mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 95  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2011, 15:31 
Cytuj  
Mnie dzisiaj niestety nie będzie - praca.

Pytanie do Huck'a. Czy dałbyś rade mnie zalogować i zaliczyć mi Itzpapalotl'a ? Brakuje mi jednego bossa do 3go lunara.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2011, 15:58 
Cytuj  
Shinji-kun napisał(a):
Mnie dzisiaj niestety nie będzie - praca.

Pytanie do Huck'a. Czy dałbyś rade mnie zalogować i zaliczyć mi Itzpapalotl'a ? Brakuje mi jednego bossa do 3go lunara.


Siur - jak będziemy robic head to Cię przywlokę :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2011, 17:39 
Cytuj  
Kurde robota przyszpiliła ale będę między 19 a 20.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2011, 22:24 
Cytuj  
1.Lalafer (Katsu) (BLM body > NIN hands > BLM head)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Hedjedjet
2.Xavery (Tadek) (NIN head > WAR Legs > NIN Body > WAR Feet > WAR Body)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Ulhuadshi
3.Allbin ( DNC legs > DNC head > DRG hands)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Tristitia
4.Tomasz (PLD hands)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Dragua
5.Devastate (PUP legs > WHM head > WHM legs)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Sobek
6. Furby ????
7.Sakura~ (miszcz) (BST hands > BST legs > BST head)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Resheph
8.Hucksterthief (THF feet > BLU feet > BLU hands > THF body > THF hands)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Durinn
9.Herschel (Naif) (WAR body > NIN body)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Orthrus
10.Zangetsukun (MNK head > MNK hands)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Titlacauan
11.Gokulo (DNC body > DNC hands > RDM hands > RDM feet)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Hedjedjet
12.Havelock (THF hands > COR feet > COR hands > THF legs > COR legs > COR head)
http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Resheph

Dzis na runie byli:
Huck Have Deva Saku Allbin Furby
Jak wzialem atme z fire res to mob jest mega latwy

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2011, 22:32 
Cytuj  
Dzięki Huck <3

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 09:17 
Cytuj  
Ato/Ragni/Lesiu pytanko, wczoraj jak biliśmy itzpapalotl zdziwliło mnie jak łatwy to NM i w sumie mógłbym go bić duo z WHM. Więc pomyślałem o robieniu Emp knife. Tylko jak zobaczyłem Glavoida wcześniej to się już znacznie mniej ucieszyłem bo nie wiem czy da radę go bić np duo THF + mag + farm KI jest chyba bardziej wymyagający niż dla ważki. Potrzebuje głosu rozsądku aby wybić ten pomysł mi z głowy.
Reasumując: czy da radę bić Glavoida tankując na THF w mało osób (jakieś pomocne atmy ?).

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 09:23 
Cytuj  
nie wiem na nin bezproblemu z migawari zrob sobie 50 wamur a o glawoida sie bedziesz pozniej martwil


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 09:29 
Cytuj  
Ale ja nie mam NIN, biłem na THF.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 12:04 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Ato/Ragni/Lesiu pytanko, wczoraj jak biliśmy itzpapalotl zdziwliło mnie jak łatwy to NM i w sumie mógłbym go bić duo z WHM. Więc pomyślałem o robieniu Emp knife. Tylko jak zobaczyłem Glavoida wcześniej to się już znacznie mniej ucieszyłem bo nie wiem czy da radę go bić np duo THF + mag + farm KI jest chyba bardziej wymyagający niż dla ważki. Potrzebuje głosu rozsądku aby wybić ten pomysł mi z głowy.
Reasumując: czy da radę bić Glavoida tankując na THF w mało osób (jakieś pomocne atmy ?).


Tu nie chodzi o trudnosc Itzpapalotl ktory jest raczej zabawnie latwy, ale o trudnosc zdobycia KI z tungi. Lesiu Ci napisze, ze srac na red !! i zabij szybko i modl sie o KI, ale to jest bardzo malo efektywne, szczegolnie jak masz konkurencje. Poza tym wogóle farm KI na THF+WHM to nie najlepszy pomysl bo to masakrycznie wolno będzie szło.

Jeśli chodzi o Glavoida to teoretycznie możesz farmowac KI na whm + THF z gold boxow, ale jak przez 4 godziny nie bedzie Ci chcial wypasc ostatni KI do setu to sie załamiesz :) Dlatego najlepszym sposobem an farm KI w tahrongi jest zrobienie kilku pulli po gold chesty z KI, a później uzupełnieniu reszty z NM i tu znowu na THF masz wtope z ilością red !! ( 5/13 z czego 3 to whm ). Samego glavoida da sie zabić thf+whm/blm stunując wszystkie Disgorge, ale nie będzie to łatwe szczególnie poniżej 50% jak Blood weapon będzie robił hate reset i WHM musi wtedy przez chwile(czasem koło minuty) tankować, więc ten WHM to musi się trochę ogarniac, a nie tylko macro na cure :) Jeśli Disgorge przejdzie to w 80% przypadków zgon i musisz holdowac na whm, aż do unweak więc to też może być problem bo Glavoid ma chyba bardzo enhanced movement i będzie szybko spierdzielał do ???.

