mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 95  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 16:46 
Cytuj  
100licad napisał(a):
A co Ato teń koń taki przewalony ?


Duzy evasion
Chyba duzy Accuracy
Absorbuje fizyczne w czasie TP move (chyba)
Ma taki TP moves co robi 2500-4000 dmg
Sporo HP

Ja go zabilem trio (ale jakis medsow uzylem tez chyba), ale bez chwalenia sie ja w trio robie/moge zrobic znacznie wiecej niz cale provoke i to ze wzgledu na sporo rzeczy nie koniecznie zwiazanych z moim skillem:
- 4000+ hp na mnk bez atm
- Zmacrowany pdt i mdt set
- 1 osoba bijaca NM ze zmaksowanym subtle blow
- zmaksowane wiekszosc skilli w combat + wysoki guard
- equip
- asysta najlepszego WHM jakiego znam i z jakim gralem (i to jest imo najwazniejszy czynnik)

dodam tylko ze Natoe i jego ekipa bila tego NM kilka razy i zdazylo im sie wipnac, a oni bardzo zadko na czyms wipuja.


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 20:00 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Zróbcie do czwartku CSy to się zabije Shinryu.


W czwartek mnie nie będzie. Przestawcie tego smoka na poniedziałek jeśli łaska.

---

Skończyłem questy, jestem rdy może już na jutro (jak będę), a na pewno na poniedziałek. Jakby coś się działo to dawajta znać na kom..

Próbował ktoś atmę popować? Doom screen, całe pt z wyjątkiem jednej osoby walczy, próbuje popnąć, a jak się uda/nie uda to później osoba która stała z boku zapodaje brew i kończy. Da radę?


_________________
B.B.B.T.D. King


Ostatnio edytowano 4 sty 2011, 22:55 przez lolo99, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 21:57 
Cytuj  
Ator a probowales na niego po prostu lightning resist set? Wystarczylo by 250 aby resistować wszystkie thundaga 4 czy lightning speary. Byakko to 50, pewnie jakiś pasek z +20 jest, carol, barthunder, +40 ring/earring i styknie :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 22:51 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Ator a probowales na niego po prostu lightning resist set? Wystarczylo by 250 aby resistować wszystkie thundaga 4 czy lightning speary. Byakko to 50, pewnie jakiś pasek z +20 jest, carol, barthunder, +40 ring/earring i styknie :D


Jesli carol to brak march, a co do earringow i ringow to Ty mi proponujesz resist sety na wszystko, tylko ze jest Dragua Isgebind Orthrus Azdaja Indrik to rozumiem ze mam miec 20 ringow i earringow na nie wszystkie + 10 innych itemow? Moze Ty to zmiescisz ale ja napewno nie. 100% praktyczniejsze jest miec set na MDT zeby byl cap 50% z Shellra V i w sloty bez mdt powsadzac itemy z res+ na wszytkie zywioly. Poza tym resist sety bywaja zawodne, wystarczy ze zejdzie Ci bar i lub carol i wejdzie full dmg i masz deliktanie mowiac przejebane. Zaraz mi napiszesz ze jak brd pozwala zejsc piosence a whm bar spellowi to ssa. Sprobuj pograc whm i brd dualbox kilka godzin i pamietac o wszystkich recastach. Pomijam fakt ze podchodzenie do niktorych mobow (zeby dac bar) bywa niebezpieczne np konik o ktorym mowa ma AoE z w miare dlugim efektem stun ktorym jesli trafi WHMa i akurat tankowi wipnie to cienie i nie bedzie mial recastu co jest bardzo prawdopodobne przy braku marchy to tank moze pasc zanim whm zejdzie stun. Oczywiscie jesli wszystko pojdzie idealnie to resist set jest bardzo dobry (jesli dziala) ale wedlog mnie ejst najbadziej niepraktycznym sposobem na zabicie moba i uzylbym go tylko jesli bylby jedynym wyjsciem zeby zabic moba ktorego bardzo potrzebuje.


_________________
Obrazek

Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:06 
Cytuj  
Masz dzisiaj okres? Tylko sugeruję co na tą konkretną walkę jest przydatne skoro jest taka strasznie trudna. Zresztą nie piszę wcale o tankowaniu non-stop w lightning resist secie to oczywiste, że to niepraktyczne, tylko przełączaniu się w momencie jak ixion zaczyna iskrzyć.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2011, 23:19 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Masz dzisiaj okres? Tylko sugeruję co na tą konkretną walkę jest przydatne skoro jest taka strasznie trudna. Zresztą nie piszę wcale o tankowaniu non-stop w lightning resist secie to oczywiste, że to niepraktyczne, tylko przełączaniu się w momencie jak ixion zaczyna iskrzyć.


Nie wiem gdzie z mojej wypowiedzi wywnioskowales ze jestem zly (to rozumiem przez aluzje do okresu) a juz tym bardziej ze sugerowalem full timowac lightning set?


