mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 09:50 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Ale jednak w jednym Kam ma rację. Serwery osobne dla JP i reszty świata są jak najbardziej prawdopodobne. Przecież właśnie przez to S-E straciło mnóstwo JP players.



Byloby szkoda mimo wszystko. Lubilem FFXI za "swiatowosc" serwerow, choc niestety tendencje na rynku sa odwrotne. Juz nie tylko sie tworzy osobne serwery dla EU, US, ale tez dla Francuzow, Niemcow itd Poznawanie ludzi z roznych stron swiata to jednak jedna z duzych zalet gier mmorpg.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:26 
Cytuj  
Nie będzie transferu postaci, bo byłby to gwóźdź do trumny dla FFXI, no chyba, że SE będzie chciało zamknąć ten tytuł. Tak jak Goku pisał na przykładzie EQ1 i EQ2. SOE niedość, że nie wyłączyło serwerów EQ1, to jeszcze niedawno wychodziły do niego dodatki (jeśli nadal nie wychodzą) i ciągle ludzie w niego grają. Wiadomo, że każdy nowy potencjalny gracz wybierze sequela, ale EQ1 ma swoją stałą base graczy i SOE nadal na nich zarabia.

Z drugiej strony jeśli FF14 miałoby być odświeżoną kalką FF11 to chyba prościej byłoby zrobić wymianę engine, co jest jak najbardziej wykonalne bo zdarzało się już w kilku grach.

Osobiście liczyłem po cichu na coś innego niż FF11 i nie chcę sprawy przesądzać, bo kompletnie nic w tej kwestii nie wiadomo, ale FF14 rysuje się jako nowy i pewnie lepszy, większy sequel. W tym przypadku podobny, jeśli nie identyczny świat wyklucza moim zdaniem wprowadzenia innej koncepcji samej endgame gry, czyli grind i farma.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:37 
Cytuj  
No i tutaj Kassei ma 100% racji. Natomiast Erelen - co mają wspólne serwery z odpływem JP graczy, chyba sobie żartujesz, to prędzej ich niechęć do obcokrajowców powodował frustrację u wielu innych narodowości, między innymi u mnie też. To nie my jesteśmy zamknięci na świat a Oni. Natomiast tak jak Opi pisze - wolałbym wspólne serwery, ma to oczywiście swoje wady i zalety, ale myślę że więcej zalet(chociażby serwery pełne ludzi w 85% uptime serwera). Jak dla mnie to na chwilę obecną zbyt podobne do FFXI i boję się że nie ustrzeże się błędów poprzedniczki, ale miejmy nadzieję że będzie warte pogrania, bo niestety na chwilę obecną mało jest dobrych tytułów mmo.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:42 
Cytuj  
Nie czytałeś wywiadów z japończykami. Wielu z nich twierdziło, że największą wadą FF11 są wspólne serwery. Wątpię aby S-E znowu zaryzykowało, skoro rynek japoński jest zawsze ich pierwszym priority. Dlatego serwery będą osobne dla JP i reszty świata.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:43 
Cytuj  
mnie bardziej od grafiki interesuje grywalnosc, jestem ciekawa jak bedzie wygladac levelowanie postaci - jak pozostanie model z FFXI czyli kompletowanie party, czekanie na ludzi, szukanie wolnych spotow, kilkunastominutowe respawny mobow - to raczej sie nie zdecyduje zaczynac kolejnego mmo od zera


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 11:06 
Cytuj  
Nie sądzę żeby japończycy z SE byli w stanie stworzyć porządny silnik (spełniający normy i oczekiwania jak na 2010 rok) czy cokolwiek innego fajnego dotyczącego FFXIV (oprócz burzy mózgów) na konsolę PS3 przed jej premierą czyli listopad 2006 (widać jak znają PS3 po innych grach które wyszły od premiery :) :) :) ). Męczą się i męczą nad FFXIII od X czasu, mają pewnie milion problemów o których nigdy nikomu nie powiedzą i tak sobie powolutku dłubią nad FFXIII na której chcą zarobić miliony w pierwszych tygodniach po premierze.