Podsumowując, jeśli chcesz farmić empy to zrób NIN i wyskilluj mu wszytskie bronie. Będzie trwało znacznie krócej, niż stracisz czasu farmując THFem.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 12:23 
Cytuj  
Boli mnie robienie gear dla NIN bo nie wyrabiam z jobami które mam :( i zaje.... nie chce mi się go levelować. Cóż pokombinuje trochę co się da zrobić ale najpewniej oleje. Dzięks za info.

EDIT chociaż Itz dużo mniej mnie boli bo jeszcze będziemy go robić dla Stone of Visiom pewnie parę razy, główny ból to Glavoid który poza emp itemami jest useless.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 12:52 
Cytuj  
Nie ma tego zmienić majowy update?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 14:01 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Boli mnie robienie gear dla NIN bo nie wyrabiam z jobami które mam :( i zaje.... nie chce mi się go levelować. Cóż pokombinuje trochę co się da zrobić ale najpewniej oleje. Dzięks za info.

EDIT chociaż Itz dużo mniej mnie boli bo jeszcze będziemy go robić dla Stone of Visiom pewnie parę razy, główny ból to Glavoid który poza emp itemami jest useless.


Jak będziesz chciał Have to ci pożycze Hucka jako NIN.

Mam wyskillowane wszystkie bronie do red wsów + NIN body +2 daje migawari na poziomie 75% max HP (normalnie 100%+)

Tunga też żart jak ma się Atmy o których lesiu mówił wczoraj (resist petri z bugard/accuracy + rr + earth wyrm)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 18:49 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
100licad napisał(a):
Boli mnie robienie gear dla NIN bo nie wyrabiam z jobami które mam :( i zaje.... nie chce mi się go levelować. Cóż pokombinuje trochę co się da zrobić ale najpewniej oleje. Dzięks za info.

EDIT chociaż Itz dużo mniej mnie boli bo jeszcze będziemy go robić dla Stone of Visiom pewnie parę razy, główny ból to Glavoid który poza emp itemami jest useless.


Jak będziesz chciał Have to ci pożycze Hucka jako NIN.

Mam wyskillowane wszystkie bronie do red wsów + NIN body +2 daje migawari na poziomie 75% max HP (normalnie 100%+)

Tunga też żart jak ma się Atmy o których lesiu mówił wczoraj (resist petri z bugard/accuracy + rr + earth wyrm)


Po pierwsze czy to 75% jest potwierdzone? Kiedys to testowałem i dostałem za 90% mojego HP z migiwari i body w czasie castu i w czasie przyjecia damage. Jesli to rzeczywiscie jest 75% to ten bonus jest chujowy i lepiej tego body wtedy nie mieć. Jeśli masz tylko 1 szanse na uniknięcie mocnego ataku to po co ją marnować na coś co robi 80% damage.

Po drugie takie atmy na Tundze moze miec tylko tank, a magowie nie, bo powinni dostac ze slowgi zeby miec hate reset. Problem z Tunga jest taki ze ma malo hp i chainspell co 25%, więc przy braku szybkiego hinta trzeba albo robic tp na czyms innym, albo dac sie obijac. Problemem jest tez sam pull, szczególnie jeśli masz konkurencje. Jesli masz 3 osoby to wchodzi w gre dead pull ale jesli masz tylko dwie to jest to raczej ciezkie do wykonania.


_________________
Obrazek

Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 21:17 
Cytuj  
Ja to co Huck napisał zrozumiałem, że jeśli mamy body +2 to Migawari się triggeruje nawet jeśli dostajemy specjalem, który by nam wziął 75% (lub więcej) HP a nie tylko jeśli coś by nas miało oneshotnąć ze 100%. Tak więc negacja silnego ataku by była całkiem fajna (jeśli tak ten augment właśnie działa).


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 22:30 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Ja to co Huck napisał zrozumiałem, że jeśli mamy body +2 to Migawari się triggeruje nawet jeśli dostajemy specjalem, który by nam wziął 75% (lub więcej) HP a nie tylko jeśli coś by nas miało oneshotnąć ze 100%. Tak więc negacja silnego ataku by była całkiem fajna (jeśli tak ten augment właśnie działa).


Przemysl to jeszcze raz. Jesli masz 1 szanse na 1 min i 15 sec ominac smiertelny atak i mob wali np co 30 sec ataki po bliskie Twojego 100% HP to wolalbys stracic to szanse na cos co zabierze Ci 80% HP czy raczej tylko na ten jeden ktory akurat by Cie oneshotnal?