_________________
Obrazek

Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 00:29 
Cytuj  
A bo rozpisujesz się na 4 linijki o rożnych innych mobkach i innych resist setach nie wiadomo po co. Nigdzie nie sugeruje że masz mieć 20 ringów i 10 earringów... Tak samo o recastach i dualboxowaniu. O pisaniu co bym niby powiedział jakby buff nie był non stop na tanku itd, itp.
Nie widze powodu dlaczego resist set miałby nie działać skoro od kilku lat wiadomo, że 250 resista w danym elemencie pozwala na 95% resistów (udowodnione na tiamat, bahamut po wielokroć np).


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 09:34 
Cytuj  
Jesli mowicie o tym koniu z Vunkler to bylem jak lesiu go lal - padl 3 x bez najmniejszego problemu i bez specjalnych kombinacji, bylo tylko 2 x tank na hate reset

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 09:38 
Cytuj  
lolo99 napisał(a):
W czwartek mnie nie będzie. Przestawcie tego smoka na poniedziałek jeśli łaska.

---

Skończyłem questy, jestem rdy może już na jutro (jak będę), a na pewno na poniedziałek. Jakby coś się działo to dawajta znać na kom..

Próbował ktoś atmę popować? Doom screen, całe pt z wyjątkiem jednej osoby walczy, próbuje popnąć, a jak się uda/nie uda to później osoba która stała z boku zapodaje brew i kończy. Da radę?


W sumie jutro jeśli by paru osób nie było (możliwy "długi weekend") to smoka przekładamy na poniedziałek. I będziemy próbować robić wszystkie !! (przynajmniej na pierwszej walce) bo red to atma a niby yellow i blu robią dropy. Przy czym ja bym zrobił najpierw blu i yellow a potem red i brew na zestunowanym. Gdzieś ktoś napisał że szkoda brew jak się nie popnie !! i lepiej wipe wtedy. I nie sądze aby "całe pt walczy" byłą dobą taktyką - walczy 1 osoba a reszta podchodzi zrobić !! jak już wiadomo co robi !!.

Jeśli jutro nie będzie smoka to postaramy się skończyć bossy (i caturae) dla tych którym jeszcze czegoś brakuje - fajnie jakby chociaż częściowo mieć pop sety na bossy brakujące.

Od następnego tygodnia famujemy seale na +1 i cojny / jewele / itd na +2.

Zróbcie listy na +1 / +2 priorytetów. Przy czym +1 listy robimy oddzielne dla każdej zone a lista +2 niech będzie wspólna. 3 pozycje na +2 liscie.

Moja lista:
+1
Head: mam 4/4
Legs: mam 3/4 brakuje SAM - szczęśliwie wypada z Hequet i Ryba T1
Feet: COR>THF>RNG>SAM
Hands: THF>RNG>COR>SAM
Body:THF>RNG>SAM>COR

+2

1) THF FEET
2) RNG/SAM legs (bo mam 5/6 jewel)
3) Na razie nie wiem...

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 11:14 
Cytuj  
no kon prosty jest:) haidate carol i bar i moze naskoczyc. e tam timery:) cure V zalatwia sprawe. nie znam moba co bije za 1500 co 5s


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 11:19 
Cytuj  
Oni mówili o:
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Indrik bo rozmowa było o 2h2 które dropi.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 11:31 
Cytuj  
do dupy te h2h jakies


_________________
Jast v2.0

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 12:05 
Cytuj  
+1:
Head: 2/3 (ew. NIN jak wpadnie)
Legs: done (BLU, THF, NIN)
Feet: THF > NIN (1/3 - BLU 8/8, THF - 0/8, NIN - 0/8)
Hands: BLU > THF > NIN (0/3)
Body: BLU > THF > NIN (0/3)

+2:
1. THF Feet (mogę niższy prio niż Have)
2. BLU head
3. BLU feet
4. BLU body
5. BLU hands
6. THF legs
7. THF head
8. THF body
9. THF hands

Procedurę przy +2 proponuję następującą:
  1. losujemy kolejność osób spośród:
    Allbin
    Devastate
    Gokulo
    Havelock
    Herschel (Naif)
    Hucksterthief
    Lalafer (Katsu)
    Rikku
    Sakura~ (miszcz)
    Tomasz
    Zangetsukun
    Sukoshi

    używając: http://www.random.org/lists/
    (obecnie wyszło mi:
    Kod:
    There were 12 items in your list. Here they are in random order:

       1. Zangetsukun
       2. Devastate
       3. Gokulo
       4. Hucksterthief
       5. Sukoshi
       6. Sakura~ (miszcz)
       7. Lalafer (Katsu)
       8. Rikku
       9. Tomasz
      10. Herschel (Naif)
      11. Havelock
      12. Allbin

