mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 20:05 
Cytuj  
Róbmy to w ramach Provoke, a nie jakiegoś specjalnego lsa...
Fajnie było w zeszły czwartek - po co to psuć? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 01:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Róbmy to w ramach Provoke, a nie jakiegoś specjalnego lsa...
Fajnie było w zeszły czwartek - po co to psuć? ;)


Nie bardzo kapuje czego dotyczy ten post?
Perly eventowej?
Skladu?

Jesli chodzi o run czwartkowy to ja widze to tak:
Perscent kills + Azure Kills i kiedy dobijemy czas do 120minut+
Amber light (gold chesty)
Gold chesty zawieraja mnostwo triggerow (nawet od razu na tier 3-4 NMy) oraz mnostwo itemow na sprzedaz oraz sporo mocnych temp drinkow oraz augmented itemy. Saleable pojda na split dla LS ludzi bedacych na danym runnie, augmented beda freelot dla ludzi mogacych uzywac (slabe augmenty beda sprzedawane do npc i na split), triggery do liderow i dalej jesli liderzy beda pelni, temp drinki do odpowiednich ludzi i zachowane beda na NM run w poniedzialek.

Pierszenstwo maja osoby ktore chodza w poniedzialki na NMy a pozniej kto chce z provoke i imo koniec nikogo z zewnatrz bym nie zapraszal.

Perle i strone chce zrobic z powodow organizacyjnych takich jak:
- punkty
- rozpiska itemow na split z danego runu (kto byl, co wypadlo, co sie sprzedalo i za ile, ile na osobe)
- spis triggerow (kto ma jakie)
- rozpiska priority
- plany najblizszych wypadow
- plany dlugodystansowe (np quest NMy)

Do tego "LS" nie zamierzam nikogo nowego przyjmowac (poza osobami z provoke i mojego salvage LS) tylko po prostu latwiej bedzie to ogarnac.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 07:56 
Cytuj  
W zeszłym tygodniu w czwartek zrobiliśmy farm 18 osobową ekipą (głównie my + pixies) i wpadło od groma pop itemów (zarówno tych R jak i key items), po prostu leaderzy robili /random na dropy (sam zdobyłem 3 Rki i jakiś key item a głównie Huck zbierał). Pozostałe dropy szły /random dla tych co mogą używać (scrolle, augmenty) lub te możliwe do sprzedaży /random dla wszystkich (tu bym się zastanawiał czy nie lepiej aby jedna osoba to wszystko lotowała i robiła split kasy). Oczywiście największa zalete że 18 osób zabija szybciej niż 10 ale wszystko zależy kto jeszcze chce na to chodzić. W poniedziałek wiele osób nie było (kto wie co się dzieje z Naifem i Wampirem ?) Sukoshi stwierdził że chodzić nie będzie a wczoraj siedział poza Provoke. Tomasz mam nadzieje że po zastanowieniu dalej będzie chodzić, mam nadzieje że Opi chociaż spróbuje.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 08:14 
Cytuj  
Jeżeli mamy robić exp jutro to na takich samych zasadach jak w zeszłym tygodniu - najważniejsze by ludzie, którzy będą w ally byli jak najdłużej na expie, bo potem jak się wychodzi i wchodzi (albo dokoptowuje nowych ludzi) to spada poziom aury i skrzynki tak często nie wypadają (włączając w to TE).

Co do triggerów - to ja i have zbieramy - na razie mam tak jak pisałem wcześniej:
- Glavoid - 2/4
- Lacovie - 1/2
- Chloris - 1/4

+ chyba z Eftów trigger i Cockatrice (oba potrzebne do popa Alectyrona - Cock NM).

Najlepiej zebrać 18 osób - bo idzie szybciej i większy fun. Nie miałem z tym ani razu problemu.

Jutro start o 19:00.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 08:26 
Cytuj  
Problem tylko że cześć osób teraz tylko już merituje więc 110kEXp to max jaki mogą złapać :). Z drugiej strony szybciej się zabija na 80 niż jak połowa jest na 75...

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 10:07 
Cytuj  
O Glavoid to można zapomnieć :) Nie damy rady tego ubić, póki co nikt go jeszcze nie zabił :D Najlepiej by było jakby wypadł triger z niego na Lacovie :p


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 11:41 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Problem tylko że cześć osób teraz tylko już merituje więc 110kEXp to max jaki mogą złapać :). Z drugiej strony szybciej się zabija na 80 niż jak połowa jest na 75...