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2011, 23:25 
Cytuj  
Zastanawialem się po prostu jak najlatwiej poradzic sobie z disgorgE przy glavoidzie. Moze olac migawari i skupic się na ciaglym dmgu?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2011, 00:08 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Zastanawialem się po prostu jak najlatwiej poradzic sobie z disgorgE przy glavoidzie. Moze olac migawari i skupic się na ciaglym dmgu?


Ehhhh Czemu wy nie czytacie ze zrozumieniem XD

Migiwari jest zajebiste i jest najlepsza rzacza na glavoida jaka wymyslono, ale bonus na zbroji jest imo chujowy.


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2011, 07:24 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Huckster napisał(a):
Zastanawialem się po prostu jak najlatwiej poradzic sobie z disgorgE przy glavoidzie. Moze olac migawari i skupic się na ciaglym dmgu?


Ehhhh Czemu wy nie czytacie ze zrozumieniem XD

Migiwari jest zajebiste i jest najlepsza rzacza na glavoida jaka wymyslono, ale bonus na zbroji jest imo chujowy.


Ej no jak piszesz "Jesli to rzeczywiscie jest 75% to ten bonus jest chujowy i lepiej tego body wtedy nie mieć. Jeśli masz tylko 1 szanse na uniknięcie mocnego ataku to po co ją marnować na coś co robi 80% damage." - to chyba oznacza to, że jest to chujowe na Glavoida, nie?

Co do bonusów - 5% crit rate zajebisty przecież! I sam Ato mówiłeś że AF3+2 body lepsze od AF1.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2011, 08:52 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Problem z Tunga jest taki ze ma malo hp i chainspell co 25%, więc przy braku szybkiego hinta trzeba albo robic tp na czyms innym, albo dac sie obijac. Problemem jest tez sam pull, szczególnie jeśli masz konkurencje. Jesli masz 3 osoby to wchodzi w gre dead pull ale jesli masz tylko dwie to jest to raczej ciezkie do wykonania.


Optymalne bicie tungi jakie sobie wyobrażam to cleave pchel i pull samej tungi, w 3 osoby np THF + WHM + WAR lub BLU to by szlo super. Poza tym jakos nie mielismy problemu z zabiciem nawet jak tylko Deva mial te atmy a był na WHM, najwazniejsze aby WHM szybko dawal erase na slow bo slow jakby zawiesza hate. Spelle Tungi wcale nie są jakieś miażdzące na CS, ga bez buffów (po dispelach) robily po 300 bez resist atmy (w pon mialem RR GH APOC jak go bilem), najczesciej castuje break ktory w sumie nic nie robi bo przez caly cs i tak jest sie petri bez odpowiedniej atmy. Nawet jak się nie uda zrobic !! to mob repopuje co 10 minut chyba. No i Stone of Vision to +2 dla WAR THF WHM BRD RNG wiec o pomoc z tym łatwiej niż z Glavoidem który z niebieskim !! dopi beznadziejna czapke.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2011, 12:34 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Bartelius napisał(a):
Huckster napisał(a):
Zastanawialem się po prostu jak najlatwiej poradzic sobie z disgorgE przy glavoidzie. Moze olac migawari i skupic się na ciaglym dmgu?


Ehhhh Czemu wy nie czytacie ze zrozumieniem XD

Migiwari jest zajebiste i jest najlepsza rzacza na glavoida jaka wymyslono, ale bonus na zbroji jest imo chujowy.


Ej no jak piszesz "Jesli to rzeczywiscie jest 75% to ten bonus jest chujowy i lepiej tego body wtedy nie mieć. Jeśli masz tylko 1 szanse na uniknięcie mocnego ataku to po co ją marnować na coś co robi 80% damage." - to chyba oznacza to, że jest to chujowe na Glavoida, nie?

Co do bonusów - 5% crit rate zajebisty przecież! I sam Ato mówiłeś że AF3+2 body lepsze od AF1.


Ja jebie Huck ile Ty masz lat?

Napisales o bonusie zbroji do migiwari, a ja napisalem ze ten bonus jest chujowy, a nie ze migiwari jest chujowe. Co ma do tego 5% crit bonus to juz zupelnie nie wiem.

Teraz bardzo powoli i w punktach:
1. Augment Migawari na body af3+2 jest imo chujowy jeśli działa tak jak napisałeś.
a) Nie castuj Migawari w af3+2
b) Jesli robisz TP w af3+2 to jak widzisz mocny atak zmień zbroje na PDT lub MDT.
2. Migawari jest podstawą na Glavoida jeśli nie masz stunnera. Chodzi jednak o to, żeby zużyć Migawari tylko na ten disgorge który walnie naprawde mocno (za więcej niż masz max hP) a nie żeby zużyć Migawari na średni disgorge (80% Twojego HP) który lepiej wziąć na klate i sie uleczyć.
3. Generalnie na Glavoida do TP najlepsza zbroja to Usukane, ale jak nie masz to druga najlepsza to af3+2


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1898 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 95  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.