mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:26 
Cytuj  
Kolejny udany wypad :-)

water dlugo nei chcial wypasc ale akurat zdayzyli na olla dojsc gal i anc
w drodze powrotnej gal sie przewrocil i wyladaowal w jeuno :/
Zip byl up jak przyszlimy i z nim tez poszlo super sprawnie :)
Mozna powiedizec ze triggery genbu mamy obcykane :D

Sam genbu jak zwykle nas troche pogonil heheh sporo zgonow ale ostatecznie polozylismy i jego :D

wypadlo
A head dla Pitii
i Venemous Claw :]
z jednej strony slabo z drugiej uber heh...

Teraz... trzeba pomyslec co zrobic z tym problemem hahaha

Wg mnie... tak jak mowilem punkty nie sa nam potrzebne do rare ex itemow bo zawsze jakos sie z nimi dogadamy... ktos dostanie cos to next time passnie cos innego dla kogos... albo poprostu uzna ze komus sie to bardziej przyda.... poki co nei bylo z tym problemow.... a do takiego byakko haidate jeszcze DLUGA droga....
Wg mnie kase ze sprzedanego VC powinno sie podzielic na wszystkei punkty jakie CC zdobylo w SKY i rodzielic wg ilosci punktow kazdemu kto kiedykolwiek sie do SKY CC przylozyl i wyzerowac punkty
Powody juz podawalem wczesniej.... polowaludzi przychodzi tylko po fun i pomoc innym w zdobyciu itemkow bylo by naprawde verry nice gdyby im sie odwdzieczyc nawet jesli nie mieli lucka do dropow i akurat ich nie bylo jak wypadlo cos wartosciowego.

Updatne zaraz tabelke i powiem jakby to wygladalo na konkretnych liczbach...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:42 
Cytuj  
Congratulations! Ogladalem transmisje na zywo z waszej walki, :D az mnie skrecalo z powodu tego, ze mnie tem nie ma. :har:

To dobry system do pierwszej klotni..., oby nadeszla jak najpozniej. :D

Moze w razie sytuacji, kiedy na jakims itemie zalezy kilku osobom, dawac go w pierwszej kolejnosci tej osobie, ktora ma najwiecej global punktow?

Ogolnie nie ma mam nic przeciw systemowi Saitou, szczegolnie, ze dostane jaks kase za dzisiejszy run. :D

============================================

Tak na wszelki wypadek pomysl alternatywny:

- za kazdy item na ktory ktos lotuje odejmujemy 1 pkt, w razie wiekszej ilosci chetnych biding

- z kasy robimy fund i wymieniamy 100k na 1 pkt - to dla osob, ktore ze sky nie potrzebuja zadnych itemow.

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 22:47 
Cytuj  
Ja ostatnio dostałem tarczę, więc o kasę nie chcę się kłucić. Pomysł Saia jest spoko.

Co do dzisiejszego 'whipu'. Ostatni był z powodu małej ilości WHM. Dzisiejszy z powodu hejtu, jaki zebrali magowie. Proponuje poroste rozwiązanie. Po 50% HP Genbu, magowie robią pokolei Relog zaczynając od hilerów. Myślę, że to wystarczy, by dociągnąć walkę bez whipów.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 23:03 
Cytuj  
Ja bylam i jestem za punktami, rowniez jestem za tym, zeby kase dzielic na punkty. Takie zalozenie mniej wiecej mielismy, ale nie sprezyzowalismy.

Jestesmy z jednego LS-a, mozemy sie dogadac i ostro pokrzyczec, jak cos nie tak z itemami i kasa, dla tego punktacja i podzial itemow lub kasy zaoszczedza nam nerwow :wink:

To byl kolejny udany run!

Gratuluje! :D


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 paź 2005, 23:27 przez Elfka, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 23:17 
Cytuj  
pomysł z kasa za punkty jest bardzo dobry :)

a dzisiejszy run byl fantastyczny :D

z triggerami juz raczej nie bedziemy miec problemow - przynajmniej jezeli chodzi o Genbu ;)

co do Genbu - do 3 razy sztuka - moze nastepnym razem obejdzie sie bez smierci, zwlaszcza jezeli magowie w polowie walki zresetuja sobie hate wylogowujac sie na chwile :)
troche to trwalo ale udało sie :D

CC vs GENBU - 2 : 0

:D :D :D :D :D


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 23:28 
Cytuj  
mielismy BARDZO slaby dmg na genbu... walka trwala by o polowe krocej to nie byloby problemu z gromadzonym przez magow hatem... /sigh