No więcej i tak już nuda robić :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 11:43 
Cytuj  
Moim skromnym zdaniem - jesli zrobicie nowy ls to rozbijecie stary nie wazne jakie intencje temu przyswiecaja.
Provoke to chyba bardziej social niz hnm ls wiec te punkty robcie ale nie miejscie pretensji do ludzi ze nie byli na poprzednich runach - chyba sporo z nas ma inne zajecia poza graniem i nie zawsze moze dolaczyc. Ja na xp sie przejde, na NM tylko wtedy jesli mi pozwolicie byc nie tylko zapasowym tankim. Rozumiem, ze mozemy przez to wipnac i stracic drop, wiec nie mam pretensji o odpowiedz negatywna. Ale mam teraz mniej czasu na granie i nie chce go tracic stojac i sie nudzac

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 12:00 
Cytuj  
TandK napisał(a):
Moim skromnym zdaniem - jesli zrobicie nowy ls to rozbijecie stary nie wazne jakie intencje temu przyswiecaja.
Provoke to chyba bardziej social niz hnm ls wiec te punkty robcie ale nie miejscie pretensji do ludzi ze nie byli na poprzednich runach - chyba sporo z nas ma inne zajecia poza graniem i nie zawsze moze dolaczyc. Ja na xp sie przejde, na NM tylko wtedy jesli mi pozwolicie byc nie tylko zapasowym tankim. Rozumiem, ze mozemy przez to wipnac i stracic drop, wiec nie mam pretensji o odpowiedz negatywna. Ale mam teraz mniej czasu na granie i nie chce go tracic stojac i sie nudzac


Chyba wszyscy z Provoke mają takie samo zdanie jak Tomasz (ja też) - nie mam ciśnienia by chodzić na Abys 2x w tygodniu i grindować NMy - jak pójdę to OK, jak nie pójdę to nic się nie stanie. Jestem przeciwny kolejnej perle - bez sensu - skoro i tak jest jedno ally to wszyscy mogą mówić na /p.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 12:27 
Cytuj  
Ja się zgadzam że kolejna perła nie potrzebna (z Voke i tak wszyscy co są raczej będą na runie wiec nie będzie "zawalonego" text boxa) szczególnie że to miejsce zajmuje. Teraz tylko pozostaje ugadanie Huck i Ragni co robić z dropami (punkty czy priority czy cokolwiek tam ustalicie).

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 12:34 
Cytuj  
W czwartek - jak zwykle mnie nie bedzie. Powodzenia!!! Caspian.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 14:06 
Cytuj  
Róbcie zarówno punktacje - za obecność na runach jak i określcie się , co u każdego jest Priority ...

Jeśli np Tomasz to PLD przede wszystkim - a przykladowo 2 osoby chca dana rzecz dla PLD - gdzei PLD 80 ma - 7 - to nech te 2 osoby ktore okreslily jako PRIORITY PLD ! powinny miec pierwszenstwo (pomimo malej ilosci pktow ) - i tutaj jak najbardziej bedzie sprawiedliwy POJEDYNEK na pkty - ALE pomiedzy tymi 2 osobami ....

duzo ludzi ma multiple jobs - i duzo ludzi z 1,2 jobami bedzie na przegranej pozycji

a jezeli chodzi o tabelke - itemy itp ( to co Ator pisales ) . Jezeli masz ludzi ktorzy nie beda korzystac z MMORPGa - zrob im odnosnik na guildportalu . Nasi wola siedziec na jednym forum - czemu ja akurat sie wcale nie dziwie .... troche czasu poswiecisz i zrobisz "podstawe" dla ENG na guildportalu bezproblemowo


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 18:39 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
Róbcie zarówno punktacje - za obecność na runach jak i określcie się , co u każdego jest Priority ...

