mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1963 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 99  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2007, 11:38 
Cytuj  
Erelen napisał(a):
Ogólnie do levelu 75 jest więcej zabawy niż po nim.


no lol. endgame moze byc super funem. widocznie masz z dupy ls jakis. ;p ja tam sie dobrze bawie w pixies i teraz nawet lepiej jak nie jestem juz jednym z liderow. presja spadla i ponarzekac czasem moge.


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2007, 11:53 
Cytuj  
Śmieszne bo o endgame a raczej o braku funu jaki daje wypowiadają się osoby, które z endgame nie miały nic wspólnego poza dingnięciem 75 i kilku wypadach na Dynamis.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2007, 13:18 
Cytuj  
Akurat Dynamis imho jest fajny :D


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 mar 2007, 15:33 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
PvP praktycznie nie istnieje, levelowanie polega na biciu milionów, jeśli nie milardów mobków. Za questy nie ma expa. Walka generalnie polega na staniu w miejscu. Sama gra sprowadza się do item collection. Więcej się w grze stoi i czeka niż gra - a to na grupę, a to na spawn moba, a to na transport, a to na odpowiednią fazę księżyca, a to ma bazarze próbując zarobić coś na podstawowe wydatki...


OK. Odpowiem bardziej merytorycznie na zarzuty kassa, ze w FFXI sie caly czas stoi i na cos czeka. :D

PvP nie istnieje to prawda. Bardzo mnie to boli szczegolnie teraz kiedy mam juz fajny sprzet i moglbym zsolowac grupke gilsellerow. :D
SE nawet podjelo proby wprowadzenia PvP eventow, ale ciesza sie one bardzo minimalny zainteresowaniem. Poprostu FFXI to gra dla typowych carebear (nie pierwsza i nie ostatnia). Sa ludzie dla ktorych PvP to dopiero prawdziwe emocje, ale sa tez tacy dla ktorych to zwykly stres, ewentualnie tez tacy ktorzy nie widza nic fajnego w gankowaniu albo byciu zgankowanym.
Zreszta z tego co wiem to ty Kass wybrales w Vanguardzie serwer PvE wiec chyba wiesz o czym mowie.

Jesli chodzi o czekanie to pewnie i z czekania na tramwaj mozna sobie zrobic w glowie vietnam i cierpiec strasznie.

Mowiac szczerze poza czekaniem na pop 3 mobow w FFXI to nie czekam nigdy na nic. Zreszta i to czekanie polega na pojawianiu sie przy kompie co pol godziny przez max 3 godziny. Dla nolifow jest to dobry czas na porobienie roznych rzeczy nie zwiazanych z graniem. :D

Na party NIGDY nie czekalem, mimo tego ze levelowalem srednio popularny job, bo albo mialem static albo sam (lub z kolega) robilem sklad.

Czekanie na transport to juz przeszlosc, bo wszyscy korzystaja z alzabi teleportow i outpost warpow. Czasy kiedy w airshipie bylo jak w autobusie w godzinach szczytu juz dawno minely. Zreszta ty kass nie grales wtedy jeszcze.

Na faze ksiezyca sie tez nie czeka. Jesli sie jest crafterem to poprostu sie wie kiedy warto craftowac a kiedy nie.

Siedzenie z bazarem to glownie specyfika Polakow, ktorzy poza sprzedaniem raczek manekina nie znaja innych sposobow na kase. Osobiscie wystawiam bazar raz na pol roku i tylko wtedy gdy mnie nie ma w domu.

Jesli chodzi o zabijanie milionow mobow to pokaz mi mmorpg gdzie sie tego nie robi.
W jednych grach (jak w Vanguradzie czy WoW) jest to ubrane w tysiace questow, ktore zazwyczaj sprowadzaja sie do zabicia wiekszej lub mniejszej ilosci mobow, w innych grach poprostu sie biega po mapie i tlucze wszystko jak popadnie, potem sie idzie jeden rejon dalej od miasta i tlucze moby z wyzszym levelem. Moze EVE jest pod tym wzgledem oryginalne, ale to nie jest typowy mmorpg.