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 23:30 
Cytuj  
Co nie zmienia faktu, że przy następnej takiej akcji trzeba wprowadzić obowiązkowy relog magów.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2005, 23:57 
Cytuj  
jak bedize jeden whm to nie bardzo bedzie jak....

ok zupdatowalem tabelke:
http://www.eve.mpm.net.pl/cc/sky.xls

ja to tak widze...
rare ex itemy dogadanie sie+ freelot
kasa dzielona wg punktow... zbieramy punkty az wypadnie cos drogiego, sumujemy wszystkie punkty i rozdzielamy kase wg udzialow a potem reset punktow i znowu zbieramy az wyapdnie cos ciekawego
czyli w tym momencie mielibysmy tak:

w sumei jest 77 punktow
powiedzmy vc sprzeda sie za 6mil
6mil / 77 = ok 75k za punkt
z tego wychodzi ze:
ja i rha dostaniemy po 8x 75k
Comodo Naif Simi Zjawcia 7x75k
Ancover 6x76k
Myrta Opi Pitia Xavery 4x 75k
Bodziu 3x 75k
itd....

Jesli ktos ma jakies inne dobre pomysly to smialo ^^;;;
VC jest na AH


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 00:23 
Cytuj  
ja mam 1 punkt ale mi nic nie resetujcie lol. wole ten punkt. :wink: i gratki tak btw


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 02:07 
Cytuj  
Możemy nastepnym razem zabić ZIPACNA kilka razy ? zależaloby mi na tej Great Katance, która czasem dropuje.... no i mielibyśmy kilka trigerów.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 03:15 
Cytuj  
Myrt zip popuje co kilka godzin, 3-6 jesli dobrze pamietam.... Ostatnio czekalismy na niego chyba przeszlo 2h
a ta katanka to naprawde RARE drop jak wszystkie itemki z tych NMkow i trzeba je ropatrywac raczej w kategorii fajnego gifta niz itemku ktory mozna skampic...

Nie wiem jak checie to zrobic...
Chcecie jednak by sluzyly tez do bidowania ? Troche balagan bedzie....
Wiec co... kazdego po koli teraz pytac czy chce zpieniezyc swoje punkty a jesli tak to ile ? i wtedy podzielic kase tylko na tyle punktow co ludzie beda chcieli wymienic na kase ? wierd i troublesome....
Zaproponujcie cos madrego bo ja wymiekam..

Sprzedal sie claw za 6.1mil, zapalcilem ok 120k za wystawienie ale z oxblooda mialem ok 20k wiec powiedzmy ze rowno 6mil jest do podzialu


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 03:36 
Cytuj  
aaa faktycznie..doczytałem pop 2-4 ...bleh myślałem że częsciej... no coż z Genbu niema kompletnie nic co by mnie interesowało... chyba że już wszyscy będą mieli Helm..to wtedy mge se go wziać :lol: ,ale będe nadal chodził bo bardzo mi sie podobało ( bardziej...bardziej niż Dynamis :lol: ).

Co do punktów itp...to nie wiem...jest późno niechce mi sie myśleć teraz....... btw ding RANK 10 !!!!!!!!!!!!!!


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 07:39 
Cytuj  
Ja uważam że pomysł podziału drogich itemków jest ok. Przynajmniej dopóki nie da rady chodzić na inne gody bo są sporo trudniejsze.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 08:38 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
ja to tak widze...
rare ex itemy dogadanie sie+ freelot


Dogadanie sie - jak najbardziej

Free lot - nie!, free lot jest dobry do smieci, ale nie do jakis uber itemow. Powiedzmy ktos bedzie chodzil na zolwia 6 razy, za 6 razem wypadnie kabuto i ten ktos przegra lot z kims kto przyszedl pierwszy raz... Juz takie frustracje przezywalismy w DP, mysle ze tu mozemy sobie ich oszczedzic. Jest nas malo i naprawde mozemy sie dogadac.

Ja sie chetnie zrzekne udzialu w podziale kasy jak bede mial gwarancje, ze dostane itemy ktore potrzebuje. Jednych potrzebuje mniej (i spokojnie ustapia je komus innemu jak wypadna), innych bardziej.
Wolalbym zeby kolejnosc byla wczesniej ustalona.

Moze niech kazdy napisze co potrzebuje i czy woli kase czy itemy. Wiem, ze to skomplikowane, ale proste jest bidowania (ktorego nie chcecie), wszystko inne jest albo skomplikowane, albo niesprawiedliwe (bo zalezne od fuksa).