Robiąc FFXIV wątpię żeby myśleli o innych graczach niż o swoich i wrzucili do gry rozwiązania znane z innych mmorpg czy w ogóle innych gier robionych poza japonią. Nie chciało im się w ffxi naprawić setek zwykłych programistyczno-ergonomicznych błędów przez kilka lat z nieznanych przyczyn, wiadomo że nie grali więc im nie przeszkadzały, więc jaka jest szansa że ci programiści pograją dłużej w FFXIV niż tylko test własnego kodu ? :)

Nie wiem jakie są teraz trendy u "młodzieży" grającej w gry jeśli chodzi o PS3 i TV wysokiej rozdzielczości ale ja osobiście akceptuję tylko wyjątkowo dobrze wykonane graficznie gry na tą konsolę. Jeśli okaże się że FFXIV będzie tylko papką pikselową z krawędziami po których można się wspinać jak na schodach i bez żadnego sensownego GUI to pooglądam sobie filmiki z gry na youtube i chyba będę mieć dosyć. Po co grać w ffxi jeszcze X lat w postaci ffxiv ? :) nowe linijki tekstu pojawiające się na dole ekranu z których ma wynikać jakaś fabuła po której idzie się zabijać dokładnie te same mobki które się biło nie znając jej to chyba największe osiągnięcie w rozwoju gier mmorpg :roll:


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 11:12 
Cytuj  
Ja chętnie zacznę od nowa jeśli znajdą się konkretni ludzie, najfajniejsze wspomnienia są nie z endgame tylko z właśnie jakiś walk fabularnych czy wspólnych spontanicznych wypadów, eksploracji i próbowania nowych rzeczy.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 11:39 
Cytuj  
Czemu japsy nie lubią wspólnych serwerów ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 11:59 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Czemu japsy nie lubią wspólnych serwerów ?


bo to rasisci, a Amerykanow szczegolnie nie lubia.

Tez uwazam, ze transferu nie bedzie. Moze bedzie mozna sobie zarezerowac nick w FFIV grajac w FFXI. Calkiem prawdopodobny jest tez wspolny abonament, ablo chociaz jakies znizki na granie w oba tytuly.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:01 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Shadhun napisał(a):
Czemu japsy nie lubią wspólnych serwerów ?


bo to rasisci, a Amerykanow szczegolnie nie lubia.

Tez uwazam, ze transferu nie bedzie. Moze bedzie mozna sobie zarezerowac nick w FFIV grajac w FFXI. Calkiem prawdopodobny jest tez wspolny abonament, ablo chociaz jakies znizki na granie w oba tytuly.


Wg mnie skillują FF11. Tzn przestaną developować.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:21 
Cytuj  
Kang napisał(a):
No i tutaj Kassei ma 100% racji. Natomiast Erelen - co mają wspólne serwery z odpływem JP graczy, chyba sobie żartujesz, to prędzej ich niechęć do obcokrajowców powodował frustrację u wielu innych narodowości, między innymi u mnie też. To nie my jesteśmy zamknięci na świat a Oni. Natomiast tak jak Opi pisze - wolałbym wspólne serwery, ma to oczywiście swoje wady i zalety, ale myślę że więcej zalet(chociażby serwery pełne ludzi w 85% uptime serwera). Jak dla mnie to na chwilę obecną zbyt podobne do FFXI i boję się że nie ustrzeże się błędów poprzedniczki, ale miejmy nadzieję że będzie warte pogrania, bo niestety na chwilę obecną mało jest dobrych tytułów mmo.


Przynajmniej juz wiadomo, gdzie sie znowu spotkamy, co? ;)
I nawet mniej wiecej kiedy :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:27 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
mrynar napisał(a):
Shadhun napisał(a):
Czemu japsy nie lubią wspólnych serwerów ?


bo to rasisci, a Amerykanow szczegolnie nie lubia.

Tez uwazam, ze transferu nie bedzie. Moze bedzie mozna sobie zarezerowac nick w FFIV grajac w FFXI. Calkiem prawdopodobny jest tez wspolny abonament, ablo chociaz jakies znizki na granie w oba tytuly.