W FFXI levelowanie jest dosc oryginalne, bo zeby to robic szybko i skutecznie trzeba miec odpowiednich ludzi z odpowiednimi jobami. Trzeba wiedziec co to sa WSy, MB, SC, JA i umiec je uzyc w odpowiedniej kolejnosci. Wiadomo, ze to po pewnym czasie staje sie rutyna i potrafi byc nudne, ale jak rzecz sie nie staje rutyna po pewnym czasie? Zreszta w fajnym party czlowiek sie nie nudzi nigdy.

Samo pullowanie to juz jest sztuka, bo nie tylko trzeba uwazac na linki, ale tez dobierac tak moby, zeby expchainy byly jak najbardziej efektywne.

Powiem szczerze, ze na jeden level w FFXI trzeba zabic zdecydowanie mniej mobow niz w innych grach. Przy exp chainach za 200-300 expa to jest raptem 10 mobow na niskich levelach. Tyle w innych grach to trzeba usmiercic przy jednym quescie.

Dal mnie cala sila FFXI to to, ze w tej grze trzeba grac w grupie. Nie jest to gra singleplayer z innymi graczami w tle. W WoW mozna zrobic lvl 70 solo ze sporadycznym "teamowaniem" sie na potrzeby danego questa. Zazwyczaj odbywa sie bez zbednych slow i emotow.
Granie w grupie zaczyna sie dopiero w endgame, tyle ze to endgame jest strasznie nudne i monotonne wiec wszyscy wola robic solo nastepny job.

W FFXI bez grupy znajomych nie da sie zrobic nic zaczynajac od questa na subjob, a konczac na genkaiach, relicach i misjach. Mozna to zrobic w random grupach, ale czesto odbywa sie to na zenujacym poziomie.

Osobiscie najbardziej kocham FFXI za to, ze mozna grac 4 lata sie ciegle doskonalic. Zdobywac nowe itemy (zgadza sie to jest jeden z filarow tej gry i wiekszosci mmorpg), rozwijac skille, craft, merity. Chcialbym kiedys byc najlepszym monkiem na serwerze, :] naprawde znajduje w tym sens i przyjemnosc.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2007, 08:42 
Cytuj  
SE powinno zamiast dodatkowych niepotrzebnych pseudoulepszeń dodać do menu opcje dotyczące porównania siebie z innymi graczami + wszelkie statystyki i searche po nich żeby każdy miał równe szanse na serwerze w dostępie do danych dot. max dmga, ilości zabitych mobków, walk, sprzetu, meritów, atrybutów, czasu przebywania w lokacjach, ilości wygranych/przegranych bcnmów,ksnmów, enmów, assaultów, limbusów, salvagów, besegiedów itd. z zaznaczeniem nazw + export raportów do XLSa czy html'a wtedy można by się łatwo porównywać z innymi graczami na serwerze i ci którzy pracują nad swoją postacią mieliby motywacje do czegośtam i wiedzieliby co i kiedy robić żeby być lepszymi na serwerze w czymśtam, wszystkie te dane na 100% SE ma na swoich bazach, takie coś to 2 studentów by im zrobiło w tydzień lub dwa za grosze
też bym chciał być kiedyś najlepszym monkiem na serwerze, już niedługo idę na duny ! :roll:


Posty: 11
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 17:48 
Cytuj  
Niestety,ale nie mam kiedy grac w tę gre w związku z czym mam kilka pytan????

1.Czy pieniądze będą mi pobierane z konta automatycznie co miesiąc jeżeli nie gram??
2.Czy istnieje jakąś możliwośc skasowania wszystkiego/dosłownie,całego konta tak abym mógł sprzedac gre i żeby ktoś mógł na nowo ją zarejstrowac??

