni dla magów, strata czasu.

-Cor wymiata w salvage, potrzebuje tylko Opacus aby zrobić dobrze wszystkim melee i magom, jak jeszcze dostanie Undantalus i Incus (joytoy) to już w ogóle szał ciał, kolejny dd na pierwszych piętrach. MNK roll na bossa to niemal cheat, takie dobre.

-Brd który umie pullować to dobra rzecz, jak nie ma takiego to trzeba go nauczyć, ewentualnie można specjalnie dać Undantalus thiefowi (acid bolty np) ale lepiej brd bo 2 songi+pullowanie > pullowanie thf zamiast thf dd.

-cellsy dla melee powinne iść do tanka (mnk, sam, nin, war, drk), potem do drugiego, potem dd, potem freelot (tak przynajmniej jest u nas z wyjątkami na Radiatus dla thf, Undantalus brd, cor jeśli odpowiednio niskie piętro lub thf. Wiem, że nie jestem mage-friendly w tej chwili, ale jakoś zawsze sobie magowie u mnie w salvage dawali radę z "ochłapami" po main dd. :p Chr dla barda, mnd dla healera/ów, int dla blm a potem tanków (redukuje dmg z bossowych aoe).

-Jak main healer ma refresh body/hat/ring to powinien mieć priorytet na ten equip nad tankami.

-Nie trujcie dupy na tellach temu kto robi cellsy, że "koniecznie jest wam niezbędny -ten- unlock". Nie pomaga a przeszkadza bo ten/ta musi się rozpraszać, tłumaczyć itd. Zdrowe jest przypomnienie że thf nie ma broni na thf's knife czy tank nie ma suba ale na litość boską jak ktoś marudzi, że musi mieć rękawiczki do mnd bo jego cure robi o 2% mniej to sorry, tough luck, rękawiczki ida do tanka, dd i potem ewentualnie do magów.

-Najlepiej jest unlockować całe tank party (full nie jest to konieczny, chodzi mi tylko o sam priorytet unlocka) a potem resztę. Dobra grupa 6-7 osób rozwala każdą salvage zonę, 8-9 jeszcze ujdzie, reszta to zbędny bagaż i strata czasu na farmowanie cellsów albo będą się nudzić biegając na golasa przed 100 minut.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 337
Dołączył(a): 25.04.2007
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 13:15 
Cytuj  
Dzięki Rhae. Dopiero teraz to zauważyłam, bo nie pokazuje, jak ktoś wyedytował posta. -_-


I przypominam: dzisiaj o 22:00 Bhaflau Remnants.

Ato, wyjdź trochę wcześniej, jak nadal nie masz ISów. :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:04 
Cytuj  
-cellsy dla melee powinne iść do tanka (mnk, sam, nin, war, drk), potem do drugiego, potem dd, potem freelot (tak przynajmniej jest u nas z wyjątkami na Radiatus dla thf, Undantalus brd, cor jeśli odpowiednio niskie piętro lub thf. Wiem, że nie jestem mage-friendly w tej chwili, ale jakoś zawsze sobie magowie u mnie w salvage dawali radę z "ochłapami" po main dd. Chr dla barda, mnd dla healera/ów, int dla blm a potem tanków (redukuje dmg z bossowych aoe).

-Jak main healer ma refresh body/hat/ring to powinien mieć priorytet na ten equip nad tankami.




No czyli dokladnie tak jak ja uwazam i jak ja mialem na Salvage.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 00:23 
Cytuj  
Freyah mialem Ci oddac shihei po runie ale mialem Blue Screen i zapomnialem wiec przypomnij mi jak sie spotkamy ingame. Nie chce wysylac bo czesto skrzybki uzywam.
,


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.