    Timestamp: 2011-01-05 10:52:23 UTC

  2. osoba z pierwszego miejsca określa, którą rzecz +2 chce dla jakiego joba. przykładowo:
    a) Zang - MNK head+2
    b) idziemy po http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Jewel_of_Vision
    c) kompletujemy popy na bossy
    d) zdobywamy 6/6 itemów na +2, done
  3. Osoba, która zdobyła +2 - spada na koniec listy (ja ją mogę prowadzić), kolejna osoba wskazuje SWOJĄ rzecz (będziemy mogli to ograniczyć ewentualnie do zony - tak żeby nie skakać za dużo) i powtarzamy farm
  4. Jeżeli osoba jest na 1 miejscu, ale nie ma jej na runie - spada na koniec i w jej miejsce wchodzi osoba z 2 miejsca.
  5. Zwykle z +2 NMów wypadają 2 sety itemów - drugi item bierze osoba, która jest poniżej na liście, ew. przekazuje to osobie kolejnej itd.
  6. Dzięki temu każdy będzie miał swoją kolejkę, skompletujemy po równo na joby i będzie wiadomo co robimy :)


co myślicie?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 12:53 
Cytuj  
System +2 może być, a jak z +1?

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 13:20 
Cytuj  
Zangetsukun napisał(a):
System +2 może być, a jak z +1?


Jak do tej pory, bijemy NMy które ogarniają większość jobów z listy priorytetów z danej zony, jak będzie nas dużo to nawet można się podzielić na 2 ekipy na łatwiejsze moby (na przykład feet seals, hand seals). Dodatkowo można ustalić że w poniedziałek na przykład farmimy +1 a w czwartki +2.

Pozostaje jeszcze ustalenie kolejności +1, ja bym zrobił najpierw feet bo łatwiej po prostu.

EDIT:
Huckster napisał(a):
[*] Jeżeli osoba jest na 1 miejscu, ale nie ma jej na runie - spada na koniec i w jej miejsce wchodzi osoba z 2 miejsca.


Ja bym po prostu przesunał daną osobę niżej, bo jak ktoś się doczeka wreszcie kolejki i spadnie na koniec to akurat miał urodziny albo były imieniny mamusi to można się wkurzyć. Jeśli ludzie by informowali za pomocą forum / SMS że ich nie będzie to nie karał bym ich aż tak.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 13:50 
Cytuj  
Co do +1 - spoko - róbmy / dokończmy feet najpierw. Czyli jutro można farmować Vunkerl. Patrząc na to w jakim tempie ostatnio farmowaliśmy Attohwa z Discernment (chyba 6-7 kompletów +1 head w 2 godziny) to możemy tam ostro zamieszać :)

Co do +2 - spoko - możemy zrzucać w dół kolejki :)

Oto popowalne w Vunkerl:
BLM/BRD/SMN/PUP - Gnawtooth Gary
BST/SMN/COR/PUP - Dvalinn
MNK/PLD/NIN/COR - Pascerpot
MNK/THF/NIN/DNC - Iku-Turso
PLD/BRD/RNG/BLU - Kadraeth the Hatespawn
RDM/BST/RNG/SCH - Seps
WAR/DRK/SAM/DRG - Khalkotaur
WAR/THF/DRG/DNC - Armillaria
WHM/BLM/RDM/SCH - Quasimodo
WHM/DRK/SAM/BLU - Chhir Batti

Patrząc na to co najczęściej farmowaliśmy w Attohwa (zestawy jobów) to najlepiej lać:
- Pascerpot
- Armillaria
- Quasimodo
- Seps
- Iku-Turso

Naif, Goku, Tomasz, Deva i pewnie ktoś jeszcze z nimi farmowali już feet - więc część jobów odpada.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 14:31 
Cytuj  
Jezeli chodzi o feet to ja RDM jeszcze nie mam, zarowno itemka jak i seali ^^;
Poza tym jezeli chcialbym DNC i WHM tez (whm mam chyba 3/8 a dnc 2/8? ale nie na 100%).

Head to z obecnych jobow tylko SMN mi brakuje, ale to malo priorytetowe (sam smn jeszcze na 85 siedzi :D).

Co do +2 to pozniej dam liste bo musze pomyslec...

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 15:13 
Cytuj  
ciekawe info dla SMN - Garuda może mieć 100% ochronę przed physical damage:

http://forums.ffxiclopedia.org/viewtopi ... 17&t=26324

http://www.bluegartr.com/threads/100567 ... ost4334739


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 15:33 
Cytuj  
Yup, czytalem o tym. Niestety ostatnio farmilem hate w konshtat na Abyssite i potrzebuje chwili odpoczynku zanim wezme sie za Grauberg zeby ta Atme zdobyc - znajac zycie zanim mi sie zachce to S-E to fixnie :D

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2011, 16:46 
Cytuj  
egoist napisał(a):
do dupy te h2h jakies


Jak znasz lepsze poza Empy i WoE to postnij ;)

+2 Taipan sa porownywalne i obydwa maja swoje zastosowanie, ale jakbym mial wybierac to barrdziej do mnie przemawia 10% subtle blow i boost niz 20 att.


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 95  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.