Bardzo zalezy mi na:
- Genbu's Kabuto, Byakko's Haidate

Duzo mniej zalezy mi na:
- Seiryu's Kote, DHead, DLegs

****

Posty: 1265
Dołączył(a): 14.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 08:57 
Cytuj  
Ja nie moge sie dostac do tabelki, ale zdaje sie mam male zastrzyzenia:

I*
Run 1.
Wszyscy poza Lesiem mielismy po 4 punkty (chyba, ze nie pamietam o kims kto doszedl z opoznieniem)

Run 2.
ja = 3punkty i Gal = ?, reszta po 4 punkty.

II*
za otzrymanie itemu proponuje odejmowanie jednego punktu, jak narazie: ja, Comodo i Pitia mamy -1 punkt.

III*
itemy mozna lotowac, jak juz mozesz je uzyc, badz jesli nie ma chetnych lot dla danego jobu (gdyz wiadomo naprzyklad, ze RDM lub WHM pozniej je uzyje, to samo w przypadku second jobow)

IV*
tez uwazam, ze kolejnosc nie moze byc free lot na itemy, gdyz obawiam sie, ze bedzie to niesprawiedliwe dla tych, co chodza czesto i zbyt latwe dla tych, co chodza tylko po itiem.

wiec Sai moze nie spiesz sie z wysylaniem kasy dopuki nie ustalimy co i jak z naprzyklad porzadana katana, zasadmi dla chetnych na itemy, zas wyslij kase juz tym co nie potrzebuja itemy i nie maja z czego ich jak narazie miec.


_________________
Ancover Elvaan WHM 75 / RDM 71 / BLM 40 / SMN 53
Merity: ~90 :wink:
Alchemy 100+6/Clothcraft 92+2
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 08:58 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
Możemy nastepnym razem zabić ZIPACNA kilka razy ? zależaloby mi na tej Great Katance, która czasem dropuje.... no i mielibyśmy kilka trigerów.


Realne jest zabicie 2 razy. Pierwszy raz na starcie (o ile jest up), potem mozna isc sfarmowac dwie wody, zabic 2 x Olla i na koncu jeszcze raz skoczyc na Zipa. Dzieki temu moglibysmy zrobic dwie walki z Genbu.

Ta katane widzialem tylko raz... (a Zipa bilem sporo razy z DH i SW).

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 09:15 
Cytuj  
Czy jak mogę od LSu kupić Venomous Claw???

czy już sprzedaliście?


Edit: Ue - za późno..;(


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Ostatnio edytowano 13 paź 2005, 09:16 przez Huckster, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 09:15 
Cytuj  
Skoro nie dzielimy na obecnych na ostatnim runie to nie mam innego pomyslu. Reset punktow spowoduje problemy bo np wiem ze Opiekun i Lesiu bardza chca Byakko`s Haidate, wiem ze ktos tez bedzie chcial Seiryu`s Kote jak ja bede chcial i tak dalej, przyklady mozna mnozyc. Sadze ze z dogadaniem sie moze byc roznie, bo na przyklad komus strzeli do glowy absurdalna mysl, ze dla jego profesji Haidate bedzie przydatniejsze niz dla Monka czy Ninja. Wtedy zaczna sie problemy bo kazdy bedzie przekonany o swojej racji :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 09:16 
Cytuj  
Wszystko się bardzo skomplikuje jeśli ta sama pula punktów będzie do gili i itemków. Jeszcze bardziej się może skomplikować jeśli jeden skład ufarmuje triggery a inny zabije genbu a wszyscy będą chcieli ten sam itemek (zakładam że na końcówkę walki zdążyć może każdy :wink: ).
Ja bym oddzielił punkty na itemki od punktów za gile, które by były kasowane po każdym zabiciu genbu i każdy dzięki temu by dostał gile.
Punkty na itemki byłyby zbierane dokładnie tak samo ale byłoby bidowanie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 paź 2005, 09:28 
Cytuj  
Przemyslalem to jeszcze raz :D i taka jest moja propozycja:

- kase dzielimy tak jak wymyslil Saitou, to w sumie dobry i prosty sposob

- itemy dzielimy tak jak sie dogadamy, a jak sie nie dogadamy to nich decyduje ilosc wszystkich punktow (na potrzeby podzialu kasy moga byc resetowane, ale tez nich gdzies bedzie zapisany total w razie watpliowsci przy podziale itemow).

Na przykladzie kabuto:

1. Naif 2 Opiekun 3. Myrta

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.