Wg mnie skillują FF11. Tzn przestaną developować.


Bardzo watpie. Po wyjsciu L2 dalej istnial stary Lineage i ukazywaly sie do niego dodatki. Co wiecej jedynka sweog czasu miala wiecej graczy niz dwojka (nie wiem jak jest teraz). EQ tez istnieje i nie slychac zeby zamykali serwery, mimo tego ze istnieje EQ2 od paru lat.
Dopoki beda gracze w FFXi dopoty beda developowac ta gra.

Chyba ze maja pomysl na plynne przejscie z FFXI do FFXVI ale moim zdaniem to sredni pomysl bylby.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:40 
Cytuj  
Właśnie patrząc na rasy w 14 spekuluję, iż mają ;)
Co do szukania party - SE dojrzało już do level-sync. Także to nie będzie problemem. Od pół roku mówię, że wszystkie pojawiające się teraz rozwiązania to betatest przed ich kolejnym MMO. Dlatego większość "nowinek" w świecie ff11 możemy spokojnie założyć, iż pojawi się także w ff14.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:45 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Huckster napisał(a):
mrynar napisał(a):
Shadhun napisał(a):
Czemu japsy nie lubią wspólnych serwerów ?


bo to rasisci, a Amerykanow szczegolnie nie lubia.

Tez uwazam, ze transferu nie bedzie. Moze bedzie mozna sobie zarezerowac nick w FFIV grajac w FFXI. Calkiem prawdopodobny jest tez wspolny abonament, ablo chociaz jakies znizki na granie w oba tytuly.


Wg mnie skillują FF11. Tzn przestaną developować.


Bardzo watpie. Po wyjsciu L2 dalej istnial stary Lineage i ukazywaly sie do niego dodatki. Co wiecej jedynka sweog czasu miala wiecej graczy niz dwojka (nie wiem jak jest teraz). EQ tez istnieje i nie slychac zeby zamykali serwery, mimo tego ze istnieje EQ2 od paru lat.
Dopoki beda gracze w FFXi dopoty beda developowac ta gra.

Chyba ze maja pomysl na plynne przejscie z FFXI do FFXVI ale moim zdaniem to sredni pomysl bylby.


Może storyline w tym kierunku popchną - że jakiś zmutowany kryształ faktycznie wykończy Vana'Diel, ale ludzie (i inne) znajdą przejście do nowego świata - Eorzea. ;D

Ale z drugiej strony jak mają 500k graczy, którzy płacą 12 USD miesięcznie - to tak łatwo z tego nie zrezygnują.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*

Posty: 168
Dołączył(a): 27.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:47 
Cytuj  
bla, bla, bla... i na końcu atomos wciągnął wszystkich nosem do nowego świata.


_________________
Obrazek
gimped BLM XD

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:32 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Może storyline w tym kierunku popchną - że jakiś zmutowany kryształ faktycznie wykończy Vana'Diel, ale ludzie (i inne) znajdą przejście do nowego świata - Eorzea.

To by była dla nich myśl - wymóg wszystkie addony i dodatkowa opłata w wysokości ~25$.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Huckster napisał(a):
Może storyline w tym kierunku popchną - że jakiś zmutowany kryształ faktycznie wykończy Vana'Diel, ale ludzie (i inne) znajdą przejście do nowego świata - Eorzea.

To by była dla nich myśl - wymóg wszystkie addony i dodatkowa opłata w wysokości ~25$.


Oczywiście tam i tak startują od zera :)

Ale nie sądzę - będzie tak jak Opi mówi - będą ciągnąć 2 gry jednocześnie - tak jak Lineage I i II czy EverQuest I i II - obadajcie ten graf:
Obrazek

Obrazek


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Ostatnio edytowano 3 cze 2009, 13:49 przez Huckster, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:48 
Cytuj  
a gdzie dfo?

*

Posty: 168
Dołączył(a): 27.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:56 
Cytuj  
i czemu tam tibia jest


_________________
Obrazek
gimped BLM XD

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:59 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a gdzie dfo?


Nie wiem czy whooosh czy nie, ale
Bo to wyniki do 2008 roku?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.