Dzięki za pomoc


_________________
-under construction-

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 18:18 
Cytuj  
1. Możesz cancelować żeby nie pobierało
2. Nie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 11
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 19:04 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
1. Możesz cancelować żeby nie pobierało
.


Czy mógłbyś mi dokładniej napisac,jak to zrobic?? Za kilka dni minie miesiąc a nie chciałbym straci kasy za coś z czego nie korzystam


Dzięki


_________________
-under construction-

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2007, 19:07 
Cytuj  
Na ekranie gdzie masz przycisk "play" (czyli ten ostatni z POLa) masz opcje Content ID
W niej Cancel ID, wybierasz wszystkie, klikasz zeby cancelowalo i po sprawie :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 11
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 9 mar 2007, 16:57 
Cytuj  
dzięki :D


_________________
-under construction-

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 19:23 
Cytuj  
Ktokolwiek wie, jak można się dostać do mobów które dropują Flickering Lantern do popnięcia Sozu?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 19:29 
Cytuj  
Pursuery - tam gdzie wcześniej popował Sozu (i w innych spotach w tej zonie)

Trailery - przejście do Den Of Rancor przez obraz.

:)

Nie taniej kupić? (time is money!) :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2007, 21:56 
Cytuj  
Crouching Tiger napisał(a):
cos tam, cos tam :) dzięki :D


wiesz tiger, zmuszac cie nie bede ale chyba sie za szybko poddales? zauwaz, ze wiekszosc z nas ma prace,rodzine, inne zajecia a czas na jakies party zawsze jest :D
dam ci najlepszy przyklad-siebie:
po pierwszym tygodniu chcialem te gre w kat rzucic bo nie dosc ze brak czasu to jeszcze trudno jak cholera.ale to sie tak dopiero rozkreca :P pozniej jest coraz ciekawiej.
bez kitu, ja tez place te kilkanascie euro za wlasciwie ok 30 godzin grania w miesiacu (od czasu do czasu jakas nocka)
takze nie ma sie co odstraszac od gry ze braknie czasu (jezeli to o to chodzi)-tez myslalem ze to straszny time eater a jednak nie jest tak zle.
no to tyle mojego skromnego zdania.pewnie wszystko zle zrozumialem ale mialem wene (a)tworcza :wink:
pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu:D


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2007, 23:35 
Cytuj  
Takie noobowskie pytanie, może mi ktoś wyjaśnić na czym polega rola thiefa oraz barda na dynamisach? Mam zamiar zacząć je robić (ze sky z jednym wyjątkiem mam już wszystko) i nie chciałbym pójść całkowicie zielony :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 01:10 
Cytuj  
Jak masz dobry sprzęt (Strider Boots...), merity... to możesz być pullerem. Ale to robota dla best of the best. Jak tego niemasz to stajesz za plecami moba i odpalasz SATA. Jesteś po prostu DD jak w party.

Co do BRDa to też mniej więcej jak w party. Albo będziesz refreshował BLMs party albo wspomagał melee DD. Zależy w jakim będziesz Alliance.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 07:21 
Cytuj  
bard ma duzo wiecej do roboty na dynamisach, debuffowanie NMow, usypianie petow, addow etc


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 07:57 
Cytuj  
Aha, sprzętu nie mam najlepszego więc wypada tylko melee robota, wielkie dzięki za rady :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2007, 09:11 
Cytuj  
thf może kraść monety mobkom :roll:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 11:59 
Cytuj  
Hej ho! - jak to kiedyś wypalił Lesiu na anglojęzycznym LSie :D

Tak się zastanawiam, jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy moja postać nie została skasowana (mając odinstalowaną grę)? Może przez to LSowe WWW, które SE otworzyło? Tam się postać aktywna wyświetlała?


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 22.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 12:03 
Cytuj  
http://www.ffxiah.com/player.php?id=360264&sid=4

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1963 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 99  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.