Jeśli np Tomasz to PLD przede wszystkim - a przykladowo 2 osoby chca dana rzecz dla PLD - gdzei PLD 80 ma - 7 - to nech te 2 osoby ktore okreslily jako PRIORITY PLD ! powinny miec pierwszenstwo (pomimo malej ilosci pktow ) - i tutaj jak najbardziej bedzie sprawiedliwy POJEDYNEK na pkty - ALE pomiedzy tymi 2 osobami ....

duzo ludzi ma multiple jobs - i duzo ludzi z 1,2 jobami bedzie na przegranej pozycji

a jezeli chodzi o tabelke - itemy itp ( to co Ator pisales ) . Jezeli masz ludzi ktorzy nie beda korzystac z MMORPGa - zrob im odnosnik na guildportalu . Nasi wola siedziec na jednym forum - czemu ja akurat sie wcale nie dziwie .... troche czasu poswiecisz i zrobisz "podstawe" dla ENG na guildportalu bezproblemowo


Dokladnie taki system chcialem zrobic:
- 3 joby priorytetowe + punkty
- perly nie musi byc chodzi o to zeby gdzies zapisaywac punkty, dropy etc.
- To nie jest sprawiedliwe jak jedna osoba dostaje z gold chestow item za 500k
- Nie wiem o co Wam chodzi z "pretensjami" jak nie bedziecie przychodzic na kazdy run "grindowac" NMy.. Nikt nie bedzie mial pretencji, bedziecie miec mniej punktow i mniejsze szanse na zbidowanie itema, nie wiem po co jakies wyimaginowane stresy robicie.
- Jak sie wezmie ludzi z provoke + z mojego salvage LS to bedzie znacznie wiecej niz 10 i imo jak wezmiemy najpierw tych co chodza na NMy czyli czesc mojego Salvage LS + ludzi z Provoke to moze byc prawie 18/18.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:13 
Cytuj  
Ja proponuje poddać to dyskusji do poniedziałku bo Naif powiedział ze na priorytety chodził nie będzie dla mnie w/e bo i tak mam 3 joby tylko

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:20 
Cytuj  
mysle ze 3 joby to za duzo nawet .... 2 powinny byc ok - nie ma az takich szans na zabicie NMA dropujacego equip dla KAZDEGO jobu ... moze sie myle , ale 2 powinny byc wystarczajace


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:28 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Ja proponuje poddać to dyskusji do poniedziałku bo Naif powiedział ze na priorytety chodził nie będzie dla mnie w/e bo i tak mam 3 joby tylko


Pewnie ze nie bedzie, boo ma 20 jobow i liczy ze bedzie mogl brac wszsytko. Pamietasz Naif Salvage z Maxiim? hahaha...


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:31 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
100licad napisał(a):
Ja proponuje poddać to dyskusji do poniedziałku bo Naif powiedział ze na priorytety chodził nie będzie dla mnie w/e bo i tak mam 3 joby tylko


Pewnie ze nie bedzie, boo ma 20 jobow i liczy ze bedzie mogl brac wszsytko. Pamietasz Naif Salvage z Maxiim? hahaha...

dlatego uważam ze zwykle punkty wystarcza jak ktoś będzie chciał itemy dla pld to i tak uzbiera a dla 20 jobow to trzeba się nakombinowac co bidować ale i tak masz szanse na wszystko


Ostatnio edytowano 28 lip 2010, 22:33 przez 100licad, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:33 
Cytuj  
Ja od drugiej juz strony tego topica trabie z Allbinem ze marzy nam sie Thew Bomblet i za kazdym razem ktos inny to zgarnia wiec pisze sie na jakikolwiek system ktory umozliwi mi zdobycie tego itema. Bo chodzenie charytatywnie mi sie nie usmiecha :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:34 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
mysle ze 3 joby to za duzo nawet .... 2 powinny byc ok - nie ma az takich szans na zabicie NMA dropujacego equip dla KAZDEGO jobu ... moze sie myle , ale 2 powinny byc wystarczajace

Ja bym dal 3 dlatego ze tam zazwyczaj jest po 1 max 2 itemy dobre na job.
(niektore joby maja wiecej) Jednak ja tam wolicie :)


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:35 
Cytuj  
mimo wszystko - widze ze skupiacie sie na TAHRONGI ... nie robicie innych zon ? a jak przedstawia sie sprawa VNMow w abyssea ? moze mi ktos cos wiecej napisac na ten temat ? jakie sa VNMy tam ? ( chodzi mi o to czy sa szanse zabic , czy raczej nikle ) .


_________________
COLD is BACK !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.